Dodaj do ulubionych

Siostra Kasi

02.08.19, 18:14
Mamy ogromny problem z wyborem imienia dla drugiej córki.
Imiona babcine np. Zofia, Helena, Antonina, Felicja, Franciszka- podobają się mężowi, a mnie nie
Imiona z mojej czołówki- Matylda, Melania, Weronika, Klara, Inga, Olga, Marcelina- nie podobają się mężowi.
Nazwisko mamy roślinne, więc z bólem serca, ale jednak odpada Róża, którą uwielbiam
Myśleliśmy na razie o Agnieszce, Laurze, Marii i Elżbiecie, ale do każdego mamy jakieś zastrzeżenia.

Edytor zaawansowany
  • dalenia 02.08.19, 19:04
    Jeśli chodzi o rozważane przez Was wspólnie imiona to:

Agnieszka - jak najbardziej pasuje do Kasi, przy czym tworzy z nią duet wprost z lat 70-tych. Nie wiem, na ile Tobie to przeszkadza, ale ja szukałabym czegoś mniej oczywistego i "ciotkowatego".

Laura - ładne imię, natomiast nieszczególnie mi pasuje do Katarzyny. Przede wszystkim dlatego, że ta druga jest zdrabniana na co dzień, a Laura to po prostu Laura.

Maria - dla mnie jest zbyt częsta, ale w sumie czemu by nie. Chyba osobiście unikałabym drugiej "-si" przy Kasi, ale Marysia i Kasia brzmią całkiem okej (w przeciwieństwie np. do Kasi i Asi).

Elżbieta - pasowałaby mi najbardziej. Jest bardzo klasyczna, w sumie podobnie jak Katarzyna. Zdrabnia się, a jednocześnie zupełnie inaczej niż Kasia. Tworzą razem fajny, tradycyjny, a przy tym nieoczywisty duet.

Od siebie zaproponuję: Agata, Dorota, Emilia, Ewa, Izabela, Jadwiga, Marianna, Urszula.
  • ilia.1 02.08.19, 20:09
    Osobiście wybrałabym Elżbietę (Elę) z rozważanych imion.
    Propozycje imion:
    Teresa, Irena, Paulina, Kornelia, Lidia, Alina, Julita, Julianna, Diana, Alicja, Celina, Nina, Janina, Ida, Bogna, Eliza, Jowita, Adela, Michalina.
  • inga.a.m.r 02.08.19, 22:48
    Elżbieta! Według mnie najlepsza opcja z Waszych wspólnych propozycji i całkiem fajnie pasuje do Katarzyny.
    Propozycje: Antonina, Marianna, Hanna, Barbara, Aurelia, Janina, Celina

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • dalenia 03.08.19, 01:14
    Bardzo odruchowo też chciałam proponować Barbarę, ale myślę, że Basia i Kasia to kiepsko duet wink
  • inga.a.m.r 03.08.19, 18:16
    Faktycznie, nie pomyślałam wink Basię bym odrzuciła

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • gaudencja 03.08.19, 00:16
    Marianna to bardzo ciekawy pomysł - nie brzmi jak prababcina, a jednocześnie jest jednym z najbardziej klasycznych imion w Polsce. Zbliżona do Marii, która rozważacie.

Może jeszcze: Helena, Sabina, Honorata, Diana, Brygida, Ludwika? Podałam imiona w różnych stylach, a nuż coś się Wam spodoba.

--
    De gustibus...
  • sulimira 03.08.19, 01:58
    Z Waszych wspolnych propozycji to zdecydowanie Elzbieta najbardziej mi sie podoba. Agnieszka na drugim miejscu, ale Kasia i Agusia to troche za bliskie sobie jak dla mnie. Kasia i Ela/Elunia sa zupelnie inne i jezyk sie nie placze.
    Od siebie: Katarzyna i Marzena/ Marzanna, Katarzyna i Teresa, Katarzyna i Wanda, Katarzyna i Konstancja jezeli chcecie na ta sama litere, Katrzyna i Bogna, Katarzyna i Tolisława, Katarzyna i Jagna lub Katarzyna i Jadwiga.
  • geraldine777 03.08.19, 16:04
    Podoba nam się jeszcze Hania, Michalina, przekonuje się też do Heleny i Teresy. Gdzieś tam z tylu głowy myślałam o Cecylii - ale przy Katarzynie jakoś mi nie pasuje. Raczej odpada już Maria i Laura.
    Myślałam o Juliannie, ale zbyt podobna do Julki.
    Z waszych propozycji bardzo zaciekawiła mnie właśnie Marianna. Tylko czy da się ją odróżnić od Marii, nie będą tak samo zdrabniać ?
  • gaudencja 03.08.19, 16:36
    Mariannę tradycyjnie zdrabnia się do Mani - pamiętasz książkę "Mania czy Ania" Kastnera? wink
    Oczywiście jak się ktoś uprze, to może zdrabniać Marię do Mani, a Mariannę do Marysi, ale myślę, że nie powinno być z tym jednak problemów - w każdym razie znajoma Mania w wieku mojego syna zawsze była Manią.

W rankingu wszech czasów Minakowskiego to Marianna, nie Maria, jest w ścisłej czołówce najbardziej tradycyjnych imion w Polsce chrześcijańskiej (co było wcześniej - nie do końca wiadomo).

Ogólnie widzę, że celujecie raczej właśnie w imiona najtradycyjniejsze z tradycyjnych, podobają Wam się w większości imiona z tego rankingu. Odrzuciłabym wobec tego Hanię, która zawsze była ludową wersją Anny (chyba że Anię będziecie nazywać Hanią, tak jak to jest w przypadku wielu starszych Ań). Jednak Anna jest obecnie tak częstym imieniem, że jej nie polecam. Sama Hania jest też megaczęsto nadawana obecnie i bardzo popularna.

Cecylia byłaby też świetna i nie oglądałabym się na imię starszej córki - dzieci to nie kolekcja wink Może tego nie odczuwamy na co dzień, ale jest w pierwszej setce najczęstszych imion żeńskich w Polsce, dokładnie na setnym miejscu. Nie jest zatem aż tak rzadkim imieniem, jak mogłoby się wydawać.

Juliannę nawet chciałam zaproponować, ale myślałam, że się Wam nie spodoba. Nie przeszkadzałoby mi podobieństwo do Julii - to dwa różne imiona, można ją zdrabniać do Julianki, nieco po wschodniemu do Ulanki i innych jeszcze form.

Helena ma mnogość zdrobnień, od Leny po Nelę i Hesię. Teresa podoba mi się średnio, ale to Wasza córeczka wink

Zhierarchizowałabym te imiona tak:
    1. i 2. ex aequo Julianna i Cecylia
    3. Marianna
    4. Helena
    (wszystkie powyżej bardzo blisko siebie)

- spory odstęp -

5. Teresa
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • geraldine777 04.08.19, 12:27
    Mania bardzo mi się podoba, ma taki dziewczęcy urok, a dla nas ważne są zdrobnienia.
    Z Julianną mamy trochę problem dlatego, że mamy małą Julkę u siostry. Jak wybraliśmy Katarzynę dla starszej córki to się śmiała, że taki nudne, popularne imię wybraliśmy, ale Kasia teraz rówieśników nie spotyka, a w przedszkolu były 3 Julki i w zerówce 4 w grupie. Myślę, że zrobią z tego problem, że nawet w rodzinie musi być następna „ Julka”.
    Elzbietę chciał mąż, ale to drugie imię naszej Kasi i teraz mi to trochę przeszkadza.
    Cecylia jest zbyt wymyślna dla męża, może bym go przekonała, ale też nie chce go namawiać na jakieś imię którego nie czuje wink
    Mąż chciałby jeszcze może Jadwigę albo Antoninę, mnie z kolei kusi Cecylia i ostatnio Adelajda, ale raczej się nie dogadamy co do tych imion smile

• juliseid 04.08.19, 13:04
    To może Adrianna albo Lilianna/Liliana???
  • gaudencja 04.08.19, 14:34
    Z Julianny faktycznie w tej sytuacji bym zrezygnowała. A o Adelajdzie próbowałaś rozmawiać z mężem? Imię jest zdecydowanie "stare", jak lubi.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • dalenia 04.08.19, 19:21
    Hania jest obłędnie popularna. Teresa ładna, ale dałabym jej jeszcze chwilę odpocząć. Michalina i Helena super. Juliannę przy siostrzenicy Julii pewnie bym odrzuciła. Cecylia niby ładna, ale jakoś tak bez szału. Adelajda ekstra, ale dla mnie to już byłby mocny odjazd przy Kasi.

Moja top 3 to Marianna, Michalina i Helena
  • sulimira 04.08.19, 22:55
    A Celina? Adelajda swietna.
  • paula.anna 04.08.19, 12:26
    Zdecydowanie zrezygnowałabym z Agnieszki, bo powstałby typowy zestaw z "moich czasów".
    Wtedy dla trzeciej córki obowiązkowo Magda wink.

Laura może być.

Elżbieta- ok, choć szkoda, że będzie zapewne "po prostu" Elą. Ale to podobnie do Katarzyny-Kasi.

Marię zastąpiłabym omawianą już Marianną- bardzo lubię to imię.

Julianna byłaby pewnie na co dzień oklepaną do bólu Julką - której nota bene osobiście zdecydowanie nie lubię- dlatego odrzuciłabym to imię.

Cecylia- ciekawa propozycja, jestem za.

Hanna- dla mnie zbyt popularna.

Michalina- ok.

Helena- ok.

Teresa- doceniłabym u kogoś.

Szkoda, że nie podoba Ci się Felicja.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • vi0let 04.08.19, 23:26
    Myślę, że Marianna byłaby tu świetnym wyborem. Podobnie uważam z Elżbietą, ale skoro to drugie imię pierwszej córki, to może faktycznie nie. Od siebie zaproponuję jeszcze Izabelę - miałabyś połowę córek królowej Bony wtedy. :p A tak bez klucza królewskiego może Urszula? W każdym razie wybrałabym imię, które też ma podstawową formę dłuższą, ale na co dzień się skraca/zdrabnia.
  • geraldine777 05.08.19, 09:34
    Teraz z kolei podoba mi się jeszcze dużo imion, które wcześniej odrzuciłam z listy męża - zwłaszcza Wanda i Aniela.
    Jeszcze szukamy - Dorota, Ewa, Urszula są jeszcze ok
    Męża zdecydowaną faworytką jest Marianna, mnie też się bardzo podoba, więc możliwe, że będzie właśnie Marianna smile
  • dalenia 05.08.19, 10:43
    Marianka byłaby ekstra! Trzymam za nią mocno kciuki smile choć Anielka i Wanda też fajne.
  • inga.a.m.r 05.08.19, 11:24
    Tez uwazam, że Marianna byłaby tutaj świetna smile
    Wanda, Aniela i Urszula dla mnie tez super.

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • sulimira 05.08.19, 20:18
    Wanda, Aniela, Urszula i Dorotka sa dla mnie fajne. Marianny nie lubie, ale pasuje do Kasi.
  • gaudencja 05.08.19, 22:50
    Wandę i Anielę też bardzo polecam smile A zdania na temat Marianny oczywiście nie zmieniłam wink
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • stokrotka_96 06.08.19, 01:54
    Katarzyna i Marianna - super, bo nieprzewidywalnie. Zestaw ciekawy, ale nie rażący. Wyróżnia się, ale robi dobre wrażenie. Samą Mariannę doceniam, oferuje wiele zdrobnień - od Mani po te marysiowe.
    Zrezygnowałabym z Elżbiety, jeśli to II imię Kasi. Poza tym, Kasia i Ela to typowe imiona sióstr z lat 60./70. Znam przynajmniej dwie pary sióstr o tych imionach, a założę się, że jest ich dużo więcej.
    Dorota, Urszula - podobają mi się, ale lekko zahaczają o ciotkowatość.
    Ewa - niby wychodzi z łask i też jest charakterystyczna dla pań po 45. roku życia, jednak odbieram ją bardziej uniwersalnie.
    Julianna - odrzuciłabym ze względu na Julię w rodzinie. Poza tym, mimo że Julianna i Julia to różne imiona, to ktoś mógłby próbować zaoszczędzić czas i nazywać Juliannę Julią. O tym, że oficjalnie moja prababcia była Julianną, a nie Julią, dowiedziałam się z jej nagrobka. Co do samego imienia, Julianna bije na głowę zwykłą Julię. Choć zdrobnienia takie jak Julka czy Julcia trochę mnie rozczulają, nie nadałabym ze względu na popularność zwykłej Julii.
    Helena - jestem na tak! To jedno z moich ulubionych imion. Z Kasią tworzyłby niebanalny zestaw imion klasycznych.
    Wanda - też popieram. Od jakiegoś czasu brzmi świeżo, w przeciwieństwie do Teresy, która teoretycznie powinna być z tej samej bajki.
    Aniela - kolejna łapka w górę. Kasia i Aniela/Anielka/Nela (jeśli lubicie tę wersję) - znowu, niesztampowy duet. Coraz bardziej lubię połączenia imion pozornie z różnych światów.
    Michalina - też na plus. Sama mogłabym nadać.

Wybierzcie, jak czujecie. Gdybym ja miała wybrać coś do Kasi, to raczej coś mniej oczywistego niż imiona, które święciły triumfy w latach 70., 80. i 90. Takie zestawy zdążyły się osłuchać i osobiście odbieram je jako nudne. Dlatego trzymam kciuki za Helenę, Anielę, Michalinę lub Wandę, które są obecnie wschodzące.
  • filadelfia3 06.08.19, 21:19
    geraldine777 napisał(a):

> Mamy ogromny problem z wyborem imienia dla drugiej córki.
    > Imiona babcine np. Zofia, Helena, Antonina, Felicja, Franciszka- podobają się m
    > ężowi, a mnie nie
    > Imiona z mojej czołówki- Matylda, Melania, Weronika, Klara, Inga, Olga, Marceli
    > na- nie podobają się mężowi.
    > Nazwisko mamy roślinne, więc z bólem serca, ale jednak odpada Róża, którą uwiel
    > biam
    > Myśleliśmy na razie o Agnieszce, Laurze, Marii i Elżbiecie, ale do każdego mamy
    > jakieś zastrzeżenia.
    > Klaudia
  • geraldine777 06.08.19, 22:36
    Jednak będzie chłopiec. Ale numer wink
  • inga.a.m.r 06.08.19, 22:38
    Ooo, super! Gratulacje!
    U mnie piąta dziewczyna wink
    Macie jakieś typy dla syna?

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • geraldine777 06.08.19, 22:54
    Widziałam, super ! Tyle dziewczynek, pozazdrościć smile
    W sumie nastawiliśmy się już na Mariannę, a tu taka niespodzianka.
    Dla chłopca wstępnie rozważaliśmy Wojciecha, Leona, Stanisława, ale to już dawno i teraz od nowa będziemy szukać.
  • gaudencja 07.08.19, 00:03
    Cóż za zwrot akcji!
    Może jeszcze Kazimierz, wysoko w rankingu mężczyzn Minakowskiego?
    Wojciech i Stanisław też Wam stylistycznie pasują do upodobań. Może jeszcze Witold?

--
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • inga.a.m.r 07.08.19, 01:02
    Tadeusz, Teodor, Jerzy, Ignacy, Leopold, Konstanty?

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • annthonka 07.08.19, 09:13
    Wojciech, Leon i Stanisław bardzo ładne, chociaż Staś teraz bardzo popularny.

Stefan, Jerzy, Anatol, Bolesław, Ryszard, Aleksy, Ignacy - chyba jeszcze nie były proponowane.

Proponowany przez kogoś Kazimierz jest pięknym imieniem, ale Kasia i Kazio brzmią zbyt podobnie
  • chayah 07.08.19, 10:38
    Bardzo ładne imiona rozważaliście wink
    Popieram wszystkie z podanych propozycji.

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • ilia.1 07.08.19, 06:13
    Leon i Wojciech to moim zdaniem bardzo ładne, uniwersalne imiona.
    Sugestie dodatkowe: Julian, Tymon, Feliks, Albert, Wiktor, Maksym(ilian), Nikodem, Henryk, Iwo, Aleksander, Bruno(n), Olgierd, Norbert, Mikołaj, Tobiasz, Ernest.
  • geraldine777 07.08.19, 10:52
    Z imion męskich, jakoś jestem mniej wybredna, więcej mi się podoba.
    Lubię też Jerzego, Józefa, Piotra, Pawła, Karola, Wiktora, Witolda, Teodora, Ignacego.
    Mąż ma dwa główne typy dla chłopaka: Wojciecha i Feliksa
    Wojciech - uwielbiam, ale jest w dalszej rodzinie i u niejednych znajomych. Staś i Leon też popularni, ale u nas jakoś mniej to widać.
    Feliks- po dziadku męża, podoba mi się pełna forma i znaczenie, ale odstrasza mnie Felek.
  • chayah 07.08.19, 11:42
    geraldine777 napisał(a):

> Z imion męskich, jakoś jestem mniej wybredna, więcej mi się podoba.

O, to tak jak ja! wink
    Z Waszych propozycji wybrałabym Jerzego, Ignacego i Stanisława. Lubię też Tadeusza wink

--
    "Szczęście każdy nosi w sobie" - Bolesław Prus
  • dalenia 07.08.19, 12:51
    Wojtek jest super, też go bardzo lubię, ale mnie również odstrasza popularność. Skoro macie kilku Wojtków w otoczeniu, to chyba bym się na niego nie zdecydowała.

Baaardzo podoba mi się Feliks, ale ja tam jestem jego fanką włącznie ze wszystkimi zdrobnieniami. Feliks, Felek, Feluś, Felutek - ekstra! Nie przekonasz się do Felka?

Z imion, o których Ty wspomniałaś podobają mi się niemal wszystkie. Na Waszym miejscu rozważyłabym Józia, Witka i Ignasia, jakoś najfajniej mi wyglądają przy Kasi. Staś też byłby fajny!

A może jeszcze Henryk, Tadzio, Bartosz, Maciej, Hubert, Cezary, Jędrzej?
  • humbelina 07.08.19, 14:42
    Wojtków jak mrówków wink Odrzuciłabym, chyba, że miłość do niego byłaby na tyle silna, że żadne inne nie wchodziłoby w grę.

Z wymienionych przez Ciebie imion wybrałabym Feliksa, Teodora lub Ignacego (ewentualnie Jerzego)

Od siebie dorzucę Gustawa, Kajetana i Konstantego
  • inga.a.m.r 07.08.19, 21:22
    U mnie tez ostatnio dużo Wojtków big_grin

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • paula.anna 07.08.19, 21:16
    Lubię Witolda, Teodora, Jerzego.
    Typy Twojego męża bardzo mi się podobają ☺.
    Czyli jest duży wybór 💡.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • sulimira 07.08.19, 22:18
    Fajna niespodzianka smile Podoba mi sie Stasiu i Wojtek. Sa popularne obecnie, ale szczegolnie Wojtek jest jakos tak malo razacy w tej sferze- jedno z imion, ktore jezeli komus sie nie podoba to co najgorzej jest obojetny. Jakkolwiek, chyba jednak lepiej nadac cos mniej spotykkanego. Bardzo podoba mi sie Witold i Teodor. Feliks tez jest niezly.
    Jestem fanka Bolka wiec Boleslaw, Bolemir czy Bolebor sa dla mnie fantastyczne. Od siebie dodam Sambor i Albert.
  • geraldine777 08.08.19, 13:01
    Mąż bardzo się nastawił na te 2 imiona i na chwilę obecną nic mu się już nie podoba.
    Wojciecha nadałaby bardzo chętnie, ale ich dość sporo i nie wiem czy jest sens.
    Zastanawiam się nad tym Feliksem, w otoczeniu nie ma żadnego, ale chyba nie będzie obciachowy w gronie Franków, Jasiów i Antosiów. Jak myślicie ?
  • dalenia 08.08.19, 15:29
    Felek jest super, zdecydowanie wpasuje się w klimat Franków i Antków. Nie wiem natomiast, czy jest sens, żebyś zmuszała się do tego imienia, jeśli nie odpowiada Ci w 100%. Rozumiem, że mąż się nastawił, ale jednak to Wasze wspólne dziecko, więc i decyzja powinna być wspólna.

A jakie są Twoje typy? Na co Ty się nastawiłaś? smile
  • geraldine777 08.08.19, 17:45
    Na nic konkretnego. Miała być dziewczynka, to już nie szukałam imion męskich smile
    Nie czuję Feliksa w 100%, fakt. Ale mąż mi trochę ustąpił z córką. Ja zawsze chciałam Kasię, Kasieńkę, to było moje wymarzone imię. Mąż przeżywał wtedy fascynację Stefanią, Jadwigą i Ireną, mnie się te imiona nie podobały. Zgodził się na Kasię bez problemu, mimo że pewnie wtedy wolał coś innego.
    Dlatego tak myślę nad tym Feliksem, nie jest to może moja top5 imion, ale dość mi się podoba wink
    Wojciech, niestety jest już za popularny w okolicy, nawet w bliskim sąsiedztwie jest mały Wojtuś.
  • gaudencja 08.08.19, 19:26
    Katarzyna i Feliks jako imiona rodzeństwa brzmią tak XIX-wiecznie smile
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • inga.a.m.r 08.08.19, 21:28
    Felka uwielbiam smile popieram

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • paula.anna 09.08.19, 21:22
    Jeśli mąż chciał Stefanię, to podrzuć mu Stefana ☺.
    Do Feliksa się nie zmuszaj, niech imię mojego syna nie robi się popularniejsze 😉.

--
    pink stinks
  • geraldine777 09.08.19, 23:33
    Z tej dwójki zdecydowanie wolę Feliksa smile
  • humbelina 08.08.19, 16:48
    Nie będzie. Aczkolwiek warto pamiętać, że zawsze znajdzie się ktoś kto skrytykuje nasz wybór, niezależnie od tego czy to będzie Felek czy Wojtek.
  • miraflores5 08.08.19, 19:34
    Mam kilka ulubionych imion i do każdego mam jakieś zastrzeżenia, zwylke nie podchodzi mi jakieś zdrobnienie od konkretnego imienia. Ani Wojciecha ani Feliksa bym raczej nie wybrała, ale oba są w porządku. Wojciech- bardzo klasyczny, ponadczasowy i pasujący do każdego wieku, Feliks-zawadiacki i międzynarodowy. Ja jakoś popularności Wojciecha nie odczuwam tak, jak Marcela czy Leona albo Jakuba. Jednak jeśli w Waszym otoczeniu jest tylu Wojtusiów, zdecydowałabym się na Felka lub poszukała czegoś innego. Popieram Teodora. Proponuję Ludwika i Konstantego
  • vanilde 09.08.19, 19:44
    W rodzinie mamy małego Feliksa i imię świetnie się sprawdza, ma dużo uroczych zdrobnień smile Często zwracamy się też do niego pełnym imieniem.
  • stokrotka_96 10.08.19, 00:33
    Feliks nie będzie obciachowy. Jako imię wraca w pewnym sensie. Na razie Feliks jest dość niszowy, ale i tak wydaje się bardziej popularny niż choćby dwadzieścia lat temu. Przepiękne imię retro. Według mnie, ta sama bajka co Ignacy z tym, że Ignasiów jest dużo, dużo więcej.

Ogólnie mocno kibicuję. To jest mój numer 1 dla potencjalnego syna. Tylko może szukajcie dalej w razie czego, jeśli forma Felek w ogóle Ci się nie podoba. Wprawdzie nie trzeba byłoby jej używać, bo Feliks wydaje się praktyczny sam w sobie, jednak dobrze jest przynajmniej trochę lubić oczywiste zdrobnienia.

Wojciech, Wojtek - też nie mam zastrzeżeń, mimo popularności. Brzmieniowo super, naturalne zdrobnienie zakończone na "ek" (tak jak lubię). Też mogłabym je w sumie nadać, jest bardzo uniwersalne i pasuje do przedstawiciela każdego pokolenia.

Może... Wojciech Feliks lub Feliks Wojciech?

• meggan79 11.08.19, 18:57
    Moja siostra (zreszta Kasia)ma prawie 2 latka Feliksa i wszyscy są zachwyceni imieniem, łącznie ze stara ciotka czyli mna😌Nie za popularne a znane i właśnie super pasuje do Frankòw,Antkòw i Staśkòw naokoło. Mòwimy raczej Feluś i Feliks, ale w szkole chyba raczej będzie Felkiem, lubię wszystkie formy. Wojtek też ok , według mnie pasuje lepiej do Kasi niż Feliks.
  • geraldine777 13.08.19, 21:28
    Im dalej, tym gorzej się zdecydować. Cały czas kusi nas Wojciech. Teodor i Ignacy denerwują męża, mnie nie przekonuje jego Piotr i Tomasz. Feliks odpada, bo u pewnych znajomych których mąż nie trawi właśnie urodziła się Felicja.
    Obecnie rozważamy Wojciecha, Stanisława, Józefa, Leona i Marcina, ale nic nas nie przekonuje tak do końca.
  • sulimira 13.08.19, 22:15
    Moze powinniscie chwile odpoczac. Alternatywnie mozecie po prostu poczekac, az malutki sie urodzi i zobaczyc czy to maly Wojtus, Stasiu czy Joziu. Kolejna opcja to wziecie kalendarza do reki i przerobienie imion jeszcze raz.
    Tak czy inaczej nie nalezy sie tak stresowac. A jak podoba sie Teofil jezeli nie Teodor?
    Moje ulubione to Sambor, Krzesimir i Tolisław. Uwielbiam zdrobnienia Borek, Krzemyk i Tolek/Toli. Moze popatrzcie na zdrobnienie, ktore Wam sie podobaja jezeli macie zamiar ich uzywac i w ten sposob zdecydujcie.
  • gaudencja 13.08.19, 23:58
    A może rozważyć coś zupełnie innego, np. Wincentego? Ma mnóstwo fajnych zdrobnień, jak np. Wincuś albo Wicuś, jest tradycyjny i też na "W", jak Wojciech.
    --
    (Walery Pisarek)
  • geraldine777 16.08.19, 20:27
    Mężowi się nawet dość spodobał, tylko brakuje mu formy dla nastolatka, a Wincenty dla niego na co dzień zbyt poważny.
  • gaudencja 17.08.19, 11:56
    geraldine777 napisał(a):

> Mężowi się nawet dość spodobał, tylko brakuje mu formy dla nastolatka,

Świetnie, a Wincek, Wicek? Forma Witek jest jak najbardziej formą dla nastolatka (zetknęłam się też z używaniem jej u Wincentego), a Wicek jest podobny. To imię może mieć potencjalnie setki zdrobnień, jest bardzo elastyczne pod tym względem.
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • gaudencja 17.08.19, 11:57
    ...jeszcze Winek i pochodne.
    --
    De gustibus...
  • paula.anna 16.08.19, 10:07
    Skoro nic was nie przekonuje, szukajcie dalej. Aż znajdziecie TO imię.
    Ile macie czasu?- być może pisałaś, ale nie mogę znaleźć.

Na pocieszenie napiszę, że 2 z moich 3 dzieci urodziło się bez imion- nie zawsze 8 miesięcy wystarczy, żeby się dogadać i wybrać wink.

--
    pink stinks
  • geraldine777 16.08.19, 20:17
    Termin mam na koniec września. Pocieszyłaś mnie, bo my doszliśmy właśnie do takiego etapu, że nic nam nie pasuje wink
  • paula.anna 17.08.19, 09:52
    > Termin mam na koniec września. Pocieszyłaś mnie, bo my doszliśmy właśnie do takiego etapu, że nic nam nie pasuje

My takie etap mieliśmy przez większość ciąży nr 1 i 2 big_grin.
    Dacie radę, MUSICIE dziecię zarejestrować.
    Szukajcie, wypisujcie, kreślcie, dopisujcie. Żeby, ewentualnie, po narodzinach syna było z czego wybierać.

Jeśli mężowi imiona źle się kojarzą, szkoda, ale trudno z tym dyskutować.

--
    pink stinks
  • miraflores5 16.08.19, 16:03
    geraldine777 napisał(a):

> Im dalej, tym gorzej się zdecydować. Cały czas kusi nas Wojciech. Teodor i Igna
    > cy denerwują męża, mnie nie przekonuje jego Piotr i Tomasz. Feliks odpada, bo
    > u pewnych znajomych których mąż nie trawi właśnie urodziła się Felicja.
    > Obecnie rozważamy Wojciecha, Stanisława, Józefa, Leona i Marcina, ale nic nas n
    > ie przekonuje tak do końca.

Szkoda Feliksa, Ignacego a zwłaszcza Teodora.
    Leon, Stanisław i Wojciech są turbopopularni wśród dzieci, Józef jakoś mnie nie przekonuje, z Marcinem dałabym sobie teraz spokój, to imię właśnie przeminęło, z Kaśką tworzyłoby zestaw rodem z lat 70-80-90, czyli ciotkowato- wujkowaty. Tomasz i Piotr w sumie też, choć już nieco mniej niż Marcin. Z tych imion postawiłabym na Leona lub mimo wszystko Wojciecha.
  • geraldine777 16.08.19, 20:25
    Mężowi obecnie coraz więcej imion się nie podoba. Bardzo kojarzy imiona z osobami. Mnóstwo imion już odpadło przez to, że źle mu się kojarzą - właśnie np. Ignacy. Przypomniał sobie o nielubianym koledze ze szkoły i koniec.
  • juliseid 17.08.19, 23:38
    Hej. Nie wiem czy padło u was to imię , ale zaproponuje Witold ! Uwielbiam Witka smile
    Podrzucam: Jędrzej, Aleksander, Aleksy, Julian, Joachim , Konstanty
    Powodzenia w wyborze imienia!!!
  • essi23 17.08.19, 23:54
    Mimo popularności wybrałabym Wojtka. Uwielbiam to imię. Ostatnio bardzo spodobał mi się również Józef. Od siebie dorzucę Adasia smile

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/dbf5d16d2d.png
  • sulimira 18.08.19, 08:11
    Witold i Wojciech sa fajni. Zaproponuje tez Wojmira- podobny do Wojtka, ale odmienny i maz napewno zadnego nie zna. Moze Walery lub Walerian?
  • meggan79 18.08.19, 08:33
    Postawiłbym na Wojtka, pasuje do Kasi,w moim odczuciu nie jest aż TAK popularny i chyba jest najbliższy Wam z tego co piszesz.
  • humbelina 19.08.19, 08:30
    A jak postrzegacie Kajetana ? Pamiętaj, że w większości to kwestia osłuchanie.
    Spotkałam jednego małego Kajetana i w takiej właśnie formie rodzice się do niego zwracali. Wcale nie musi być Kajtkiem, może być po prostu Kajem, Kajetankiem.
  • geraldine777 19.08.19, 11:07
    Ostatecznie zdecydowaliśmy, że zostajemy przy pierwszym wyborze i będzie Wojciech Stanisław wink
  • chayah 19.08.19, 12:01
    Bardzo dobry wybór wink
    Oba imiona odbieram pozytywnie.
    Kiedyś w grupie na półkoloniach miałam kolegę Wojtka - zawsze potrafił zafundować kilkugodzinną dawkę śmiechu. Poza tym to imię kojarzy mi się z autorem książek o piracie Rabarbarze, które uwielbiałam wink
    Co do Stasia, bardzo chętnie nadałabym to imię mojemu synkowi (o ile kiedyś się go doczekam). Kojarzy mi się przede wszystkim z pewnym literackim Stanisławem, którego bardzo lubię wink
    Daj znać, kiedy synek się urodzi!

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • annthonka 19.08.19, 14:35
    Mały Wojtuś, nastoletni Wojtek, poważny pan Wojciech - bardzo dobrze brzmi dla faceta w każdym wieku. Ładne jest też zestawienie ze Stanisławem.
  • paula.anna 19.08.19, 14:40
    No i niech będzie smile
    Pasuje Wam obojgu i o to chodzi.
    A Ty masz miesiac spokoju od wybierania imion.

Daj znać, kiedy syn się urodzi.

--
    pink stinks
  • meggan79 19.08.19, 17:22
    I fajnie👍👍
  • miraflores5 19.08.19, 18:15
    Jeśli Was ten Wojtek tak kusił, to kusić by nie przestał. To imię ponadvzasowe, teraz tylko trochę bardziej modne. 😀Najbardziej spośród rozważanych imion pasuje też do Kasi. Lekkiego rozwiązania!
  • geraldine777 19.08.19, 20:29
    Kusił nas ciągle, mnie trochę popularność przeszkadzała. W końcu córka zaczęła mówić o bracie Wojtuś, a nam to się bardzo spodobało wink
  • sulimira 19.08.19, 22:03
    Super!!!
    Ja rowniez uwazam to imie za ponadczasowe i po prostu w modzie w chwili obecnej. To jest wasze wymarzone imie wiec nie ma co kombinowac smile
  • gaudencja 20.08.19, 21:00
    Bardzo dobrze, że wybór już za Wami! A Wojciech to klasyczne i staropolskie imię.

--
    (Jarosław Olesiak)
  • inga.a.m.r 19.08.19, 23:55
    Świetny wybór wink
    Szczęśliwego rozwiązania!

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • dalenia 20.08.19, 17:03
    No i fajnie. Bardzo ładne imiona, klasyczne.
  • stokrotka_96 24.08.19, 18:48
    Mnie się bardzo podoba. W ogóle, mimo tego że Wojtek jest raczej popularny w ogóle populacji, to darzę to imię ogromną sympatią. Poręczne, pasujące do osoby w każdym wieku. Nie jest wujkowaty, tylko po prostu klasyczny. II imię też ładne, tradycyjne.
    Jeśli obojgu imię pasuje, to nie ma presji, by szukać dalej. Chwyciło Was za serce i to się liczy smile.
    Daj znać, gdy chłopczyk się urodzi smile.
  • mebloscianka_dziadka_franka 25.08.19, 19:10
    Elżbieta jest fajna i pasuje mi do Katarzyny. Maria też, ale ja wolę Mariannę, a jeszcze bardziej Marcjannę. smile
  • mebloscianka_dziadka_franka 25.08.19, 19:12
    O, widzę, że jednak chłopak i już wybrane imię. Więc pozostaje już tylko czekać na powitanie małego Wojtka na świecie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.