Dodaj do ulubionych

Mieczysław

04.08.19, 12:04
ma szanse na powrót wśród Franciszków i Janów? Chyba teraz to imię zupełnie nienadawane. No i brak ładnych zdrobnień. Mieczysław-długie i trudne do wołania. Mietek brzmi jakoś głupio(kojarzy się z przezwiskiem), a Mieciek jest wręcz okropny.
Edytor zaawansowany
  • paula.anna 04.08.19, 12:29
    Jeśli ci się nie podoba, to co za różnica, czy "wróci"?

W 2018 roku urodziło się 33 Mieczysławów, porównaj z danymi z poprzednich lat i zobaczy, czy tendencja jest rosnąca.
    I zgaduj, czy "wróci" wink

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • gaudencja 04.08.19, 14:36
    Ma szansę, nieco później. Osobiście bym wolała, żeby wrócił w prawidłowej formie "Miecisław". Ładne zdrobnienia to kwestia, której ocena się zmienia w czasie - kiedyś to imię musiało się podobać wielu osobom, skoro zostało nadane tyle razy.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • jadwiga1350 11.08.19, 21:04
    Osobiście bym wolała, żeby wrócił w prawidłowej formi
    > e "Miecisław"

A czy to rzeczywiście prawidłowa forma? Do języka polskiego bardziej pasuje twardy, szorstki Mieczysław, niż miękki(zlatynizowany??) Miecisław.

Miecisław to powie Włoch albo Hiszpan.
  • gaudencja 11.08.19, 23:43
    jadwiga1350 napisała:

> A czy to rzeczywiście prawidłowa forma?

Rzeczywiście prawidłowa. Nie było imion staropolskich z członem "Miecz-". "Mieci-" ma związek z miotaniem.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • sulimira 12.08.19, 01:01
    Krotki artykul na temat pochodzenia imienia Mieszko z Focusu:
    www.focus.pl/artykul/mieszko-co-naprawde-oznacza-to-imie
  • dalenia 04.08.19, 17:55
    Był nie tak dawno wątek o Mietku. Mnie się dość podoba, myślę, że będzie coraz częstszy. Ostatnio nawet moja mama rzuciła, że jej się Miecio bardzo podoba i w ogóle to chętnie nazywałaby tak dziecko, gdyby je jeszcze miała mieć wink
  • olianka 05.08.19, 08:23
    A ja byłam skłonna nadać (ze względów rodzinnych), jednak u nas byłby zdrabniany do Mieszka.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgiei3660smowx.png
  • chayah 05.08.19, 12:36
    Mieszko - ślicznie wink

--
    "Oszaleję, albo… przypnę ludzkości skrzydła…"
    Julian Ochocki
  • angelina7-83 06.08.19, 15:50
    Na mojego tatę nikt nigdy nie zwraca się pełnym imieniem, ani nie używa zdrobnienia Mieciek. Najczęściej jest Mietkiem, Mieciem, albo Mietasem.
  • jadwiga1350 11.08.19, 21:07
    >> Na mojego tatę nikt nigdy nie zwraca się pełnym imieniem,

Jednakże w pełnej formie to imię brzmi najładniej(choć ciężko i długo)

>>albo Mietasem.

Trochę komicznie.
  • filadelfia3 06.08.19, 21:20
    Nie powróci, zbyt obciachowy
  • gaudencja 06.08.19, 21:37
    Jeszcze całkiem niedawno za obciachowego uchodził Franciszek.
    --
    De gustibus...
  • sulimira 07.08.19, 03:01
    Wszystkie te teraz wspinajace sie imiona lub na topie byly uwazane za obciachowe. Franek, Antek, Stasiu, Marysia, Zosia, Hania itd. Poza tym z tego co pamietam to jednym ze zdrobnien Miecislawa jest wlasnie Mieszko, ktorego popularnosc nie byla wieksza od kiedy te zestawienia sa robione.
  • flawianna 12.08.19, 22:55
    Rozważaliśmy to imię dla syna smile Mąż stwierdził, że skoro ja chce Kazika to on już woli Miecia po swoim dziadku smile Ostatecznie urodziła się córka.
  • sulimira 13.08.19, 00:40
    Kaziu i Mieciu, a tu niespodzianka- super hehe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.