Dodaj do ulubionych

Kosima dla dziewczynki. A moze polski odpowiednik?

20.08.19, 10:12

Bardzo mi sie to imie podoba,ale czy jest polski odpowiednik Kosimy?
Edytor zaawansowany
  • miraflores5 20.08.19, 13:41
    Męski Cosimo to Kosma, a od Kosmy nie ma chyba żeńskiego odpowiednika po polsku. Sama Cosima mi się podoba, ale na warunki zagraniczne. W Polsce jej nie widzę, a już pisana przez K nie wygląda źle, tylko wręcz fatalnie. Może Konstancja, Kornelia, Klara, Klementyna?
  • lifelover99 21.08.19, 01:02
    Konstancja nawet fajne , ale troche dlugie
    Chodzi mi po glowie tez Ksenia. chociaz Cosima/Kosima najbardziej mi sie podoba, ale nie wiem czy nie jest za bardzo egzotyczna
  • miraflores5 21.08.19, 14:32
    Właśnie na polskie warunki jest zbyt egzotyczna, a w zapizie Kosima wygląda koszmarnie, jak nie przymierzając Brajan, Rodżer czy Dżesika. Mi też się podoba wiele zagranicznych imion, np. Maëlys, Milagros, Rossella, Candelaria, Araceli... Ale mieszkając w Polsce bym tak córki nie nazwała, bo wyglądałoby to pretensjonalnie i , bez urazy, śmiesznie. Ksenia też mi się nie podoba, ale większość dziewczyn na tym forum pewnie ją poprze. I Ksenia już lepsza, bo przynajmniej funkcjonująca w polskich warunkach. A dlaczego akurat Cosima? Może jeszcze Flawia, Aurelia, Aurora, Liwia?
  • gaudencja 21.08.19, 21:09
    Ksenia byłaby fajna. "Kosima", jak pisałam, byłaby przez część ludzi wymawiana jak "kosi, kosi łapci" i zdecydowanie jest może nawet nie tyle egzotyczna, co spolszczona na siłę, a właściwie w ogóle niespolszczona i wprawiałaby ludzi w konfuzję.

A może spodobałoby Ci się jakieś niepopularne, ale znane w polszczyźnie imię, jak Krescencja, Kwiryna czy Kleonika?
    --
    De gustibus...
  • gaudencja 20.08.19, 20:56
    Nie ma polskiego odpowiednika. A Cosima mogłoby się po polsku wymawiać przez "śi". Najbliższa dźwiękowo jest chyba Kryspina.
    Dawniej Kosma był przekształcony w Kuźmę, Koźmę, żeńską formą była Koźmina, ale to była żona Koźmy/Kuźmy.

--
    De gustibus...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.