Dodaj do ulubionych

Emilia czy Anna?

27.08.19, 14:20
Które imię piękniejsze w brzmieniu?
Edytor zaawansowany
  • dalenia 27.08.19, 14:24
    Moim zdaniem Anna. Choć niesamowicie popularna, to jednak nie znam chyba bardziej klasycznego imienia. Klasa i wdzięk - tak mi się kojarzy, choć ogólnie nie jestem jej wielką fanką.

Emilia też brzmi okej, choć dla mnie zbyt mdło i "milutko".
  • mamaafg 27.08.19, 14:58
    Emilia.
    Anna tez ladnie, ale tak popularne, ze chyba czulabym sie pokrzywdzona przez rodzicow, ze w ogole nie wysilili sie przy wyborze imienia.
  • gaudencja 27.08.19, 14:59
    Moim zdaniem Emilia, która jest melodyjna. Anna brzmi zbyt nijako w moich uszach. Zapewne przytłaczająca popularność tego imienia nie jest bez wpływu na to, że nie widzę w nim w pierwszym odruchu niczego szczególnie ładnego.
    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
  • annthonka 27.08.19, 16:26
    Emilia jak dla mnie zbyt miękka, z kolei Annę zabiła dla mnie ogromna popularność na przestrzeni pokoleń.

Mimo wszystko chyba jednak Anna.
  • ilia.1 27.08.19, 16:56
    Uważam, że Emilia i Anna to klasyczne i uniwersalne imiona. Wybrałabym osobiście Emilię.
    Kilka sugestii: Róża, Rozalia, Klara, Dorota, Weronika, Natalia, Michalina, Łucja, Kornelia, Helena, Anastazja, Matylda.
  • paula.anna 28.08.19, 09:19
    Trzecia opcja! Koniecznie!

A jeśli tylko te, to Anna.
    Emila brzmi dla mnie mdło i nijako.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • inga.a.m.r 28.08.19, 18:10
    Podpisuje się. Trzecia opcja!!!

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • meggan79 28.08.19, 09:54
    Emilia.Tylko teraz obawiałabym się wzrostu popularności na fali nadania Emilki przez celebrytkę Agnieszkę Kaczorowską....
  • paula.anna 28.08.19, 10:45
    Emila już jest koszmarnie popularna.

--
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • gaudencja 28.08.19, 11:40
    Daleko jej jednak pod tym względem do Anny, najpopularniejszego imienia w Polsce smile
    --
    (Jarosław Olesiak)
  • annthonka 28.08.19, 13:19
    Patrząc na ogół populacji to każdemu imieniu daleko do Anny smile.

Przyszli rodzice kierują się jednak zazwyczaj popularnością w danym pokoleniu. Bardziej interesuje ich nie to, że np. Hanna znajduje się pod koniec pierwszej setki w populacji ogólnej, tylko to, że teraz małych Hań jest zatrzęsienie.
  • gaudencja 28.08.19, 16:43
    annthonka napisała:

> Przyszli rodzice kierują się jednak zazwyczaj popularnością w danym pokoleniu.
    > Bardziej interesuje ich nie to, że np. Hanna znajduje się pod koniec pierwszej
    > setki w populacji ogólnej, tylko to, że teraz małych Hań jest zatrzęsienie.

Oj, nie znam badań, które by potwierdzały taką motywację przyszłych rodziców. A ze statystyk wiem, że imiona, które są popularne w pokoleniu rodziców, w większości odchodzą na dalszy plan przy wyborze imienia dla dziecka. To oznacza, że jednak kierują się popularnością w swoim pokoleniu, i to w ogromnym stopniu. Nie bez kozery wiele słychać głosów o tym, że rodzice wybierali takie "fajne, nieosłuchane imię" i niechcący się wstrzelili w nadchodzącą modę. Czasem tę modę podtrzymują celowo i świadomie, woląc imię popularne w nowym pokoleniu, z którym jeszcze sami są nieosłuchani i nie mają zbyt wielu skojarzeń, niż imię popularne wśród własnych rówieśników. Kolejne imiona by się nie popularyzowały, gdyby rodzice wybierali imiona celowo pod kątem uniknięcia nowej mody.

A co do Anny, to mnie osobiście wybitnie by przeszkadzało, że gdzieś z pewnością jest już Anna o nazwisku mojego dziecka, a może są ich już nawet setki.
    --
    De gustibus...
  • annthonka 29.08.19, 16:26
    gaudencja napisała:

>
    > Oj, nie znam badań, które by potwierdzały taką motywację przyszłych rodziców. A
    > ze statystyk wiem, że imiona, które są popularne w pokoleniu rodziców, w więks
    > zości odchodzą na dalszy plan przy wyborze imienia dla dziecka.
    >To oznacza, że jednak kierują się popularnością w swoim pokoleniu, i to w ogromnym stopniu.

Zgadza się. Stąd właśnie się bierze "ciotkowatość" i "wujkowatość" imion.

Chodziło mi o to, że ktoś kto nie chce nadać popularnego imienia, zwróci raczej uwagę na to, czy dziecko nie będzie się potykać o swoich imienników na placu zabaw, niż na liczbę nadań w całej populacji. Vide Hania.

> A co do Anny, to mnie osobiście wybitnie by przeszkadzało, że gdzieś z pewności
    > ą jest już Anna o nazwisku mojego dziecka, a może są ich już nawet setki.

W grupie na studiach miałam dwie Anny Woźniak (nie to nazwisko, ale na podobnym poziomie popularności) smile
  • carolinams 29.08.19, 16:35
    Ja już mam dzieci. Pytałam ot takwink
    Chodziło mi o to, które piękniejsze brzmieniowo, w oderwaniu od popularności.
  • inga.a.m.r 29.08.19, 16:57
    Brzmieniowo dla mnie Anna.
    Za Emilią nigdy nie przepadałam, a szczególnie za Emilą.
    Możesz zdradzić imiona dzieci? wink

--
    ADELKA
    MARCYSIA
    RÓŻA
    NINAiBOBAS
  • gaudencja 29.08.19, 18:22
    annthonka napisała:

> Chodziło mi o to, że ktoś kto nie chce nadać popularnego imienia, zwróci raczej
    > uwagę na to, czy dziecko nie będzie się potykać o swoich imienników na placu z
    > abaw, niż na liczbę nadań w całej populacji. Vide Hania.

Takich ludzi jest raczej mniejszość - sądząc po rozwijaniu się kolejnych mód na imiona.

--
    (Jarosław Olesiak)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.