08.09.19, 21:28
Witam was dziewczyny, dotąd podczytywałam ale dziś pierwszy raz postanowiłam zabrać głos. Koleżanka spodziewa się córki i postanowiła nazwać ją Danuta. Co sądzicie o tym imieniu? Ja. Mam mieszane uczucia, niby niebrzydkie, ale jakieś takie nie bardzo.
Edytor zaawansowany
  • sulimira 08.09.19, 21:32
    Danuta podoba mi sie pewnie dlatego, ze bardzo lubie zdrobnienie Danusia. Dodatkowym jej plusem jest niska nadawalnosc wiec fajnie.
  • miraflores5 08.09.19, 21:37
    Nie lubię Danuty, choć na tym forum będę raczej wyjątkiem.
  • mamaitwinsy 08.09.19, 22:20
    Jakoś nie podoba mi się pełna forma, Danusia brzmi dla mnie ok. Imię doceniłabym u kogoś, miła odmiana w tłumie Maj, Hań czy Julek. Sama bym jednak tak córki nie nazwała wink

--
    Melania i Teodor
    Franciszka
  • gaudencja 09.09.19, 00:04
    Witaj smile
    Myślę, że to wdzięczne imię, ale dałabym mu jeszcze odpocząć.
    g.
    --
    "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
    (Walery Pisarek)
  • dalenia 09.09.19, 14:40
    Mam podobne odczucia. Niby sympatyczne, ale jeszcze trochę za wcześnie.
  • penelope.ia 09.09.19, 20:26
    Mnie się podoba, zarówno pełna forma jak i zdrobnienia Dana, Danka, Danusia etc. Jedyna Danuta jaka znam jest teraz w wieku późno nastoletnim.
  • kocynder 10.09.19, 08:57
    Ładne, ale dla mnie trochę "ciotkowate". Brzmi wdzięcznie, lekko i bardzo kobieco, ale znam (może zbiegiem okoliczności) co najmniej cztery czy pięć pań w pokoleniu, no, może nie moich rodziców, a ciut młodszych, ale jednak sporo starszych niż ja noszących to imię - więc DLA MNIE: na "nie". Choć imię samo w sobie - bardzo ładne.

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.