Dodaj do ulubionych

Imię dla córki - 4 kryteria

30.09.19, 22:36
Podoba nam się tak wiele kobiecych imion, że dla ułatwienia podjęcia decyzji postanowiliśmy wyznaczyć 4 kryteria.

Chcielibyśmy aby imię:
1. było krótkie max 2-3 sylabowe
2. brzmiało w innych językach podobnie jak polska forma
3. posiadało ładne zdrobnienia
4. powinno pasować do trudnego nazwiska na Ż

Pomóżcie smile
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Imię dla córki - 4 kryteria 30.09.19, 23:00
      Hej!
      Nie jest łatwo dobierać imię do nieznanego nazwiska. Brzmienie nazwiska może bardzo wpłynąć na dopasowanie imienia.
      W różnych językach dane imię może brzmieć różnie, ale spróbujmy z takimi, które są w innych krajach wysoko w rankingach, a po polsku są rozpoznawalne:
      USA:
      - Stella
      Wielka Brytania:
      - Imogena
      W obu krajach są zauważalne Eleonora, Penelopa i Aurora, ale nie spełniają kryterium liczby sylab.
      Austria:
      Laura
      Leonia
      Hiszpania:
      Paula
      Daniela
      Waleria
      Alba
      Laura
      Ariadna
      Gabriela

--
      Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
      (Jarosław Olesiak)
    • ilia.1 Re: Imię dla córki - 4 kryteria 01.10.19, 04:31
      Sugestie: Łucja, Milena, Nina, Zofia, Kornelia, Julita, Janina, Matylda, Ida, Idalia, Joanna, Kamila, Róża, Rozalia, Estera, Antonia, Malwina, Lilia, Lilian(n)a, Teresa, Urszula, Jowita, Barbara, Celina, Agata.
        • miraflores5 Re: Imię dla córki - 4 kryteria 01.10.19, 17:22
          mam-a-mam napisał(a):

> Myślałam nad: Nina, Blanka, Natalia, Olga

To na Twoim miejscu wybrałabym Blankę

Nina-ładne, ale może wpisywać się w nielubiane przeze mnie trendy na "krótkie" i "rosyjskie" imiona
          Olga-ogromnym minusem jest możliwość nazywania jej po prostu Olą, a Ol jest cała masa, bo może być to i Olga, i Olimpia, i Oliwia, że o popularnej Aleksandrze nie wspomnę
          Natalia-od jakichś 35 lat jest megapopularne i nie wiem, co jeszcze można w niej widzieć
          • gaudencja Re: Imię dla córki - 4 kryteria 01.10.19, 23:53
            Podobnie - wybrałabym Blankę.
            Dodam jeszcze do powyższego, że Olga jest imieniem zagranicą dość jednoznacznie kojarzonym z Rosjanką, więc mało międzynarodowe. Lepsza byłaby Tomira - wystarczająco nadająca się do wymawiania przez cudzoziemców, bez problematycznego "g", które bywa wymawiane jako "g" lub "dż" i polskie.
            Wanda - świetny pomysł. Dorzucam jeszcze Lillę (jak Lilla Weneda).
            --
            De gustibus...
        • dalenia Re: Imię dla córki - 4 kryteria 02.10.19, 14:09
          W sumie wszystkie cztery fajne. Moja kolejność jest taka:
          1. Blanka - przyjemne imię.
          2. Nina - długo uważałam ją za zbyt zdrobnieniową, ale ostatnio jakoś się do niej przekonałam. I lubię to imię, ma coś w sobie.
          3. Natalia - choć ciężko mi dostrzec urok w tym imieniu, to zawsze je lubiłam. Od wielu lat jest jednak szalenie popularne, aż nieco przezroczyste. Oceniając jednak samo brzmienie, to nie mam się bardzo do czego przyczepić.
          4. Olga - nie jestem fanką, dla mnie trochę zbyt rosyjskie. Ale w sumie u kogoś doceniam.

Pisałaś, że zależy Ci na międzynarodowości. Nie wiem jednak, o jaki kraj/język chodzi, ciężko wiec to odnieść do wybranych przez Ciebie imion. Patrząc na nie, to chyba Natalia jest najłatwiejsza do przełożenia.
    • paula.anna Re: Imię dla córki - 4 kryteria 01.10.19, 17:20
      Trudno celować w Twój gust.
      A wg podanych kryteriów proponuję, z tych które mi się podobają:
      Klarę
      Felicję
      Mariannę
      Stefanię
      Ewę
      Matyldę
      Esterę
      Melanię

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • annthonka Re: Imię dla córki - 4 kryteria 02.10.19, 10:39
      Przyjmując, że chodzi głównie o podobieństwo w języku angielskim, jako najbardziej międzynarodowym, odradzam Wandę, bo będzie czytana "Łonda". To samo z Ewą, która będzie czytana "Juła".

Ciężko jest dobierać imię do nieznanego nazwiska, bo może się okazać, że zupełnie nie pasuje wink.

Nina i Blanka spełniają pierwsze trzy kryteria.
      Podobnie Stella, Sara, Maria, Marianna, Marina, Helena, Klara, Marta, Martyna, Anna, Hanna, Lidia, Natalia, Adrianna, Natalia, Beata, Dorota, Julia, Agata, Gabriela, Kinga, Paula, Aurelia, Tamara, Barbara, Mia, Roma, Emma, Flora.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.