Dodaj do ulubionych

Imię dla siostry Heleny

25.10.19, 13:56
Termin tuż tuż, a my nadal nie wybraliśmy imienia dla córki. Starsza siostra ma na imię Helena. Poniżej przedstawiam imiona, które wpasowują się w mój gust, jednak żadne do mnie nie przemawia:
Stefania, Leonia, Antonina, Bogusia. Propozycje męża to natomiast Marcelina, Michalina i Janina. Mamy krótkie, dwusylabowe nazwisko.
Chętnie przeczytam wasze propozycje smile
Obserwuj wątek
  • dalenia Re: Imię dla siostry Heleny 25.10.19, 14:24
   Bardzo fajne macie typy, i Ty, i mąż! Jego propozycje też Ci nie odpowiadają?

   Od siebie dodam:
   Apolonia (Pola), Adela, Alina, Barbara, Celina, Elżbieta, Franciszka, Felicja (tylko nie wiem, jak z Felą przy Heli), Jadwiga, Klara, Ludwika, Łucja, Melania (znowu Mela-Hela), Marianna, Rozalia, Urszula, Waleria


   Napisałam o moich wątpliwościach przy Feli i Meli, ale w sumie nie wiem, czy Wasza Helenka bywa Helą, dlatego zostawiam te propozycje.
  • paula.anna Re: Imię dla siostry Heleny 25.10.19, 17:05
   Mnie też podoba się wiele Twoich propozycji, a szczególnie Stefania.
   Do krótkiego nazwiska szukałabym dłuższego niż 2 sylaby imienia.
   Na szybko proponuję Mariannę, Rozalię, Matyldę, Aurelię, Felicję.

   --
   pink stinks
   Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • ilia.1 Re: Imię dla siostry Heleny 25.10.19, 18:56
   Z rozważanych imion wybrałabym osobiście: Stefanię, Leonię, Michalinę lub Janinę.
   Kilka sugestii: Dorota, Emilia, Kalina, Natalia, Lidia, Lilian(n)a, Lilla, Teresa, Paulina, Letycja, Róża, Kornelia, Diana, Adelina, Ida, Idalia, Weronika.
  • mamaitwinsy Re: Imię dla siostry Heleny 25.10.19, 19:01
   Z twoich propozycji najbardziej podoba mi się Stefania, a z propozycji męża Janina. Oba imiona fajnie pasują do Helenki (chociaż nie jest to IMO najważniejsze). Pozostałe propozycje, poza Antoniną (zbyt dużo Toś naokoło mnie) i Bogusią (nie lubię tego imienia) tez są świetne.
   Inne opcje: Franciszka (super duet z Helą), Anatolia, Józefina, Urszula, Adelajda, Florianna/Florentyna, Teodora, Julianna, Ignacja, Teofila, Eleonora.

   --
   Melania i Teodor
   Franciszka
  • stokrotka_96 Re: Imię dla siostry Heleny 27.10.19, 09:44
   Mamy podobny gust! smile Gdybym miała wybierać z Twoich propozycji, to postawiłabym na Leonię. Antonina świetna, zachwyca mnie Tosia, Tonia też brzmi sympatycznie, jednak mimo że to porządne imię, spadło w moim osobistym rankingu ze względu na popularność. Jednak zgodziłabym się na nią w ramach kompromisu. Stefania w pełnej formie zachwyca, jednak Stefa i Stefka ujmują kobiecości. Inne wersje: Stefcia - słodka, Stefanka - ok, Stenia - całkiem w porządku. Bogusia wzbudza we mnie jakąś sympatię, ale chyba bym nie nadala. Jeśli już jednak miałabym się decydować, to postawiłabym jednak na Bogumiłę, nie Bogusławę. Bogumiła byłaby ciekawa, doceniłabym mimo wszystko.
   Co do propozycji męża, Michalina i Marcelina są na liście moich ulubionych. Z tych dwóch postawiłabym jednak na Michalinę, bo Marcelina jest bardziej popularna (tylko kilka miejsc wyżej w rankingu, ale mnie to robi różnicę). Niemniej jednak, Marcelina brzmieniowo też ma wiele uroku. Z Janiną mam tak jak ze Stefanią. Pełna forma ok, ale niektóre zdrobnienia zniechęcają. O ile Janinka, Jana, Jasia są dla mnie do przyjęcia i uważam je za miłe dla ucha, tak Janka psuje mi Janinę, niestety.
   Później wrócę i dopiszę jakieś propozycje, ale zaproponuję parę alternatyw.
   Antonia (-nia), moim zdaniem ładniejsza
   Anatolia
   Leontyna, Eleonora, Leokadia
  • karola1705 Re: Imię dla siostry Heleny 11.11.19, 00:16
   Z Waszych typów najbardziej lubię Michalinę i Antoninę; Janinę odbieram bardzo pozytywnie, Marcelina i Leonia też są fajne smile Ważne żeby Wam się podobało. Propozycji padło już mnóstwo więc nie będę powielać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.