Dodaj do ulubionych

Używanie drugiego imienia

26.10.19, 22:59
Scarlett O'Hara miała na pierwsze Katarzyna, Rilla ze Złotego Brzegu była tak naprawdę Bertą... Zastanawiam się, czy istniał/istnieje zwyczaj, aby celowo nadawać dziecku dwa imiona, a potem używać drugiego? Jeśli tak, to jaki to ma sens?smile
Obserwuj wątek
    • wittchen89 Re: Używanie drugiego imienia 27.10.19, 10:01
      Znajoma mojej mamy używa tylko drugiego imienia (tzn. od urodzenia nazywano ją drugim imieniem. Swojej córce dała 3 (w czasach, kiedy to jeszcze było możliwe), a nazywała ją tym trzecim. Mało tego, pierwsze imię mają takie samo. Niestety nie jesteśmy w tak zażyłych relacjach, abym ją mogła o to zapytać.
    • dalenia Re: Używanie drugiego imienia 27.10.19, 11:18
      Wydaje mi się, że często takie sytuacje wychodzą po czasie i raczej nikt nie nadaje imion od razu z taką myślą.

Mam dwie ciocie, które funkcjonują pod drugim imieniem. Jedna jest załóżmy Helena Karolina, przy czym jej mama od początku chciała Karolinę, a na tę Helenę została namówiona przez rodzinę. Koniec końców w rodzinie jest Karolina, a Helena "na zewnątrz". Druga ciotka, dajmy na to Klara Agnieszka, w sytuacjach oficjalnych bywała Klarą, ale ogólnie raczej dla wszystkich jest Agnieszką. Tu do końca nie znam historii, ale wiem, że jeden z dziadków uznał Klarę za zbyt trudną i "wymyślną", no i powiedział, że dla niego to będzie Agnieszka - bo to "normalne" imię wink Imiona wymyśliłam, ale mniej więcej oddają poziom popularności rzeczywistych imion ciotek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.