Dodaj do ulubionych

Brat Alexandra i Borisa

01.11.19, 15:35
Witam.
Jestesmy rodzicami dwojki chlopcow. Starszy ma na imie Alexander Dariusz , mlodszy Boris Jakub. Nie mieszkamy w Polsce od prawie 10 lat. Nie mamy rowniez w planach wracac.
Nazwisko S----ak nie ma polskich znakow, wiec nie ma problemu z jego wymowa w szkole, czy urzedach.
Jezeli chodzi o imie dla najstarszego syna to decyzja zapadla bardzo szybko, drugi syn mial dwa dni gdy nadalismy mu imie. Nikomu sie zreszta imie Boris nie podobalo tylko mi i mezowi. Komentarze, ze rosyjskie, dlaczego nie Jakub na pierwsze? aha i najlepszy argument siostry meza, ze ma psa Borysa big_grin Ja mialam pudelka o imieniu Kuba kiedys wink
Termin mamy na 7 Kwietnia. Pomysly na imie mamy, ale jezeli ktos ma jakies ciekawe propozycje to poprosze o napisanie. Na drugie na pewno Kazimierz, po tesciu ktory zmarl 2 lata temu. Moja mama wysmiala dzis to imie, a moim zdaniem jest sliczne. Dlaczego Franek czy
Antek to takie popularne imie, a Kaziu wzbudza smiech ? Pewnie dlatego, ze nie jest w pierwszej 10 imion.
Pierwsze imie bedzie w wersji angielskiej, tak jak imiona starszych braci.
Propozycje meza: Artur, Bruno, Dominik ( zdecydowanie nie podoba mi sie Dominik)
Moje propozycje: Maksym, Tymon, Jeremi
Zgadzamy sie co do jednego imienia Bruno, ale czy pasuje do imion braci? Pisownia super, poniewaz identyczna jak polska.
Przepraszam za brak polskich znakow, oraz za dlugi wpis. Licze na wasze podpowiedzi smile
Obserwuj wątek
    • miraflores5 Re: Brat Alexandra i Borisa 01.11.19, 16:15
      Bruno to była moja pisrwsza myśl i jak najbardziej pasuje do imion braci. Artur i Jeremi ( tę propozycję popidram najbardziej) sprawd,ą się i w Polsce i w Niemczech( dobrze wnioskuję?)
      Proponuję jeszcze na gorąco Tobiasa.
    • gaudencja Re: Brat Alexandra i Borisa 01.11.19, 21:45
      Hej!
      Bruno to moim zdaniem bardzo dobra opcja. Inne to np. Samuel, Sebastian, Daniel, Gabriel, Albert.

Kazimierz jest teraz imieniem wschodzącym i jak najbardziej zdarza się u małych dzieci. Może jeszcze się znaleźć w pierwszej 10-tce imion, tylko za jakiś czas.
      Pozdrawiam,
      g.

--
      Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
      (Jarosław Olesiak)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.