Dodaj do ulubionych

Najpopularniejsze imiona w 2019 r. w Moskwie

02.11.19, 08:48
Na stronie moskiewskiego merostwa opublikowano informacje na temat najczęściej nadawanych dzieciom w Moskwie imion w czasie bieżącego roku.

Pierwsze miejsca zajmują Aleksandr (Aleksander) i Sofia (Zofia — w 2 różnych pisowniach, z "j" albo z miękkim znakiem).

Inne imiona męskie z czołówki to Michaił (Michał), Maksim (Maksym), Iwan (Jan), Artiom (Artemiusz), Dmitrij (Demetriusz), Danił (Daniel), Mark (Marek), Lew (Leon) i Matwiej (Mateusz).

Oprócz Sofii dziewczynkom najczęściej nadawano imiona Marija (Maria), Aleksandra, Anna, Wiktorija (Wiktoria), Polina (skrócona forma Apolinarii lub ewentualnie Pelagii), Anastasija (Anastazja), Jelizawieta (Elżbieta) i Ewa.

Nietypowe imiona męskie to np. Dobrynia (męskie, 34 chłopców), Habib (26 chłopców). Pojedyncze nadania męskie to np. Riczard Lew, Aleksandr Pol, Cezar, Ogniesław.

U dziewczynek całkiem popularnym imieniem stała się Jesenija (wygląda na to, że to rosyjska Izaura, imię bohaterki tego filmu, hitu w ZSRR) — 315 nadań. Najrzadsze imiona to Łukerija (Gliceria) — 2 nadania, Jefrosinia (Eufrozyna) — 2 nadania i Fieofanija (Teofania) — 1 dziewczynka.

Nietypowe imiona z wcześniejszych roczników to u dziewczynek np. Kupawa (brzmi mało atrakcyjnie w polskich uszach, nie rozpoznaję w niej żadnego znanego mi imienia, tak nazywa się jedna z rosyjskich rzek), Agata-Maria, Kapitolina i Radomira. U chłopców — Fill (Phil chyba), Ustin (Justyn), Martin, Pachom (Pachomiusz), Marsel i Piereswiet (wydawało mi się, że to prześwit, ale tłumacz google podaje "prześwietlenie" - na razie nie mam dostępu do swoich słowników).
--
"Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
(Walery Pisarek)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.