Dodaj do ulubionych

Imię dla trzeciej dziewczynki

23.11.19, 17:29
Dzień dobry, dodaję tego posta licząc na Waszą pomoc w podjęciu decyzji, dotyczącej imienia dla naszej trzeciej córki.
Sytuacja wygląda tak, że mamy już mało czas (termin na styczeń), a nadal nie mamy żadnego kompromisu uncertain
Nazwisko dość popularne - Z....ńska
Mnie najbardziej podobają się na ten moment Franciszka i Blanka. Inne, które są gdzieś z tyłu - Urszula, Melania, Gaja, Marcjanna, Idalia (bardzo lubię, ale rymuję się z naszą Aurelią).
Mąż bardzo chciałby nadać Apolonię po swojej babci. Samo imię jest ładne, ale ma dwa minusy:
- na tą sama literkę, co imię starszej
- bardzo nie chcę, by córka była po prostu Polą, której nie lubię (uniknięcie tej formy jest raczej niemożliwe)
Propozycja Męża ma duże poparcie ze strony Jego rodziny, co trochę obniża skuteczność moich negocjacji uncertain
Może Wy zaproponujecie coś świeżego co przekona Męża do rezygnacji z Apolonii na I?
Nasze starsze córki to Aurelia Helena i Łucja Marcelina (nie chce też nadać, któregoś z II imion starszych).
--
https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
Obserwuj wątek
  • ilia.1 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 23.11.19, 18:17
   Wybrałabym osobiście Idalię, Melanię lub Blankę, ale wszystkie rozważane imiona są bardzo ładne.
   Sugestie:
   Adela, Alicja, Diana, Dorota, Emilia, Irena, Janina, Jaśmina, Kornelia, Klementyna, Letycja, Ludwika, Milena, Michalina, Natalia, Olimpia, Rozalia, Róża, Stella, Weronika.
  • miraflores5 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 23.11.19, 18:49
   Na początek gratuluję Córeczek i gustu imienniczego-mają bardzo ładne imiona, szczególnie Aurelka. Wszystkie propozycje mi się podobają, może poza Urszulą(chociaż na tym forum Urszula cieszy się ogromnym poparciem, więc zakładam, że uczestniczki będą Cię na nią gorąco namawiały). Idalia nie rymuje się z Aurelią, tylko ma tę samą końcówkę-lia.
   Najbardziej podoba mi się Melania, od kilku miesięcy, jak to się mi, mam na nią fazę-ale na Aurelkę już od ok. 4 lat
   potem Marcjanna(Marcjanka, Marcysia, będąca fajną alternatywą dla coraz popularniejszej Marceliny)
   Blanka-podoba mi się bardziej niż jej włoski wariant Bianka i jakoś mi nie przeszkadza, że Blanka to na zamku
   Idalia-fajne literackie, kobiece imię, a dzięki możliwości zdrabniania do Idy staje się funkcjonalne i traci na "dziwności", mam koleżankę, która ma Idalię. Idalia to jeden z przydomków Afrodyty, oznacza "tę, która widzi słońce".

   Gaja- fajne, nowoczesne imię, od bogini Ziemi przywodzące na myśl gaj, mimo niedługiej tradycji w Polsce posiadające amatorów wśród fajnych, kreatywnych osób
   Franciszka-widzę w niej coraz więcej uroku, ale na razie nie podoba mi się na tyle, żeby ją nadać

   Co do Apolonii-koleżanka koleżanki też miała taką sytuację, że tatuś się upierał. Nadała, choć jej się nie podobało. Dziewczynka na co dzień jest po prostu Polą, Apolonia funkcjonuje chyba tylko w papierach. Ja nie przepadam w sumie ani za Apolonią, ani za Polą, ale wolę już Apolonię od Poli. Jakoś pełne formy(Pola to etymologicznie zdrobnienie od Apolonii) mają dla mnie więcej uroku. Urabiaj męża, szukajcie wspólnego typu, bo dobrze, gdy imię podoba się obojgu rodzicom, choć moje zdanie jest takie, że matka jako ta która "inkubuje", rodzi i często to ona więcej obowiązków wykonuje przy dziecku powinna mieć pewne pierwszeństwo przy wyborze.
   Urszula też jakoś mi się nie podoba.
   Propozycje: Liwia, Leonia, Lea, Marcela(jest taka forma i jest jak najbardziej poprawna) Kornelia(tu końcówka-lia i rym z Aurelią), Laura(ale zestaw Łucja i Laura wydaje mi się jakiś taki oczywisty), Laurencja, Michalina, Róża, Rozalia, Ludwika, Adela, Marianna, Klara, Eliza, Matylda, Aniela Marcelina i Helena też fajne, choć skoro to drugie imiona starszych to ja raczej bym nie powtarzała.
  • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 23.11.19, 19:10
   Śliczne imiona noszą Twoje córki i ciekawe rozważacie dla kolejnej - bardzo w moim guście smile

   Popieram Franciszkę, jest też moją mocną faworytką. Blanka też fajna, ale jakoś mniej mi pasuje. Twoje pozostałe propozycje też są super, przy czym szczególnie lubię Idalię (fakt, podobna do Aurelki ... ), Melanię i Marcjannę.

   Rozumiem problem z Apolonią. Też nieśmiało ją rozważam, ale również nie chciałabym Poli ... Myślę, że na upartego można by jej uniknąć. Wiele razy już pisałam, że znam Magdalenę-nie-Magdę i Alicję-nie-Alę. To może dałoby się też mieć Apolonię-nie-Polę? wink Co do jednakowych literek to też mam trochę takie "zboczenie". Ale dla ewentualnego drugiego syna mamy imię na tą samą literkę co dla pierwszego. Trochę mnie to uwiera, ale jednak to drugie imię jest dla mnie szalenie ważne (rodzinne, podobnie jak u Was Apolonia), więc jestem w stanie przymknąć oko na tę kwestię literową.

   Zakładam, że większość imion już rozpatrzyliście, ale może jeszcze spodoba się Wam Rozalia, Róża, Felicja (choć tu końcówka jak u Łucji), Wanda, Konstancja, Ludwika, Michalina, Marianna, Stefania?
  • inga.a.m.r Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 23.11.19, 20:10
   Śliczne imiona córek, szczególnie lubię Aurelię, która sama planowałam wink
   Myśle, że skoro nie chcesz Apolonii to nie ma co jej forsować. Tak samo, wątpię, ze uda się uniknąć Poli.
   Wszystkie Twoje propozycje IMO są świetne! Szczególnie popieram Franciszkę i Idalkę.


   --
   Adela
   Marcelka
   Róża
   Nina i Matylda
   • hanna.konstancja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 31.12.19, 14:58
    Już to kiedyś pisałam, ale kocham imiona Twoich Córek ( no tak zupełnie szczerze to Adelkę bym zamieniła na Aurelkę lub Aurorę). Chyba nie muszę pisać jaką jesteś szczęściarą , że tyle ich masz. Zła jestem, że późno założyłam rodzinę i do tego mamy problemy z niepłodnością wymagające interwencji klinicznej. To musi być cudowne mieć tyle dziewczyn w domu smile

    --
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

    "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
    • inga.a.m.r Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 31.12.19, 15:46
     My tez kiedyś mieliśmy w tej kwestii problemy wink jak już się udało to cieszyliśmy się bardzo, ale byliśmy pewni, ze Adela niestety zostanie jedynaczką. Ku naszej radości zdrowie, warunki i szczęście dopisało by mieć tą wymarzoną piątkę (i to przed 30 o czym ja marzyłam!!) . Codziennie za nich dziękuję, za Męża tez oczywiście, bez niego by się nie udało ❤️
     Trzymam za Was kciuki!

     --
     Adela
     Marcelka
     Róża
     Nina i Matylda
     • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 31.12.19, 16:28
      Piątka dzieci nie jest już dla mnie czymś dziwnym, ale piątka urodzona przed trzydziestką to już coś.
      Szczególnie biorąc pod uwagę, że my i większość naszych znajomych zaczynaliśmy myśleć o dzieciach po 20 rż, raczej bliżej 30...


      --
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
      • inga.a.m.r Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 01.01.20, 01:56
       U nas „poszło” tak szybko może, dlatego, ze znaliśmy się z moim M. od dzieciństwa plus mogłam pozwolić sobie na studia i jednoczesne zakładanie rodziny. Co prawda pracowałam w branży tylko chwile, wiec nie rozwinęłam kariery, ale w całości poświęciłam się dzieciakom i dobrze mi tak. Jak Matysia pójdzie do przedszkola to powrócę do pracy, jak się uda to chciałabym jakieś studia może... Szczęśliwego Nowego Roku!

       --
       Adela
       Marcelka
       Róża
       Nina i Matylda
  • maryann Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 24.11.19, 09:36
   Też rozwazalam Apolonie dla drugiej córki, ale ostatecznie zrezygnowałam ze wzgledu na to, że byloby to trochę klopotliwe, tlumaczenie na kazdym kroku, że ta Pola jest Apolonia a nie samą Polą, bo Pola jest dość popularnym imieniem, a Apolonia nie. Ostatecznie druga corka to Rozalia, pierwsza Antonina. Gdybym miala trzecią córkę, rozwazalabym Felicje, Florentyne, Klementyne, Matylde lub Eleonore/Leonie/Leokadie.
  • eleanor_tilney Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 24.11.19, 10:10
   Podobają mi się bardzo imiona Twoich córek.
   Apolonia wg mnie zawsze będzie Pola. Być może z czasem przestanie Ci to przeszkadzać. Jeśli nie chcesz ryzykować, szukakabym dalej.
   Zakładam ze Apolonia, Aurelia, Łucja, Łucja i Marcelina to typ imion w guście Twojego męża. Na tej podstawie wydaje mi się, ze Blanka będzie dla niego zbyt zwyczajna a Franciszka za bardzo retro niczym Bronisława. Imiona Waszych córek to dla mnie takie nowoczesne retro. Mogłaby mu się spodobać Matylda, Klara, Marianna, właśnie Melania, Róża, Rozalia, Adela.
  • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 24.11.19, 14:54
   Odrzuciłabym Blankę, podobnie jak Gaję (brzmieniowo za blisko Mai i Kai) i Apolonię-właśnie przez to, że zwykle byłaby Polą.
   Podobnie jak Urszula jest (zazwyczaj, bo są wyjątki i można wywalczyć np Urszulę) po_prostu_ulą...

   Zaproponowałabym Apolonię męża na drugie.
   A rodziny nie pytałabym o zdanie 😛.

   Reszta ok, trzymam kciuki za Franciszkę.

   --
   pink stinks
   Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
  • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 24.11.19, 18:27
   Hej!
   Bardzo popieram Franciszkę i Blankę.
   Apolonia też ładnie brzmi z Waszym nazwiskiem, ale jeśli nie chcesz Poli, to nie ma się co łudzić, że Wasza córka nią nie będzie. Kontrargument jest dla Ciebie dość łatwy - mimo poparcia całej rodziny to Ty będziesz na co dzień mówić latami do córeczki formą, której nie lubisz - chyba nie oczekują tego od Ciebie? Mąż nie zaakceptował Wandy nawet na drugie, mimo że Ty bardzo ją chciałaś i że drugiego imienia się na co dzień nie używa; Ty masz tym bardziej prawo do niezaakceptowania Apolonii na pierwsze, niezależnie od tego, jak bardzo on by chciał ją nadać. To już powinno przekonać męża do rezygnacji z Apolonii.

   Urszuli bym nie nadawała, imię jest zbyt popularne populacyjnie i sama znam ze dwie Urszule o Waszym nazwisku. Prawdopodobnie za jakiś czas bardzo mocno powróci i będzie tym popularniejsza.

   A może nie Ludwika, tylko Ludwina? Ewentualnie Klementyna, Eleonora, Anatolia, Pelagia.
   --
   Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
   (Jarosław Olesiak)
   • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 26.11.19, 18:49
    Mąż chyba specjalnie odrzuca inne opcje i liczy, że zgodzę się na Apolonię tongue_out
    Pelagia ostatnio zaczęła mi się podobać, ale zastanawiam się czy niej zbyt „odjechana”?
    Apolonię mogłabym nadać na II (może to przekona Męża), chociaż chciałam „moją” Wandę w końcu przemycić do zestawu uncertain Jeszcze będziemy negocjować wink


    --
    https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
    https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
     • miraflores5 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 26.11.19, 19:27
      Dla mnie jednak jest. Bez urazy, ale ja Pelagię odbieram jako imię prześmiewcze, imię-żart, w jednym worku z Kunegundą, Petronelą, Hermenegildą, Gryzeldą, Kordulą i Balbiną. A Wanda jest mi dość obojętna, chociaż małą Wandę odebrałabym raczej pozytywnie. Masz rację, Apolonię zawsze możecie nadać na drugie. Proponowana Anatolia mi się podoba, no ale w tym przypadku musielibyście zrezygnować z Apolonii na drugie. Fajnie brzmi mi zestaw Klara Apolonia.
    • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 26.11.19, 19:57
     A mnie się tam Pelagia szalenie podoba, z chęcią bym nadała córce. I wspominałam wielokrotnie, że w mojej rodzinie to imię funkcjonuje jako piękne i zapomniane, a nie jako obciachowe. Może dlatego, że mieliśmy prababcię Pelagię. Ale ogólnie jestem wręcz namawiana na Pelę dla córki. A i mój wujek nauczyciel sugerował to imię uczennicom na bierzmowanie - Pela podobała się nastolatkom! Więc myślę, że obecna młodzież i dzieciaki nie będą miały tak "obciachowywch" skojarzeń jak obecni dorośli.
    • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 26.11.19, 21:18
     Pelagia jest odważna, ale umówmy się, niedawno z Apolonią mniej więcej były postrzegane na podobnym poziomie odjechania, a teraz Apolonia nie dziwi. Obserwuję też, że Pelagia coraz bardziej podoba się ludziom. Ma fajne zdrobnienie i wybitnie pasuje Wam do nazwiska.

     --
     "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
     (Walery Pisarek)
    • sulimira Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 27.11.19, 01:08
     Podobaja mi sie Apolonia, Wanda i Pelagia. Niestety przy Apoloni nie da sie uniknac Poli. Pelagia jest napewno rzadko spotykana, ale jednak pojawiajaca sie co jakis czas wiec mysle, ze jest w trendzie wzrostowym chociaz nie wydaje mi sie, ze kiedykolwiek bedzie szalenie popularna co jest na plus.
     Odnosnie Wandy to jakiego zdrobnienia planujecie uzywac? Moze fajne zdrbonienie przekona meza.
  • mamaitwinsy Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 25.11.19, 11:54
   Bardzo podobają mi się wszystkie rozważane imiona, a szczególnie Melania i Franciszka wink. Z Apolonią mam podobnie - pełna forma dla mnie jest całkiem ok, ale Pola mnie zniechęca.
   A może Jadwiga? Anatolia?

   --
   Melania i Teodor
   Franciszka
   • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 26.11.19, 23:46
    Jadwiga całkiem ok, ale zdrobnienia mnie nie przekonują. Anatolia super, ale nie wiem czy nie za mocne skojarZenie?
    Piękne imiona maja Twoje dzieci, Franciszkę bardzooo bym chciała nadać. Melania tez świetna, ale Mąż raczej nie zaakceptuje. Synek byłby Teodorem bądź Feliksem, wybraliśmy imiona dla chłopca przed narodzinami pierwszej córki. Tylko w kwestii damskich imion idzie nam to tak opornie.

    --
    https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
    https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
  • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 15:10
   Pelagia jednak u Męża odpada sad
   Mąż zaproponował nadanie Apolonii na I, a wtedy Wandę zaakceptuje na II. Chciałam nadać Wandę chociażby na II imię, ale nie zależy mi na tym na tyle, by zgodzić się na Pole. Mąż bardzo chce nadać to imie, by upamiętnić babcie i ogólnie podoba mu się skrót Pola.
   Teściowa tez jest zachwycona Apolonią i calym pomysłem. Już sama nie wiem... Może skoro Mąż tak bardzo chce nadać imię po babci to jednak powinnam odpuścić?

   --
   https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
   https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
   • miraflores5 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 16:48
    Jeśli Ci się Apolonia NIE podoba, to nie odpuszczaj. Apolonia na II wystarczy w zupełności, żeby upamiętnić prababcię. Jeśli mężowi tak bardzo zależy na imieniu "po babci"( ciekawe, że przy dwóch starszych córkach jakoś mu nie zależało), to nadajcie Apolonię na II a I imienia poszukajcie takiego, które Wam się spodoba i zarazem będzie się ładnie komponowało z Apolonią(bo do nazwiska sporo pasuje). Ładnie, jak już wspominałam komponowałaby się z Apolonią Klara lub Laura, Wanda też tworzy zgrabny zestaw. Powodzenia!
    • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 18:12
     Przy pierwszej córce oboje wiedzieliśmy, ze będzie to Aurelia, a na drugie dostała imię po mojej prababci (stad tez nie chce, żeby było tak to odebrane, ze Aurelka ma na II Helena, bo ja tak chciałam i Mąż się zgodzil, a teraz ja nie chce się zgodzić na imię po babci). Przy Łucji było tak, ze Mąż chciał Łucję, a ja Marcelinę, wiec powstał zestaw Łucja Marcelina, bo Łucja tez mi się podobała i akceptowałam.
     Teraz jest taki większy problem z tym wyborem, bo ciężko nam znaleźć imię, które oboje zaakceptujemy. Apolonia nie jest zła, ale ta Pola strasznie mnie odrzuca.

     --
     https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
     https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
     • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 19:38
      ...czyli raz pierwsze imię wybieraliście oboje, za drugim razem mąż za Twoją zgodą, a za trzecim razem chce przeforsować całkowicie swój wybór, mimo że nie znosisz formy, która jest oczywistym zdrobnieniem tego imienia i którą wszyscy się najpewniej będą zwracać do dziecka.

      W przypadku Waszych pierwszych córek też każde z Was wybierało po jednym imieniu (tak z grubsza) - wszystko jedno, czy po kimś z rodziny, czy nie. Teraz nie ma powodu, by ustępować całkowicie mężowi. I wcześniej mąż już potrafił stanowczo postawić weto nawet w przypadku drugiego imienia, które mu się nie podobało - tym bardziej Ty masz prawo postawić weto w przypadku pierwszego imienia.

      Jeśli się chcesz zgodzić na Apolonię, to się zgódź, ale bynajmniej nie jesteś zobowiązana do ustąpienia mężowi (a teściowa już się przy nadawaniu imion wykazała i w ogóle powinna umyć ręce od decydowania o imieniu Waszej córki).

      --
      De gustibus...
   • meggan79 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 16:55
    Ja bym odpuściła bo Apolonia to obiektywnie śliczne imię i próbowałabym forsować mówienie pełna formą(choć Pola też mi się podoba,)Apolonia Wanda-fajnie brzmi. Miałam podobna sytuację i zgodziłam się na męża wymarzone imię na pierwsze a moje poszło na drugie i nie żałuję bo męża propozycja okazała się strzałem w dziesiątkę.
   • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 17:00
    Nie powinnaś odpuścić!


    To kolejny wątek na forum, w którym kobieta chce odpuścić i nadać imię, które jej nie pasuje, a mąż bierze pod uwagę tylko swoją opcję i nie ustępuje o włos 😟.

    Też uważam, że do uczczenia babci męża wystarczy II imię.
    A na I Twoja Wanda.

    Zdecydowanie zachęcam, byś się upierała przy Apolonii na II a na I inny typ, jeśli nie Wanda.

    A teściowej nic do tego 😛.

    --
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
   • inga.a.m.r Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 30.11.19, 20:54
    Ja bym nie odpuściła, zreszta Mąż wie, ze imiona są dla mnie ważne wink
    Przy trzeciej córce zgodziłam się na wymarzone imię Męża, ale było to imię, które akceptowałam, tylko podobało mi się mniej. Nazwaliśmy 5 córek (każda ma po dwa imiona!) i za każdym razem udało nam się znaleźć jakiś kompromis, wiec 3mam kciuki, żeby Wam tez się to udało. Uważam, ze powinniście skreślić Apolonię skoro Ty jej nie akceptujesz i Wandę skoro Mąż jej totalnie nie akceptuje. Może przejrzyjcie listy, poczytajcie propozycje jeszcze raz i niech każde wypisze po kilka imion i droga eliminacji może coś wybierzecie. smile Powodzenia!

    --
    Adela
    Marcelka
    Róża
    Nina i Matylda
   • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 05.12.19, 19:39
    Nie odpuszczałabym. Szczególnie, że, jak wspomniałaś - Łucja też była wyborem męża.

    Zostawiłabym Apolonię na drugie. Aurelka ma po Twojej babci, więc kolejna córka będzie miała drugie po babci męża. Teraz tylko kwestia znalezienia pierwszego.

    Szkoda, że Pelasia odpadła ... Wiele typów już padło. Może wrócić do Blanki i Frani? Widziałam, że spodobała Ci się też Marianna. A może Inga albo Kalina, tak trochę innym tropem?
  • olletka Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 02.12.19, 21:00
   Po pierwsze gratuluję córeczek i pięknych imion. Rok temu sama rozważałam między innymi Łucję dla mojej córeczki. Z Twoich typów podoba mi się tez Wanda i Marcjanna, którą również rozważałam. Łucji ani Marcjanny nie mam ale za to mam Apolonię smile Do imienia nie byłam przekonana bo nie chciałam Poli ale był to mocny typ męża i z wielu powodów dałam się namówić. Nasza Apolonka ma dzisiaj rok i dwa tygodnie. Funkcjonuje na codzień jako Apolonka, Apolonia, Lonia, młodszy kuzyn mówi o niej Aposia a gdy jest niegrzeczna wola na nią Polonia...wink Gdy ktoś nas pyta jak młoda ma na imię to odpowiadamy ze Apolonia. Wtedy najczęściej pada pytania czy mówimy do niej Pola. Po wyjaśnieniu ze używamy innych zdrobnień nikt Poli nie używa. Tak samo gdy przypadkowi ludzie np w kolejce w sklepie słyszą, że mówimy do córki Apolonka to tak samo się do niej zwracają. Jasne, że kilka razy padło Pola w stronę naszej córki ale jestem ogromnie zaskoczona bo stało się to dosłownie kilka razy. Zresztą ta Pola od czasu do czasu jest dla mnie do zniesienia smile Myśle ze w przedszkolu gdy poprosimy żeby zwrócono się do córki naszymi zdrobnieniami tym bardziej nie będzie problemu. To tyle w temacie Apolonii, która nie jest Polą wink
    • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 04.12.19, 21:08
     Klementyna, którą chciałam zaproponować, już była wcześniej proponowana, Kornelia takoż, a co byś powiedziała na Teodozję? Zdrobnienia jak od Teodory, w tym Dosia, Dotka... Albo na Teofilę (zdrobnienia wykorzystujące filutkowy drugi człon)? Filomena byłaby też ciekawa.


     --
     Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
     (Jarosław Olesiak)
    • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 05.12.19, 17:52
     Czyli Apolonia nie wchodzi w grę, ponieważ Tobie nie pasuje forma Pola. I już.
     Tylko dlaczego to nie jest oczywiste dla Twojego męża?

     --
     pink stinks
     Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
     • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 07.12.19, 20:42
      Mąż nadal upiera się przy Apolonii. Wczoraj odwiedzili nas teściowie. Oczywiście przy okazji teściowa prawie przez cały pobyt próbowała mnie namówić na propozycję Męża. Cieszę się, że już pojechali, naprawdę... Nawet dziewczynkom starszym coś mówiła, zauważyłam to. Aurelia wieczorem się pytała czy będzie Polcia, bo jej tez się nagle spodobało uncertain Lusia pierwszy raz zwracając się do brzucha użyła imienia Pola. Wcześniej nikt z nas nie zwracał się imieniem. Mąż nic mamie nie powiedział, bo przecież Jemu to na rękę, żeby wszyscy do Poli przywykli. Jestem strasznie zła, bo jak tak dalej pójdzie to pewnie będzie Apolonia.

      --
      https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
      https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
      • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 07.12.19, 22:33
       A Ty rozmawiasz z córkami?
       Jeśli nie, to zacznij.
       Powiedz wprost, że Apolonia nie jest postanowiona, mów "do brzucha" innym imieniem.
       Teraz córkom podoba się "Polcia", jutro cokolwiek innego. Kwestia osłuchania itp.

       Współczuję sytuacji.
       Kto nam tych mężów tak wychował 😡?

       --
       pink stinks
       Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
      • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 08.12.19, 00:55
       Warto chyba porozmawiać z mężem i powiedzieć mu, że znienawidziłaś to imię doszczętnie przez tę presję wywieraną na Ciebie przy współpracy z teściową... i wciąganie w to nieświadomych dzieci... A dzieci przyjmą na tym etapie wszystko, co postanowicie. Nie wyobrażam sobie, żeby kilkulatki do 18 roku życia i dalej używały nienadanego ostatecznie i nieprzyjętego w rodzinie imienia siostry. Nie słyszałam o takim przypadku.

       --
       "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
       (Walery Pisarek)
  • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.12.19, 22:40
   Mąż jest w stanie ustąpić Apolonię, jeśli
   - znajdziemy jakieś imię, które tez mu się spodoba
   - Apolonia będzie na II.
   Ja jak narazie nie mam pomysłów na propozycje, większość, które są dla mnie ciekawe podałam. Może macie jakieś świeże propozycje, które mogłabym zaproponować Mężowi?   --
   https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
   https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
   • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.12.19, 22:58
    A może teraz Mąż powinien zaproponować inne imiona? Apolonię tak samo kategorycznie odrzucasz, jak on odrzucił Wandę, jeśli dobrze rozumiem. Skoro wetuje wszystkie Twoje propozycje, może on sam wytypuje imię, które Ci się spodoba?

    --
    Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
    (Jarosław Olesiak)
    • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 13.12.19, 12:10
     No właśnie, zgadzam się z Gaudencją. Mąż się "wycwanił" i zrzucił wszystko na Ciebie. Łaskawie zrezygnował z Apolonii, ale teraz w zamian masz mu podać coś, co też mu się spodoba. A jak mu się nie spodoba, to pewnie jednak stanie na Apolonii.

     Może niech teraz on się wykaże i ruszy głową - na pewno znajdzie jakieś inne imię, które mu pasuje. Skoro Ty odpuściłaś Wandę i teraz stajesz na głowie, żeby coś wymyślić, to on też może.
     • inga.a.m.r Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 14.12.19, 21:21
      Ja również się zgadzam. Uważam, ze nawet jak zaproponujesz tysiąc imion to Mąż stwierdzi, ze akurat żadne mu się nie podoba i pozostanie na Apolonii. Niech teraz Mąż przedstawi Tobie swoje pomysły. A jak nie to powiedz, że będzie Wanda wink może to Go zmotywuje

      --
      Adela
      Marcelka
      Róża
      Nina i Matylda
  • hanna.konstancja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 15.12.19, 12:57
   Primo :gratuluję trzeciej Dziewczynki, 3 córeczki to szczyt moich najśmielszych marzeń <3 . Secundo : prześlicznie nazwałaś swoje skarby - imiona klasyczne, wdzięczne, a wciąż nieczęsto spotykane ( przynajmniej wśród moich trójmiejskich znajomych). Tertio : z podanych przez Ciebie zdecydowanie wybrałabym Franusię . Na drugim miejscu byłaby Marcjanna. Zresztą - podobają mi się wszystkie imiona oprócz Uli, która jest przy nich jakby powszednia i zwykła. Bardzo ciężko mi się wypowiadać na temat dopuszczanych przez większość Użytkowniczek imienniczych kompromisów - sama nie wiem czy umiałabym ustąpić nie lubiąc jakiegoś imienia, nieważne czy w pełnej czy w zdrobniałej formie. Możliwe, że mając już Różę tak smile. Na szczęście imię szczególnie bliskie mojemu facetowi nie istnieje,zwłaszcza w obliczu mojej szalonej pasji. Dla mnie Pola to miłe zdrobnienie i chyba chętnie bym ją (już teraz !) zaakceptowała gdyby istniała konieczność. Jednak na imię w moim odczuciu nieładne, które musiałabym wypowiadać do końca życia z niechęcią zgody by chyba jednak nie było. Chociaż to naprawdę zależy od stopnia w jakim nalegałby ukochany . Może mąż zgodziłby się np nadać je na drugie? Jego szczęśliwie z reguły się nie zdrabnia smile .

   --
   "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

   "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
   • hanna.konstancja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 15.12.19, 13:01
    Przepraszam, zagapiłam się i nie doczytałam jak zwykle wszystkich wpisów do końca koncentrując się wyłącznie na pierwszym xD. Widzę, że mąż zgadza się na nadanie Apolonii jako drugiego. Tego bym się trzymała.

    --
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

    "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
  • humbelina Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 23.12.19, 09:16
   Współczuję, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Dla mnie oczywiste jest, że imię dziecka musi być zaakceptowane przez obojga rodziców. Nie wiem jaka jest historia nadań poprzednich zestawów, ale jeśli na przykład są to w 100% Twoje wybory, a mąż cicho się na nie zgodził, to powiem szczerze, tym razem to Ty powinnaś ustąpić, bo TAK chcesz, nie bo musisz wink Jeśli natomiast są to wasze wspólne wybory to i tym razem powinien być to wspólny wybór.

   NIe jestem pewna czy doczytałam wszystko dobrze, ale nie rozważałabym Marcjanny przy Marcelinie na drugie u jednej z córek. Dla mnie to są prawie te same imiona.

   Jestem za Apolonią na drugie.
   Czy Rozalia była rozważana przez Was ?
   • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 28.12.19, 15:04
    Przy pierwszej córce było od początku było wiadomo, że będzie Aurelia. Na II otrzymała imię po mojej prababci. Łucję wybrał Mąż (ja chciałam Marcelinę - tak ma na drugie).
    Rozalia bardzo fajna, ale odrzucał taka sama końcówka Aurelia Rozalia zreszta Mąż i tak sie nie zgodzi.
    Mąż nadal zostaje przy Apolonii, a jego rodzina mocno popiera to imię. Jak juz mówiłam silnym argumentem Męża jest chęć upamiętnienia babci i uważa, ze to jest ważniejsze niż zwykle podobanie się imienia. Stwierdził, ze nie rozumiem, ze jest to dla niego ważne, przecież On się zgodził na drugie imię Aurelii po mojej babci. Teściowa ostatnio sprezentowała zabawkę spersonalizowaną z imieniem Pola. uncertain Jestem już tak zrezygnowana, naprawdę, nawet usłyszałam, ze moja postawa jest egoistyczna.
    Chyba zgodzę się na Apolonię, a na drugie nadam Wandę. Ta atmosfera spowodowana wyborem imienia, jest straszna, nie wiedziałam, ze będą takie „cyrki” przez jedno imię. Denerwuje mnie, ze teściowa ma tyle do powiedzenia, a to nie jej dziecko. Moja mama tez ma ulubione imiona, ale nie chodzi i nie namawia, bo wie, ze to nasz wybór, nasze dziecko i akceptuje nasze zdanie.


    --
    https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
    https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
    • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 29.12.19, 15:04
     Egoistyczna postawa? Przecież dziecko odbiera emocje, z jakimi wypowiadasz jego imię, może te emocje projektować na siebie. Jeśli nie będziesz wypowiadała jego imienia z miłością - a Pola Ci się nie podoba - może to nieświadomie odnosić do siebie, ono nie zna powodów Twoich uczuć, czuje tylko energię i jej kierunek. To zupełnie normalne i uzasadnione, że chcesz nadać dziecku akceptowane przez siebie imię. Egoistyczna jest teściowa, wymuszając na Tobie zachowania, jakie jej odpowiadają.

     > mówiłam silnym argumentem Męża jest chęć upamiętnienia babci i uważa, ze to jes
     > t ważniejsze niż zwykle podobanie się imienia.

     W takim razie dlaczego w swoim czasie nie zgodził się na Wandę, nawet na drugie, bo mu się zwyczajnie nie podobała? Widzę tu podwójne standardy, aż miło. I nie ma znaczenia, że teraz już łaskawie na Wandę na drugie się godzi.

     Oczywiście możesz się zgodzić na Apolonię, jeśli chcesz i szczerze jesteś gotowa odpuścić ten temat. Gorzej, jeśli teraz się zgodzisz, a potem przez całe życie będziesz się czuć stłamszona, zdeptana i kto jeszcze tam wie, jak... Warto się rozeznać w sobie i przeanalizować, na ile realnie, świadomie i dobrowolnie chcesz ustąpić, a na ile jesteś pod presją i w głębi duszy nie akceptujesz ustępstwa... Jeśli to drugie, to warto zawalczyć, nawet pójść na jakąś konsultację psychologiczną - imię to jest niby "tylko drobiazg", ale atmosfera w rodzinie wokół niego może się mścić latami...

     Teściowej należałoby się porządne tupnięcie nogą, i to przez męża, nie przez Ciebie.... Mąż powinien Cię obronić przed jej zakusami i nieuprawnionymi komentarzami. Niezależnie od tego, czy wzmacnia to jego opcję imienniczą, czy też nie.
     --
     "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
     (Walery Pisarek)
     • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 31.12.19, 12:07
      Gaudencja już wszystko napisała, mogę się tylko podpisać.

      Przytulam.
      I trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie, a w sumie dwa 🙂

      --
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
     • lily-beth Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 03.01.20, 16:54
      Też się podpisuję pod Gaudencją.

      To nie jest błaha sprawa, "tylko imię". To jest AŻ imię Waszego wspólnego dziecka, które będzie nosić przez całe życie.
      Egoistyczne jest upierania się przy jednym imieniu, "bo ja tak chcę", nie biorąc pod uwagę Twoich preferencji.

      Skoro akceptujesz Apolonię w całości, a imię Twojej prababci zostało nadane na drugie, to dość oczywistym i dla mnie (gdyby to mnie dotyczyło) jedynym rozwiązaniem jest nadanie Apolonii na drugie. Upamiętnienie jest, problem nielubianego zdrobnienia znika. A na pierwsze jakieś wspólnie wybrane imię, ale przez Ciebie i męża, a nie teściową.
    • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 03.01.20, 14:17
     Trudna sprawa. Dla wielu to pewnie "tylko" imię, ale ja myślę, że raz - nie jest to taka błaha rzecz, a dwa - tu chodzi o samo podejście męża i próbę narzucenia Tobie jego woli, przy współudziale teściowej i całej reszty. Byłabym mocno zaniepokojona podobną sytuacją.

     Ja już wspomniałam - ja nie ugięłabym się, bo to jest imię Twojego dziecka, na całe życie. Ale to Twoja rodzina, Twoje dzieci, Twój mąż .... Ty musisz sama zdecydować, co z tym dalej robić.

     Życzę powodzenia, bo termin chyba wkrótce!
     • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 03.01.20, 19:51
      Termin mam na 20.01, ale będzie szybciej, bo CC.
      Na najbliższej wizycie dowiem się dokładnie. Co do imienia to żadnych postępów uncertain Pomysł z psychologiem świetny, sama o tym przez chwile myślałam. Umówiłam wizytę na przyszły tydzień, Mąż pewnie nie pójdzie, bo ten pomysł totalnie wyśmiał jakby nie widział problemu w kwestii imienia. Chciałabym już mieć wszystko dokładnie „ogarnięte” zanim mała się urodzi, a to imię nie daje mi spokoju...

      --
      https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
      https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
   • hanna.konstancja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 31.12.19, 12:50
    Jestem trochę narcystyczna dlatego ostrożnie zapytam: czy to "współczuję, nie wyobrazam sobie takiej sytuacji" było do mnie czy do Autorki? Bo jeśli do mnie, to nie musisz nam aż tak współczuć ,jesteśmy chyba szczęśliwą i zgodną (dość!) Rodziną, po prostu reprezentujemy nieco odmienny sposób funkcjonowania . Intuicyjnie dzielimy się różnymi zadaniami wedle zdolności i osobistego zaangażowania, nie wszędzie czujemy konieczność uczestnictwa nas obojga naraz. Ale absolutnie nie forsujemy przemocowo swoich decyzji, jeśli widzę ,że Tomek marzy o kolejnej perkusji , która trochę zawala przestrzeń na chacie, ale szczerze mu na niej zależy - to ma wolną rękę. Nie wiem czy wyrażam się jasno, ale chyba rozumiesz smile. Przy czym trochę mi głupio, żę odpowiadam na komentarz prawdopodobnie skierowany do innej Osoby,ale jakoś tak mi sięwyświetla pod spodem smile.

    --
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

    "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
     • hanna.konstancja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 04.01.20, 17:35
      Wiesz co, nie pamiętam swoich postów, ale chyba wcześniej pisałam, że imię dla mojego pierwszego dziecka wybrałam sama i się trochę uparłam smile . Naprawdę nawet jeśli to wyglada egoistycznie to wystarczyłoby chwilę porozmawiać z moim Tomaszem - wiem,że taka ignorancja to obciach, ale Jemu to tak trochę zwisa - nie widzi różnicy pomiędzy Niną a Franiciszką. Mało tego- gustuje w imionach modnych, popularnych i - o zgrozo - nierzadko skrótowych. Sam nosi imię -posłużę się euemizmem -mało oryginalne,ale Jego samopoczucie chyba nigdy nie ucierpiało z tego powodu.w klasie mieliśmy 4 Tomków, Jemu to nie przeszkadzało, a mi gdyby w tamtych czasach był boom na moje imię przeszkadzaloby potwornie. Ogólnie to jak Go zapytalam o propozycję imion, żeby wiedział, że jednak Jego zdanie jest istotne myślenie zajęło tydzień. Owoce tych rozmyślań to : Hania, Lilka, Sara, Kaja. Następnego dnia zapomniał co mu sie podoba i musialam mu podpowiadac xD.

      --
      "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

      "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
  • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 11.01.20, 15:48
   Witajcie, nasza córeczka juz na świecie. Jeszcze nie zarejestrowana, ale Mąż mówi, ze będzie Apolonia skoro nie mamy wspólnego typu. Spróbuje jeszcze wpłynąć na Jego decyzje, ale będzie ciężko. Trzymajcie kciuki
   Dziękuję Wam za każdą odpowiedz w wątku.


   --
   https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
   https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
   • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 11.01.20, 17:36
    Gratuluję narodzin malutkiej!
    Co do imienia, równie dobrze Ty możesz powiedzieć, że będzie Wanda, skoro nie ma wspólnego typu. On już i tak daje nazwisko, a to Ty nosiłaś ciążę, nie on... Trzymam kciuki za wybór akceptowalny dla Ciebie.
    --
    De gustibus...
   • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 14:05
    Gratulacje!
    Witaj bezimienna, oby nie Pola.
    Popieram Gaudencję, on może tak mówić, to Ty też! Walcz!!!

    Współczuję bezsilności, bo mam wrażenie, że towarzyszy Ci ona bezustannie w tej walce z mężem o imię Waszego wspólnego (!) dziecka.

    --
    pink stinks
    Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
   • kaga9 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 17:52
    Bez względu na wybór ja trzymam kciuki przede wszystkim za Ciebie. Myślę, czytając między wierszami, że kwestia imienia to tylko wierzchołek góry lodowej w Waszych relacjach. Życzę Ci ogromu siły.
   • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 19:36
    A jakie wybrałybyście drugie imię dla Apolonii?
    Ja mam wybrać sama, mam wolną rękę. Chciałam Wandę, ale jakoś mi nie pasuje...
    mam kilka propozycji:
    Apolonia Wanda
    Apolonia Laura
    Apolonia Idalia
    Apolonia Franciszka
    Żadna opcja mnie nie przekonuje, może to przez to, ze I imię nie do końca mi leży...


    --
    https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
    https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
    • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 19:44
     Serdecznie gratuluję córeczki!

     I proszę! Nie zgadzaj się na Apolonię ... Sama widzisz, że już nawet "Twoja" Wanda nie pasuje Ci na drugie. Co to w ogóle za argument męża - skoro nie macie wspólnego typu, to nadacie jego typ ... Bez komentarza.
    • kaga9 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 20:07
     Aurimamo, pisałaś, że imię dla drugiej córki wybrał mąż, Twoje wylądowało na II miejscu. Przy trzecim okazuje się, ze więcej do powiedzenia ma Twoja teściowa niż Ty - matka dziecka. Już oddajesz pole, na pocieszenie wymyślając drugie imię. Nie gniewaj się, miałam się już nie odzywać, ale napiszę dosadnie - nie żeby Cię obrazić, ale żeby lekko potrząsnąć - Twoje córki patrzą i uczą się, że z mamą się liczyć nie trzebasad
     • sulimira Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 20:55
      Aurimamo, ja niestety rowniez sie pod tym podpisuje. Nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy partner wymuszalby na mnie imiona moich dzieci. Dla mnie oznaczaloby to, ze nie ma w tym zwiazku partnerstwa i calkowicie jestes pod pantoflem meza. Normalnie nie mialabym nic do tego jezeli takie sa relacje w zwiazku i obu stronom to pasuje, ale widac, ze Tobie to nie odpowiada, a jednak kontunuujesz kapitualcje. Skapitulowanie w sprawie imienia to moze nie jest takie drastyczne, ale co bedzie jak maz wymysli cos innego co do wychowania corek z czym sie nie zgodzisz? Corki napewno ucza sie od Ciebie i meza wzorcow postepowania. Wiem z osobistego doswiadczenia jak to wyglada jak matka niezadowolona poddaje sie fochom partnera. Czy taki przyklad chcesz dawac swoim corkom?
     • elzbieta7654 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 20:57
      Popieram - nie ustępuj. Ze swojej strony mogę tylko napisać, że Cię bardzo dobrze rozumiem- mieliśmy ogromny problem z imieniem. Inaczej też to sobie wyobrażałam, miałam przygotowaną listę imion i myślałam, że coś z tego wybierzemy, byłam otwarta na propozycje, a on wcale. Mąż wszystkie moje propozycje wyśmiał. Z wielkim trudem wybraliśmy imię kompromisowe, które potem postanowiła nam zabrać szwagierka. Prawie nic mu się nie podobało, każde imię było za delikatne albo za dziwne. W końcu któregoś dnia powiedziałam, że się nie zgadzam, imię musi się nam obojgu podobać i będziemy szukać aż znajdziemy.Mąż się na mnie obraził i powiedział, że przez hormony mi całkiem odbiło. Ale po kilku dniach przeprosił, wydrukował listę z USC i zaznaczał imiona, które są dla niego ok.
      Też możecie tak zrobić.
      Trzymam kciuki żeby wam się udało smile
     • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 12.01.20, 21:27
      Wiem, ze nie powinnam się poddawać. Jestem jeszcze w szpitalu z małą, wiec ciężko teraz poważniej z Mężem na osobności porozmawiać. A wolę na poważniejsze tematy rozmawiać z Nim sama, bez kogokolwiek.
      Córki nie są zorientowane aż tak dokładnie w kwestii imienia ani wg w sytuacji. Narazie wiedza, że jeszcze nie wybraliśmy imienia. Czekam tylko aż będziemy mogły wyjść do domu, może wtedy się dogadamy...

      --
      https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
      https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
      • kaga9 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 13.01.20, 00:23
       Trzymam kciuki, żebyś miała taką możliwość - mam nadzieję, że mąż nie poczuje się panem sytuacji i nie zarejestruje dziecka, zanim opuścicie szpital.

       Nie znam Twoich córek, ale kto wie, czy nie wiedzą więcej, niż Ci się wydaje, choćby intuicyjnie. Pisałaś, że mówiły już do brzucha imieniem "Pola", że teściowa przyniosła zabawkę z tym imieniem - wygląda na to, że przez tamtą część rodziny są nakręcane, kwestia jeszcze, jak Ty przy nich reagowałaś to na imię. Dzieci potrafią odbierać nawet nie wprost wyrażaną niechęć.

       I tak jak pisze Sulimira - Skapitulowanie w sprawie imienia to moze nie jest takie drastyczne, ale co bedzie jak maz wymysli cos innego co do wychowania corek z czym sie nie zgodzisz?. Uważam to za bardzo ważne słowa. I wiem z doświadczenia (niestety), że za jednym ustępstwem idzie kolejne, i kolejne... Ale też z doświadczenia Ci piszę, że da się zawalczyć o siebie. O swoje poglądy. Szczerze i mocno trzymam kciuki za Twoją naukę asertywnoścismile

       I na koniec może mało istotne, ale... Piszę to ja, "nosicielka" imienia wymuszonego przez osoby trzecie (mojego dziadka). Mam klasyczne imię, imię jego mamy, baaardzo popularne, ale wolałabym to, które wybrała moja mama. A drugie imię do kompletu wybrała mi urzędniczka w USC - miałam mieć jedno wink
      • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 13.01.20, 12:31
       Bardzo mocno Ci kibicuję, zawalcz!
       Nie tylko o imię córki.
       💪

       Trzymam też kciuki za Twojego męża, żeby pomyślał samodzielnie i współpracował.

       Czekam na wieści!


       --
       pink stinks
       Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
       • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 13.01.20, 12:34
        Aha, myślę że Twoje starsze córki widzą i czują więcej, niż nam, dorosłym, się wydaje...

        --
        pink stinks
        Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • mamutek85 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 13.01.20, 11:32
     Śledzę Twój wątek od początku i od początku również Ci kibicuję. Nie zastanawiaj sie w ogóle na razie nad drugim imieniem, wybierz pierwsze😊Nie moze tak byc, ze jestes zagluszona ze wszystkich stron, ze Twoje zdanie sie nie liczy. Ze imię dla Twojej córci wybrala tesciowa. Jesli przekonuje Cie Apolonia ok, jesli nie to zdecydowanie odrzuc to imie z dalszych rozwazan. Tyle pieknych imion, wybierzecie cos wspolnie. Tak, zebys byla zadowolona wolajac po imieniu swoja coreczke. Zycze powodzenia.
   • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 14.01.20, 21:32
    Chciałam się jeszcze zapytać czy ktoś wie jak to wyglada w kwestii zmiany imienia. Jeśli dziecko zostało już zarejestrowane i jeden rodzic chce zmienić imię dziecka to wymagana jest zgoda obojga rodziców tak? Jest 6 miesięcy czasu na zmianę od zarejestrowania?


    --
    https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
    https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
    • aurimama94 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 18.01.20, 15:23
     Córka została zarejestrowana przez Męża jako Pola Antonina. Podejrzewałam, ze Maz może chcieć zarejestrować Apolonię, ale nie spodziewałam się zdrobnienia. Ja Poli jako pełne imię kompletnie nie akceptuje i bardzo chce, by imię zostało zmienione.
     Jestem tak okropnie zła, zawiedziona a najgorsze jest uczucie bezsilności. Nie wiem jak przekonać Męża do zmiany imienia. uncertain

     --
     https://lbym.lilypie.com/RuEW.png
     https://lbym.lilypie.com/nPd4.png
     • paula.anna Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 18.01.20, 16:05
      Przykro mi!
      Naprawdę miałam nadzieję, że twój mąż zachowa się na poziomie, czy jakkolwiek to nazwać.
      Też byłabym zła, rozczarowana itp.
      Co więcej, JESTEM, a tylko czytam Twoją historię!

      Rejestrować powinno oboje rodziców, odpadłyby takie niespodzianki 🤬.

      Dlaczego piszesz "mąż" dużą literą???
      Jeśli to ma być wyraz szacunku, to chyba w tym przypadku zbyteczny, nie tylko niezgodny z zasadami ortografii.

      --
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
     • gaudencja Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 18.01.20, 19:16
      Straszne. Bardzo Ci współczuję. Nawet nie zachował takiego pozoru, żeby na drugie pro forma nadać imię Wanda. Wyobrażam sobie, że urządziłabym w tej sytuacji mężowi dziką awanturę, ocierając się o rozwód, ale mogę to sobie tylko wyobrażać, nie jestem w Twojej sytuacji i nie mam dwóch małych dzieci i jednego noworodka, nie jestem w połogu itd. Może można zmienić imię za zgodą sądu rodzinnego?

      Znam też 2 sytuacje, w których był ogromny spór między rodzicami, w jednym doszło do kilku zmian imion dziecka, w drugim - całe życie rodzice zwracali się do tego samego dziecka dwoma różnymi imionami, jednym - matka, drugim - ojciec.

      --
      De gustibus...
       • kaga9 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 18.01.20, 20:36
        gaudencja napisała:

        > Przepraszam, że to napiszę, ale to rodzaj przemocy.
        >

        Tak właśnie jest, niestety. Też nie chciałam tego wcześniej pisać. I też, swoją drogą, nie rozumiem pisania "Mąż" (od wielkiej litery) o przemocowcu.

        Aurimamo, pamiętaj, tu nic nie jest pisane przeciwko Tobie. Myślę, że wszystkie tu stoimy za Tobą murem. Niestety, z konieczności tylko wirtualnym. Czy nikt z Twojego otoczenia nie może stanąć w Twojej obronie? sad((
     • dalenia Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 18.01.20, 19:38
      A skąd mu się nagle ta Pola wzięła? Przecież miała być Apolonia, po babci. Cała rodzina tak naciskała, wyżywała się na Tobie, bo taka byłaś zła i nie chciałaś Apolonii po babci - a tu nagle Pola? No to gdzie to upamiętnienie?? Już nie wspomnę o drugim imieniu, które przecież łaskawie mąż pozwolił Ci wybrać ....

      Dziewczyny wyżej napisały już wszystko. Ja napiszę jeszcze tylko, że trzymam za Ciebie kciuki. Nie tylko w kwestiach imienia córki.
     • mamaitwinsy Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 19.01.20, 00:40
      Podpisuje się pod dziewczynami. Nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji, nie wyobrażam sobie... Trzymam kciuki za rozwiązanie całej trudnej sytuacji i życzę duuzo siły.
      Zachowanie Twojego męża zostawię bez komentarza.

      --
      Melania i Teodor
      Franciszka
     • mamutek85 Re: Imię dla trzeciej dziewczynki 19.01.20, 02:04
      Co za okropne zachowanie. Nie daj się. Zawalcz o to imię. Zostalas kompletnie zignorowana. Mąż wiedzial, ze nie akceptujesz Apolonii ze wzgledu na zdrobnienie Pola, wiec zarejestrowal Pola? W głowie sie nie miesci. No i jak on to sobie dalej wyobraza? Ze jednak przymkniesz oko? Jak to nie wiesz, czy uda Ci sie meza namowic do zmiany imienia? A jak chcesz z nim dalej zyc jak on sie z Tobą w ogole nie liczy? Przepraszam, ale az sie we mnie zagotowalo jak przeczytalam o tej Poli. Zmiencie to imie koniecznie. Dla dobra małżeństwa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.