Dodaj do ulubionych

Pięciosylabówki :)

31.12.19, 09:18
Dzień dobry Dziewczyny.
Ostatnio próbowałam zrozumieć czy jest jakaś korelacja pomiędzy ilością sylab zawartych w imieniu, a moim dla niego upodobaniu. Chyba nie doszłam do żadnej sensownej konkluzji - natomiast zaczęłam rozmyślać o imionach, które "brzmią" najdłużej.Znacie jakieś pięciosylabowe imiona?
Mi przyszła do głowy tylko Eleonora, po chwili Hermenegilda ( Tato tak do mnie mówił xD ),a potem musialam wrócić do spraw przyziemnych. Jestem bardzo ciekawa każdego odkrycia !

--
"Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

"Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
Obserwuj wątek
      • hanna.konstancja Re: Pięciosylabówki :) 31.12.19, 10:54
        Przecież Hieronima , Eufrozyna,Wielisława...wszystkie imiona oprócz Edeltraudy, które podałaś to czterosylabówki. Nie ich szukam, tych jest od groma- choćby najzwyklejsze : Karolina,Magdalena,Antonina... Za Edeltraudę dzięki gorące,bo to nowa pozycja dla mnie smile.Sulimirko ze zrozumieniemtrza mnie czytać tongue_out .

--

• hanna.konstancja Re: Pięciosylabówki :) 31.12.19, 15:15
            Masz rację. Z matematyki nigdy nie bylam za mocna wink. O ile rozumiem dlaczego wyszło mi pięć w Edeltraudzie (zapomniałam, że dyftong i zrobiłam osobną sylabę z "u" xD), to nie wiem jakim cudem naliczyłam 5 w maksymilianie. Niby wechsler i Catell sugerują, że mam niezły mózg, a w rzeczywistości do pięciu zliczyć nie umiem big_grin.Czułabym się upokorzona,ale poczucie humoru mnie przed tą ewentualnością uchroni..wink Sulmirka, ogarnij się, co z Tobą dzisiaj,że mnie tak podpuszczasz !? big_grin

--

• djboruta Re: Pięciosylabówki :) 31.12.19, 16:31
              smile wszędzie pułapki w tym polskim języku! wink Ciekawy wątek, szukam teraz więcej takich imion, w wikipedii znalazłam jeszcze takie żeńskie, chociaż to bardziej w kategorii ciekawostki niż "żywych" imion: Innocentyna, Kapitolina, Nepomucena, Maksymiliana.
              • hanna.konstancja Re: Pięciosylabówki :) 04.01.20, 18:10
                Bardzo dziękuję. To nowe imiona smile Wspaniale, że wciąż coś może mnie zaskoczyć! przypomniało się jedno , dość osłuchane, ale muszę uważnie przeczytać wątek, bo może przeoczyłam i ktoś mnie uprzedził smile

--

• hanna.konstancja Re: Pięciosylabówki :) 04.01.20, 18:13
                Niestety, ofiara zee mnie totalna - chciałam się pochwalić odkryciem, które zamieściłaś w pierwszym poście jako pierwsze imię big_grin.

--

• gaudencja Re: Pięciosylabówki :) 01.01.20, 14:05
          hanna.konstancja napisała:

> Przecież Hieronima , Eufrozyna,Wielisława...wszystkie imiona oprócz Edeltraudy,

Eufrozynę wymawiam zdecydowanie pięciosylabowo, oddzielając "E" od "u". Za to Edeltraudę - czterosylabowo.
          Dorzucam Hermenegildę.

--
          Religia mająca na cel wznowienie ludzi.
          (Jarosław Olesiak)
          • hanna.konstancja Re: Pięciosylabówki :) 04.01.20, 17:59
            Gaudencjo wymieniłam "Hermenegildę" w swoim pierwszym poście, ale to miłe, że mamy podobne skojarzenia. z Eufrozyną mam problem, bo uciekły mi gdzieś zasady poprawnego dzielenia wyrazów na sylaby. Rozumiem, że jeżeli wyraz zawiera dwie samogłoski obok siebie, to pierwszą bezwzględnie się odcina - np słowo oaza.

--

• gaudencja Re: Pięciosylabówki :) 04.01.20, 20:07
              Hm, słownik ortograficzny twierdzi, że "eu" to pierwsza sylaba. Niemniej jednak w moim odczuciu wszystkie imiona na "Eu-", od Eugenii począwszy, są wymawiane z wyraźnie zaakcentowanym "E," które wprawdzie nie jest kompletnie odcięte od "u", ale jednak stanowi pierwszą sylabę.

Hermenegildę w pierwszym poście faktycznie przeoczyłam.

Greckich 5-sylabowych imion będzie trochę, np. Anaksymander.

--
              "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
              (Walery Pisarek)
      • hanna.konstancja Re: Pięciosylabówki :) 31.12.19, 12:37
        <Możej a źle liczę sylaby,ale nie rozumiem czemu pojawił się np Euzebiusz- jak dla mnie ma ich raptem trzy.Ale może muszę się cofnąć do podstawówki, bo którejś z nas jakaś lekcja ewidentnie umknęła tongue_out Maksymilian! Faktycznie,że też nie przyszedł mi do głowy !

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.