Dodaj do ulubionych

Dzieci Mandaryny

21.01.06, 19:31
Mandaryna dała swoim dzieciom imion niepolskie,ale w przypadku gwiazd, takie
rzeczy nie dziwią. Myślici jednak, ze gdyby Marta Wiśniwska byla normalna
szara obywatelka tego kraju moglaby w USC zarejestrowac Fabienne? Nie wydaje
mi sie... smile
A tak w ogóle to moim zdanie zdecydowani ładniejsza wersja Xaviera i Fabienne
to polski Ksawery i Fabiana. Tez orginalne, a nie udziwnione.

Co wy na to? Czy macie dzieci ktorych imiona zapisuje die w nietypowy sposób?
A może znzcie jakiegoś Xavera, lub Fabienne?
Obserwuj wątek
    • shilla01 Re: Dzieci Mandaryny 21.01.06, 21:37
      ale Michał ma niemieckie obywatelstwo, więc mogli poszaleć.
      --
      Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet
      łzy będą smakować jak szczęście. Buryła Wacław
    • agmani Re: Dzieci Mandaryny 22.01.06, 16:31
      Michal napatrzyl sie na Xaviera Naidoo, chociaz jego kariery nie powtorzyl
      ;DDDD. Co do Fabienne, to nie mam pojecia skad wzieli, ale brzmi (jak na Niemcy,
      skoro powolywal sie na obywatelstwo) MOCNO pretensjonalnie.
    • trrruskawa Re: Dzieci Mandaryny 22.01.06, 17:59
      No zgadzam sie z wami.Do tego nazwiska brzmia te imiona śmiesznie.Szczegolnie
      ze, nie wiem czy wiecie, dzieci maja n drugie Xavier Michał i Fabienne
      Marta........Jak to brzmi!
      • shilla01 Re: Dzieci Mandaryny 22.01.06, 19:35
        hehe Xavier Michał jeszcze jakoś brzmi , nawet pasuje przez polskie brzmienie,
        ale Fabienne Marta po prostu straszna . Połaczenie tych dwóch imion pasowałyby
        w wersji Marta Fabienne i nawet pasowałoby Wiśniewska. Ach te gwiazdy smile)
        --
        Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet
        łzy będą smakować jak szczęście. Buryła Wacław
    • betka_1713 Re: Dzieci Mandaryny 29.06.06, 00:35
      Moj maż zwyzyłał panią w USC w Skwierzynie ponieważ nie chciała zarej. naszej
      córeczki jako Elen stwierdziła że nie określa płci,po wielkiej aferze zarej. ją
      jako Anika. też sie upierała że nie ma takiego imienia, jest Anita.Powołał sie
      na Wiśniewskiego... a ona że Wiśniewskiego dzieci są inaczej zarej. a inaczej na
      nie mówi.Jasne...Ta pani bardzo"wiekowa"byłasmile
      • gaudencja Re: Dzieci Mandaryny 29.06.06, 18:56
        Szczerze mówiąc, gdybym miała zaadresować list do kogoś o imieniu Elen,
        napisałabym "Sz. Pan". Anika jest IMO o niebo lepsza, choc też nie w moim
        guscie. I nie jestem wcale tak wiekowa, jak by na to mogło wskazywać moje
        zezgredzenie, które objawiło się powyższym komentarzem.

--
        Człowiek jest jak książka - jeżeli go wyrzucą, będzie padał.
        (Jarosław Olesiak)
        • annajustyna Re: Dzieci Mandaryny 29.06.06, 19:03
          Jesli dziewczynka to chyba Ellen??? I jesli juz to do nazwiska z
          koncowka...Toleruje i uwazam za ladne jedynie imie Carol lun Erin w polaczeniu z
          nazwiskiem bezkoncowkowym (Milosz) wink)))).
        • betka_1713 Re: Dzieci Mandaryny 30.06.06, 01:55
          Co do "Elen"przyznaje rację moze nie określac płci,ale Anika to imie będące w
          polskim spisie,kalendarium 26.07 i 9.12 a zezgredzenie,wiek i gust nie ma tu
          chyba nic do rzeczy, ponieważ to rodzice wybierają imię dla swojego dziecka.Pani
          z USC która się tym zajmuje powinna byc kompetentna i dobrze poinformowana a tak
          nie było ponieważ twierdziła że nie ma takiego imienia wcale...skoro nie słyszła
          powinna najpierw dokładnie sprawdzic a nie robic głupie uwagi.
          • gaudencja Re: Dzieci Mandaryny 30.06.06, 19:01
            betka_1713 napisała:

ale Anika to imie będące w
            > polskim spisie,kalendarium 26.07 i 9.12 a zezgredzenie,wiek i gust nie ma tu
            > chyba nic do rzeczy, ponieważ to rodzice wybierają imię dla swojego dziecka.

Ale moze mi sie nie podobać? wink
            BTW, nie znam czegoś takiego jak polski spis imion, czy możesz się nim może
            podzielić? Pytam poważnie; kiedys był oficjalny spis i bardzo bym chciała do
            niego dotrzeć.

--
            Rozwój jest objawą faktu, że jest dusza.
            (Jarosław Olesiak)
            • betka_1713 Re: Dzieci Mandaryny 30.06.06, 20:44
              mam taką ksiązke niestety nie mogę teraz podac autora poniewaz pozyczyłam
              znajomej "ciężarówce" ale podobny spis znajdziesz na stronie www.imiona.csa.pl
              oraz w przeglądarce- imiona tam jest wiele podobnych stron.Pozdrowieniasmile
              • gaudencja Re: Dzieci Mandaryny 30.06.06, 21:00
                Wiesz - chodziło mi o OFICJALNY spis. W internecie kazdy pisze, co chce, Takich
                stron jest na pęczki. Pozdrowienia smile
                --
                Człowiek jest jak książka - jeżeli go wyrzucą, będzie padał.
                (Jarosław Olesiak)
      • idaaa Re: Dzieci Mandaryny 01.07.06, 00:49
        Ehhhh a wiadomość o tym, że Wiśniewski posiada niemieckie obywatelstwo, co
        bezpośrednio skutkuje tym, że w zasadzie może nazwać swoje dzieci dowolnie to
        jakoś większości umyka...

Nawiasem mówiąc domyślam się, że polska Helena kompletnie się Wam nie podoba??
        --
        „Jeśli nieszczęście ma dopiero przyjść, nie trzeba się martwić przed czasem;
        jeśli już minęło, już nie ma się czym martwić; jeśli nas gniecie właśnie teraz,
        pocieszmy się myślą, że z czasem przeminie.” (Św. Ignacy Loyola)
        • betka_1713 Re: Dzieci Mandaryny 01.07.06, 10:27
          uwazam ze Helena to bardzo ładne imie.Ja chciałam mojej trzeciej corce dac
          Lena,ale niestety nie miałam nic do gadania bo moja najstarsza 10l Paula bardzo
          chciała wybrac imie dla siostry i wymysliła Elen albo Anika.
          • gaudencja Re: Dzieci Mandaryny 01.07.06, 10:46
            To jednak trochę ryzykowne dawać dzieciom wymyślać imiona dla innych dzieci;
            mój synek w pewnym wieku na pewno by chciał, zeby jego brat sie nazywał
            Transformers albo Harry Potter. Teraz pewnie pomysły mu się zmieniły, ale nie
            są o wiele bardziej wyważone.

--
            Trudno zrozumieć, o co Arystoteles sobie chodzi.
            (Jarosław Olesiak)
            • betka_1713 Re: Dzieci Mandaryny 01.07.06, 11:57
              to mam szczeście że nie wymyśliła Witch bo jest włśnie na tym etapie.Jest to
              troche ryzykowne pozwalac wybierac imiona dla rodzeństwa ale dla dziecka
              świadomośc że rodzice liczą sie z jego zdaniem jest bardzo ważna,a byc o 10 lat
              starszą siostrą nowordka i rozbrykanej 3latki wcale nie jest łatwe
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.