IP: 212.244.23.* 01.09.08, 17:43
Wczoraj podczas kazania ksiądz wspomniał świętą Ludwinę, patronkę
łyżwiarzy, co sądzicie o tym imieniu??
Obserwuj wątek
    • aniadm Re: Ludwina 02.09.08, 10:12
      Podoba mi się teoretycznie.
      W praktyce mam wątpliwości co do imion różniących się tylko jedną literą od
      innych, bardziej znanych. Obawiam się, że Ludwina nie raz i nie dwa spotkałaby
      się z tym, że ktoś by automatycznie "poprawił" jej imię na Ludwika. Tym
      bardziej, że Ludwinia mogłaby być zdrobnieniem od Ludwiki (a la Jadwiga - Jadwinia).
      • miraflores5 Re: Ludwina 04.12.19, 22:31
        solveiga1 napisała:

> W wersji francuskiej Ludivine podoba mi sie, po polsku wole Ludwike

Podpisuję się. Ludivine była we Francji chyba dość popularna w latach 70-tych. Posty ciocilukrecji są z 2008 roku, ciekawe, czy Ludivine została nadana, ale tego już się raczej nie dowiemy...Wolę Ludivine od polskiej Ludwiny. W Polsce wolałabym Ludwikę, którą wolę od Luizy, czyli spolszczconej wersji francuskiej. Choć nie uważam, że Luiza jest zła, przynajmniej nie "daje po oczach", a raczej uszach, jak Vanessa, Jessica, czy modne ostatnio Mia albo Nel.
    • gaudencja Re: Ludwina 04.12.19, 21:43
      Jakiś czas temu zauważyłam, że w rodzinach góralskich było to popularne imię żeńskie - potwierdziła to ostatnio moja rozmówczyni, starsza pani pochodzenia góralskiego, która się wychowywała w Zakopanem. Szkoda, że Ludwina jeszcze nie wróciła, choćby tylko w samiuśkich Tatrach wink

--
      "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
      (Walery Pisarek)
      • miraflores5 Re: Ludwina 05.12.19, 14:49
        Było o tym kiedyś na forum. Ja o Ludwinach w Tatrach nie słyszała, ale np. matka Jagny Marczułajtis-Walczak ma na imię Ludwika. Sama Jagna ma siostrę Anitę. Jagna i Anita- dość zaskakujący zestaw.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.