Dodaj do ulubionych

Protest radiologow

27.10.10, 17:17
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8576459,_Zolty_jest_nielegalny_w_Polsce___Medycy_nie_wpuszczeni.html
Zolty nielegalny wink
Pomijajac awanture wokol zoltych koszulek - interesujacy jest przedmiot sporu. Radiolodzy nie chca pracowac dluzej (projekt ustawy przewiduje wydluzenie czasu pracy z 5 do 8 godz). Chca by uznano warunki ich pracy za szkodliwe. Ministerstwo twierdzi ze nowy sprzet jest bezpieczny i szkodliwy - ewentualnie - na poziomie laptopa. Radiolodzy twierdza ze wrecz przeciwnie.
Ciekawe jest to ze do tej pory - po tych 5 godz. pracy w jednym szpitalu - pracowali w innej placowce (szkodliwosc warunkow nie przeszkadzala ?). Wydluzenie czasu pracy uniemozliwi dodatkowe zatrudnienie - i to (moim zdaniem) jest faktyczny problem. Moje przekonanie wzmacnia fakt ze ci technicy radiologii ktorzy maja tzw. kontrakty pracuja ok. 8 godz. dziennie bez sarkania. O kase chodzi a nie jakies szkodliwosci. Boja sie ze po wydluzeniu czasu pracy dostana troche wiecej i bedzie to nic w porownaniu do tego co teraz maja z dwoch etatow.

Gdyby powiedzieli wprost 'o co chodzi' - mialabym do nich wiecej szacunku. To zaden wstyd chciec wiecej za swoja prace. Ale takie dziecinne argumenty wylacznie smiesza.

tete
Obserwuj wątek
    • polazrski Re: Protest radiologow 27.10.10, 17:42
      Sa w ogole jakies statystyki dotyczace wiekszej zachorowalnosci u radiologow niz u przecietnej populacji? Chyba na czyms, poza fikcja, opieraja swoje sprzeciwy?
      --
      moze i z ciebie halachiczny zyd, ale Zyd zaden! autor: marouder
      Unikasz meritum, żeby tylko wybronić sukinsyna. Nie dlatego, że człowiek, tylko dlatego, że żyd. autor: trzecikot
      chamie bez tożsamości. autor: off_nick
        • hasz0 50% dluższy czas pracy zate sama kase? 27.10.10, 18:40

--
          *
          Leming.
          Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal gazeta.pl
      • t_ete Re: Protest radiologow 27.10.10, 21:58
        nie wiem czy sa takie statystyki ; wiem jaka bywa praktyka ...
        skoro sami technicy rtg pracuja w dwoch miejscach (czyli wiecej niz 'dopuszczalna' ilosc godzin) to albo zagrozenia nie ma albo je ... lekcewaza ;

sprzeciw dotyczy mniejszej kasy ; chcieliby zarabiac zdecydowanie wiecej - za wieksza liczbe godzin w JEDNYM miejscu pracy ; to zrozumiale ... ale niech nie sciemniaja na litosc boska

Nie sadze by oferowano im takie same pieniadze za wieksza liczbe godzin ale pewnie nie jest to tyle - ile wczesniej dostawali na dwoch etatach - ktore mogli miec dzieki skroconemu czasowi pracy

tete
        • hasz0 Poljaczka tak traktowano na WCTni chuoja(U)sjebia? 27.10.10, 22:09

--
          WIDZISZ

Tete
          .....syty glodnego NIE ZROZUMIE
          zdrowy urzędas, dziennikarz, felietonista, redaktor

narażonego technika,lekarza rtg TEŻ NIGDY NIE ZROZUMIE
          ........masz jakieś badania potwierdzone nakowo
          wg obow. procedur prawnie uznanych w Polsce czy opinie doradców TW
          premeira lub z UW prezydenta labo Min Finansów, Gospod. RPP?
          lobbystow?
        • mate_lot Re: Protest radiologow 28.10.10, 10:48
          Hmm... warto może się zastanowić nad tym czy wszędzie już mamy do czynienia z urządzeniami prześwietlajacymi, które ograniczają emisję promieniowania. Jednak te stare sypały promieniami X i techników obowiązywało noszenie dozymetrów, które regularnie wysyłane były do Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi aby wiadomo było personalnie o zaliczonych dawkach promieniowania.
          Czy to funkcjonuje do dziś, tego nie wiem. W każdym razie za komuny przestrzegano reżimów tak u medyków jak i w zakładach gdzie promieniowanie roentgena miało zastosowanie techniczne w diagnostyce.

Wiadomo, że każdy, któremu podcina się gałąź, na której siedzi, będzie o swoje walczył i nawet nie mam pretensji, ze w mało elegancki sposób. Mam natomiast uznanie dla władzy, która wreszcie ma odwagę poszukać możliwych oszczędności tam, gdzie aż się prosi by coś reformować. Oby tylko zaoszczędzone pieniądze odpowiednio spożytkowano.
          Ja bym jeszcze usunął w etatów księży. Ostatecznie należy tym co tego potrzebują przywrócić znaczenie słowa posługa.
          --
          "Religia jest bardzo pożyteczna, bo dzięki niej kobiety tak bardzo się nie puszczają a i służba mniej kradnie" (Winston Churchill)
    • ewa8a Re: Protest radiologow 28.10.10, 10:54
      Najlepsze jest to, że skrócony czas pracy mają także ci lekarze radiolodzy, którzy z aparaturą nie mają styczności, a jedynie opisują zdjęcia.

--
      ,,Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi to dotyczyć wszystkich: i tych mniej zamożnych, i tych bogatszych. Musi być rozważny marsz, ale chcę, aby był to marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków.'' D.Tusk 2007
      • gini Re: Protest radiologow 28.10.10, 11:00
        A tak w ogole to ja powinnam zaproyestowac, bo to mnie przeswietlaja ,scanuja, po tylu rentgenach co mialam w zyciu swiece juz cgyba z daleka.
        Kiedys w Brukselce jak zwiedzalam szpital przytachali mi nawet rentgena do pokoju, --
        http://niepoprawni.pl/files/images/szachownica.jpg
        --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka