Dodaj do ulubionych

"należy zmieniać Polskę od dołu"

07.11.10, 18:41

powiedział prezes J.Kaczynski dzisiaj. Mówił o opłatach na tzw media "małe" - wierszem: "niech zaplaci, na przykład taki Michnik, który się bogaci..."

Troche się odprężyłam sluchając tego, co mówiłsmile ale.. jak śpiewa(ł) Piotr Szczepanik; juuuuż, wraaacać czaaaas! ."

Edytor zaawansowany
  • polazrski 07.11.10, 19:00
    Bo Polske, jak kazda kobiete, zdobywa sie od dolu. Ale co prezio moze w temacie wiedziec?wink
    --
    moze i z ciebie halachiczny zyd, ale Zyd zaden! autor: marouder
    Unikasz meritum, żeby tylko wybronić sukinsyna. Nie dlatego, że człowiek, tylko dlatego, że żyd. autor: trzecikot
    chamie bez tożsamości. autor: off_nick
  • hasz0 07.11.10, 19:25

--
    ony.........
    bogacić nieucziwych bogatych krętaczy odbierając szanse pozostalej wiekszosci*

......ilu waszych jest w przy tworzeniu prawa i egzekwowaniu, tworzeniu i lobbowaniu ustaw , przy finansach, handlu długami szpitali, wśrod komorników ...a CO NAJGORSZE w mediach.

Obejrzalem TVN
    tylko o Kluzik i tej 2...
    ani słowa O PROGRAMIE PiS

Podstawą programu PiS w wyborach samorządowych jest pomysł na sprawowanie władzy - racjonalne działanie zaplanowane na lata - mówił w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodał, trzeba opodatkować "wielkie media", by zdobyć środki na sfinansowanie działalności niezależnych mediów lokalnych. - Niech Michnik trochę zapłaci, Walter, potentaci - apelował.

Jarosław Kaczyński wystąpił w niedzielę podczas konwencji samorządowej PiS w Lublinie.

"PiS jest partią optymizmu"

REKLAMA Czytaj dalej

- Zmienimy Polskę w tych wyborach poprzez nową jakość samorządu. Te wybory to jeden z momentów, który zdecyduje o tym czy Polska w 2020 roku będzie na poziomie innych krajów europejskich, czy będziemy zadowoleni, czy będziemy patrzeć w przyszłość naszą, naszych dzieci i wnuków z optymizmem - podkreślił J. Kaczyński, który wziął udział w konwencji wyborczej partii.

- PiS jest partią optymizmu
    Jarosław KaczyńskiPiS jest partią optymizmu, optymizmu czynu, ale nie optymizmu ładnych zdjęć panów po 50., którzy występują, jako dwudziestolatkowie, tylko optymizmu wynikającego ze świadomości, że wiemy co zrobić by Polska się szybko rozwijała - oświadczył.

Dodał, że Prawo i Sprawiedliwości opowiada się za zrównoważonym rozwojem całego kraju, a więc inwestowaniem także w słabszych regionach, a nie tylko wspieraniem dużych miast.

Prezes PiS podkreślał, że konieczne jest opracowanie szczegółowych planów działania z realizowania, których wyborcy mogą rozliczyć władze samorządowe.

- Dziś jest tak, że są wybory, są zapowiedzi, a później jest tzw. polityka transakcyjna - temu trzeba coś załatwić, tamtemu trzeba coś załatwić. (...) Nie ma w tym planu, nie ma zaplanowanego na lata racjonalnego działania i bardzo często nie ma żadnego pomysłu - mówił Kaczyński.

- Wszelkiego rodzaju strategie rozwoju, plany zagospodarowanie przestrzennego - jeśli w ogóle istnieją, bo często nie zostały uchwalone - są w szufladach, są martwe. My musimy to zmienić, to można powiedzieć jest jądro naszego programu - pomysł i planowanie - przekonywał.

"Opodatkować wielkie media"

- Częścią naszego pomysłu na samorządy jest wsparcie miejscowych środków masowego przekazu. One są dzisiaj dużo, dużo za słabe w powiecie, gminie. Albo ich nie ma, albo są zależne od władzy, niewiele mogą zdziałać - mówił Kaczyński. - Te instytucje same się nie utrzymają. Trzeba te wielkie media opodatkować. Niech Michnik trochę zapłaci, Walter, potentaci
    Jarosław KaczyńskiNiech Michnik trochę zapłaci, Walter, potentaci - dodał prezes PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego, taki sposób finansowania zagwarantowałby niezależność mniejszym instytucjom medialnym.

- I niech dzięki temu będą pieniądze na wsparcie tej małej gazety, małego tygodnika, małej radiostacji, czasem tylko gminnej. I niech dziennikarze, którzy tam pracują, mogą być rzeczywiście dziennikarzami - apelował.

- Dziennikarz to jest ktoś niezależny, ktoś, kto nie musi funkcjonować na tej zasadzie. Dlatego pytam: dlaczego piszecie pod własnym nazwiskiem nieprawdę, a potem, w innej gazecie pod pseudonimem - a wiem, że to pseudonim danej osoby - coś zupełnie innego. Odpowiadają: no cóż, urodziło mi się dziecko, kredyty wziąłem, muszę. Otóż proszę państwa, tak nie może być - podkreślił Kaczyński.

Jak dodał lokalne media są ważne, bo one tworzą miejscową opinię publiczną; one muszą kontrolować tę władzę.

Leming.
    Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal gazeta.pl
  • dachs 07.11.10, 20:07
    Słowa Prezesa:

"Podstawą programu PiS w wyborach samorządowych jest pomysł na sprawowanie władzy"

Nie na rozwój, nie na gospodarke, nie na aktywność lokalną -
    na sprawowanie władzy
    --
    W solidarności było wtedy 10 mln ludzi. Co stało się z tymi 9 mln, że one dzisiaj się nie odnajdują w solidarności?
  • matelot 07.11.10, 19:42
    Świetnie się bawiłem słuchając tego monologu, zmodyfikowanego nieco wystąpienia łódzkiego.
    Tzn. bawiłem się przez jakiś czas a później się nudziłem. Jedynie pod koniec transmisji, kiedy kamerzysta uruchomił przekaz z dłuższej perspektywy, moim oczom ukazały się flagi... UPR.
    Ki czort?!
    --
    "Religia jest bardzo pożyteczna, bo dzięki niej kobiety tak bardzo
    się nie puszczają a i służba mniej kradnie" (Winston Churchill)
  • rycho7 07.11.10, 20:13
    miriam_ja napisała:

> "niech zaplaci, na przykład taki Michnik, który się bogaci..."

To Genialny Strateg ma zamiar zwrocic to co nakradl Telegraf?

Ja chetnie pomoge biednym z kieszeni gnojarka.
    --
    Pozdrawiam Rycho7
    PS. Hasz jak zwykle koncy w wodu
  • dachs 07.11.10, 21:09
    "Prezes PiS wskazywał także, że dziennikarze powinni być całkowicie niezależni. ''Dlatego pytam: dlaczego piszecie pod własnym nazwiskiem nieprawdę, a potem, w innej gazecie pod pseudonimem - a wiem, że to pseudonim danej osoby - coś zupełnie innego."

Już dawno podejrzewałem, że Żakowski pisze w Rzepie jako Semka, a Ziemkiewicz w NIE jako Kosmala.
    smile
    --
    W solidarności było wtedy 10 mln ludzi. Co stało się z tymi 9 mln, że one dzisiaj się nie odnajdują w solidarności?
  • hasz0 07.11.10, 21:55

--
    czy potencjał jaki wytworzyła Kluzik

da się przełożyć na coś wiecej.......jako wersja lite-PiS.........czy popularność
    jaka obie zdobyły nie wystarczy?
    Ma zapytać znane jej grono "mądrych" ludzi i wtedy zadecydują.

O KOGO IDZIE?
    *

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25657/10b07109.jpeg
    Tragiczny wypadek na obwodnicy Kielc
    Z dwóch aut osobowych - kii i volkswagena golfa niewiele pozostało.
    Leming.
    Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal gazeta.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka