Dodaj do ulubionych

min. Sikorski obraża Polaków w "Haarec"

27.02.11, 18:59
powiedział był, że Polska to kraj filosemicki jest.
Otóż pan minister zdaje się nie wie, że filosemityzm to odmiana rasizmu jest. Jednym słowem, pomówił nas o rasizm.
Mnie by się podobało jakby pan minister powiedział: "Polska to kraj w którym na Żyda patrzy się jak krowa na pociąg".
Niestety, jak polscy politycy pojadą do Israela to zaczynają im uginać się nogi ze strachu i prześcigają się w mówieniu głupot właśnie.


wiadomosci.onet.pl/swiat/sikorski-polska-jest-krajem-filosemickim,1,4195555,wiadomosc.html
Edytor zaawansowany
 • polazrski 27.02.11, 19:19
  Lepiej by bylo, gdyby byla filosemicka, niz taka jaka jest.

  --
  It is often said that Poland is a country where there is anti-semitism and no Jews, which is pathology in its purest state.
  Bronislaw Geremek
 • pan.scan 27.02.11, 19:21
  What is the meaning of the phenomenal renewal of Jewish culture in Poland today? Should we really accept the thesis, heard more and more, that Poland is a philo-Semitic country nowadays?
  www.haaretz.com/print-edition/features/polish-fm-to-haaretz-nazi-germany-carried-out-the-holocaust-against-our-will-1.345925

  >powiedział był, że Polska to kraj filosemicki jest.


  --
  Dżentelmen Hasz pisze do kobiety:"Wytarzałaś sie w goownie, do orgazmu?Odpowiedz yebnięta gnojówkaro? CZYTAŁAS MENDO JEDNA RYNSZTOKOWA POPLECZNICZKO WREDOTY i OBLEWANIA POMYJAMI Polaków?Yebana V kolumna".
  --
  Tekst o "zarośniętym kanale rodnym" usunął cenzor, nie ma więc go w sygnaturce.
 • hasz0 27.02.11, 19:45
  --
  ...........do obrazania Polaków?


  po 7 latach TOLEROWANIA NAJGORSZYCH OBLH...popularyzowania gniotów szkalujacych mój kraj?.........zakłamujacych fakty mataczeniem i wykrecaniem prawdy jak w sygnaturce Scana ?????????


  "PiS jest partią grającą na złych emocjach"
  - Kiedyś byłem zwolennikiem PO–PiS, rzeczywiście parę lat temu to wydawało się wręcz logiczne - przyznał w audycji "Gość Radia Zet" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

  - Dzisiaj ta partia stała się partią bardzo radykalną i grającą na złych emocjach. Ja bym się bał powierzenia władzy nad Polską ludziom, którzy mają tak zaburzone postrzeganie rzeczywistości, szczególnie w sprawach zagranicznych. Wydaje mi się, że udało nam się zbudować dobrą pozycję międzynarodową Polski, ale to nie jest nic, czego nie można zniszczyć w trzy miesiące.

  To był błąd pracownika ambasady w Berlinie i jedno, czego żałuję to to, że nie mogę tej osoby wyrzucić z pracy za tak skandaliczną decyzję, bo już nie pracuje w MSZ - stwierdził minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w programie "Gość Radia Zet". Sikorski dodał, że "komiks jest słynny w Polsce, chwała Bogu w Niemczech nikt o nim nie słyszał".  2011-02-27 16:03
  ~polak Prawda Sikorski ma słuszną rację,dać władzę PIS to tak będzie jak obecnie w Libii.

  2011-02-27 15:53
  ~cynik polacy ratujcie. malych biją. walą kaczory jak w kaczy kuper.

  2011-02-23 19:24
  ~Ryszard Wapniarski Sikorski, czy (1)
  Polacy wyglądają na takich durni, jaki jesteś. Ile jeszcze masz twarzy, bo już to zużyty klon. Jako minister?-to jesteś beznadzieja, że jako szef resortu nie przeglądasz wydawnictw o Polsce. Gdyby ... »

  2011-02-24 14:12
  ~alfons 55 Sikorski Najlepiej zrobisz jak dobrowolnie odejdziesz. W innym przypadku odstrzelimy Cię jak kaczkę. Nie buntuj się przecież to twoje słowa.

  2011-02-24 00:57
  ~obserwator Q "...warto nam zaufać jeszcze raz. " Który raz? Panie pseudo-ministrze...

  2011-02-23 21:55
  ~MISIEK przykład sikorskiego pokazuje że i po Oxfordzie można wciąż być CHAMEM!

  2011-02-23 21:53
  ~OKSYMORON ANTYREKLAMA NARODU POLSKIEGO w dobie kryzysu i nędzy w Polsce takie kwoty na antyreklamę Naszego Kraju -Trubunał Konstytucyjny na tych Panów.
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaluje-ze-nie-moge-wyrzucic-go-za-skandaliczny-komiks,wid,13160330,wiadomosc_video.html
  Budynek lubelskiej jesziwy, w którym po wojnie mieściła się Akademia Medyczna, w 2003 r. stał się własnością Gminy Wyznaniowej w Warszawie. Okazało się jednak, że wcześniej, w 1964 roku, odszkodowanie za lubelską jesziwę wypłacono amerykańskiej uczelni z Michigan - The Theological Seminary Yeshivath Chachmey Lublin. Zapłacił rząd USA ze zryczałtowanej puli 40 mln dolarów, które dostał od rządu PRL na pokrycie ewentualnych roszczeń obywateli amerykańskich. Ministerstwo postanowiło zbadać sprawę (domniemanego) podwójnego zwrotu jesziwy.
  O lubelską jesziwę - w 1998 r. - wystąpiła do Komisji Regulacyjnej MSW do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich (instytucji zajmującej się wnioskami Gmin o zwrot przedwojennego mienia) Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. Skutecznie. Ani Komisji, ani Gminie, nie znana byłą sprawa umowy dotyczącej odszkodowania. Okazało się, że na skutek wewnętrznych amerykańsko-amerykańskich rozliczeń, Gmina może stracić jesziwę.

  Jesziwa Chachmej Lublin, założona w roku 1930 przez charyzmatycznego rabina Meira Szapirę, znana była i ceniona na całym świecie, rozsławiając jednocześnie Lublin. Wykształciła około dwustu rabinów. Zaledwie kilku żyje do dziś Izraelu i USA. Po przejęciu budynku warszawska Gmina skończyła pierwszy etap remontu budynku - w zeszłym roku uroczyście otworzono synagogę, wyremontowano mykwę, a w pomieszczeniach znalazła siedzibę lokalna społeczność żydowska oraz niewielkie muzeum.

  Szkół o tej nazwie istnieje na świecie co najmniej kilka (w USA, Kanadzie i Izraelu). Okazało się jednak, prawie pół wieku temu, 6 stycznia 1961 r. do Komisji Rozpatrywania Roszczeń Zagranicznych USA wpłynął wniosek o 275 tys. dolarów odszkodowania za lubelską jesziwę. Został złożony przez The Theological Seminary Yeshivath Chachmey z Michigan. która uważała się wtedy za spadkobiercę lubelskiej uczelni. "Lubelskie Seminarium Teologiczne Yeshivath Chachmey w Southfield, Michigan jest kontynuacją szkoły pierwotnie założonej w Polsce. Dlatego też uważamy, że należy się nam rekompensata" - czytamy we wniosku jaki złożono w amerykańskiej komisji. 13 maja 1964 r. komisja zgodziła się na wypłatę odszkodowania w wysokości 177 tysięcy 42 dolarów 25 centów.

  Przy pomocy polskiej ambasady w Waszyngtonie Ministerstwo Finansów ustaliło, że stowarzyszenie The Theological Seminary Yeshivath Chachmey nie istnieje od prawie dziesięciu lat. Ministerstwo dotarło też do dokumentów, z których wynika, dlaczego strona amerykańska uznała tę instytucję za uprawnioną do odszkodowania. Podstawą było oświadczenie rabina Mosesa Rothenberga i fakt, iż co najmniej połowa członków stowarzyszenia byłą w latach 56-61 obywatelami amerykańskimi.

  W styczniu, gdy sprawa amerykańskiego odszkodowania ujrzała światło dzienne, Ministersto Finansów wszczęło postępowanie w sprawie "stwierdzenia przejścia prawa własności" lubelskiej jesziwy na rzecz Skarbu Państwa, czyli możliwości odebrania budynku warszawskiej Gminie.
  ????????????

  Jako podstawę prawną wskazano ustawę "o dokonywaniu w księgach wieczystych wpisów na rzecz Skarbu Państwa w oparciu o międzynarodowe umowy o regulowaniu roszczeń finansowych" z 1968 roku. Gdyby okazało się, że ustawę można zastosować w tym przypadku, ministerstwo miałoby obowiązek wydać decyzję o przejęciu budynku przez państwo.

  Jednak wg dokumentów do których dotarło ministerstwo, nieruchomość została przejęta przez Państwo Polskie w dniu 6 maja 1960r. na podstawie przepisów art. 34 ustawy z 1946 r. o majątkach opuszczonych i poniemieckich. Tego dnia sąd w Lublinie wydał decyzję o nabyciu jej przez Skarb Państwa przez przedawnienie - a nie na skutek regulacji jakichkolwiek roszczeń - jak sądzono wcześniej. Czyli o powojennym przejęciu uczelni przez państwo przesądziły krajowe regulacje prawne, a nie postanowienia amerykańsko-polskiego układu roszczeniowego z 1968 r.

  Z kolei przejęcie jesziwy przez warszawską Gminę odbyło się na podstawie ustawy o stosunku Państwa do Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP z 1997 r. W świetle tej ustawy Gminy lub ZGWŻ mogą występować o zwrot majątku, który w dniu wybuchu II wojny światowej był własnością żydowskich Gmin lub żydowskich wyznaniowych osób prawnych. 1 września 1939 właścicielem jesziwy była Wyższa Uczelnia Religijna Żydowska Jeszywas Chachmej Lublin - a decyzja komisji byłą zgodna z ustawą.

  W 2003 r. na podstawie orzeczenia Komisji Regulacyjnej z września 2001 stwierdzono, że właścicielem budynku jest GWŻ Warszawa. Ustawodawca najprawdopodobniej nie przewidział wzajemnego oddziaływania dwóch aktów prawnych - ustawy z 1968 r. i ustawy z 1997 r.

  Tak więc, Ministerstwo Finansów ogłaszając decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie odebrania Gminie lubelskiej jesziwy stwierdziło, że wcześniejsze przejęcia przez Państwo budynku na podstawie innych przepisów niż umowa międzynarodowa, sprawia, że decyzji o ponownym przejęciu budynku wydać nie można. W dodatku orzeczenie Komisji Regulacyjnej do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich skonsumowało prawo Skarbu Państwa do nieruchomości, niezależnie od źródła i daty jego powstania (w świetle obowiązującego dziś prawa, decyzje Komisji Regulacyjnej, w tym i Komisji Regulacyjnej do spraw Gmin Żydowskich nie podlegają wzruszeniu).

  - Bardzo się cieszę, że ministerstwo podjęło taką decyzję – powiedział Piotr Kadlcik, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. – Ci
 • pan.scan 27.02.11, 19:48
  Andrzejag za rozwlekanie danych jego rodziny? Jeśli nie to spi'erdalaj do jaskini, troglodyto.
  --
  Dżentelmen Hasz pisze do kobiety:"Wytarzałaś sie w goownie, do orgazmu?Odpowiedz yebnięta gnojówkaro? CZYTAŁAS MENDO JEDNA RYNSZTOKOWA POPLECZNICZKO WREDOTY i OBLEWANIA POMYJAMI Polaków?Yebana V kolumna".
  --
  Tekst o "zarośniętym kanale rodnym" usunął cenzor, nie ma więc go w sygnaturce.
 • hasz0 27.02.11, 19:57
  --
  *fagasie...itd.
 • wikul 27.02.11, 19:24
  Kto kogo obraża ? Sikorski ma rację. Polacy wyłażą ze skóry w okazywaniu Żydom miłości. Jednemu Żydowi postawili największy pomnik na świecie i niezliczoną ilość figur w światyniach. A jego matkę, bez pytania się jej o zgodę, uczynili królową Polski i obsypują złotem oraz drogimi kamieniami.
  Czyż nie tak ?
 • polazrski 27.02.11, 19:30
  I kawalkiem bombowca tu154M Lux, co zdaje sie byc drozsze sercom wszystkim Polakow od najwiekszych diamentow swiata.

  --
  It is often said that Poland is a country where there is anti-semitism and no Jews, which is pathology in its purest state.
  Bronislaw Geremek
 • g-48 27.02.11, 19:26
  Biedacy teraz maja kule w ogniu/doslownie i w przenosni/ i nie wypada im nie podac pomocnej reki z plikiem banknotow naturalnie.
  warszawa.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=129
  Ot.Serdeczna darowizna za antysemityzm.
  --
  "I ten kto nie śpiewa dziś razem z nami;
  Ten jest przeciwko nam." Wladimir Majakowski
  Na wstepie ksiązki"Archipelag Gułag"
 • jaceq 28.02.11, 01:12
  perla napisał:

  > Otóż pan minister zdaje się nie wie

  Ja też nie wiem.

  --
  "jak nie wylądujemy, to on nas zaјеbіе!"
 • benek231 28.02.11, 03:26
  Mam przy tym nadzieje, ze Haaretz jest pismem wysokiej rangi.

  Przeczytalem caly wywiad w Haaretz i nie zauwazylem najmniejszego potkniecia Sikorskiego.

  Oczywiscie myli sie on razem z izraelskimi opiniotworcami, twierdzac, ze w przypadku krajow polnocnej afryki to demokracja jest tym czego najbardziej do szczescia potrzeba obecnie tamtejszym spoleczenstwom, ale tak sie teraz mowi. Bo to nic nie kosztuje. Pomoc ekonomiczna kosztuje znacznie wiecej, a rebelia zaczela sie z powodu wysokiego bezrobocia i drastycznego spadku stopy zyciowej. Jesli w ub. roku, z powodow klimatyczno-pogodowych w USA, Australii i Chinach, ceny zywnosci w Stanach podskoczyly o 29% to mozemy sobie tylko wyobrazac jak dotkniety tym zostal mieszkaniec Afryki, wydajacy na zywnosc 3/4 swoich dochodow.

  Wazne jednak, ze takze w powyzszym nie bylo rozbieznsci pomiedzy Polska a Izraelem. Brawo Sikorski. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka