Dodaj do ulubionych

Polski Francuzie, czy zaglosujesz na te pania?

05.03.11, 20:36
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9206418,Francja_ostro_w_prawo__Le_Pen_przed_Sarkozym__SONDAZ_.html
Wielu Polakow z polnocnej Francji dziala we Froncie Narodowym. Kiedys byl o tym w reportaz bodaj w "Rzeczpospolitej".
Edytor zaawansowany
 • polski_francuz 05.03.11, 21:11
  ale nie sadze, zeby Marine wygrala. To raczej zniechecenie obecnym preziem, ktory osiagnal stanowisko do ktorego nie mial kompetencji (zasada Petera) i zniechecenie sklocona partia socjalistyczna.

  PF
 • absztyfikant 05.03.11, 21:19
  Nie sadzisz chyba, ze zwolennicy FN przerzuca swoje glosy na PS?
 • polski_francuz 05.03.11, 21:35
  Prezio wygral bo zwolennicy FN glosowali na niego. Teraz FN zabiera glosy UMP. Taka jest sytuacja.

  Jak glosuja w Izraelu polscy Zydzi? Bardziej na Likud pewnie, he?

  PF
 • absztyfikant 05.03.11, 21:58
  1. A kim sa polscy Zydzi w erecu? To ci, ktorzy mowia po polsku czy ci, ktorych przodkowie mieszkali w Polsce?

  2. Moim zdaniem powtorzy sie sytuacja sprzed kilku lat, czyli Sarko ma wygrana w kieszeni, bo kandydat PS nie wejdzie do drugiej tury.
 • polski_francuz 06.03.11, 09:19
  Ad. 1

  Wsio rawno. No to jak glosuja, he?

  Ad. 2

  Twoja analiza moze byc sluszna dla kandydata UMP. Pod warunkiem, ze bedzie nim Fillon albo Juppé. Sarkoziego ludzie nie lubia. Dostal sie na poziom, ktory przekracza jego kompetencje. Powinien byc handlarzem Rolexow. Kim zreszta zostanie w 2012 roku.

  PF
 • hasz0 06.03.11, 11:47
  --
  olejskim forum pprzyszłosci BEZPAŃŚTWOWEJ b. Polaków


  TAKA "Polska" już de facto jest w 60%....


  .(gł. za Jaruzelem ATOLEM.. podczas beatyfikacji


  JPII ....???...IQ=? po co?...na co?...komu do czemu?
  Formalnie ale nie FAKTYCZNIE Polski jako samodzielnego bytu państwowego w sensie decyzji, finansów (Soros, BS, MFW), głosowania (Bronek zapowiedział, że głos Narodu Polskiego sie nie liczy w obsadzie SZEFA RZĄDU POLSKI!!!!!!!...gdyby wygrała wstretny Ruskim i Helmutom Kaczor!!!)

  Cytat"Obawiam się imigrantów- Muzułmanów"
  "Póki co imigracja w Polsce nie jest problemem. (...) Potencjalni imigranci wiedzą, że nie jesteśmy żadną tam zieloną wyspą. Ale mimo to warto wiedzieć co nam grozi - potencjalnie - w przyszłości.

  Przy czym żeby było jasne: nie obawiam się imigrantów ze słowiańskich krajów dawnego ZSRR, ale imigrantów- Muzułmanów" - napisał Ryszard Czarnecki na swoim blogu.
 • hasz0 06.03.11, 12:18
  d
  -
  forum.gazeta.pl/forum/w,13,122888484,122888484,_Braun_na_szefa_TVP_.html
  -
  wzorcowy prhemierh

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26382/donald_tusk_afp.jpeg

  w548.wrzuta.pl/audio/1MY28P46zEN/polska_bez_slaska
  Wyglenda napisał/napisała:
  > Polska ze Śląskiem. Nikt Polaków ze Śląska z Polakami z innych regionów nie skłóci. W ogóle jak ktoś próbuje nas skłócać to radzę go nie słuchać bo jego komentarze zawsze są skrzywione i często taki ktoś podaje się za mieszkańca Śląska a sam mieszka w Niemczech np.
  >
  > Nie damy się V kolumnie.
  >

  ~GóRny Ślonsk/ 2010-05-21 18:18:27  górnik wałbrzych napisał/napisała:
  > cała polska jebie śląska!!!

  Gorolu jeszcze by wom barkowalo Ślonka ty ku... niy wisz wiela zawdzieczocie Ślonsku

  ~.../ 2010-06-02 18:23:23  Nikt was nie chce w Polscesmile Wolna Polska bez hanysów!

  ~komarę/ 2010-08-08 21:42:51  no co wy dupicie, gorny slask nie wlicza sie w wiekszosci do ziem odzyskanych, a to tam sa najwieksze brudasy i wyborcy sld, mieszkancy ziem odzyskanych sa ok

  ~smile/ 2010-10-07 18:57:18


  Oj ludzie, nazywanie ślązaków (w tym i mnie) brudasami czym popieracie? Pracą w kopalniach? Zauważcie że to ze Śląska Polska czerpie znaczne zyski. No ale proszę bardzo, odłączajcie sobie Śląsk, cienko piszczeć będziecie wink*


  ~Anonim/ 2010-02-27 22:28:30  Lwów i Wilno na śląsku haha jaki gorolu zes je gupi

  ~edi/ 2010-05-02 22:44:25  po co to wszystko,jedni drugich wyzywają a ja jestem synem Wilnianki i mieszkam w podlaskim,a ci co chcą Polski bez Śląska niech pójdą na groby Powstańców Śląskich i im to powiedzą.

  -------------
  Mecz Anglia-Polska rozegrany niemal dokładnie trzynaście lat temu w Londynie utkwił mi w pamięci. Tamte zawody, mające decydować o awansie do finałów Mistrzostw Świata były dla mnie, wówczas czternastoletniego gajpla, powodem nieprzespanych nocy i bicia serca, właściwego stanom przedzawałowym. Sam mecz Polacy gładko przegrali 3:0, a ja postanowiłem tamtego wieczoru kibicować biało-czerwonych tak długo, aż w końcu wygrają z Anglią. Nie udało mi się. Dziś oglądanie występów piłkarzy z orzełkiem na piersi nie wywołuje u mnie najmniejszych emocji. Co spowodowało u mnie tą metamorfozę? Czy stała się ona także udziałem innych śląskich kibiców?


  Futbol znaczył dla mnie zawsze bardzo wiele, jak dla każdego niemal śląskiego dzieciaka. Regularnie co tydzień kupowałem „Piłkę Nożną”, ogólnopolski tygodnik piłkarski i już wtedy zastanawiałem się czy to przypadek, że warszawska Legia jest tam traktowana na specjalnych prawach. Wkrótce też zmieniłem warszawską „Piłkę” na katowicki „Sport” – i zdumiałem się, że dziennikarze sportowi mogą z życzliwością pisać również o śląskich drużynach. Równolegle chadzałem na mecze ligowe i pamiętam moje zdumienie, gdy po raz pierwszy usłyszałem kibiców Legii Sosno… przepraszam, Legii Warszawa skandujących na meczu z moją GieKSą swoje „Polska bez Śląska”. Pamiętam też ich zdumienie, gdy katowicka publiczność odpowiedziała im brawami. Ten rytuał obserwowałem potem jeszcze wielokrotnie, każdorazowo polscy patrioci nie umieli pojąć, dlaczego Ślązacy nie traktują słów „Polska bez Śląska” jako największej i najbardziej bolesnej zniewagi. Nie pojmowałem też dlaczego najwybitniejszy piłkarz urodzony na tej ziemi Ernest Wilimowski nazywany jest „zdrajcą”. Zaczynałem widzieć, że większość Polaków nie rozumie i nie chce zrozumieć co znaczy bycie Ślązakiem. Przykłady tej polskiej ignorancji widzimy cały czas, wielu Polaków wciąż uważa, że fana z napisem „Oberschlesien” na śląskim stadionie obraża polskie uczucia narodowe. Z okresu mojej młodości pamiętam jeszcze jak pewien młody i obiecujący wówczas reprezentant kraju, grający akurat dla jednego z klubów łódzkich, schodząc z murawy rzucił w kierunku śląskich kibiców wiązankę, nazywając nas „p***onymi Niemcami i hitlerowcami”. Wówczas bodajże po raz pierwszy zadałem sobie pytanie, czy naprawdę mam obowiązek kibicować temu człowiekowi, gdy kilka dni póĽniej założy biało-czerwoną koszulkę reprezentacji. Ale kibicowałem. Tłumaczyłem sobie, że na czas meczów kadry trzeba zapomnieć o regionalnych animozjach. Płakałem po kolejnych porażkach Polaków. A oni niewiele robili by podtrzymać moją lojalność.

  Nie zdziwiło mnie, że stołeczne media inaczej traktowały selekcjonera Piechniczka a inaczej selekcjonera Wójcika. Nadal chodziłem na każdy mecz kadry na Stadionie Śląskim, zdzierałem sobie gardło, traciłem nerwy. Bezpośrednio po tych meczach wszyscy podkreślali fantastyczną atmosferę w Chorzowie, a parę dni póĽniej polscy reprezentanci mówili, że oni grać chcą wyłącznie w Warszawie – na przekór logice. Podobno tylko tam czuli się u siebie… Takie podejście „reprezentantów całej Polski” wydało mi się obraĽliwe dla śląskich kibiców, jednak PZPN nie miał zamiaru ukrócić ich wypowiedzi. Ich apogeum oglądaliśmy po meczu Polska – Kolumbia przed ostatnim Mundialem. Przypomnijmy wypowiedzi, które padły po tamtej porażce:

  Artur Boruc, bramkarz reprezentacji, urodzony w Siedlcach: „Śląscy kibice odstawili wieś”.

  Piłkarz Jacek Bąk, urodzony w Lublinie, gwiazda ligi katarskiej: „W Chorzowie możecie sobie organizować koncerty. Reprezentacja może grać tylko we W-szawie”.

  Piłkarz Marcin Baszczyński, urodzony w Rudzie Śląskiej, niegdyś gwiazda Ruchu Chorzów: „Koledzy kpili ze mnie, mówili: ale masz na Śląsku kibiców. Było mi bardzo głupio”.

  Wypowiedzi polskich internautów na różnych forach po meczu z Kolumbią: „Buraki z hanysowa”, „śląska hołota”, „nigdy więcej na Śląskim!”.

  Czarny PR Stadionu Śląskiego w Polsce ma zresztą dłuższą historię. Zbigniew Boniek z Bydgoszczy, bożyszcze polskich kibiców już dawno domagał się „zaorania” tego największego w Polsce obiektu piłkarskiego (słowa Bońka pochodzą z tego samego okresu, gdy podczas swej prywatnej wojenki ze ś.p. Marianem Dziurowiczem obiecywał wykończenie GKS Katowice). Nader ciężko było kibicować reprezentacji selekcjonera Bońka, oj, ciężko. Ale mówiłem sobie, że polska reprezentacja to nie tylko osoba selekcjonera. Tyle, że piłkarze wciąż lekceważyli śląskich kibiców. Podobnie jak PZPN: nietrudno wskazać przykłady niekonsekwencji w podejściu do klubów śląskich i polskich. No i wreszcie decyzja tak absurdalna w swej antyśląskości, że aż niewiarygodna: postanowienie, że ewentualne Mistrzostwa Europy w Polsce odbędą się wszędzie z wyjątkiem Śląskiego – jedynego istniejącego prawdziwego stadionu w Polsce.

  Nie udało mi się doczekać zwycięstwa Polski nad Anglią, moja lojalność względem polskiej reprezentacji piłkarskiej okazała się skończona. Podczas ostatniego Mundialu kibicowałem już tylko Ślązakom – tym w kadrach Czech i Niemiec. Przejawy polskiej ignorancji wobec Śląska też przestały mnie już irytować. Kiedy redaktor Kołtoń z Warszawy oburza się, że Miroslav Klose nie czuje wdzięczności wobec polskich klubów – wywołuje to u mnie wyłącznie uśmiech politowania. Czy żałuję, że nie mam swojej reprezentacji piłkarskiej, której mógłbym kibicować? Nie, nie żałuję. Przeżywanie kolejnych polskich porażek nie było przyjemne. Współczuję polskim kibicom, którzy są na nie skazani – oni nie mogą odwrócić się plecami od swojej reprezentacji. Od nas to ona się odwróciła.
 • qwardian 06.03.11, 14:01
  hasz0 napisał:

  >Przy czym żeby było jasne: nie obawiam się imigrantów ze słowiańskich krajów dawnego >ZSRR, ale imigrantów- Muzułmanów" - napisał Ryszard Czarnecki na swoim blogu.


  Oczywiście podpisuję się pod tym, niespełnione halucynacje o "melting pot" rozbijają się o polski mur, bo wszystkie opcje polityczne jeżeli nie mówią to myślą w ten rytm.

  Jaruzelski do Watykanu? Przyznaję Haszo to tylko w katolickiej Polsce jest możliwe, nigdzie indziej..
  --
  "Komunistyczne idee były (dla mnie) prostą kontynuacją Oświecenia"
  Zygmunt Bauman
  www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka