10.08.11, 18:40
na światowych giełdach istna ubojnia jest. W USA dżony traci znów 3%, a u nas 5%. Niemcy i Francja 4% po tym jak ogłoszono, że żabojady mogą mieć problemy z wypłacalnością. Banki runęły na pysk u nich, jeden tylko dziś o minus 20%. Chiny drżą bo nie mają rozwiniętego rynku wewnętrznego, a jak świat nie będzie miał kasy co by kupować ich produkty, to po Chinach jest. Szwajcarzy wyrywają sobie włosy z głowy z powodu tak wysokiego kursu franka. Nikt nic u nich nie kupi bo za drogo jest. A kupowanie przegrzanego franka to ryzyko jest. Tak samo jak i kupowanie teraz złota. Złoto trzeba było kupować rok, dwa temu.
Ludzie więc pewnie się rzucą na kupowanie działek jako lokatę. Ale na to mało czasu jest bo ceny w moment skoczą.
Osobiście nic bym nie kupował. Jeżeli ktoś nie jest zapakowany w złoto, etc., to trzeba siedzieć na kasie. Ewentualnie można kupić trochę euro.
Tak to jest gdy socjal jest rozdmuchany a świat żyje na kredyt. A pompowanie w banki miliardów przez socjalistyczne rządy nic nie daje.
A po spadkach przyjdzie długi, męczący marazm. Może pół roku, może rok, może dwa...
I dopiero wtedy trzeba wejść w giełdę właśnie.
Obserwuj wątek
    • polski_francuz 1929 10.08.11, 21:59
      tego wszyscy staraja sie uniknac. Wiec w najgorszym wypadku bedzie 1929.

Oby nie bylo wojny. Ale, po zastanowieniu, kto z kim mialby walczyc? Biedni z bogatymi? To sie wlasnie dzieje w UK.

PF
      • 7em 1929 10.08.11, 22:54
        ma nastąpić dopiero w 2025, ale świat akceleruje no i komuchy płacacąc systemowi bankowemu podają heroiniście "działkę". bez banków będzie czarno ale może już pora na Wielką Cywilizacyjną Korektę.

Szkoda, że wszystko pospłacałem i nic nie biorę. Zostawiłem sobie jedną kartę kredytową do tesko...
      • perla aha, to ci z UK to bojownicy są 11.08.11, 08:35
        skoro walczą z kimś tam o jakieś idee.
        No popatrz, a ja myślałem, iż oni walczą o telewizory w rabowanych sklepach.
        Wiesz co PF, ty się lepiej pomaluj na czarno, wtedy nie będziesz się trząsł ze strachu jako imigrant z Polski właśnie.
        • kalllka Re: aha, to ci z UK to bojoncy są 11.08.11, 11:09
          co do perlistego wstepniaka,
          -o jes jessmile
          jesli idzie o tresc -average swiatowych gield oraz ze soba i skojarzenie z globalnym kryzysem
          -jesjes tez

(perla wybaczy wtret ale jakos nie moglam sie oprzec wrazeniu ze perla nadmiernie jest wiec moze oczywiscie perla moze mnie zjechac jak bura suke)
        • polski_francuz Nie walcza o idee 11.08.11, 19:37
          mszcza sie za biede.

forum.gazeta.pl/forum/w,50,127788073,127788073,Rewolucja_utraconych_marzen.html
          I rada za rade zakop sie jak Saddam w norze tak ze tylek wystaje razem z twoimi akcjami w zebach. I modl sie, ze murzyn ci tylka nie ugryzl jak cie znajdzie.

PF
          • qwardian Re: Nie walcza o idee 11.08.11, 21:34

polski_francuz napisał:

> mszcza sie za biede.

Białe chuderlaki powinny się mścić. Bo na ekranie widziałem samych wypasionych na socjalu czarnych..
            --
            "Komunistyczne idee były (dla mnie) prostą kontynuacją Oświecenia"
            Zygmunt Bauman
            www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html
    • qwardian Re: rzeźnia 10.08.11, 23:57

Moje dwa fundusze obligacji FAX (AMEX), EMD (NYSE) nawet w górę dzisiaj poszły, ale one nie będą sprzedane przez najbliższe 9 lat. 300 gramów czeka na magiczną cyfrę 1850 i wtedy się ich pozbędę. Chętnie kupiłbym AXA bo taka okazja w ciągu następnych dwóch dekad może się nie powtórzyć, to najlepsza firma francuska. Na bieżaco informuję w poniższym wątku...

forum.gazeta.pl/forum/w,27,110444732,110444732,Portfolio_poltora_roku_po_starcie_nowego_byk_cyklu.html
      --
      Zygmunt Bauman
    • qwardian Re: rzeźnia 11.08.11, 00:06

Nie jestem pesymistą, ponieważ nie widzę bankrutujących firm. Wprawdzie niebywała konkurencja uderza w zyski, ale z drugiej strony niskie oprocentowanie utrzymuje wszystkie przedsiębiorstwa na powierzchni...
      --
      Zygmunt Bauman
      • perla Re: rzeźnia 11.08.11, 08:18
        qwardian napisał:

>
        > Nie jestem pesymistą, ponieważ nie widzę bankrutujących firm.

póki co nie widzisz. Ale popatrz na ich zadłużenie. Niektóre mają zastawione wszystko, łącznie z papierem toaletowym w WC. A inne, mające obroty i zyski zostały po prostu okradzione. Np. jedna notowana na GPW w marcu kosztowała 17 zł za akcję. Dziś kosztuje 20 groszy. To jak to nazwać? Jeżeli kupiłeś w marcu za 200 tys zł, to dziś pozostało z tego trochę ponad 2 tys zł. Firma ma 2 miliony akcji i teoretycznie mógłbyś kupić całą firmę za wartość mieszkania. Z tym, że zanim to zrobisz musisz wiedzieć, że z kasy firmy tajemniczo wyparowało kilka milionów zł, i firma teraz zadłużona jest.
        Inne mają obligacje, akcje, itp. Słowem, są utopione przy takiej kondycji rynku.
        Bankructwa już są, z tym, że to się dzieje po cichu. Raban się robi dopiero wtedy gdy bankrutuje jakaś duża fundamentalna firma właśnie.
        • qwardian Re: rzeźnia 11.08.11, 13:59

perla napisał:

> Bankructwa już są, z tym, że to się dzieje po cichu. Raban się robi dopiero wte
          > dy gdy bankrutuje jakaś duża fundamentalna firma właśnie.

I tego mi brakuje w tym scenariuszu. Ogólnie spółki gdziekolwiek na naszym globie są w dużo lepszej kondycji finansowej niż państwa, niektóre jak Microsoft siedzą na workach pieniędzy, a nawet te zadłużone mają minimalne spłaty, bo stopy procentowe historycznie niskie.

Wiem, czytałem drastyczne opinie, ale się z nimi kompletnie nie zgadzam, żeby czarny scenariusz z 1929 roku się zrealizował potrzebny jest protekcjonizm, w takim przypadku ogłosiłbym koniec świata i zainwestował w broń palną oraz konserwy...
          --
          Zygmunt Bauman
    • ada08 Ale jak siedzieć na kasie? Co to znaczy? 11.08.11, 18:13
      W ogródku zakopać, czy jak?
      Bo chyba nie w banku trzymać? Bo potem człowiek przyjdzie do banku po kasę, a oni polecą klasykiem:
      - Nie mamy pańskiej kasy! I co nam pan zrobi?!

perla napisał:

> Osobiście nic bym nie kupował. Jeżeli ktoś nie jest zapakowany w złoto, etc., t
      > o trzeba siedzieć na kasie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka