Dodaj do ulubionych

Sejm zakazał konsorcjów argentyńskich

IP: 82.177.65.* 17.06.04, 20:26
poseł Adam Szejnfeld (PO) z sejmowej komisji gospodarki - jeden mądry który
nie mógł zniesc jawnego złodziejstwa z błogosławieństwem prawa.Czy była
potrzebna desperacka akcja ? Nabrały tempa, gdy przed miesiącem do siedziby
Funduszu Rozwoju Budownictwa w Katowicach wpadł oszukany przez tę firmę
mieszkaniec Sosnowca i postrzelił dwóch pracowników funduszu. WIDAĆ POMOGŁO
Należy jeszcze UKARAC firmy wspomagające prawnie ten proceder lub
przynajmniej zakazać ich działalności bo jak widać po przykładzie "Marcin
Kuczek, radca prawny firmy Carion zajmującej się organizacją konsorcjów: -
Zakaz uderzy w firmy uczciwe, a te, które oszukują przejdą do podziemia, bo
zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże. Jego firma - jak
zapewnia - bierze pod uwagę zaskarżenie zmian do Trybunału Konstytucyjnego"
nadal udają że działali dla dobra klientów i nie daja za wygraną.
Obserwuj wątek
    • kuubaa Czy to jest wolny kraj? 17.06.04, 20:56
      W wolnym kraju wolny obywatel może ze swoją własną osobą robić co mu się
      podoba, jeśli tylko nie szkodzi innym. W tym także może zawierać dowolne umowy.
      Czy umowa "argentyńska" szkodzi komuś? W wolnym kraju wolny obywatel ma prawo
      być mało rozgarnięty, szczególnie w sytuacji gdy szkolnictwo jest bezpłatne.
      Czy umowa "argentyńska" wymaga ponadprzeciętnego rozgarnięcia? W wolnym kraju
      wolny obywatel ma prawo być chciwy. Czy umowa argentyńska nie jest propozycją
      dla chciwców?
      Myślę że zdecydowana więkoszość osób czytających artykuł nie zawierała i nigdy
      nie zawarłaby umowy argentyńskiej. Niestety, zdecydowana większość popiera
      uchwaloną ustawę, a nie rozumie, że odbiera ona jakąś cząstkę wolności
      obywatelskich. Ale państwo (czyli wy wszyscy) wie lepiej, co jest dla mnie
      dobre! Przyjdzie czas, że zacznie wam to państwo (czyli może ja? smile zaglądać
      pod kołdry.
      Jest jeszcze aspekt ogólnospołeczny. Firmy działające w systemach argentyńskich
      spełniają pożyteczne funkcje. Wychowują społeczeństwo (że trzeba czytać co się
      podpisuje) i korzystnie alokują kapitał (od jednostek chciwych i głupich,
      nastawionych wyłącznie konsumpcyjnie, do jednostek inicjatywnych, odważnych,
      przedsiębiorczych).
      • Gość: jacek Re: Czy to jest wolny kraj? IP: *.nait.ab.ca 17.06.04, 21:33
        durne rozumowanie, latwowiernym i naiwnym dokopac, panstwo nie ma zadnej roli w
        ochronie obywateli przed oszustami bo to rzekomo ogranicza nasz wolnosc...
        Dobrze ze mieszkam w Kanadzie gdzie organizacje konsumentow i rzad tepia takie
        oszustwa. Nie ma nic zlego w ochronnej roli panstwa i nie tylko w obronie przed
        oszustami szanowny obronco wolnosci...a ze firmy dzialajace w systemach
        argentynskich spelniaja pozyteczne funkcje bo wychowuja spoleczenstwo
        twierdzisz...no tak zlodzieje sa bardzo pozyteczni bo wychowuja a jednoczesnie
        tworza miejsca pracy dla ochraniarzy, policjantow, pracownikow wiezien,
        producentow alarmow...zlodzieje zwiekszaja dochod narodowy to ozywiste ale w
        sumie puknij sie w czolo obronco wolnosci.
        • kuubaa Re: Czy to jest wolny kraj? 17.06.04, 22:47
          Z monogości słów które wysłałeś wynikają tylko dwie krótkie tezy.
          I - w Kanadzie systemy argentyńskie są tępione.
          Możliwe, ale co z tego? Czego to dowodzi?
          II - systemy argentyńskie to oszustwo.
          Oszustwo powinno być karane, ale źle używasz tego określenia. Przecież zasady
          systemu argentyńskiego są oczywiste, jego plusy (zero wymogów dot. zdolności
          kredytowej) i minusy (nie wiadomo kiedy pieniądze lub towar wylosuje się).
          Gdyby konsorcjum celowo, podstępnie wprowadzało w błąd konsumenta w
          celu "niekorzystnego rozporządzenia mieniem" - a to jest oszustwo! I to powinno
          być karane. Bo karane powinno być oszukańcze WPROWADZANIE W BŁĄD w odniesieniu
          do każdej usługi czy towaru.
          Ponadto porównanie do złodziei jest oczywistym... oszustwem. Bo na działanie
          złodzieja nie mam żadnego wpływu, a na to czy zawrę określoną umowę ma pełny
          wpływ. Rozumiesz różnicę?
          Widać że od pewnego toku myślenia nie można się uwolnić nawet na emigracji w
          kapitaliźmie smile
      • zydek151 Re: Czy to jest wolny kraj? 17.06.04, 22:38
        kuubaa co ty wiesz o wolnosci.komuna be demokracjia cacy.widac jestes bardzo
        rozgardniety a nawet umiesz czytac a popatrz nawet prawnicy nie poznali sie na
        Argentynie i podpisywali umowy. I wyszło nato że jesteś PACAN iOBRAŻASZ ludzi .
      • Gość: JAA Re: Czy to jest wolny kraj? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.06.04, 01:47
        Poj.e.b.any typ. chyba nigdy nie dał się naciągnać na konsorcjum !!!! Nadal
        liczę na to że kiedyś odnajdę tych typów z konsorcjum gdzies na ulicy i
        obiecuję im ŻEŹ i to taka że nawet ich rodziny na tym ucierpią !!!!! Konsorcja
        PRECZ Z KRAJU a wolność to jest, aż zanadto, dla takich jak ty przydałoby się
        ją trochę ograniczyć !!!
      • Gość: romek948 Dla zlodziei i oszustow?? IP: 213.77.79.* 18.06.04, 07:38
        Systemy argentynskie zeruja na niewiedzy i naiwnosci najbiedniejszych.Kilu
        moich znajomych stracilo nawet to czego nie mieli. (Pozyczyli na wplate)
        Pewnie mozna powiedziec, ze powinni czytac to co podpisuja, ale ci co
        organizuja tak im zamydlili oczy, ze podpisali wierzac w to co im mowiono.
    • kuubaa Pomyślcie. 17.06.04, 23:44
      Czy takie prawo nie obraża was? Grupa bardzo mądrych(?) ludzi postanawia:
      Obywatele w Polsce są mało rozgranięci, czytać nie potrafią, nie rozumieją co
      czynią. A mogą sobie uczynić krzywdę! No ale my, mądra władza z demokratycznego
      nadania obronimy ich przed samymi sobą. Przecież są jak bezbronne dzieci
      zagubione we mgle! Światło zapalimy, za rękę obok czeluści poprowadzimy.
      No to co, głupiutkie dzieciątka, cieszycie się że PO weźmie was pod swoje
      skrzydełka? A w przyszłości, żebyście sobie innych krzywd nie zrobili, czapki
      nakaże nosić, pod kołderkę zajrzy itd. smile
      • Gość: on Re: Pomyślcie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.04, 23:49
        ja zalapalem sie tak pol na pol .. w sumie jak wszystko policzylem to mi wyszlo
        jak kredyt w banku .. tylko mniej chodzenia i zalatwiania. Ale nie placze
        wiedzialem w co wdepnalem i gdyby co mialbym pretensje tylko do siebie.
        Problem jest szerszy jak slusznie zauwaza kuubaa. Popatrzcie na paradoks.
        Placimy ogromne podatki zeby zapewnic bezplatne szkolnictwo przez czesto
        kilkanascie lat naszego zycia ! I co ? Po tej wspanialej sciezce edukacyjnej
        boimy sie ze ludzie nie potrafia poradzic sobie z glupim system argentynskim o
        ktorym trabi sie juz wszedzie !
      • Gość: kondorek Re: Pomyślcie. IP: *.chomiczowka.waw.pl 17.06.04, 23:57
        Zgadzam się z kubąą - państwo nie powinno ingerować w dobrowolnie zawarte
        umowy, pod warunkiem, że są zgodne z prawem. A system argentyński nie jest
        oszustwem - to trochę jak totolotek. Równie dobrze ktoś mógłby się obrazić na
        Lotto za to, że nie wygrał, mówiąc, że go oszukali.
        Smutne, że inicjatorem tych zmian jest PO meiniące się obrońca wolnego rynku w
        Polsce.
        • Gość: on Re: Pomyślcie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 00:06
          "Czy to znaczy ze przepisy ruchu drogowego tez sa niepotrzebne bo wszyscy
          chodzili do szkoly ??. A co z kodeksem karnym ??. Powinnismy wiedziec ze
          posiadanie czegokolwiek naraza nas na kradziez wiec nie powinnismy niczego
          posiadac ??."

Oj stary ... chyba sie nie rozumiemy. Przepisy kodeksu drogowego sa jak
          najbardziej potrzebne poniewaz sa pewnego rodzaj "umowa spoleczna" ktora ma nam
          ulatwic zycie. Umawiamy sie na przyklad ze bedziemy jedzic prawa strona a nie
          lewa i jest nam latwiej .. nie rozumiem jaki to ma zwiazek z zakazem systemu
          argentynskiego ??? Moje odniesienie do szkoly ma na celu zwrocenie uwagi, ze
          przeciez nikt nie lapie na ulicy i kaze takie umowy podpisywac. Gdyby ludzie je
          czytali i rozumieli - a tego powinni nauczyc sie w szkole - to by nie bylo
          problemow . A ja mam do ciebiue pytanie Marku - czy jestes za zakazem Toto
          lotka ? jezeli nie to wykaz zasadnicze roznice miedzy tym a systemem
          argentynskim ...bo jak wnioskuje jestes za zakazaniem zakazaniem tego.

A juz twoja aluzja do prawa karnego calkiem nie na miejscu. Prawo karne wlasnie
          po to jest zebysmy mogli posiadac ! Aby chronic nasze posuadanie przed brutalna
          sila ewentualnego oprawcy. co ma do tego szkola ???!!!
          • Gość: Marek Re: Pomyślcie. IP: *.eseenet.com 18.06.04, 00:49
            Totolotek jest loteria z zalozenia . System argentynski jest z zalozenia
            oszustwem i niestety jest nielegalny w wiekszosci cywilizowanych krajow . czy
            aluzja do prawa karnego jest nie na miejscu ??. Jezeli chce uzyskac kredyt a
            zamiast niego musze placic to czy przypadkiem nie jest tu cos postawione do
            gory nogami ?? .
            Cczy ci ostatni beda posiadac cokolwiek poza dlugiem ??.
            • Gość: on Re: Pomyślcie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 01:00
              a co ja bede posiadal jak postawie na zle numery w totka poza bezwartosciowym
              kuponem ...? Kupujac kupon godze sie na to albo nie kupuje jak sie nie godze ...

Jezeli by kazdy przeczytal uwaznie umowe wiedzialby na co sie godzi. ryzykuje
              ze straci, ale nie wszyscy straca. Jezeli bedziesz mial farta i cie wylosuja za
              pierwszym razem to masz super oprocentowany kredyt ...

POwinno sie naglasniac te sprawy ale nie zakazywac ! Tu chodzi o prynycypia ...
              nic co moze tylko mi szkodzic nie powinno byc mi zakazane. Jezeli nie zastosuje
              sie do przepisow kodeksu drogowego szkodze takze innym dlatego mam obowiazek
              stosowac sie do jego zapisow ... ale jezeli podpisuje glupia umowe szkodze
              tylko sobie ... mam prawo do podpisywania ryzykownych umow .. jak sie nie uda
              tylko ja strace ... powiedz jakim prawem sie chcesz do tego wtracac ?
    • Gość: MaciekS Alternatywa dla tego systemu IP: *.mad.east.verizon.net 18.06.04, 05:08
      Grac w loterii i odkladac pieniadze na oprocentowanym koncie oszczednosciowym.
      Szansa mniejsza ze sie wygra w danym miesiacu, ale nie ma ryzyka ze loteria
      bedzie "podkrecona" przez konsorcjum. Poza tym starty czy oplaty sa raczej tylko
      w formie ceny kuponu loteryjnego.

Naiwnym ktorym bedzie brakowalo tych konsorcjow polecam prace w Amway'u lub
      podobnej firmie. Traci sie "niewiele", bo "tylko" najblizszych i znajomych
      ktorych sie dreczylo by napedzic klientow tym u zlobu takowej "firmy".

Pozdrawiam,
      M.
    • kuubaa No nie wiedziałem! 18.06.04, 08:30
      ...że syst.argentyńskie nają tylu klientów. Bo przecież wszyscy wypowiadający
      się tutaj przeciwnicy umoczyli się w nich a teraz szukają usprawiedliweinia dla
      swoje głupoty, a najlepiej gydby państwo (czyli ja) zwróciło im te pieniądze.
      Natomiast poziom ich wypowiedzi potwierdza, że są kompletnymi durniami. I tu
      się zgadzam - kompletna durnota jest niepełnosprawnością. Ale czy takimi
      niepełnosprawnymi ma opiekować się, za moje podatki, państwo? Przecież będą
      coraz bardziej niepełnosprawni umysłowo, coraz większej ilości ludzi będzie się
      opłacało być niepełnosprawnym umysłowo, będą tacy co niepełnosprawność będą
      symulować itd.
      • Gość: on Re: Myslenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 10:02
        Przekonaliscie mnie !

Jednak jestem za zakazem systemu argentynskiego !

Proponuje nastepne inicjatywy ustawodawcze:
        1. Ustawa o zakazie zawierania niekorzystnych umow.
        2. Urzad do spraw rownouprawnienia stron umowy - jakies kilka tysiecy etatow
        (oddzialy powiatowe, gminne - dla zwiekszenia skuteczosci)
        3. ustawa o zapobieganiu zawierania nieszczesliwych malzenstw - tyle ludzi
        cierpi nie potrafiac wczesniej obiektywnie ocenic swojego przyszlego
        malzonka/ki - trzeba ludzi chronic przed ich naiwnoscia i powolac instytucje
        ktora bedzie to badac obiektywnie ...

to na razie tyle ale mam takich inicjatyw jeszcze sporo smile)))
      • kuubaa Jak to jak!? 18.06.04, 19:25
        Powinien powstać (za moje podatki) specjalny urząd który te pieniądze odzyska,
        a jeśli mu się nie uda odzyskać (co oczywiste) pieniądze powinien zwrócić skarb
        państwa (czyli ja).
        I jeszcze - wszyscy mamy równe żołądki! Socjalizm tak, wypaczenia nie!
        Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!
    • Gość: obywatel Na ból głowy najlepsza jest GILOTYNA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.04, 19:27
      Jak zwykle w Polsce decyzje ostateczne i jedynie słuszne.Dziwne że w innych
      krajach jak Wegry, Słowacja ,Czechy, Niemcy problem jest rozwiązany prawnie i
      konsorcja działają bez takich sensacji.Propozycja tych rozwiązań od kilku lat
      istnieje lecz nikt nie zaproponował łapówki posłowi np Sz. więc nie był takim
      rozwiązaniem zainteresowany , ale lobby bankowe owszem to pasuje i mamy co
      mamy, oszukanych , kowboi i brak kas budowlanych .Przykłady gotowe nie dla
      nas , polacy muszą być oryginalni. Szkoda słów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka