Pussy Riot- nie mylic z watkiem Borsuka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czytam to oburzenie w naszej prasie- zarowno amerykanskiej jak i polskiej0 co do wyroku na te dziewuchy.

Nie wiem czy smiac sie czy plakac. Przede wszystkim dlatego ze w tej meidalnej hucpie biora tez udzial media w miare konserwatywne, przynajmniej tu w USA.

Zastanawiam sie wiec, jak by ci "konserwatywni" pismacy zareagowali gdyby taka "impreze" ktos zorganizowal w koscielnym przybytku tu w Stanach. Przypuszczam ze ci sami pismacy produkowaliby artykuly o tym jak to upada nasza cywilizacja, ze antychrzescjanski liberalizm posuwa sie za daleko itd, itd...

Stos a nie dwa lata lagru.

Putin byl zbyt lagodny...

Stos a nie dwa
    --
    "Wokol klamstwa skupiaja sie bowiem ludzie jak muchy przy plastrze miodu, a slowa basniarza pachna jak kadzidlo, choc siedzi on w gnoju na rogu ulicy. A od prawdy ludzie stronia." Sinuhe, syn Senmuta.
    • Nie potrafię wykrzesać u siebie odrobiny współczucia dla tych wariatek. Reakcja obrońców mnie nie dziwi, już dawno nie uznają żadnych zasad. Chyba że rzecz dotyczy ich samych.
      Dlatego ciekawi mnie ewentualna reakcja na takie chece w miejscach dla nich świętych (chrzciny, wesele, pogrzeb itp.).

--
      Kocham chrzescijanstwo i Kosciol Katolicki, sam nosze medalik z swietym irlandzkim Saint Christopher. Poza tym jestem jednak za tolerancja i nie znosze tej niezrozumialej obsesji Kosciola z seksem. Zeby dodac koloru dodam jeszcze, ze moim ulubiencem jest rowniez mesjasz żydowski Jacob Frank uważajacy sie za wcielenie Sabataja Cwi i propagujacy zbawienie przez orgie seksualne.
      Qwardian v.polishAM
      • wikul napisał:

> Dlatego ciekawi mnie ewentualna reakcja na takie chece ... (... pogrzeb itp.).

Ja chcialbym aby na moim pogrzebie spiewali "Komu dzwonia ... bo takiemu pijakowi jakie zycie taki zgon ..." oraz fasowali bimber.

Przez moje zycie nasluchalem sie o obrazie boskiej muzyki wspolczesnej w kosciele, a takze murzynskich katolickich tancow.

Nie potrafie i juz nie chce zrozumiec ujadan katobolczewii o obrazie ich Uczuciow. Juz znam jedyna na to recepte.

> już dawno nie uznają żadnych zasad.

Mnie juz wystarcza jedna jedyna, dokladnie stosowac katolskie metody, czerpac z ich tradycji pelnymi garsciami.

> Nie potrafię wykrzesać u siebie odrobiny współczucia dla tych wariatek.

Kazdy zostaje meczennikiem na miare swoja i swoich czasow. Przybijanie do krzyza jest demode. Nie kazdy ma tak wiernego ucznia jak Judasz.
        --
        Pozdrawiam Rycho7
        PS. Hasz jak zwykle koncy w wodu
    • manny-jestem napisał:

> Stos a nie dwa lata lagru.

A co dla tych?
      www.polskatimes.pl/artykul/638757,femen-solidarne-z-pussy-rito-sciely-pamiatkowy-krzyz-zdjecia,id,t.html

--
      Zasadnicza różnica między PiS a PO leży w tym, że pisuary uważają platfusów za kretynów, a platfusy pisuarów - nie. Podobieństwo leży w tym, że obie strony boleśnie się mylą.
      • Tu mamy do czynienia z działaniem typowej blondynki...
        Miałaby choć szacunek do ludzi, ku których czci był postawiony ten krzyż

Są protesty , które można zrozumieć i są takie ,które nie dają szans na odrobinę przyzwolenia

A.
        • andrzejg napisał:

> Są protesty , które można zrozumieć i są takie ,które nie dają szans na odrobin
          > ę przyzwolenia

Pelna zgoda, zamach na ekonomiczne interesy czlonkow Sanhedrynu to obraza boska. Handlarze w Swiatyni oplacali sie przeciez wlascicielom terenu.
          --
          Pozdrawiam Rycho7
    • od 'ojczyznę wolną racz wrócić nam Panie'?

liczbą wykonawców?
      bo intencje chyba te same?

A.
      • ze cos nieudana ta Twoja analogia.
        --
        "Wokol klamstwa skupiaja sie bowiem ludzie jak muchy przy plastrze miodu, a slowa basniarza pachna jak kadzidlo, choc siedzi on w gnoju na rogu ulicy. A od prawdy ludzie stronia." Sinuhe, syn Senmuta.
        • manny-jestem napisał:

> ze cos nieudana ta Twoja analogia.

dlaczego?

Dziewczyny w Rosji wykorzystały cerkiew do działania politycznego odśpiewując Bogurodzicę z przerobionym tekstem, aby ta wygoniła Putina. Zgadza się jak na razie? Czyli było to działanie czysto polityczne mające na celu zmianę władzy. Czy odśpiewywanie , ojczyznę wolną racz wrócić nam Panie ' ma jakiś inny cel? Taki sam. Też mamy tu do czynienia z wykorzystaniem świątyni do działań politycznych. Z tego co czytałem , to zwierzchnik cerkwi Cyryl udzielił politycznego poparcia Putinowi, czyli tym samym udostępnił cerkiew dla politycznych działań innych osób . Na takie przyśpiewki można się oburzać, ganić ,ale nie karać więzieniem, a co dopiero domagać się łagru, czy stosu.

Dlaczego więc jest takie oburzenie na działanie Pussy Riot , a nie ma na grupy odśpiewujące wersję 'Boże coś Polskę' sięgającą zaborów , kiedy to zawołanie o wolność było jak najbardziej na miejscu? Czy kościół w Polsce tak jawnie udzielił poparcia PO, abu jego przeciwnicy byli uprawnieni do wykorzystywania świątyń do działań politycznych?

Tych śpiewających spokojnie nazwałbym 'chuligańskimi grupami religijnymi'
          • andrzejg napisał:

> Dziewczyny w Rosji wykorzystały cerkiew do działania politycznego odśpiewując B
            > Bogurodzicę z przerobionym tekstem, aby ta wygoniła Putina. Zgadza się jak na ra
            > zie? Czyli było to działanie czysto polityczne mające na celu zmianę władzy.
            > Czy odśpiewywanie , ojczyznę wolną racz wrócić nam Panie ' ma jakiś inny cel? Taki
            > sam.

Wszystko jest polityką! Weź jednak pod uwagę, że kościół jest miejscem modlitwy, nie happeningów. Śpiew jest formą modlitwy i śpiewający "Racz nam zwrócić Panie" modlą się. To był wybryk chuligański i basta.
            • oleg3 napisał:

> kościół jest miejscem modlitwy

To po jaki ... ksiadz intonuje chuliganskie spiewy?

Jakie intencje modlitwy sa zakazane?

Czy glosne modlitwy aby corka sasiadow przestala sie puszczac sa obsceniczne?
              --
              Pozdrawiam Rycho7
            • oleg3 napisał:

> kościół jest miejscem modlitwy , nie happeningów.

Zgadzam się i jako taki powinien mieć (kościół - budynek) immunitet od wszelkich działań trącających choć o politykę. Niestety (stety?) dawno już tak nie jest. Karmienie opozycjonistów prześladowanych przez SB w l. 80 miało charakter polityczny (wolimy "ich" a nie "was"). Encykliki co bardziej narwanych politycznie Fluorescencji miały oczywiście charakter polityczny. "Racz nam zwrócić" żadną modlitwą oczywiście nie jest, tylko manifestacją polityczną, że "nie jest wolna"; owszem, jest taką modlitwą blondyna: "Panie Boże, spraw, abym stał się blondynem". A wystarczy tylko spojrzeć w lustro.

> To był wybryk chuligański i basta.

Oczywiście, podobnie jak wybrykiem chuligańskim jest obecnie śpiewanie "racz nam zwrócić" i wybrykiem chuligańskim była instrumentalizacja symbolu chrześcijaństwa (nie tylko katolicyzmu) do własnych celów przez pamiętnych tzw. "obrońców krzyża" w 2010.

--
              "Jako pomorski lider będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku."

Jacek Kurski, 8 marca 2007
            • pieprzysz.

oleg3 napisał:
              >
              > Wszystko jest polityką! Weź jednak pod uwagę, że kościół jest miejscem modlitwy
              > , nie happeningów. Śpiew jest formą modlitwy i śpiewający "Racz nam zwró
              > cić Panie" modlą się. To był wybryk chuligański i basta.
              >
              >
              *Gdyby nie rosnacy w sile zamordyzm, mna ktorego czele stoi Putin...
              Gdyby nie rosnace w sile zwiazki panstwa i cerkwi...
              Gdyby nie nasilajace sie ograniczanie wolnosci slowa w Rosji...

To te kobiety nie mialyby powodow do demonstrowania. A ze jest jak jest, wiec uznaly, ze najlepszym miejscem dla ich demonstracji jest wlasnie cerkiew.
              Taki duzy chlopiec, z Ciebie, a nie rozumiesz co to znaczy chuliganstwo.
          • 1. Kto byl celem protestu
            2. Sposob w jaki go przeprowadzono.

--
            • manny-jestem napisał:

> 1. Kto byl celem protestu

Handel w Swiatyni (glownej bo jedynej).

> 2. Sposob w jaki go przeprowadzono.

Wywracanie straganow. Chuliganstwo i zamach na spoleczenstwo.
              --
              Pozdrawiam Rycho7
            • manny-jestem napisał:

> 1. Kto byl celem protestu

W cerkwi Putin, w Polsce aktualnie rządzący

> 2. Sposob w jaki go przeprowadzono.

W cerkwi śpiewając, w Polsce też spiewając

Moznaby się zastanowić , czy w Polsce śpiewaja bardziej wierzący od tych dziewczyn,ale podejrzewam,że one , jak i nasi śpiewacy są osobami ochrzczonymi w swoich kościołach.

A.
          • andrzejg napisał:

> Dlaczego więc jest takie oburzenie na działanie Pussy Riot , a nie ma na grupy
            > odśpiewujące wersję 'Boże coś Polskę' sięgającą zaborów , kiedy to zawołanie o
            > wolność było jak najbardziej na miejscu?
            > Tych śpiewających spokojnie nazwałbym 'chuligańskimi grupami religijnymi'

To jest rzeczywiście chuligaństwo. Polityczne, a nie religijne. Ale gdybyś był bliżej kościoła, wiedziałbyś, jak bardzo dużo wiernych oburza sie na śpiewanie "racz nam zwrócić Panie" do tego stopnia, że wychodzi z kościoła.
            Pussy Riot zaprezentowało także chuligaństwo religijne. Jestem po ich stronie, gdy występują przeciw Putinowi, ale dlaczego w walce z nim wykonuja takie numery w kościele?
            Ludzie wierzący w Rosji z cała pewnością nie wszyscy popieraja Putina.

--
            Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
            • dachs napisał:
              >
              > To jest rzeczywiście chuligaństwo. Polityczne, a nie religijne. Ale gdybyś był
              > bliżej kościoła, wiedziałbyś, jak bardzo dużo wiernych oburza sie na śpiewanie
              > "racz nam zwrócić Panie" do tego stopnia, że wychodzi z kościoła.==

Gdzie cos takiego zaobserwowales?

> Pussy Riot zaprezentowało także chuligaństwo religijne. Jestem po ich stronie,
              > gdy występują przeciw Putinowi, ale dlaczego w walce z nim wykonuja takie numer
              > y w kościele?==

Poniewaz ich glownym celem wcale nie jest Putin tylko Cerkiew wlasnie.

--
              • manny-jestem napisał:

> Gdzie cos takiego zaobserwowales?

W wiejskim kościółku koło Zakroczymia. Jeżdże tam do przyjaciół na daczę. Sam wyszedłem z innymi. Większość została.
                Więcej tam nie pójde na mszę. Parękilometrów dakej jest kościół, w których mnie coś takiego nie spotka.

> Poniewaz ich glownym celem wcale nie jest Putin tylko Cerkiew wlasnie.

Ja myślę, że one są po prostu durne pindy, które nie wiedzą o co chodzi.
                W końcu tu te mamy parętakich

--
                „Wszelka próba »unieważnienia Jezusa«, usunięcia go z naszej kultury pod takim oto pretekstem, iż nie wierzymy w Boga, w którego on wierzył – wszelka taka próba jest śmieszna i jałowa. Próba taka jest tylko dziełem ludzi ciemnych, którzy wyobrażają sobie, że sam prostacko zapisany ateizm nie tylko może wystarczyć jako pogląd na świat, ale może ponadto upoważniać do tego, by dowolnie, wedle własnego doktrynerskiego zamysłu, okrawać tradycję kulturalną, wyjałowiając ją z najżywotniejszych soków”. /Leszek Kołakowski/
                • dachs napisał:

> manny-jestem napisał:
                  >
                  >
                  > > Gdzie cos takiego zaobserwowales?
                  >
                  > W wiejskim kościółku koło Zakroczymia. Jeżdże tam do przyjaciół na daczę. Sam w
                  > yszedłem z innymi. Większość została. --

A, czyli wiekszosc zostala. A myslalem ze pisales ze "bardzo duzo" wiernych wyrazilo protest opuszczajac smile

lę, że one są po prostu durne pindy,-

A to niewatpliwie.

--
                  • manny-jestem napisał:

> A, czyli wiekszosc zostala. A myslalem ze pisales ze "bardzo duzo" wiernych wyr
                    > azilo protest opuszczajac smile

Jak by Ci tu powiedzieć?
                    Już jedna osoba, to jest bardzo dużo opuszczających kościół.
                    Bardzo trudno wyjśc w trakcie mszy.
                    Nie liczyłem, ale było kilka. Może pięć, może siedem. Ze mną włącznie.

--
                    Zasadnicza różnica między PiS a PO leży w tym, że pisuary uważają platfusów za kretynów, a platfusy pisuarów - nie. Podobieństwo leży w tym, że obie strony boleśnie się mylą.
                    • NIeważne ile wyszło , a ile zostało. Podejrzewam ,że wielu zostało ze względu na obawę zaliczenia do nieprawdziwych Polaków, albo przez chęć uszanowania ceremonii, bo przecież nie wychodzi się w trakcie mszy. Tak czy siak , moim zdaniem ci śpiewający niewiele się róznia od dziewczyn z cerkwi.

Manny. Będziesz potrzebował sporo drewna

Na stos ?

A.
                      • andrzejg napisał:

> Tak czy siak , moim zdaniem ci śpiewający niewiele się róznia od dziewczyn z cerkwi.

A moim zdaniem różnią się bardzo.
                        1. Nie wdzieraja się do kościoła, są u siebie.
                        2. Szanują to miejsce, nawet jeśli są zgubieni politycznie.
                        3. Słowa "racz nam zwrócić" choć durne, nie są jednak buźniercze.
                        4. Ich demonstracja ma na celu rząd, nie kościół. Nie jest ich celem szkodzić kościołowi, i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, że mu szkodzą.

Różnice jednak zasadnicze.

--
                        Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
                        • dachs napisał:

> andrzejg napisał:
                          >
                          > > Tak czy siak , moim zdaniem ci śpiewający niewiele się róznia od dziewcz
                          > yn z cerkwi.
                          >
                          > A moim zdaniem różnią się bardzo.

> 1. Nie wdzieraja się do kościoła, są u siebie.

Czy te dziewczyny nie mogły wejść do cerkwi? Były ekskomunikoane, nie miały chrztu?
                          Sadzę,że miały takie samo prawo wejść do cerkwii,jak inni wierni i nie słyszałem , aby sie wdarły.Było jakieś włamanie,przerwanie kordonu ochrony? Czytałem ,że zostaly 'wyproszone',
                          ale to juz inna sprawa,bo tych naszych śpiewających tez powinno sie wyprośic i niedopuścic do sytuacji , abys to Ty musiał sam sie wypraszać.

> 2. Szanują to miejsce, nawet jeśli są zgubieni politycznie.

Nie słyszałem, aby poza spiewem zrobiły coskolwiek innego zasługujacego na nazwanie tego brakiem szacunku do miejsca.

> 3. Słowa "racz nam zwrócić" choć durne, nie są jednak buźniercze.

Czym się róznią ' Bogurodzico wygoń Putina' od ' wolną Polskę racz nam dać Panie'?
                          Chyba ,że reszta słów był bluźniercza, ale ich nie znam

> 4. Ich demonstracja ma na celu rząd, nie kościół. Nie jest ich celem szkodzić kościołowi, i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, że mu szkodzą.

Tak jak i u tych dziewczyn.

>
                          > Różnice jednak zasadnicze.
                          >

Zasadnicza róznica jet taka,że u nas kosciół pozwala na takie śpiewanie, a w Rosji cerkiew stoi twardo za Putinem.

A.
                        • „sku...syn Papież wreszcie uwierzył w Boga i żeby pomogła mu w tym Matka Boża”.

a to z pewnością odnosi się do fragmentu:

Patriarcha Gundiaj[1] wierzy w Putina,

Lepiej by, sku...syn, w Boga uwierzył

migal.salon24.pl/441284,tekst-piosenki-buntu-cipek-do-indywidualnej-oceny
                          Dla mnie jest to zmanipulowanie znaczenia tekstu

A.
                          • andrzejg napisał:

> „sku...syn Papież wreszcie uwierzył w Boga i żeby pomogła mu w tym Mat
                            > ka Boża”.

>
                            > a to z pewnością odnosi się do fragmentu:
                            >
                            > Patriarcha Gundiaj[1] wierzy w Putina,
                            >
                            > Lepiej by, sku...syn, w Boga uwierzył
                            >

>
                            > migal.salon24.pl/441284,tekst-piosenki-buntu-cipek-do-indywidualnej-oceny
                            > Dla mnie jest to zmanipulowanie znaczenia tekstu

Moim zdaniem te kretynki akurat nie prosiły Matki Boskiej o pomoc Gundiajowi.
                            Manipulacja to chyba za dużo powieziane. Ponieważ dalej śpiewaja, ze Matka Boska jest zawsze z nimi, Migalsio sobie pewnie coś dointerpretował.

--
                          • andrzejg napisał:

> Papież wreszcie uwierzył w Boga i żeby pomogła mu w tym Matka Boża”.

Duch Swiety korumpujac proces wyboru nastepcy zaprzanca Petrusa wiedzial co robi. Miriam moze sobie naskoczyc.

> Patriarcha Gundiaj wierzy w Putina

Podazaj za kasa.
                            --
                            Pozdrawiam Rycho7
            • dachs napisał:

> dlaczego w walce z nim wykonuja takie numery w kościele?

Bo w prawoslawiu cerkiew jest struktura panstwowa. Popi byli szkoleni w seminariach KGB i za pieniadze z budzetu KGB. Cyryl ma jako oficera prowadzacego Putina. Rosjanie sa tego blizej i wiedza.
              --
              Pozdrawiam Rycho7
            • dachs napisał:

> Ludzie wierzący w Rosji z cała pewnością nie wszyscy popieraja Putina.

70 % Rosjan deklaruje przynależność do Cerkwi prawosławnej i chociaż regularnie do świątyń chodzi tylko 8 % Rosjan to Cerkiew cieszy się w Rosji ogromnym autorytetem. Stąd pomimo niechęci do Putina, większość Rosjan surowo ocenia ten przypadek. Zblazowany Zachód nigdy tego nie zrozumie. Dziwne że z tego nie zdają sobie sprawy sprawczynie. Nie świadczy to o nich za dobrze.

• wikul napisał:

> większość Rosjan surowo ocenia ten przypadek.

Większość Rosjan to ja, wiec klamiesz.

> Zblazowany Zachód nigdy tego nie zrozumie.

Zblazowanie Zachodu wynika z rozumienia jak manipuluja mendia. W tym ambona.

Najwiekszym autorytetem w Rosji ciesze sie ja. Ale media o tym przenigdy nie napisza.
                --
                Pozdrawiam Rycho7
              • wikul napisał:

> dachs napisał:
                >
                > > Ludzie wierzący w Rosji z cała pewnością nie wszyscy popieraja Putina.
                >
                > 70 % Rosjan deklaruje przynależność do Cerkwi prawosławnej i chociaż regularnie
                > do świątyń chodzi tylko 8 % Rosjan to Cerkiew cieszy się w Rosji ogromnym auto
                > rytetem. Stąd pomimo niechęci do Putina, większość Rosjan surowo ocenia ten prz
                > ypadek. Zblazowany Zachód nigdy tego nie zrozumie. Dziwne że z tego nie zdają s
                > obie sprawy sprawczynie. Nie świadczy to o nich za dobrze.

6 % Rosjan wyraża współczucie. To najlepiej świadczy o głupocie i wyalienowaniu Pussy Riot.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12326243,Rosjanie_w_sondazu_o_Pussy_Riot__Proces_byl_obiektywny.html?lokale=wroclaw
            • dachs napisał:

> ale dlaczego w walce z nim wykonuja takie numery w kościele?

Nie jestem pewien, ale chyba dlatego samego, co nasi tzw. "prawdziwi" z kręgów przedsiębiorstwa Sakiewicz i Wspólnicy: utożsamiają rosyjską Cerkiew z władzą. Komentarze w stylu "kagieboski pop pacholek przyjechal migdalic sie z miejscowymi stukaczami do UB w rodzaju TW Zefira" (* o tym świadczą.

http://bi.gazeta.pl/im/c6/0a/bc/z12323526J.jpg

--
              "Jako pomorski lider będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku."

• jaceq napisał:

> dachs napisał:
                >
                > > ale dlaczego w walce z nim wykonuja takie numery w kościele?
                >
                > Nie jestem pewien, ale chyba dlatego samego, co nasi tzw. "prawdziwi" z kręgów
                przedsiębiorstwa "Sakiewicz i Wspólnicy"...

Pytanie było retoryczne. Porównanie narzuca sie samo. Stąd wątek "Pisi Riot".

> *) jesteś pewnie niezorientowany, więc wyjaśnić należy, że "patriotyczny" komen
                > tator miał na mysli JE abp Michalika.

Faktycznie nie wiedziałem.

--
      • andrzejg napisał:

> od 'ojczyznę wolną racz wrócić nam Panie'?

Kazdy przyzwoity czlowiek przeciez wie, wicie, rozumicie Towarzyszu.
        --
        Pozdrawiam Rycho7
    • ...nalezy damom wlepic po 5 uderzen pasem na dupe, wyrok bylby sprawiedliwysmile
    • manny-jestem napisał:

> Stos a nie dwa lata lagru.

Taka deklaracja to miod na ma dusze ateisty.
      --
      Pozdrawiam Rycho7
    • manny-jestem napisał:

> Putin byl zbyt lagodny...
      >
      >
      > Stos a nie dwa

Ciebie juz calkiem poyebalo... Manny, gdzie odlecial twoj rozsadek? Prosze, powiedz, ze tylko trollujesz... Prosze...
      • Co mnie niby poyebalo?
        --
        • Chcesz zamordowac te dziewuchy? Tak czy nie??
          • to napewno nie mnie.
            --
            • Przykro mi to pisac, ale zapachnialo Al Qaeda...

Ty bys zabil te apetyczne Rosjanki? Boj sie Boga, jesli w niego jeszcze wierzysz...
              • ze jesli polowe Jerozolimy wysadzilaby w powietrze grupa pieknych Palestynek to TY bys im darowal?

Naprawde to nie ja mam polamane w glowie.
                --
                • ty porownujesz mordowanie cywilow do chamskiej, ale durnoty? Gdzie krew niewinnych a gdzie podskakiwanie mlodych dziewczyn w cerkwii???
                  • Czy Ty wiesz co to licencia poetica jest?

Musisz porzadnie tankowac jesli naprawde takiego orgazmu z tego powodu dostajesz.

Zreszta przeczytaj moj oryginalny post. Akurat nie stos byl tam sprawa najwazniejsza tylko glupota pismakow.

PS.

Jesli zas chodzi o te dziewczyny to dwoje sa straszliwymi brzydulami a tylko jedyna cos tam do rzeczy. Jesli takie potwory dla Ciebie sa apetyczne to sie nie dziwie Twojemu stanowi umyslowemu.
                    --
                    • Mnie sie podobaja wink Jedna nie jest rzeczywiscie specjalna, ale ta z kreconymi wlosami i ta czarnooka sa OK wink Ta z prawej wyglada jak mloda Sobecka... tongue_out
                      http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/v/d/Sedzia_sprawie_Pussy_Riot_5869730.jpg
                      • to wole nie widziec jak Ty wygladasz wink

Zadnej nie dotknalbym stumetrowym kijem nawet gdyby mi zaplacily.
                        --
                      • absztyfikant napisał:

> Ta z prawej wyglada jak mloda Sobecka...

Dokładnie tak!

--

• absztyfikant napisał:

> ty porownujesz mordowanie cywilow do chamskiej, ale durnoty? Gdzie krew niewinn
                    > ych a gdzie podskakiwanie mlodych dziewczyn w cerkwii???

Ciekawe co by było gdyby te tańce św.Wita odstawiły w synagodze.
                    • wikul napisał:

> Ciekawe co by było gdyby te tańce św.Wita odstawiły w synagodze.

--
                      „Wszelka próba »unieważnienia Jezusa«, usunięcia go z naszej kultury pod takim oto pretekstem, iż nie wierzymy w Boga, w którego on wierzył – wszelka taka próba jest śmieszna i jałowa. Próba taka jest tylko dziełem ludzi ciemnych, którzy wyobrażają sobie, że sam prostacko zapisany ateizm nie tylko może wystarczyć jako pogląd na świat, ale może ponadto upoważniać do tego, by dowolnie, wedle własnego doktrynerskiego zamysłu, okrawać tradycję kulturalną, wyjałowiając ją z najżywotniejszych soków”. /Leszek Kołakowski/
                      • W polskiej synagodze czy izraelskiej? Bo jesli w izraelskiej, to by dostaly co najwyzej mandat smile
                        • absztyfikant napisał:

> W polskiej synagodze czy izraelskiej? Bo jesli w izraelskiej, to by dostaly co
                          > najwyzej mandat smile

Powiedzmy, w Nimieckiej. Bo Merkel się właśnie okropnie na wyrok oburza.

--
              • absztyfikant napisał:

> Przykro mi to pisac, ale zapachnialo Al Qaeda...
                >
                > Ty bys zabil te apetyczne Rosjanki? Boj sie Boga, jesli w niego jeszcze wierzysz

"Apetyczne"? Musisz być bardzo "głodnym".
    • Nie to nie blad. Celowo napisalem z malej litery - bo tez takim 'amerykaninem' mi sie jawisz. Trzymasz z faszystami, antysemitami, tym zlodziejskim kosciolkiem, jestes antydemokrata, a teraz jeszcze jestes przeciwko wolnosci slowa i dajesz sie poznac jako zwolennik zamordyzmu. Twoi rodzice powinni wstydzic sie, ze wychowali takie gowno.

Akt tych Rosjanek byl aktem politycznym. Im nie chodzilo o zbeszczeszczenie swiatyni, lecz o danie wyrazu dezaprobacie dla rosnacych w sile zwiazkow cerkwi z panstwem, oraz prezydenturze Putina, ktorego postrzegaja jako zamordyste wykorzystujacego cerkiew dla utrzymania wladzy. To dlatego na miejsce protestu wybraly cerkiew. Gdyby mialo chodzic o obraze uczuc religijnych to oplulyby oltarz a najswietszy, obraz obrzucily fekaliami. Nie uczynily jednak tego gdyz chodzilo im wylacznie o zwrocenie uwagi opinii publicznej na bardzo istotny problem Rosji - ktoremu na nazwisko Putin.

No ale nie jest dla mnie niczym zaskakujacym widok fundamentalistow wszystkich krajow... ktorzy sie lacza.
      • ..gdzies w poblizu oltarza jednego z uroczych oregonskich kosciolkow. Jesli kupka by ci czemus "nie szla", zaloz sobie torebke sklepowa na ryj i zaspiewaj "Boze blogoslaw Ameryke" z tekstem nieco zmienionym a odpowiadajacym twoim dosc plugawym a zadziwiajaco labilnym sympatiom politycznym i swiatopogladowym.

Jesli nie otrzymasz tzw. bęcek od wiernych, nie zostaniesz aresztowany i skazany prawomocnym wyrokiem sedziego na podstawie powiatowego prawa, nadstawie lewy policzek, bys mnie wen potraktowal z liscia.

• Stosik można poddać stosownej procedurze demokratycznej w procesie legislacyjnym. Propozycja Mannego wydaje się interesująca. Albo umieścić je na stosie i poddać naturalnym siłom przyrody na przykład umieszczając soczewkę skupiającą promienie słoneczne. Takie doświadczenie można następnie wykorzystać w świeckim systemie edukacyjnym...
        --
        "Komunistyczne idee były (dla mnie) prostą kontynuacją Oświecenia"
        Zygmunt Bauman
        www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html
      • Trzymasz z faszystami= jakis dowod?
        antysemitami,= jakis dowod?
        tym zlodziejskim kosciolkiem= ktory "kradnie" nic w porownaniu do panstwa.

jestes antydemokrata,= to dowod ze jestes nie tylko Kretynem, ale przede wszystkim po prostu pospolitym kretynem.

a teraz jeszcze jestes przeciwko wolnosci slowa i daje
        > sz sie poznac jako zwolennik zamordyzmu. = Jak "Amerykanin" powinienes wiedziec ze wolnosci slowa nie jest nieograniczona.

Twoi rodzice powinni wstydzic sie, ze
        > wychowali takie gowno. = Akurat moi rodzice, jesli by sie czegos wstydzili, to tego ze sugerowalem tak lagodna kare jak stos.

Im nie chodzilo o zbeszczeszczenie swi
        > atyni, = Gdyby im nie chodzilo o zbeszczeszczenie to nie urzadzaly by swojego "happeningu" wewnatrz cerkwi.

A teraz skretynialy Kretynie Murzyn czeka. Zajmij sie tym w czym byc moze jestes dobry.

--
    • Pstrokate feminazistki, którym jakiś samiec nadepnął na uszy, trochę przesadziły z ekspresją. Rzucanie kó...mi pod ołtarzem przejawem dobrych manier z pewnością nie jest i atak na Putina nie ma w tej ocenie nic do rzeczy.
      Niemniej ta sprawa winna być rozpatrywana przez sąd cywilny, a nie karny. O ile bluźnierstwo figuruje w kc.

--
      Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
    • Ty, Kretyn, Szkop, Srajdek..., kazdy z was pasuje jak ulal do tej samej (twojej) charakterystyki (powyzej).

>>Za słowa Marii Aliochiny: "Mówią o nas, że tworzymy tak zwaną sztukę, jak mówiono o Brodskim, że tworzy tak zwaną poezję", oraz: "Ja się was nie boję, bo ten tak zwany sąd może mnie pozbawić tylko tak zwanej wolności. Mojej wewnętrznej wolności nikt mi nie zabierze".>>

Więcej... wyborcza.pl/1,75968,12326438,Okrucienstwo_wladzy_na_tle_religijnym.html#ixzz23ugy6RAB

Czy ktoregos z was stac byloby na taka postawe? Jestem przekonany, ze nie.

Czy kiedykolwiek doswiadczycie wewnetrznej wolnosci - takze watpie.

Te wasze zasrane krasnoludki, swietosci, przenajswietsze panienki, stoja daleko w tyle za takimi wartosciami jak demokracja, prawa czlowieka, wolnosci obywatelskie. Tym bardziej dobro kleru nie moze wyprzedzac dobra demokracji. Chocby z tego powodu, ze demokracja nie ma nic przeciwko temu abyscie sobie czcili jakie tylko debilizmy wam podchodza. Wy jednak, ze swym zlodziejskim kosciolkiem, jestescie wrogami demokracji i wielu przynaleznych ludziom praw. Was nalezy niszczyc. Razem z wasza zlodziejska religia.

• I wszystko jasne.
    • www.legitymizm.org/w-potrzasku-urojen
      --
      "Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek."
      Gilbert Keith Chesterton
    • Godne uwagi, że przy okazji Kasparowowi włomotali smile

www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=8416
      .
      Pulbek.
    • o, azbest zachorowal, i reaguje adekwatnie do zaistnialej sytuacyi.
      nidobrze.
      smile
    • amerykanin jak ja

spectator.org/archives/2012/08/22/blasphemous-chic
      A nie "Amerykanin" jak Kretyn.
      --
    • manny-jestem napisał:

> Czytam to oburzenie w naszej prasie- zarowno amerykanskiej jak i polskiej0 co d
      > o wyroku na te dziewuchy.
      >

Amerykańska hipokryzja.
    • uważam, że wyrok w sprawie tych dziewczyn to SKANDAL i niesprawiedliwość wołająca o pomstę do nieba! Stoi on w jaskrawej sprzeczności z podstawowymi ideami chrześcijaństwa - miłością bliźniego oraz dogmatem wolnej woli.
      Oczywiście dziewczyny zachowały się idiotyczne, ale czy to uzasadnia tak surowy wymiar kary? Czy uzasadnia wszczynanie postępowania z urzędu?
      Jeśli już to sprawę powinien zamknąć mandat i tyle.
      Ale manny tu nie o czyn chodziło ale o to w kogo był wymierzony. Kara zaś jest niewspółmierna do winy po to by nikomu więcej nie przyszło do głowy by w tej czy w innej formie krytykować Putina.
      =====================================
      Sprawa ta mi się kojarzy z piosenką "Rublow" Kaczmarskiego
      "... Na ścianach gospody łańcuchy i sierpy,
      Wesołek po udach się klepie i śpiewa
      O ludzie, co żyje radością, choć cierpi;
      I ktoś się zaśmiewa,
      Ktoś wódką go raczy,
      Nim inny ktoś wezwie siepaczy.

Z wyrwanym językiem niech skacze do woli,
      Jak przygłup, co słowa nie może wykrztusić.
      Bo Książe z krużganków, o wzroku sokolim
      Dziedziny strzec musi
      Od ognia i zła,
      By poczuł lud, że ktoś oń dba. ..."

• wkkr napisał:

> uważam, że wyrok w sprawie tych dziewczyn to SKANDAL i niesprawiedliwość
        > wołająca o pomstę do nieba! Stoi on w jaskrawej sprzeczności z podstawowymi id
        > eami chrześcijaństwa - miłością bliźniego oraz dogmatem wolnej woli.

Z miłością bliźniego do pewnego stopnia tak. Ale i miłość ma pewne wymagania. Chyba nie żądałbyś, aby cipom nastawiono drugi policzek, czyli zaproszono je do bezczeszczenia
        kolejnych światyń.
        Z dogmatem wolnej woli nie ma to natomiast nic wspólnego. Cipy wykorzystały swoją wolną wolę, tak jak uważały to za stosowne.
        Nigdzie nie jest powiedziane, że posiadanie wolnej woli zwalnia od odpowiedzialności.
        Rzekłbym, że nawet wręcz przeciwnie.

> Oczywiście dziewczyny zachowały się idiotyczne, ale czy to uzasadnia tak surowy
        > wymiar kary? Czy uzasadnia wszczynanie postępowania z urzędu?

Gdziekolwiek zaczniesz rozrabiać (w sklepie, na ulicy, w knajpie), to państwo podejmie postępowanie z urzędu.
        Nie rozumiem dlaczego akurat kościół, miejsce bardzo ważne dla milionów ludzi, nie maiłby być z urzędu chroniony.

> Kara zaś jest niewspółmierna do winy po to by nikomu więcej nie przyszło do głowy by w > tej czy w innej formie krytykować Putina.

Do krytyki Putina sprowadzają to też postępowcy na całym świecie. I pewnie im się uda, bo ryk zawsze zagłuszy refleksję. Więc nie martw się o nie, wyjdą z tego wzmocnione, bogatsze i sławniejsze. I tylko w tym upatruję niesłuszność tego wyroku.
        Szkoda, że ciągle za mało jest głosów, opisujących szersze tło sprawy. Warto przeczytać poniższy tekst, bo nie wiadomo jak długo jeszcze będzie wolno pisać w ten sposób o "bohaterkach demokracji".
        gosc.pl/doc/1268178.Granice-prowokacji

--
        • 1) Wolna wola wiąże się z odpowiedzialnością (bez niej nie istnieje). Jeśli odpowiedzialność jest niewspółmiernie duża w stosunku do wagi czynu, to mamy odczynienia z gwałceniem wolnej woli człowieka, a to już jest sprzeczne z wolą Boga.
          2) Nie wiem nic o obnażaniu się w tym wypadku, ale jeśli nawet, to przypominam, ze pewnie święty miał takie epizody w swej działalności i nikomu to nie przeszkadza (na pewno nikt go nie posadził na dwa lata w pierdlu).
          3) Putin to najgorsze wcielenie samodzierżawia od czasów Stalina.
          We mnie, człowieku o poglądach chrzescijańsko-liberalno-zachowawczych wzbudza on najwyższą odrazę.
          • wkkr napisał:

> 1) Wolna wola wiąże się z odpowiedzialnością (bez niej nie istnieje). Jeśli odp
            > owiedzialność jest niewspółmiernie duża w stosunku do wagi czynu, to mamy odczy
            > nienia z gwałceniem wolnej woli człowieka, a to już jest sprzeczne z wolą Boga.

Niewspólmierna do wagi czynu? Nawet GW nie oburza sie na dwa lata za sianie nienawiści
            "Nie zrobiło to wrażenia na wiedeńskich prokuratorach - wszczęli śledztwo w sprawie nawoływania do waśni narodowościowych. Grożą za to dwa lata więzienia."

Więcej... wyborcza.pl/1,75248,12348206,Szef_austriackiej_skrajnej_prawicy_zniewaza_Zydow.html#ixzz24Mh3BdnG

> 2) Nie wiem nic o obnażaniu się w tym wypadku, ale jeśli nawet, to przypominam,
            > ze pewnie święty miał takie epizody w swej działalności i nikomu to nie przesz
            > kadza (na pewno nikt go nie posadził na dwa lata w pierdlu).

Każdy się kiedyś obnaża. Wolna wola podpowiada mu, kiedy może, a kiedy nie powinien.

> 3) Putin to najgorsze wcielenie samodzierżawia od czasów Stalina.
            > We mnie, człowieku o poglądach chrzescijańsko-liberalno-zachowawczych wzbudza o
            > n najwyższą odrazę.

I bardzo dobrze. Jesteśmy zgodni. Putin to kanalia.
            Czemu się cipy nie wdarły na Kreml?

--
          • wkkr napisał:

> 3) Putin to najgorsze wcielenie samodzierżawia od czasów Stalina.
            > We mnie, człowieku o poglądach chrzescijańsko-liberalno-zachowawczych wzbudza o
            > n najwyższą odrazę.

Nie wiem czyświadomie czy z ignorancji pominąłeś wielu gorszych sqrwysynów.
            Ci ważniejsi :
            Ławrientij Beria
            Nikołaj Bucharin
            Siemion Budionny
            Gieorgij Cziczerin
            Wasilij Czujkow
            Feliks Dzierżyński
            Andriej Gromyko
            Gienrich Jagoda
            Nikołaj Jeżow
            Michaił Kalinin
            Lew Kamieniew
            Feliks Kon
            Iwan Koniew
            Aleksiej Kosygin
            Maksim Litwinow
            Julian Marchlewski
            Wiaczesław Mołotow
            Konstanty Rokossowski
            Aleksiej Rykow
            Michaił Susłow
            Lew Trocki
            Michaił Tuchaczewski
            Kliment Woroszyłow
            Andriej Wyszynski
            Grigorij Zinowjew
            Gieorgij Żukow
            ... i wielu innych dla których powinieneś zostawić trochę najwyższej odrazy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.