Dodaj do ulubionych

Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym

22.12.15, 15:35
i strucli z makiem na stole wigilijnym

A.
Obserwuj wątek
          • t_ete Ewo 22.12.15, 20:25
            teraz mi glupio, ze sie tak 'wynurzylam' - pewnie przez to,ze Boze Narodzenie blisko...
            rozkleilam sie ;

Dziekuje, mam nadzieje, ze najgorsze juz za mna.

tete
        • dachs Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 22.12.15, 19:06
          t_ete napisała:

> Wrocilam 'z daleka'. Juz myslalam, ze po mnie... ale jestem. Widocznie pisane b
          > yly mi takie zmagania ... sad

...zmagania i zwycięstwo,
          A w przyszłym roku nigdzie "daleko" się nie ruszaj. To dotyczy wszystkich.
          --
          ciocia_piqa napisała: A teraz zapytaj mnie co mam do twojego łba...
          Daleko Cioteczko kochana. Bardzo daleko.
          benek231 napisał: Co za różnica czy będzie to aborcja człowieka, czy tez ludzkiego embrionu.
          • t_ete Dachs 22.12.15, 20:30
            dachs napisał:

> ...zmagania i zwycięstwo,

Kochany Borsuk smile Na razie to ja 'lize rany'...

> A w przyszłym roku nigdzie "daleko" się nie ruszaj. To dotyczy wszystkich.

Bardzo chcialabym.

tete

• t_ete Oleg 22.12.15, 20:59
            Jestem domatorka. Cieszy mnie kazda godzina przy adwentowych swiatelkach.

Dziekuje.
            Tobie tez smile

tete
        • wikul Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 22.12.15, 22:01
          t_ete napisała:

> i ja zycze wszystkim - dobrych mysli na te Swieta.
          >
          > Wrocilam 'z daleka'. Juz myslalam, ze po mnie... ale jestem. Widocznie pisane b
          > yly mi takie zmagania ... sad
          >
          > tete

Dużo, dużo, zdrowia życzę TeTe. Rok temu zaczął mi się szpitalny serial z którego ledwo wylazłem.
          • andrzejg Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 22.12.15, 22:07
            wikul napisał:

>
            > Dużo, dużo, zdrowia życzę TeTe. Rok temu zaczął mi się szpitalny serial z które
            > go ledwo wylazłem.

ze szpitalnych seriali "szpital na peryferiach" był chyba najlepszy...może dlatego, że tylko ten oglądałem?

Zdrowia życzę i broń Boże remake serialu szpitalnego
          • t_ete Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 22.12.15, 22:20
            wikul napisał:

> Dużo, dużo, zdrowia życzę TeTe. Rok temu zaczął mi się szpitalny serial z które
            > go ledwo wylazłem.

I wzajemnie Drogi Wikulu.

Ja moge jedynie ponarzekac na ... pech. Nie na zla opieke zdrowotna, nie na lekarzy. Okazalam sie 'trudnym przypadkiem', ktory zdarza sie raz na kwartal przy wielu zabiegach dziennie przez 5 dni w tygodniu. Co u innych dzialalo, u mnie - nie.

tete
            • ada08 Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 23.12.15, 11:55
              t_ete napisała:

> Okazalam sie 'trudnym przypadkiem', ktory zdarza sie raz na kwartal przy
              > wielu zabiegach dziennie przez 5 dni w tygodniu. Co u innych dzialalo, u mnie -
              > nie.
              >

Bo może jesteś z natury przekorna smile

Masz teraz szansę na podjęcie noworocznego zobowiązania: wyzdrowieć!
              Wszystkiego dobrego, Tete smile
              a.
              • t_ete Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 23.12.15, 12:55
                ada08 napisała:

> Bo może jesteś z natury przekorna smile

Jestem smile
                Ale nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze ta moja przekora moze byc dla mnie grozna.

> Masz teraz szansę na podjęcie noworocznego zobowiązania: wyzdrowieć!
                > Wszystkiego dobrego, Tete smile

Dziekuje Ado. Wszystkiego dobrego - wzajemnie.

tete
        • piq eee, tam, wielcy są ludzie, którzy stają... 23.12.15, 01:27
          ...przed trudnymi próbami i się nie poddają - jak mój dzielny brat. Dlatego życzę ci i trzymam za ciebie szczególnie w te święta.

Zupę też zrobię, którą odtworzyłem z opowiadań mojego taty - zupa krem z zielonego groszku z ziołami i wędzoną węgierką, którą ponoć robiła ongiś moja babcia, zanim tata się ożenił z moją mamą i przeszedł na menu wigilijne swojej teściowej.
          • t_ete Re: eee, tam, wielcy są ludzie, którzy stają... 23.12.15, 07:13
            piq napisał:

> ...przed trudnymi próbami i się nie poddają - jak mój dzielny brat. Dlatego życ
            > zę ci i trzymam za ciebie szczególnie w te święta.

I ja za Ciebie.
            A gdy juz sie troche 'zagoje' - znow bedziemy sie spierac.

> Zupę też zrobię, którą odtworzyłem z opowiadań mojego taty - zupa krem z zielon
            > ego groszku z ziołami i wędzoną węgierką, którą ponoć robiła ongiś moja babcia,
            > zanim tata się ożenił z moją mamą i przeszedł na menu wigilijne swojej teściow
            > ej.

Zupa z opisu - niezwykla. Ten aromatyczny dodatek wedzonej sliwki .... Napisz prosze - jak poszlo odtworzenie.
            U mojej babci wedzona domowo sliwka byla wybitnym akordem wigilijnego kompotu. Choc ja lubilam wyjadac z niego gruszki.

Zapachnialo Swietami ...

tete
            • piq zupa wyszła super, choć nie wiem, czy taka... 25.12.15, 21:50
              ...jak babcia robiła, bo wszyscy świadkowie już mi nie pomogą. Zrobiłem nie za mocny wywar selerowo-pietruszkowy z odrobiną marchewki, ugotowałem w tym do miękkości zielony groszek (mrożony), zmiksowałem dodając świeże masło, gałkę muszkatołową i biały pieprz (całość jest posolona oczywiście), podałem w miseczkach i wrzuciłem na wierzch pokrojone w paski miękkie (nie suche) wędzone węgierki z Kleparza. Na wierzch odrobina zielonej pietruszki, bo daje ładny akcent świeżości. Baaardzo oryginalne w smaku i zdaje się że pyszne.

Nie wiem, skąd babcia znała tę zupę, ale była pono Tatarką z domu. Koło Krakowa jest sporo dawnych osad tatarskich (w Radziszowie, Osielcu, Juszczynie, Zembrzycach itd.), bo ochroniarze królów Zygmuntów z sześciu lekkich chorągwi tatarskich osobistej gwardii, po odsłużeniu stosownej liczby lat, dostawali nadania ziemi i przechodzili na emeryturę/do rezerwy, służąc incydentalnie jako kurierzy poczty królewskiej
      • ada08 Re: ja robię piernik i sernik wg moich własnych.. 23.12.15, 11:58
        Ja uszka, ale dopiero jutro. Duzo roboty mnie czeka, bo uszek mam ulepić coś z dwieście sztuk. Najwięcej roboty z siekaniem grzybów. Wiem, że są na swiecie ludzie, którzy grzyby mielą maszynkowo, ale z takimi mi nie po drodze. Ja wyznaję niezłomnie pogląd, że grzyby do uszek sieka się ręcznie, a nie w maszynie. Za to przekonanie dam się posiekać!

Zdrowia wszystkim życzę smile
        a.
        • astra18 Re: ja robię piernik i sernik wg moich własnych.. 25.12.15, 08:37
          ada08 napisała:

> Ja uszka, ale dopiero jutro. Duzo roboty mnie czeka, bo uszek mam ulepić coś z
          > dwieście sztuk. Najwięcej roboty z siekaniem grzybów. Wiem, że są na swiecie lu
          > dzie, którzy grzyby mielą maszynkowo, ale z takimi mi nie po drodze. Ja wyznaję
          > niezłomnie pogląd, że grzyby do uszek sieka się ręcznie, a nie w maszynie. Za
          > to przekonanie dam się posiekać!

Karkołomny wyczyn robić uszka w Wigilięsmile
          Należę do ludzi traktujących grzybki blenderowo, nie wychodzi z tego miał bo czucie mam i w odpowiednim momencie paluszek z przycisku odstawiamsmile
          Mam nadzieję Ado, że nie po drodze Ci z uszkami z maszynki a nie ludźmi traktujących ten produkt w sposób nie akceptowalny dla Ciebiesmile
          Zdrowych i radosnych Świątsmile))
          >
          > Zdrowia wszystkim życzę smile
          > a.

Jako i jasmile
    • benek231 Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 22.12.15, 20:41
      Zajrzalem to i odpisuje. Wesolych Swiat, Andrzeju, zycze Tobie, Wikulowi, Tete, - a w tych okolicznosciach Tete szczegolnie - Ewie, Jackowi... ITP, ... ale z cala pewnoscia nie faszystom. Im juz zyczylem - w innym watku swiatecznym.

Ja mam Christmas, a to nie to samo. I dobrze, bo Christmas nie ma religijnego charakteru.
        • piq to do Betlejem masz niedaleko,... 23.12.15, 01:50
          ...ale Izraelczykom tam chyba niebezpiecznie chodzić W każdym razie wesolej i jasnej Chanuki, która już zdaje się była. Jeruszalaim piękne jest, mieszkałem tam w St. Andrew's Scottish Guesthouse z pięknym widokiem na stare miasto i żonę Uriasza.
          • 3.ndd Re: to do Betlejem masz niedaleko,... 23.12.15, 08:55
            piq napisał:

> ...ale Izraelczykom tam chyba niebezpiecznie chodzić W każdym razie wesolej i j
            > asnej Chanuki, która już zdaje się była. Jeruszalaim piękne jest, mieszkałem ta
            > m w St. Andrew's Scottish Guesthouse z pięknym widokiem na stare miasto i żonę
            > Uriasza.

Dzieki smile . Mieszkam niedaleko . Co do Betlejem to dla Izraelczykow (Zydow) nie mieszkajacych na terenach Autonomii nie maja prawa wjazdu . Kiedys do Betlejem jezdzilem kupowac owoce i zielenizne .
      • t_ete Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 22.12.15, 21:53
        benek231 napisał:

> Zajrzalem to i odpisuje. Wesolych Swiat, Andrzeju, zycze Tobie, Wikulowi, Tete,
        > - a w tych okolicznosciach Tete szczegolnie - Ewie, Jackowi... ITP, ... ale z
        > cala pewnoscia nie faszystom. Im juz zyczylem - w innym watku swiatecznym.
        > Ja mam Christmas, a to nie to samo. I dobrze, bo Christmas nie ma religijnego c
        > harakteru.

I ja Ci zycze Benku smile
        Mysle sobie, ze 'religijny charakter' Swiat Bozego Narodzenia - tez jest rozny i u nas.

tete
        • t_ete Re: Wesołych Świąt wszystkim tu zaglądającym 23.12.15, 07:19
          andrzejg napisał:

> z tym religijnym charakterem w Polsce , to jest mocno dyskusyjna sprawa. Jednak
          > w porównaniu z usańskim Christmas, rzeczywiście w Polsce jest taliban

Taliban ? Moze raczej pewne rytualy spychane do naroznika przez postepujaca komercjalizacje. Czy szalenstwo prezentowe zwyciezy ? Mam nadzieje, ze nie.

tete

• dachs Merry Allahmas 23.12.15, 08:58
        benek231 napisał:

> Zajrzalem to i odpisuje. Wesolych Swiat, Andrzeju, zycze Tobie, Wikulowi, Tete,
        > - a w tych okolicznosciach Tete szczegolnie - Ewie, Jackowi... ITP, ... ale z
        > cala pewnoscia nie faszystom. Im juz zyczylem - w innym watku swiatecznym.
        >
        > Ja mam Christmas, a to nie to samo. I dobrze, bo Christmas nie ma religijnego c
        > harakteru.

Jednak nie jesteś Krzysiu taki zły, jakiego udajesz i nie zepsułeś mi świąt jakąś przedwczesną serdecznością - to miło.
        W podzięce dedykuję Ci wierszyk ponurego faszysty i osławionego pisowskiego bojówkarza niejakiego Andrusa Artura.

Artur Andrus
        WIERSZ, W KTÓRYM AUTOR ŻYCZY OWSZEM WESOŁYCH, ALE PRZEDE WSZYSTKIM PRAWDZIWYCH
        ŚWIĄT.

Niech ją wypatrzą dzieci
        I niech to będzie gwiazdka,
        Która sama zaświeci.
        Bez podłączania do gniazdka.

Niech przyjdą śpiewać kolędy
        Chłopaki z tamtej wioski...
        Niech nie śpiewają boysbendy
        Czy zespół latynoski.

Na Twoje czcigodne uszki
        Maleńki Panie Boże...
        Niechże nie grają pastuszki
        Na syntetyzatorze.

Niech w domu będzie mama,
        Niech się uwija w tłumie,
        Niech ciasta piecze sama,
        Bo tylko ona umie.

Niech ktoś odzyska nadzieję,
        I niech ktoś o tym pamięta,
        Bo przecież "...dzisiaj w Betlejem..."
        To takie miłe święta...

Niech będą szczere życzenia,
        Choinka niech będzie z lasu.
        Życzę Bożego Narodzenia,
        A nie Merego Christmasu.

--
        Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
        /G.K. Chesterton/
    • t_ete Cien Boga, tekst Jana Wolka 23.12.15, 07:36
      Kolędzie tu nie do twarzy
      Żadnej owcy, osła czy krowy
      W Betlejem mieście piekarzy
      Rozgrzanym jak piec chlebowy
      Tu przyszło na świat Boże Dziecię
      Tu gwarne pielgrzymów tłumy
      Ruszając w nowe stulecie
      Coś jakby zaczęli rozumieć

Bóg się rodzi po wielokroć w mgnieniu powiek
      W czułym geście, cieple myśli, dobrym słowie