Dodaj do ulubionych

Maziarski: Nie żądamy kar dla episkopatu

29.09.16, 15:07
... Nie opowiadamy się za karaniem kobiet, które dopuściły się aborcji - oświadczył Episkopat, popierając zarazem drakońską, średniowieczną ustawę antyaborcyjną. To cudownie. Zaiste, wielkie jest serce biskupów i niezmierzona ich łaskawość. Wszyscy mają powód do radości, nie tylko polskie kobiety, ale i my, mężczyźni. Dla nas to naprawdę dobra nowina, że Episkopat nie pozamyka nam matek, żon, kochanek do więzień.

Wypada więc głośno wyrazić naszą wdzięczność i jakoś się zrewanżować, np. oświadczając na zasadzie wzajemności, że my też nie będziemy się domagać posadzenia Episkopatu do więzienia, gdy przyjdzie czas rozliczania tzw. dobrej zmiany. Biskupi mogą spać spokojnie, osobiście nic im nie grozi. ...

wyborcza.pl/1,75968,20760571,maziarski-nie-zadamy-kar-dla-episkopatu-czwartkowe-wystepy.html#BoxGWImg
Edytor zaawansowany
 • oleg3 29.09.16, 16:11
  o którym tak żarliwie i kłamliwie pisze lewacki neifita Maziarski? To oczywiście pytanie retoryczne, bo ty nawet linkowanego Madziarskiego nie czytałeś.
  --
  Alexis de Tocqueville: Skoro rząd zajął miejsce Opatrzności, zrozumiałe jest, że każdy, kto znalazł się w potrzebie, wzywa jego pomocy.
 • oleg3 29.09.16, 16:14
  Literówki, nawet w nazwisku. Sorki

  oleg3 napisał:

  > o którym tak żarliwie i kłamliwie pisze lewacki neifita Maziarski? To oczywiśc
  > ie pytanie retoryczne, bo ty nawet linkowanego Madziarskiego nie czytałeś.


  --
  Alexis de Tocqueville: Skoro rząd zajął miejsce Opatrzności, zrozumiałe jest, że każdy, kto znalazł się w potrzebie, wzywa jego pomocy.
 • wikul 29.09.16, 17:03
  oleg3 napisał:

  > o którym tak żarliwie i kłamliwie pisze lewacki neifita Maziarski? To oczywiśc
  > ie pytanie retoryczne, bo ty nawet linkowanego Madziarskiego nie czytałeś.


  A kto zamieścił ten link, durniu, ty? Nie dość że kłamiesz to jeszcze nie potrafisz odpowiadać bez obrażania. W przeciwieństwie do ciebie dostrzegam różne opinie.

  wpolityce.pl/polityka/273202-list-do-patriotow-ten-kto-pali-kukly-albo-niszczy-mury-antysemickimi-napisami-nie-moze-byc-uwazany-za-patriotehtml
 • oleg3 29.09.16, 17:13
  Nie czytałeś!

  --
  Alexis de Tocqueville: Skoro rząd zajął miejsce Opatrzności, zrozumiałe jest, że każdy, kto znalazł się w potrzebie, wzywa jego pomocy.
 • oleg3 30.09.16, 09:04
  Czerwone światło Episkopatu dla radykałów. Po awanturze o aborcję


  --
  Alexis de Tocqueville: Skoro rząd zajął miejsce Opatrzności, zrozumiałe jest, że każdy, kto znalazł się w potrzebie, wzywa jego pomocy.
 • czuk1 30.09.16, 09:22
  A pieniaczą się tu trolle twierdząc , że na portalu Agory jest jakaś specjalna cenzura. Dziś mamy przykład, że jej nie ma. Wystarczy by grono forumowiczów pozwalało na swobodną wymianę poglądów.
  --
  PiS = Pięćset+ i Smoleńsk. Reszta jest milczeniem.
  Ale do czasu... głosi forumowicz --- e-komentarz
 • benek231 29.09.16, 17:58
  www.pch24.pl/episkopat-za-pelna-ochrona-zycia--ale-przeciw-karaniu-kobiet,42745,i.html
  Szkoda czasu i zdrowia na hitlerka Olega3. Maziarski z cala pewnoscia nawiazuje do marcowego stanowiska episkopatu. To sprzed kilku dni nie wnioslo nic nowego - to bylo takie pici paci czyli belkot.

  Dwie ciekawe opinie pod felietonem Maziarskiego (nie wszyscy maja dostep):

  I
  “Szatan jest istotą inteligentną i człowiek nie jest w stanie go przechytrzyć. Dlatego właśnie najrozsądniejszą rzeczą jest dla katolika trzymać się z daleka od wszystkiego, co może mieć związek z jego działaniem - łącznie z wyłączeniem telewizora i nie kupowaniem żadnych publikacji, w których ludzie jawnie opowiadający się po stronie szatana zabierajągłos w roli mistrzów i autorytetów. Nikt nigdy nie może odebrać Kościołowi prawa głosu i ostrzegania: uważajcie, bo cokolwiek szatan wam mówi - kłamie. Gdyby nie kłamał, nie byłby szatanem, ale nadal aniołem.” - Abp Józef Kowalczyk - 2011, doktor prawa (kanonicznego), nagrodzony przez prezydenta IIIRP Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, kolekcjoner licznych doktoratów honoris causa, obecny Prymas Polski...
  † $ ☠
  “Pusta ściana, bez krzyża czy innych symboli religijnych, to ściana narzucająca ateizm, a więc naruszająca wolność sumienia i wyznania.” - amerykański prawnik Joseph Weiler reprezentujący włoski rząd w Strasburgu
  † $ ☠
  "Wiarę spycha się coraz bardziej do sfery prywatnej i usuwa ze sfery publicznej" - arcybiskup lubelski Stanisław Budzik
  † $ ☠
  “Nie ważne czy Polska będzie biedna czy bogata, ważne żeby była katolicka.” - słowa wicepremiera w rządzie Hanny Suchockiej, Henryka Goryszewskiego.
  † † † † † † † † † † †
  Za wysokie progi dla ciebie, grzeszniku Maziarski,

  Spróbuj sobie uzmysłowić apokaliptyczne konsekwencje barbarzynskiej amputacji duchowieństwa z naszego życia. Jak nasza biedna katolicka trzódka poradzi sobie bez swoich pasterzy? Polska stanie się kaleka, bezradna, osierocona, trzecioświatowa.
  Jak przetrwamy bez cotygodniowej posługi Bożej? Kto zapewni nam rozgrzeszenie za nasze grzechy? Kto nam pomoże prawidłowo zinterpretować metafizyczną głębię i subtelną metaforykę Pisma Świętego? Jak bez koscielnego pośrednictwa nawiążemy łączność z Bogiem? Czy wyobrażacie sobie wykonywanie swoich codziennych obowiązków rodzinnych i zawodowych bez naszych duchowych wskazówek i porad? Jak bez ksieezy odnajdziemy sens i cel waszego życia? Gdzie znajdziemy pociechę i nadzieję na lepsze jutro i życie wieczne? Czym wypełnimy pustkę w naszych domostwach bez po-kolędowych wizyt? Rolnicy, kto wesprze was w modlitwie o urodzajne plony? Czy dacie waszym dziatkom mleka z krowy, której odmówiono błogosławieństwa?
  Czy wsiądziecie do aut, autobusów, samolotów nie naznaczonych znamieniem Chrystusa? Kto wam zagwarantuje jakość paliwa na stacji benzynowej, którą ominął Kościelny sakrament? Czy będziecie się czuć bezpiecznie na mostach czy autostradach, których modlitwą i wodą święconą nie powierzyliśmy Bożej opiece? A wy kibice, czy możecie zaufać konstruktorom zadaszeń stadionów, którzy oddając je do użytku pogardzili kapłańską posługą?
  Jak młode życiowo niedoświadczone pary poradzą sobie z przywilejami, ale i z chrześcijańskimi obowiązkami nocy poślubnej bez katolickich nauk przedmałżeńskich? Chcecie tysięcy małżeństw żyjących bez Kościelnego przyzwolenia i ich - urodzonego w grzechu nie ewidencjonowanego przez kościelną administrację - potomstwa? Chcecie śmierci milionów nienarodzonych i nieochrzczonych Polaków pod nożem aborcyjnego skalpela? Czy wyślecie wasze naiwne i bezbronne dziecko do bezbożnej szkoły, gdzie będą one molestowane i kaleczone ateistycznym praniem mózgu w ramach tzw. zajęć z etyki zatracając chrześcijańskie wartości moralne? Czy bez Radia Maryja i TV Trwam możliwy jest rozkwit kulturalny i postęp cywilizacyjny Naszego Narodu?
  Czy chcesz bezbozny pismaku, aby Nasza wybrana przez Boga Ojczyzna skończyła jak bezbożni, moralni bankruci w Czechach, Skandynawii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii?

  II

  Panie Maziarski,
  to czy kk zostaie ukarany na plaszczyznie moralnej, oraz odchodzeniem parafian to jest sprawa semego kk. Dla praworzadnego panstwa wymierzenie sprawiedliwosci winnym rozwalania tegoz panstwa jest jednak kategorycznym imperatywem, od ktorego nie moze wymigac sie ani panstwo, ani jego obywatele. Kler musi zostac pociagniety do odpowiedzialnosci za udzial w zmowie z faszystami od Kaczynskiego, i zawiazanie spisku na rzecz obalenia demokratycznego ustroju panstwa. Obok bezposrednio zaangazowanych w zbrodnie przeciwko panstwu i jego obywatelom, czyli liderow PiSu, bezwzglednie stanac musza przed sadem biskupi - odpowiedzialni za inspirowanie faszystow do zamachu stanu a nastepnie wspomaganie ich.
  Kiedy to nastapi - nie wiem. Ale wiem, ze z cala pewnoscia nastapic musi. W przeciwnym przypadku niszczeniu Polski nie bedzie konca.
 • monalisa2016 29.09.16, 18:29
  Przepraszam, zanim wgłębię się w artykuł pozwolę sobie was zapytać, jest to ten Maziarski który zniszczył pilota odmawiającego ex-prezydentowi Polski lądowania na lotnisku w Tbilisi?
 • xiazeluka 30.09.16, 10:18
  1) " Episkopat nie pozamyka nam matek, żon, kochanek do więzień."

  2) "my też nie będziemy się domagać posadzenia Episkopatu do więzienia"

  Wszyscy widzą ordynarną manipulację?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka