Dodaj do ulubionych

w caracalgate chodzi najbardziej o MdCN,...

18.10.16, 00:15
...pociski manewrujące o zasięgu ok. 1000-1400 km wystrzeliwane z okrętów podwodnych. Produkuje je MBDA, spółka Airbusa. Teraz już ich raczej nie kupimy, nawet włacznie z okrętami klasy "scorpene", które także produkuje stocznia z udziałem Airbusa (przez firmę Thales) i rządu francuskiego.

USA z pewnością nie sprzeda nam cruise'ów, o które wystąpił poprzedni rząd do kongresu, bo oni ich nikomu nie sprzedają, poza UK. Nawet Izraelowi.

Szczegóły, jakby kto chciał czytać, opublikowałem w wątku na FK:
dlaczego pociski manewrujące o zasięgu ponad 1000 km wystrzeliwane z okrętów podwodnych są nam potrzebne i dlaczego ruski agent w MON tawariszcz Anton postanowił zablokować Polsce możliwość ich uzyskania w Europie

Takie pociski wystrzeliwane z Bałtyku z OP w zanurzeniu są w stanie razić cele np. w Moskwie, i to w formie tzw. wtórnego uderzenia, czyli po ewentualnym zniszczeniu polskich możliwości militarnych pierwszego uderzenia (np. użycia JASSM przez f-16).

Jedyna nadzieja, że Izrael nam doda pociski "popeye" do okrętów w rodzaju U212/214 z niemieckich stoczni, bo w Europie już nic takiego nie kupimy.

Operacja tawariszcza Matieriewicza z tawariszczem Kawnackim w sprawie inwestycji sprzętowych w polską armię jest wzorcową operacją rosyjskiej agentury wpływu. Czyli jawna zdrada ujdzie im płazem, bo zasłonią się... niekompetencją. Pod płaszczykiem utrącenia kontraktu na caracale poszedł się przypuszczalnie yebaty znacznie poważniejszy projekt.
Edytor zaawansowany
  • monalisa2016 18.10.16, 00:28
    Przecież generał Polko chwali zerwanie umowy z Airbusem, twierdzi ze było to najlepsze rozwiązanie. smile
    Idac tropem wypowiedzi generała Polko będzie musiała jednak poczekać Rosja z tym napadem na Polskę. smile, smile

fakty.interia.pl/prasa/news-gen-polko-w-do-rzeczy-rosja-moze-uderzyc-za-kilka-miesiecy,nId,2291588

Macie dosyć domów dla psychiatryków albo dla ludzi specjalnej troski?
  • czuk1 19.10.16, 07:56
    monalisa2016 napisał(a):
    > Macie dosyć domów dla psychiatryków albo dla ludzi specjalnej troski?

To obelga obca ( odcinająca się od Polski) - choć pośrednia - polskiego generała.
    Eskalacja obelg....

• qwardian 18.10.16, 00:34
    Al załatwi Tomahawk..

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • qwardian 18.10.16, 00:37

z głowicami N...

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • benek231 18.10.16, 22:42
    moze wchodzic w gre. Tak jak i mozliwa jest chec zyskania na czasie, w ktorym pieniedzmi z obrony finansowac beda 500+ i co tam jeszcze.

Kilka dni temu, w innym miejsc pisalem, ze spodziewalem sie zakupu rosyjskich Mi i teraz wyglada mi na to, ze klero-faszysci chca zrealizowac ten plan przy pomocy rosyjskiego wiekszosciowego udzialowca w ukrainskiej firmie produkcyjnej.

wyborcza.pl/7,75398,20854256,podejrzane-kontrakty-w-rosji-i-wspolwlasciciel-od-janukowycza.html
    >>Głównym klientem firmy Motor-Sicz była jednak – i wszystko wskazuje na to, że nadal pozostaje – Rosja. Tylko w 2015 r. spółka dostarczyła aż 250 nowych silników lotniczych i remontowała dziesiątki starych. Na terenie Rosji działają też centra serwisowe, których udziałowcem jest właśnie Motor-Sicz. Ukraiński portal Nasze Pieniądze, który monitoruje wydawanie publicznych pieniędzy, ujawnił, że w maju i czerwcu 2015 r. ukraińska spółka zarobiła 6,4 mln rubli (ok. 100 tys. euro) za obsługę silników samolotów z floty prezydenta Rosji Władimira Putina.

Ukraińscy komentatorzy zachodzą w głowę, jak Motor-Sicz omija ukraińskie sankcje nałożone na Rosję po aneksji Krymu i agresji na Donbas. Odpowiedzią może być rosnący od 2014 r. eksport silników lotniczych na Białoruś. Motor-Sicz jest też współwłaścicielem Orszańskich Zakładów Remontowo-Lotniczych znajdujących się w obwodzie witebskim. One również produkują sprzęt dla Rosji.

Co ciekawe, Motor-Sicz nie ma nawet strony internetowej w języku ukraińskim – są tylko wersje w językach rosyjskim i angielskim.
    Polska jako przyczółek do ekspansji w UE

Co Motor-Sicz mógłby zaoferować Polsce? Na razie jedynie modernizację naszych wysłużonych helikopterów transportowych typu Mi-17 (to eksportowe wersje Mi-8). Problem w tym, że nawet z nowymi lepszymi silnikami czy awioniką będzie to dalej stara konstrukcja, powstała na przełomie lat 50. i 60.

Do Polski przedstawiciele Motor-Sicz przyjeżdżają od kilku lat, proponując modernizację silników naszych helikopterów. W maju 2015 r. koncern zaprezentował możliwości odnowionej wersji Mi-8, który dzięki nowym silnikom wzniósł się na wysokość 7 km.

Bohusłajew opowiadał, że w Polsce zamierza utworzyć przyczółki do ekspansji w UE. Snuł plany modernizacji polskich helikopterów PZL W3 Sokół, które dzięki ukraińskim silnikom mogłyby zwiększyć udźwig z 1,3 do 2 ton. Utyskiwał wówczas, że polskie zakłady nie chciały z nim jednak współpracować. – Zasługujemy na to, żeby mieć własną technologię i z niej korzystać. Unia Europejska nie będzie od tego słabsza – tłumaczył Bohusłajew.
    >>
  • monalisa2016 18.10.16, 22:55
    Ale, ale benek231 to chyba o ile się nie mylę w tym roku się skończyło, Rosja coś tam buduje z Chinami ale czy już funkcjonuje tego ci nie powiem nie sięgnęłam tak daleko.

W pracy dostajemy dziennie najaktualniejsze wiadomości przemysłowe (konserwę) z świata do poczytania w zakładowym necie i kiedyś coś tam było na ten temat ale dokładnie sobie już nie przypominam.
  • monalisa2016 19.10.16, 00:23
    W tym roku w Motor Sitsch /Sicz zmieniło się bardzo dużo, tam maja już Stany więcej do powiedzenia.

To ze mimo sankcji eksportowali silniki do Rosji to była zasługa gubernatora miasta Saporoshje Walerij Baranow, on się nie poddał władzy z Kijowa ponieważ nie chciał pracowników pozostawić bez pracy, pisał o tym Der Spiegel.

books.google.de/books?id=J0-ADAAAQBAJ&pg=PT48&lpg=PT48&dq=Motor+Sitsch&source=bl&ots=ubaSsyc9ZE&sig=KkkrxNsXuVE5t3doW-N4Eppvyyc&hl=de&sa=X&ved=0ahUKEwjX1Kq8p-XPAhWRF8AKHfrcCu04ChDoAQgpMAI#v=onepage&q=Motor%20Sitsch&f=false
  • wikul 20.10.16, 22:59
    ... wpada na trop nagrania ...

www.facebook.com/photo.php?fbid=1338754092831210&set=gm.1262178853821728&type=3&theater
  • monalisa2016 20.10.16, 23:30
    To jest dobre: "gdzie jest mój aptekarz".
    www.facebook.com/photo.php?fbid=1321807281193732&set=p.1321807281193732&type=3&theater

• wikul 20.10.16, 23:33
    monalisa2016 napisał(a):

> To jest dobre: "gdzie jest mój aptekarz".

Już jest obok mistrza i walczy z dezinformacją medialną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.