Dodaj do ulubionych

Czy Trumpa czeka los PiSu?

11.01.17, 16:42
Patrząc na całą nagonkę elit, mediów i służb na Trumpa trudno nie odnieść wrażenia, że rządąc będzie miał tak samo pod górkę jak w POlsce PiS. PiS niby wygrał wybory, ale jego władza jest cały czas podważana, wyszydzana, blokowana i torpedowana.
To co dzieje się obecnie w Sejmie to czyste warholstwo przypominające polskie XVIII-wieczne liberum veto - blokada najwyższego organu władzy i praktycznie paraliż państwa.

Wiele wskazuje na to, że Trump będzie miał podobnie. Jeszcze nie zaczął a już jest konfrontowany z tak wielkim i silnym blokiem sprzeciwu, że jego pole manewru może być coraz mniejsze. Widać to dobrze na przykładzie stosunków z Rosją.

Obama mnoży przed odejściem sankcje, które trudno będzie Trumpowi usunąć, bo tym samym potwierdziłby, że chodzi na pasku Rosji, że to Rosja go wybrała i Kreml ma przeciw niemu obciążające materiały (to najnowsza, dzisiejsza "wrzutka" służb).
Czyli już na wstępie są podejmowane próby zmuszenia Trumpa do trzymania ostrego kursu wobec Rosji jako dowodu na to, że jest od niej niezależny i Moskwa nie ma na niego żadnych kwitów. Mocno to perfidne, ale może być skuteczne.

Edytor zaawansowany
 • starywro-bel 11.01.17, 16:59
  W wiekszosci sa to czarnego Buraka presidential orders a Trump moze dac swoje orders.
  Ate zanim sie cos zacznie dzic beda jeszcze przesluchania senackie jego kandydatow do rzadu. Tu moze sie duzo zmienic oraz moze to sie ciagnac w nieskonczonnosc. Tak jak piszesz moze byc sila zlego na jednego. Doga wiadomosc to to ze Rzydy Trumpa beda sie targac z Rzydami neokonskimi o to kto ma byc gora.
 • eva15 11.01.17, 17:07
  Dokładnie tak. Tam jest niezła awantura w rodzinie, a wszystko na plecach Amerykanów i reszty świata...

  --
  P_f o Polkach w Niemczech:
  "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

  Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
 • igor4.uk 11.01.17, 17:19
  www.parlamentarny.pl/sondaze/ibris-pis-liderem-z-wiekszym-poparciem-niz-opozycja-dalej-po-i-nowoczesna,130.html
  IBRiS przedstawił kolejne badanie opinii publicznej. W badaniu z początku stycznia PiS umocniło się na prowadzeniu z wynikiem 34,7 proc. poparcia. Partia Jarosława Kaczyńskiego, która stanowi bezpośrednie zaplecze rządu, w grudniu mogła się pochwalić wynikiem 30,1 proc. Porównawcze wyniki IBRiS publikował 12 grudnia 2016 roku.

  Dalej znajdują się opozycyjne PO i Nowoczesna. Obie z wynikiem poniżej 20 proc.

  PO może liczyć na 17,1 proc. poparcia. To spadek względem grudnia o 2 punkty proc. Nowoczesna, z poparciem 13,3 proc. plasuje się na trzeciej pozycji, zanotowała wyraźny spadek. W grudniu Ryszarda Petru i jego posłów chciało popierać 20,3 proc. badanych.


  Jak widac Polacy nie ulegaja nachalnej propagandzie zydomedia i tak zwanych elit i poparcie dla PiS rosnie,a poparcie dla PO spada.
 • eva15 11.01.17, 20:40
  Sondaże nie mają znaczenia. Swego czasu w trakcie Majdanu twierdziłeś, że Jaceniuk nie dojdzie do władzy, bo ma w sondażach tylko 2% poparciasmile.
 • igor4.uk 11.01.17, 20:59
  eva15 napisała:

  > Sondaże nie mają znaczenia. Swego czasu w trakcie Majdanu twierdziłeś, że Jacen
  > iuk nie dojdzie do władzy, bo ma w sondażach tylko 2% poparciasmile.

  On nie wygral zadnych wyborow,a byl wyznaczony na post premier-ministra,a to jest calkiem inna historia.
  Czy juz wiesz,ze Marine Le Pen wyszla na prowadzenie w sondazach?
  vz.ru/world/2017/1/11/708687.html
 • monalisa2016 11.01.17, 20:40
  Poczekajmy aż Trump będzie zaprzysiężony, zmieni sie szef FBI, zacznie sie rozliczanie afer DNC szczególnie Clintonów, rozpęta sie medialna akcja nienawiści przeciw Trumpowi, potem jak wyjdzie wiele jasności na wierzch z przeszłości rządów demokratów uspokoi sie wszystko.

  Odczekajmy tez pierwsze wybory w Europie, lista:

  www.wahltermin.at/ausland.html

  Rozpoczyna Holandia, w prawdzie sprawa jasna (Geert Wilders) ale nigdy nic nie wiadomo, może a może nie. A skoro wygra zacznie sie rozróba w Unii i tu unia może nie przeżyć rozróby. Wtedy może sie bardzo, bardzo dużo zmienić najprawdopodobniej na lepsze czyli powrót do dawnych czasów albo początek nowej unii z innymi graczami na innych warunkach.
 • czuk1 11.01.17, 19:32
  eva15 napisała:
  Patrząc na całą nagonkę elit, mediów i służb na Trumpa trudno nie odnieść wrażenia, że rządząc będzie miał tak samo pod górkę jak w Polsce PiS. PiS niby wygrał wybory, ale jego władza jest cały czas podważana, wyszydzana, blokowana i torpedowana.
  .

  Tak, ma pod górkę , bo musi dźwigać "garby demokracji". A reszta to u niego jest inaczej, niż PiS
  Facet tkwi w "sieciach ograniczeń" ale jednocześnie jest ubezpieczony przez (Kongres, Senat, Konstytucja, Sąd Najwyższy, władze stanowe, organizacje światowe) a więc nie może być sobą, nie będzie autorytarny. W trakcie prezydentury (prawdopodobnie) okaże się, że jest sprawny,nowoczesny, innowacyjny, przedsiębiorczy i wiele dobrego przysporzy Ameryce.
  Z PiS jest inaczej. Ludzie PiS-ości na potrafią zrozumieć , że rządzą demokratycznym państwem prawa. Nie mając bezwzględnej większości chcą zmienić w Polsce ustrój bez zmiany konstytucji. Przy czym, wszystko było i jest jeszcze na twardym gruncie, wystarczy by był młody , nowoczesny, trzeźwy, mądry; normalny kierowca. I pojazd PiS-ości toczyć się może co najmniej 8 lat. Okazuje się, że nie wystarczy spełnienie, należnych społeczeństwu od dawna dary i przywileje. Polacy przyzwyczaili się do różnych wolności. Wszelkie ruchy opozycji i społeczeństwa wykonywane ,przeciwko rządzącym spowodowane są łamaniem/falandyzacją prawa, kierowaniem się interesem partii, błędami w polityce gospodarczej, przejmowaniem przez ludzi PiS kolejnych obszarów władzy państwowej i lokalnej (niedługo i sołtys będzie musiał być pisowcem), rządzeniem autokratycznym,... Błędów PiS jest co niemiara.
  Dobra władza nie może być skutecznie podważona, wyszydzona, zablokowana i storpedowana. Wystarczy rządzić mądrze ,uczciwie i sprawiedliwie; w interesie państwa i obywateli, w zgodzie z prawem, bez skłócania społeczeństwa , stosując umowy międzynarodowe i prawo przyjęte przez państwo polskie,....  wynikają podważana, wyszydzana, blokowana i torpedowana.  > To co dzieje się obecnie w Sejmie to czyste warholstwo przypominające polskie X
  > VIII-wieczne liberum veto - blokada najwyższego organu władzy i praktycznie pa
  > raliż państwa.
  >
  > Wiele wskazuje na to, że Trump będzie miał podobnie. Jeszcze nie zaczął a już j
  > est konfrontowany z tak wielkim i silnym blokiem sprzeciwu, że jego pole manewr
  > u może być coraz mniejsze. Widać to dobrze na przykładzie stosunków z Rosją.
  >
  > Obama mnoży przed odejściem sankcje, które trudno będzie Trumpowi usunąć, bo ty
  > m samym potwierdziłby, że chodzi na pasku Rosji, że to Rosja go wybrała i Kreml
  > ma przeciw niemu obciążające materiały (to najnowsza, dzisiejsza "wrzutka" słu
  > żb).
  > Czyli już na wstępie są podejmowane próby zmuszenia Trumpa do trzymania ostreg
  > o kursu wobec Rosji jako dowodu na to, że jest od niej niezależny i Moskwa nie
  > ma na niego żadnych kwitów. Mocno to perfidne, ale może być skuteczne.
  >


  --
  Rosja znów wsadza łapy do Afganistanu. Teraz już oficjalnie wspiera talibskich terrorystów wspieranych przez Al-Kaidę. Działania Rosji jasno pokazują, że jej
  celem jest sianie zamętu i destabilizacja sytuacji na świecie. Kończy się Rosji zarobek na ropie i gazie to zabiera się za masowy handel bronią i terrorem. enter2016
 • lont12 11.01.17, 20:40
  Ludzie PiS-ości na potrafią zrozumieć , że rządzą demokratycznym państwem prawa.

  Chcą bezprawnie dokonać redukcji kosztów utrzymania uprzywilejowanej nomenklatury (peerelowskiej i postpeerelowskiej) i zwiększenia świadczeń finansowych dla ledwo wiążących koniec z końcem rodzin z dziećmi, wykluczając związki partnerskie jednopłciowe. Zbrodnia!!!
 • eva15 11.01.17, 20:43
  No właśnie, to jest zbrodnia antysystemowa. Kaczor myśli, że jak nawpuszcza do Polski kupę US-żołdactwa, to USA będą go cenić jako "partnera", ha, ha. Kaczor myśli, że zwalcza jedynie polską nomenklaturę i najwyraźniej nie zrozumie, że swoimi reformami podważa system międzynarodówki finansów, a USA tego nie lubią.
 • monalisa2016 11.01.17, 21:00
  eva15 napisała:

  > No właśnie, to jest zbrodnia antysystemowa. Kaczor myśli, że jak nawpuszcza do
  > Polski kupę US-żołdactwa, to USA będą go cenić jako "partnera"
  , ha, ha. Kaczor
  > myśli, że zwalcza jedynie polską nomenklaturę i najwyraźniej nie zrozumie, że s
  > woimi reformami podważa system międzynarodówki finansów, a USA tego nie lubią.

  To jest wielki błąd Kaczyńskiego ze dał sie szantażować, słuchać podszeptów NATO ale nie zapomnijmy przy tym tez jest wielka niesprzeczna wina PO i Tuska oni tez maczali w tym ręce i do tego doprowadzali Polskę.
  NATO to nie obrona Europy, NATO to tylko i wyłącznie STANY, a Jens Stoltenberg to figurant dla zamydlania oczu Europejczykom.
 • czuk1 11.01.17, 21:27
  czuk1 napisal m.in. Ludzie PiS-ości na potrafią zrozumieć , że rządzą demokratycznym państwem prawa.
  lont12 napisał: Chcą bezprawnie dokonać redukcji kosztów utrzymania uprzywilejowanej nomenklatury (peerelowskiej i postpeerelowskiej) i zwiększenia świadczeń finansowych dla jednopłciowe. Zbrodnia!!!

  Dlaczego tak sarkastycznie? Przecież poprzednicy dotkneli problemu (obniżenie o 30%) a i teraz nie było wielkich sprzeciwów opozycji by zabrać esbekom wysokie emerytury. To jest robione zgodnie z prawem. Co najwyżej będą sprawy sądowe poszkodowanych. A o jakichś świadczeniach dla jednopłciowych .... nie słyszałem. Jaka to zbrodnia ? Rządzenie jest sztuką, niełatwą. Suwerena trudno zadowolić a opozycyjna część społeczeństwa nawet dziurę
  w całym znajdzie.

 • lont12 11.01.17, 21:48
  Dlaczego przekręciłeś moją wypowiedź? Tak cie szkolą?
 • czuk1 11.01.17, 22:27
  Zrozumiałem że to jest tekst satyryczny i źle go zrozumiałem.
  Czytam go teraz tak; jakąż to zbrodnię i bezprawie popełnia PiS, czy wtedy kiedy chce obniżyć emerytury dla peerelowskiej i postpeerelowskiej nomenklatury a także zwiększyć świadczenia na związki gejów lub lesbijek ?
  Odpowiadam: To niech sobie uchwala i wprowadza w życie, jeśli wymagają tego zasady sprawiedliwości społecznej i są na to środki oraz by było zgodne z konstytucją.

  Forum to dla mnie hobby a nie praca, pracowałem ponad pół wieku.
  Mnie nie trzeba już szkolić, było by to wyrzucanie pieniędzy, mam już sklerozę . smile
 • lont12 12.01.17, 10:01
  a może ty Czukczem jesteś? Zupełnie przekręciłeś sens mojej wypowiedzi, aż nie mogę uwierzyć. Ktoś cię musi tu jednak finansować.
 • czuk1 12.01.17, 11:52
  lont12 napisał: a może ty Czukczem jesteś? Zupełnie przekręciłeś sens mojej wypowiedzi, aż nie mogę uwierzyć. Ktoś cię musi tu jednak finansować.
  Pisz jasno. Żaden Polak by tak mi nie napisał. Wpisujesz się do kolejnego ataku najemnych trolli.
  Wcześniej (dwa wpisy) ci wyjaśniłem. A ty międlisz temat, który powstał z twojej przyczyny, mętnego pisania.

  No niech Państwo sami ocenią historię sporu i niestosowność uwag lont12 , do mnie:
  czuk1 napisal m.in. Ludzie PiS-ości na potrafią zrozumieć , że rządzą demokratycznym państwem prawa.

  lont12 napisał sadwięcej ale odnoszę się do części merytorycznej) : Chcą bezprawnie dokonać redukcji kosztów utrzymania uprzywilejowanej nomenklatury (peerelowskiej i postpeerelowskiej) i zwiększenia świadczeń finansowych dla jednopłciowe. Zbrodnia!!!

  czuk1 napisał:
  Dlaczego tak sarkastycznie? Przecież poprzednicy dotknęli problemu (obniżenie o 30%) a i teraz nie było wielkich sprzeciwów opozycji by zabrać esbekom wysokie emerytury. To jest robione zgodnie z prawem. Co najwyżej będą sprawy sądowe poszkodowanych. A o jakichś świadczeniach dla jednopłciowych .... nie słyszałem. Jaka to zbrodnia ?...

  Mimo tego lont12 pisze mi:
  Dlaczego przekręciłeś moją wypowiedź? Tak cie szkolą?
  czuk1 - wczoraj odpowiedziałem:
  Zrozumiałem że to jest tekst satyryczny i źle go zrozumiałem.
  Czytam go teraz tak; jakąż to zbrodnię i bezprawie popełnia PiS, czy wtedy kiedy chce obniżyć emerytury dla peerelowskiej i postpeerelowskiej nomenklatury a także zwiększyć świadczenia na związki gejów lub lesbijek ?
  Odpowiadam: To niech sobie uchwala i wprowadza w życie, jeśli wymagają tego zasady sprawiedliwości społecznej i są na to środki oraz by było zgodne z konstytucją.....

  ... Czy taka moja polemika ..... uzasadnia te insynuacje lonta12 pod moim adresem ? sad


 • lont12 12.01.17, 20:40
  > lont12 napisał : "Chcą bezprawnie dokonać redukcji kosztów utrzymania uprzywilejowanej nomenklatury (peerelowskiej i postpeerelowskiej) i zwiększenia świadczeń finansowych dla jednopłciowe. Zbrodnia!!!"

  NIE NAPISAŁEM TEGO CO MI INSYNUUJESZ POWYŻEJ.

  Napisałem: "Chcą bezprawnie dokonać redukcji kosztów utrzymania uprzywilejowanej nomenklatury (peerelowskiej i postpeerelowskiej) i zwiększenia świadczeń finansowych dla ledwo wiążących koniec z końcem rodzin z dziećmi, wykluczając związki partnerskie jednopłciowe. Zbrodnia!!!

  NIE WIDZISZ RÓŻNICY?
 • kalllka 12.01.17, 12:44
  Widzę czuku, ze wyznajesz zasadę oddzielania hobby od pracy ergo nauki /wiedzy?/ od zabawy.. Nie zamierzajac ci udowadniac wpływu ignorancji /w Polsce cybernetycznej na stan twojego /emeryckiego/ konta, ani tym samym pouczać ze tzw 'wirtualna rzeczywistość' to szkodliwy /dla wszystkich/ oksymoron;
  zacytuje en.m.wikipedia.org/wiki/Fancy_Bear

  Powyższe pokazuje, ze siec nie jest ani amerykańska ani rosyjska i ze zabawiając się- teady bearem'/ jest w stanie użyć cię jako mięsa armatniego.

  A teraz zagadka logiczna: umiałbyś 'odlogowac' plan działania -motto grupy APT28
  tylko na podstawie ich nazw /akronimow/

 • kalllka 12.01.17, 12:51
  Miało być ...igorancja*  Igorancja*- zepsol cech różnych mających na celu zirytowanie i schowanie / wybranym jednostkom, grupie użytkowników głów w piasek... podczas używania sobie na ich tyłkach /tzw back door/ .. bez przyjemności
 • czuk1 12.01.17, 23:42
  Już na wstępie wyjaśnienia ..... przepraszam Cię Loncie za zmianę twojego wpisu, komentowanie zmienionego wpisu , za niemiłe słowa pod Twoim adresem i nieprawdziwe moje oceny Twojego wpisu. Po ustaleniu przyczyny mojego błędu; oświadczam , że tylko ja ponoszę winę zaistniały incydent.
  Wyjaśnienie wszystkim.
  Oryginalna treść części postu Lonta12 jest następująca:
  ..."Chcą bezprawnie dokonać redukcji kosztów utrzymania uprzywilejowanej nomenklatury (peerelowskiej i postpeerelowskiej) i zwiększenia świadczeń finansowych dla ledwo wiążących koniec z końcem rodzin z dziećmi, wykluczając związki partnerskie jednopłciowe. Zbrodnia!!! "
  Gdybym miał przed oczyma taką (oryginalną) treść wpisu - jak wyżej - prawdopodobnie skomentował bym krótko, że takie zamiary nie będą bezprawne, ważne by były w interesie społecznym i zgodne z konstytucją.

  Stało się inaczej . Niestety, treść postu w/w została przeze mnie skopiowana (pomyłkowo) tylko częściowo, bez fragmentu zdania.Zdanie wpisu straciło sens, było jakieś niepełny.Przez to ,że przeze mnie został pominięty przez pomyłkę/nie skopiowany ten fragment wpisu......."ledwo wiążących koniec z końcem rodzin z dziećmi, wykluczając związki partnerskie"... I ten niepełny wpis był przeze mnie komentowany. Sam nie potrafiłem tego ułomnego (po moim przypadkowym wycięciu części zdania) zdania zrozumieć. Mając przekonanie, że to jest wpis oryginalny Lonta12, miałem pretensje do niego i wnosiłem by go uczytelnił. On krótko zapytał mnie dlaczego przeinaczam, gdzie mnie szkolą itp. Ja zamiast sprawdzić i znaleźć swój błąd , kontynuowałem (nieświadomie) swoje pretensje do Lonta12. Dopiero po ostrym wpisie Lonta12 wyszukałem ten błąd.

  Wyszedłem na durnia. Jeszcze raz przepraszam Cię Lont12.

  PS. Pół żartem , pół serio ----- uzależniłem się jak Trump od Rosji.

 • czuk1 12.01.17, 23:49

  Mam naukę na przyszłość. Jest nieszczęście w rodzinie -- nie pisze się na forum. sad

  ....dotyczy - poprzedniego wpisu .
 • lont12 13.01.17, 11:09
  a jeśli porzucisz swoich fundatorów, to zwrócę ci całość !!
 • czuk1 13.01.17, 11:44
  Kolego. Ja "żem se" (słucham morawskiej muzyki i... zacząłem tak obco) samotnym żeglarzem .... od nowej Polski, a wcześniej miernym ale wiernym urzędnikiem. Mam jedno marzenie, by moje dzieci i wnuki godnie żyły. Stąd moje tu politykierstwo i pisanie krytyczne ...do wszystkich i na wszystko zło którzy/które grozić mogą mojemu potomstwu... i Polsce. Moim "fundatorem" jest rozum który nakazuje mi się zachowywać , taka nie inaczej. Nie da się jednak ukryć , że w tym politykowaniu ciągną mnie w swoje różne strony co najmniej cztery diabły, których się słucham :
  - racjonalizm (w tym materializm, liberalizm, ekonomia, nowoczesność, prawo)
  - socjalizm ( równość, sprawiedliwość, tolerancja, wrażliwość na biedę i kalectwo)
  - patriotyzm ( godność narodowa, solidarność i jedność narodu, gotowość do obrony,
  ... świadomość zagrożeń dla państwa , demaskowanie zjawisk/ludzi grożących Polsce.
  - rozum i doświadczenie życiowe + zawodowe .
  Moje pisanie , włączenie się do rozmowy innych albo przez wywołanie jakiegoś tematu .....bierze się
  z ludzkiego odruchu ---- być wśród ludzi.
  Dobrze, że jesteś tolerancyjny. Pozdrawiam.


  --
  "Bo skończył się miodowy rok. Następują trudy rządzenia, kiedy to zasadnicze przesłanie PiS -- " my działamy w interesie zwykłego Polaka, a przeciw są tylko obrzydliwe elity III RP, których reprezentacją jest opozycja sejmowa " -- przestanie działać, bo już zwykli Polacy mówią tej władzy "nie".--- mówił ostatnio Ludwik Dorn.
 • czuk1 13.01.17, 13:11
  lont12 napisał: a jeśli porzucisz swoich fundatorów, to zwrócę ci całość !!

  Nie mam fundatorów. Nie mam więc kogo porzucać. Honor mam. Nikt nie jest mi w stanie go odebrać. Do błędów się przyznaję.Mam się dobrze...mam czyste sumienie, mam przyjaciół. Czego wszystkim życzę . smile
 • wikul 11.01.17, 20:32
  O ile wiem to on nie demoluje sądownictwa konstytucyjnego, armii, oświaty itp. ale ma do czynienia z nieprzychylnością elit. Czy to wystarczy na ewentualny impiczment?
 • lubat 11.01.17, 20:40
  eva15 napisała:

  > Patrząc na całą nagonkę elit, mediów i służb na Trumpa trudno nie odnieść wraże
  > nia, że rządąc będzie miał tak samo pod górkę jak w POlsce PiS. PiS niby wygrał
  > wybory, ale jego władza jest cały czas podważana, wyszydzana, blokowana i torp
  > edowana.


  Niby prawda, ale chyba nie do końca. Gdy Trump będzie już zaprzysiężony, będzie miał zupełnie inne, znacznie większe, możliwości okiełznania tej nagonki. Szefami służb będą jego ludzie, a i on sam całą swoją dotychczasową karierą udowodnił, że doskonale posługuje się narzędziami prawnymi i będzie w stanie odpowiedzieć na te wszystkie fałszywe oskarżenia nie tylko słownie na ćwierkaczu. A tamtejsze sądy potrafią dotkliwie sięgnąć do kieszeni oszczerców.

  PS. Porównywanie sytuacji Trumpa do PiS jest obelżywe dla Trumpa. PiS nie liczy się z prawem, łamał je wielokrotnie, bo dla nich prawem jest wola Naczelnika. Trump trzyma/ł się ściśle amerykańskiego prawa, co najwyżej wykorzystywał luki w nim, ale to nie jest tam naganne.
 • eva15 11.01.17, 20:46
  Porównanie jest o tyle słuszne, że i jeden i drugi mają przeciw sobie silny establishment. Ja nie sądzę, że Trumpowi uda się ukiełznać ten cały zabetonowany od dziesięcioleci system.

  Gdzie Kaczor łamie prawo? Pytam, bo nie wiem, nie śledzę aż tak dokładnie jego losu i działalności.
 • monalisa2016 11.01.17, 21:11
  Własnie Eva15, jedynie można zarzucić ale nie jest to wina Kaczora tylko tych co pisali Konstytucje jak i porządkowali władzę w Polsce, po prostu jest zły podział władzy: ustawodawczej wykonawczej jak i sądowniczej.
 • monalisa2016 11.01.17, 22:05
  Warto poczytać jakiej broni sie już używa by zdyskredytować Trumpa.

  www.zerohedge.com/news/2017-01-11/how-4chan-mcfooled-john-mccain-buzzfeed-and-cia-believing-trumps-golden-showers

  Tak samo postępuje sie z Orbanem, Kaczyńskim, z Petry itd.
 • lubat 12.01.17, 13:42
  eva15 napisała:

  > Gdzie Kaczor łamie prawo? Pytam, bo nie wiem, nie śledzę aż tak dokładnie jego
  > losu i działalności.

  Banalnym przykładem tego jest niespotykany w dotychczasowej historii RP skok na stanowiska i kasę, czego symbolem są Misiewicze. Platformersi nie byli dużo lepsi, ale przynajmniej zachowywali pozory i np. czekali aż poprzednikom w różnych instytucjach skończą się kadencje i dopiero wtedy przejmowali instytucję.

  PiS formalnie nie naruszając prawa paraliżuje działalność większości (jeśli nie wszystkich) władz lokalnych, w których większość mają PSL lub PO. Nasyła się tam kontrole CBŚ czy innych policji, które trwają w nieskończoność, co powoduje, że wszyscy chętni do inwestycji omijają daną jednostkę administracyjną szerokim łukiem, często się też pod byle pozorem blokuje ich budżety.

  Ale największy "osiągnięciem" PiS są manewry wokół TK, które ostatecznie doprowadziły do spacyfikowania go i przekształcenie w posłuszną maszynkę do przyklepywania decyzji Naczelnika.

  A tu jeszcze akurat świeży głos RPO:
  www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21232292,adam-bodnar-gorzko-wszystko-sie-moze-zdarzyc-jestesmy-w-sytuacji.html#MTstream
 • monalisa2016 12.01.17, 13:49
  Lubat to nie łamaniem prawa napisanego w Konstytucji, każdy rząd przyporządkowuje sobie administracje pod swoje wyborcze założenia i wymogi, spójrz na Trumpa jak na razie 4 tysiące ludzi do wymiany w urzędach, czy na tym koniec? NIE.
 • eva15 12.01.17, 23:47
  > Banalnym przykładem tego jest niespotykany w dotychczasowej historii RP skok na
  > stanowiska i kasę, czego symbolem są Misiewicze. Platformersi nie byli dużo le
  > psi, ale przynajmniej zachowywali pozory i np. czekali aż poprzednikom w różnyc
  > h instytucjach skończą się kadencje i dopiero wtedy przejmowali instytucję.

  A ilu jest tych Misiewiczów? Ilu było Platformensów?
  PiS wg mnie różni się (m.in. rzecz jasna) od PO, że na jego czele stoi co prawda ideologiczny wariat - Kaczyński - ale z całą pewnością przeciwnik łapówkarstwa i okradania państwa.
  To chyba od czasów Piłsudskiego pierwszy taki "naczelnik" (sorry za porównanie, wiem, że Kaczor pod każdym innym względem to inna liga). Takiego "niebranego" przywódcy w PO nie było i nie będzie, ta partia hołduje innej "nowoczesności", podobnie jak "Nowoczesna" Petru, czy KOD Kijowskiego.

  > PiS formalnie nie naruszając prawa paraliżuje działalność większości (jeśli nie
  > wszystkich) władz lokalnych, w których większość mają PSL lub PO. Nasyła się t
  > am kontrole CBŚ czy innych policji, które trwają w nieskończoność,

  Pełna zgoda, na przykładzie Łodzi widać, że to skandal, co wyprawia PiS.

  > Ale największy "osiągnięciem" PiS są manewry wokół TK, które ostatecznie doprow
  > adziły do spacyfikowania go i przekształcenie w posłuszną maszynkę do przyklepy
  > wania decyzji Naczelnika.

  Z tego, co czytałam jak dotąd TK ma 8 sędziów z wyboru PO i 7 z wyboru PiSu....
 • monalisa2016 11.01.17, 20:53
  Całkowicie zgadzam sie z Lubatem, system widzi że społeczeństwa odwracają sie od niego wiec używa do kwiczenia, do szkalowania mediów przez to nagonka na Trumpa.
  Tak jak w Polsce na Kaczyńskiego z lansowaniem szkolonych "oligarchów" szkolonych z zewnątrz, czyli ten sam scenariusz "ci sami ludzie" jednym słowem Ukraina pozdrawia KODowców.
 • starywro-bel 12.01.17, 00:03
  No to mamy ciad dalszy fake news. Springer by nic lepszego nie wymyslil niz John Aipac z pomoca swoich szwirow.
  ram.neon24.pl/post/136318,senator-mccain-i-brytyjski-agent-z-moskwy
 • monalisa2016 12.01.17, 00:13
  starywro-bel napisał(a):

  > No to mamy ciad dalszy fake news. Springer by nic lepszego nie wymyslil niz Joh
  > n Aipac z pomoca swoich szwirow.
  > ram.neon24.pl/post/136318,senator-mccain-i-brytyjski-agent-z-moskwy

  Tu masz caly przebieg tej "prawdy" John'a McCain'a.
  www.zerohedge.com/news/2017-01-11/how-4chan-mcfooled-john-mccain-buzzfeed-and-cia-believing-trumps-golden-showers
 • starywro-bel 12.01.17, 00:20
  hehehehehe, wolna amerykanka, wszystkie chwyty dopuszczalne. Tak jak oni sami sobie szkodza to juz nikt by tak tego nie zrobil. Tak dalej a jest nadzieja ze te steruczale truchla jak John Aipac sami sie porzebia w tych goownach.
 • monalisa2016 12.01.17, 00:39
  Tja, tak to jest jak ktoś nie umie przegrywać z honorem i nie potrafi odejść w dobrym świetle od władzy, mam na myśli tu Obame, Clinton i sorosowska klikę z AIPAC.

  John McCain jest republikaninem i niszczy w taki niechlubny sposób własną partię? smile
  Przecież była to wpadka nieopisana McCain, jak można takiemu politykowi wierzyć w przyszłości?
  To tak samo jak Colin Powell w ONZ w sprawie Iraku z bronią masowego rażenia. smile
  Kiedy w końcu przestana sie politycy blamować kłamstwami na polecenie czyżby nie mieli własnego rozumu jak i rozsądku?
 • starywro-bel 12.01.17, 01:02
  Oni maja swoj rozum ale go nie moga uzywac, to grozi seryjnym samobojstwem. Zas conformizm daje im wielka kase, wplywy i fame, jak sie nie zblaznia wpierw. W kazdym badz razie kto wierzy politykowi to sam sobie szkodzi.
 • monalisa2016 12.01.17, 01:06
  starywro-bel napisał(a):

  > W kazdym badz razie kto wierzy politykowi to sam sobie szkodzi.

  Mediom tez. smile
  Sam widzisz cyrk medialny jak i manipulacje na dziennym porządku, ale sa tacy dla których media sa najbardziej wiarygodne, takich jest tu ogrom na forum

 • starywro-bel 12.01.17, 01:22
  Zgadza sie. Ja bym dal teraz pierwszenstwo w lganiu i falszowaniu rzeczywistosci nad politykami.
  Te merdia staly sie juz bronia nie skuteczna i szkodzaca bardziej tym ktorym mialy pomoc.
  Ja teraz tylko wspolczuje rzadowi w Polsce ktory bedzie musial zrobic reset jak bedzie chcial dalej sluzyc USranskiemu panu.
  Putin ma pewnie najlepsze czasy jakie kiedykolwiek mial bedac w polityve.
 • malkontent6 12.01.17, 01:30
  eva15 napisała:

  > Widać to dobrze na przykładzie stosunków z Rosją.
  >
  > Obama mnoży przed odejściem sankcje, które trudno będzie Trumpowi usuną

  Aaa, o to chodzi. Zmieniłaś forum ale nie swoją misję. smile

  Trump nie jest politykiem. To człowiek interesu. Jeśli dobre stosunki z Rosją będą dla USA korzystne, to on będzie działał w tym kierunku i nie będzie się kierował ideologią aby
  jej popsuć, bo to nie miałoby sensu.

  Trump przypomina mi trochę prywaciarzy z PRL. Kierowali się logiką i zdrowym rozsądkiem. W przeciwieństwie do aktywu PZPR.  --
  "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
 • czuk1 12.01.17, 12:22
  malkontent6 do evy15 ... Zmieniłaś forum ale nie swoją misję.

  czuk1 ... do wszystkich agitatorów i rosyjskich najemników, na forum Agory:

  Pracujecie ciężko ale nieskutecznie. Czas skończyć .. sad


 • lont12 12.01.17, 20:44
  krzyczysz: Łapaj złodzieja!
 • starywro-bel 13.01.17, 01:03
  Zywcem z sowieckiej nomenklatury. Bogatsi doswiadczeniem o sowiety zio.naziole beda sie teraz twardziej trzymac u wladzy, chos zmiana madrosci etapu moze tez nastapic. Jak to bylo w sowietach.

  "Na Ukrainie McCain powiedział: Przekazuję przesłanie od amerykańskiego narodu – jesteśmy z wami, wasza walka jest naszą walką i razem zwyciężymy (…) W 2017 roku pokonamy najeźdźców i odeślemy ich tam, skąd przyszli. Do Władimira Putina (kieruję przekaz): nigdy nie pokonasz ukraińskiego narodu, ani nie pozbawisz go niepodległości i wolności".

  marucha.wordpress.com/2017/01/12/w-oczekiwaniu-na-zaprzysiezenie-trumpa/
 • czuk1 17.01.17, 14:45
  Czytam obawę -Czy Trumpa czeka los PiSu ?
  Tego nie da się porównać. To tak jakby porównać małpę do szakala.
  Los PiS-ości układany jest przez prezesa. A ten jest tylko człowiekiem.
  Trump jest na początku drogi. Nie musi układać swego losu - jako prezydent.
  Skuteczne działanie prawne, w interesie USA i ich obywateli - wystarczy....by mieć sukces i poważanie.


  Czytam suspicious Czyli już na wstępie są podejmowane próby zmuszenia Trumpa do trzymania ostrego kursu wobec Rosji.... jako dowodu na to, że jest od niej niezależny i Moskwa nie ma na niego żadnych kwitów. Mocno to perfidne, ale może być skuteczne.

  Będzie musiał wykazać błędy i zaniedbania poprzedników. A przede wszystkim pokazać swoją wizję (jej plusy i minusy) zmian w USA ,za jego kadencji. I co najtrudniejsze ....
  przekonać Kongres do tego, że warto iść jego nową drogą.
  Sądzę, że z tymi przeciwnościami da sobie radę,że przekona do swoich zamierzeń.
  Moskwa nie może jednak liczyć, że Trump będzie - w czymkolwiek - zależny od Rosji, w swoich decyzjach .

  --
  ---------------
  ....odnoszę się do treści wpisu... a nie do jego autora...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.