• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Trump-oj nie pozyje on ci dlugo

• 11.01.17, 18:25
    Sluchalem jego konfrrencji prasowej ktora sie zakonczyla wlasnie. Tak burzliwej jeszcze nie bylo jak pamietam te nasiadowy z roznymi prezydentami.
    Zbesztal dokladnie CNN jako glownego arhitekta fake news, przedstawiciel tejze zaczal krzyczec ze Trump atakuje nasze swiete niewinne media, nie mogl sie przedrzec przez jazgot innych ktorzy sie naparzali nawzajem, Trump zignorowal to i gadal dalej swoje. To sie moze zle skonczyc dla niego bo sila zlego na jednego a sila jest duza. Trump chce rzadzic a to jest nie zgodne z US(czytaj neokonska) demokracja.
    Edytor zaawansowany
    • 11.01.17, 18:32
      Tym,kto nie zna angielskiego,ale zna dosc dobrze rosyjski,polecam calosc konferencji:

• 11.01.17, 18:37
      I jak to wszystko odnosi sie do tego,co ty pisales wczesniej o Trumpie,i jak do tego,co pisalem o Trumpie ja.

p.s. udzielilem tobie wyczerpujaca odpowiedz,a odzewu zero.

forum.gazeta.pl/forum/w,13,163150352,163150352,Trump_potwierdza_ze_z_Rosja_trzeba_sie_przyjaznic_.html?p=163152004
      • 11.01.17, 19:43
        "Prezydent jest naczelnym dowodca amerykanskiej armii - to on decyduje, kto bedzie szefem sztabu generalnego, i on sam jednoosobowo moze zdecydowac, czy wyslac wojsko za granice, jesli wymaga tego bezpieczenstwo kraju i dopiero po tym ma obowiazek uzasadnic swoje dzialania.Dziwie sie,ze tego nie wiesz,a przeciez wlasnie tak dzialaja USA od dluzszego czasu."

Nie igor, prezydent nie ma prawa wysylac wojska aby najezdzac inne kraje bez ok. Kongresu.
        Znajdz sobie to w US Konstytucji.
        To ze tak robia prezydenci nie znaczy ze robia zgodnie z Konstytucja. They got away with it jak zreszta i z wieloma rzeczami nie legalnymi.

Wiecej juz nie bede bil piany z toba na ten temmat bo zachowujesz sie jak z ewa, ktora mieszka w Niemczech ale ty wiesz lepiej mieszkajac w Anglii co tam w trawie piszczy.

Reszty nie analizuje bo juz dales popis swojej wiedzy na tematy ktore masz za wielka wiedze.
        -------------------------------------------------------------------------------------------
        Dalej uwazam ze prostowanie kregoslupa Trampowi nastapi powoli ale skutecznie i klody pod nogi mu sie tak posypia ze bedzie musial uznac to co sobie neokonsi umysla a Putin bedzie musial sie dalej bronic zamiast tworzyc fakty, bedzie odreagowywal, co nie znaczy ze Putin nie ma racji.

• 11.01.17, 20:08
          starywro-bel napisał(a):

> Nie igor, prezydent nie ma prawa wysylac wojska aby najezdzac inne kraje bez ok
          > . Kongresu.
          > Znajdz sobie to w US Konstytucji.

Akurat to nie bylo najwazniejsze w tym co pisalem,bo wiecej czasu i wysilku poswiecilem odpowiadajac na twoje pytanie,po cholere Trumpowi prezedentura.Ale ty ,jak zwykle,postarales sie wykrecic sie i przy okazji pokazxc,ze goowno co wiesz:

Przywileje prezydentów USA. Potężna władza i supersprzęt

"Może jednak bez porozumienia z Kongresem wysłać wojsko za granicę."

To tyle,odnosnie twojej wiedzy. Z|alosny jestes,wrobelek.Chyba musze ciebie zaliczyc do czukow i nabijac sie z twojej glupoty.
          • 11.01.17, 20:18
            www.law.cornell.edu/wex/executive_power
            War Powers

Congress holds the power to declare war. As a result, the president cannot declare war without their approval. However, as the Commander in Chief of the armed forces, many presidents have sent troops to battle without an official war declaration (ex. Vietnam, Korea). The 1973 War Powers Act attempted to define when and how the president could send troops to battle by adding strict time frames for reporting to Congress after sending troops to war, in addition to other measures.

Czyli jest wszystko tak,jak ja pisalem,a ty ,jak zwykle,goowno co wiesz.
            • 11.01.17, 20:21
              Pisales ale dalej piszesz goowna. Moze wyslac wojska na 60 dni bez deklaracji wojny.
              Czy ty musisz sie upierac jak osial zawsze?

To ze US wysylaja wojska na 60 dni a pozniej siedza w danym kraju lata to jest nie konstytucyjne nie legalne i mam nadzieje ze Trump to zmieni.
              • 11.01.17, 20:24
                starywro-bel napisał(a):

> Pisales ale dalej piszesz goowna. Moze wyslac wojska na 60 dni bez deklaracji w
                > ojny.

Osle,a co ja pisalem? Ty nie jestes wstanie przyznac,ze nie wiedziales nic o tym,i dopiero ode mnie dowiedziales sie.
                • 11.01.17, 21:44
                  Tak, tak, nie wiedzialem. Wszystko co wiem o tym swiecie i o sobie to dzieki igorowi.
                  Juz masz demencje starcza igor i nikt z rodziny nie chce ci o tym powiedsziec tak cie kochaja.
          • 11.01.17, 20:19
            Z toba gadac to w sumie bida
            Ucz sie czytac igor, moze ci sie przyda.

Przywileje a dzialanie zgodne z US Konstytucja to dwie rozne sprawy.
            Wszyskie akcje wojenne byly nie legalne wlacznie z Wietnamem, Korea itakdalej.
            en.wikipedia.org/wiki/War_Powers_Resolution
            • 11.01.17, 20:22
              starywro-bel napisał(a):

> Z toba gadac to w sumie bida
              > Ucz sie czytac igor, moze ci sie przyda.

Biedaku,w tekscie wszystko jest,jak nie jestes wstanie go zrozumiec,popros kogos,kto zna angielski lepiej od ciebie.Wszystko odbywa sie zgodnie z prawem
              A konstytucja USA,to swistek papieru z zyczeniami,dopiero rozne akty zrtobili z niego dokument,zgodnie z ktorym zyje panstwo,w ktorym ty mieszkasz.
              Na tym koniec,vigil,jestes czuk numer dwa.
              • 11.01.17, 20:37
                Uważaj, Igor, żebyś się ze wszystkimi nie pokłóciłsmile.
                • 11.01.17, 20:50
                  eva15 napisała:

> Uważaj, Igor, żebyś się ze wszystkimi nie pokłóciłsmile.

Gdy bronie prawde,to przyjaciel ja nie mam smile
                  To co pisze odnosnie uprawnien prezydenta USA jest zgodne ze stanem rzeczywistym i Ty o tym wiesz dobrze.
                  • 11.01.17, 20:55
                    Pisz sobie na swoim forum.

Ps. I koniecznie zabierz swoich przyjaciół.
                    • 11.01.17, 21:02
                      kalllka napisała:

> Pisz sobie na swoim forum.

Pisze tam tez.

> Ps. I koniecznie zabierz swoich przyjaciół.

A moge zabrac Ciebie?Bo ja do Ciebie juz przyzwyczailem sie.Ty tak ladnie do mnie mowisz - misiek.....

• 11.01.17, 21:04
                        Enie. Nie lubię cię. Ale tylko dlatego zes namolny.
                        A kiedy sobie w końcu pójdziesz?
                        • 11.01.17, 21:10
                          kalllka napisała:

> Enie. Nie lubię cię. Ale tylko dlatego zes namolny.

Moja droga kalllka,nie wiem jak to napisac,bo widze,ze jestes bardzo delikatna.Caly problem polega na tym,ze to nie ja jestem namolny,a tylko ty.Bo zauwaz,to nie ja pierwszy zaczepiam ciebie,a jest jak by na odwrot.Ale zaznaczam,mnie to wcale nie przeszkadza,bo ja juz ciebie polubilem.

> A kiedy sobie w końcu pójdziesz?

A chociazby dzis,ale ty przodem,bo tak mnie wychowali rodzice - zawsze kobiete puszczac przodem,nie zapominajc otwierac im drzwi.
                          • 11.01.17, 21:39
                            igorze4uk, nie odwracaj kota ogonem.. jak powiadają prości ludzie.
                            Przyszłes tu, bo nawet nie przyszedłeś tylko dlatego, ze nie ideały, zasady czy wartości ale cwaniactwo, wymuszactwo,uporczywe nękanie typowe dla: robaków, exploitow i tym podobnych wirusow zwanych powszechnie złośliwym oprogramowaniem... wykopały cię z forum świat.

w związku z tym, nie rób z tata wariata, i odpowuedz jak dobrze zbudowany błąd systemowy, na binarne pytanie: kiedy, równie binarnie- data.

,jestem cierpliwa do obrzydliwości co jest cecha kobiet, a także starych, w związku z czym gdy juz kogo wypraszam robie to co muszę, co służy ogółowi.. allora
                            jedynie twoja nieobecność może udowodnić 'twoja' dobra wole /wychowanie/ co za tym prawidłowa implementacje.. możliwość powrotu po dokonaniu naprawy.
                            To tyle.
                            • 11.01.17, 22:23
                              kalllka napisała:

> igorze4uk, nie odwracaj kota ogonem.. jak powiadają prości ludzie.

Badzo dobrze,ze zwracasz sie do mnie slowami prostych ludzi,bo innych ja nie znam.

> Przyszłes tu, bo nawet nie przyszedłeś tylko dlatego, ze nie ideały, zasady czy
                              > wartości ale cwaniactwo, wymuszactwo,uporczywe nękanie typowe dla: robaków,
                              > exploitow i tym podobnych wirusow zwanych powszechnie złośliwym oprogramowani
                              > em... wykopały cię z forum świat.

I znow musze zwrocic twoja uwage,moja najdrozsza kallka,ze ja nie czepiam sie ciebie,a tylko ty mnie i wszystko wskazuje na to,ze tobie przynosi jakies sadystyczne przyjemnosci,uporczywe nenkac mnie,osobe delikatna i ktora latwo da sie zranic.

> w związku z tym, nie rób z tata wariata, i odpowuedz jak dobrze zbudowany błąd
                              > systemowy, na binarne pytanie: kiedy, równie binarnie- data.

A przweciez tak ladnie zaczelas mowic do mnie jezykiem prostych ludzi,wtedy ja wszystko rpzumial.A teraz nic a nic.

> ,jestem cierpliwa do obrzydliwości co jest cecha kobiet, a także starych, w zw
                              > iązku z czym gdy juz kogo wypraszam robie to co muszę, co służy ogółowi..

Zazwyczaj ta osoba,ktora robi wszystkim dobrze,nazywa sie u prostych ludzi bardzo brzydko i nie mam zamiaru tego mowic.

>allora jedynie twoja nieobecność może udowodnić 'twoja' dobra wole /wychowanie/ co za
                              > tym prawidłowa implementacje.. możliwość powrotu po dokonaniu naprawy.

Moja droga kalllka,jak ty mozesz posadzac mnie o tak wysokie czyny,jak dobra wola?czy ty naprawde piszesz do mnie,a nie naprzyklad do kogos,kto zna bardzo duzo madrych slow,chociazby takie,jak kacap?

> To tyle.

Smacznego smile
    • 11.01.17, 20:36
      Z tego co Niemcy piszą Thillerson zroił już niezłą voltę na przesłuchaniu w Kongresie. Nagle uznał, że Rosja "zajęła" Krym bezprawnie, że lekceważy US-interesy i jest dla USA zagrożeniem.

www.welt.de/politik/ausland/article161092427/Trumps-Aussenminister-bezeichnet-Russland-als-Gefahr.html

Optymiści mogą mieć nadzieję, że to taki celowy popis po to, by Kongres go zatwierdził. Pesymiście widzą w tym raczej oznaki przywoływania Trumpa do porządku.
      • 11.01.17, 20:48
        eva15 napisała:

> Z tego co Niemcy piszą Thillerson zroił już niezłą voltę na przesłuchaniu w Kon
        > gresie. Nagle uznał, że Rosja "zajęła" Krym bezprawnie, że lekceważy US-interes
        > y i jest dla USA zagrożeniem.

Zachowuje sie genialnie.Odnosnie Krymu powiedzial tak: Rosyjskie kierownictwo zrozumialoby silna odpowiedz - tak,wy zabrali Krym,no po tym trzeba zatrzymac sie.
        Slowa o tyle genialne,ze w nich on z jednej strony oskarzyl poprzednia administracje za nic nie robienie,a po drugich stwierdzil to,co jest oczywiste - Krym Rosja zabrala i nie slowa o tym,ze musi oddac.
        Rowniez fajna odpowiedz o tym,czy on jest za aktem Magnickiego: Tak,ale jego dzialania trzeba rozciagnac na inne panstwa.W ten sposob akt Magnickiego zrobi sie rozlazlym papierkiem.
        Czyli Thillerson powiedzial to,co od niego chcieli uslyszec,ale za jego slowami,tak naprawde,nic nie ma.

• 11.01.17, 20:54
          Obserwuj ta strone na twitterze.Na biezaco bedziesz wiedziec o tym,co tam sie dzieje

twitter.com/cspan
          • 11.01.17, 21:47
            Niestety, nie mam czasu na śledzenie na bieżąco, wystarczą mi high -lights i wnioski odnośnie najważniejszych wypowiedzi.
      • 11.01.17, 21:46
        No to juz wiesz, dzieki igorowi, Tillerson powiedzial tak aby owca byla syta i wilk caly a jak juz zdobedzie swoje stanowisko to na calego bedzie z Putinem robil biznesy. USA bedzie wspolnie z Rosja napadac inne kraje.
        • 11.01.17, 21:51
          Tu nie ma się z czego naśmiewać. śmiać. Myślę, że Trump ma tak ostro pod górkę, że trudno się dziwić różnym voltom. Ale - im więcej takich sald zrobi, tym trudniej będzie mu później od tego odejść, nawet gdyby chciał.
          Ja myślę, że może i Obama chciał czego innego, a wyszło jak zawsze. Ten system jest w międzyczasie jak walec, wszystkich wyrówna. Na to może pomóc chyba tylko wojna. Niestety...
          • 11.01.17, 22:14
            Wojna cywilna.
            Wysuszanie bagna Trump jeszcze nie zaczal a juz sie topi w powoli w bagnie i to pod gorke.
            Albo jak bedzie za bardzo uparty to sie rozstanie z zyciem. 4 prezydentow odeszlo przed swoim czasem bo chcieli rzadzic.
            • 11.01.17, 22:35
              Są dwa główne warunki wojny cywilnej społeczeństwa przeciw władzy:

1) społeczeństwo musi być możliwie homogeniczne - spójne narodowo i/lub religijnie i jest nośnikiem wspólnej tradycji i historii narodu, wtedy hołduje tym samym ideałom i jest w stanie wokół nich się skupić i razem walczyć . Im bardziej spójne takie społeczeństwo, tym większe zagrożenie dla władzy. Lekarstwem na takie nienowoczesne zagrożenia jest multi-kulti, czyli mieszanie w diabelskim kotle,

2) społeczeństwo jest możliwie dobrze wykształcone. Im lepiej wykształcone, tym większe zagrożenie dla władzy. Zachód i ci co nim kierują, wiele się nauczył z błędów komunizmu. Prawdziwym błędem było kształcenie ludzi zamiast ogłupiania ich tanimi gadżetami i prymitywną konsumpcją.

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić skoordynowaną wojnę cywilną przeciw władzy w USA. Już prędzej jakąś dziką, brutalną walkę wszystkich ze wszystkimi wg podziałów rasowych i religijnych. Ale może się mylę....
              • 11.01.17, 22:43
                eva15 napisała: >
                > Nie bardzo mogę sobie wyobrazić skoordynowaną wojnę cywilną przeciw władzy w US
                > A. Już prędzej jakąś dziką, brutalną walkę wszystkich ze wszystkimi wg podziałó
                > w rasowych i religijnych. Ale może się mylę....

Stany to nie Niemcy czy Polska tam każda rodzina posiada po kilka gatunków broni sa tez oddziały paramilitarne a wojsko tez nie jest jednej słusznej myśli.
                • 11.01.17, 22:48
                  Ewa ma racje i ty masz tez troche racji ale, Amerykanie posiadaja bron ale kulki do niej sprzedaje rzad federalny.
                  • 11.01.17, 23:02
                    No i rząd federalny ma znacznie lepszą broć niż tylko jakieś tam karabiny....
                    Wolność Amis posiadających karabiny to legenda dla głupich, rząd może ich szybko spacyfikować najnowocześniejszymi pojazdami pancernymi i super nowoczesną bronią.
                    • 11.01.17, 23:09
                      That is it. Ale najpierw naszczuje jedna race przeciw drugiej a te przeciw trzeciej.
                      To sie zawsze sprawdza divide at empera.
                      • 11.01.17, 23:40
                        Owszem, ta broń w rękach Amerykanów wystarcza akurat do tego, by się wzajemnie wybijali albo popełniali samobójstwa... Zagrożenia dla nowocześnie uzbrojonego po zęby państwa nie stanowi.
                        • 11.01.17, 23:53
                          Przestańmy o wojnach, wybijaniu sie na wzajem tego nie życzę żadnemu narodowi, ale pomyślmy jak nisko zjechały Stany pod rządami Obamy.
                          Bush był zły ale Obama był dla Stanów i świata katastrofą i mim o tego zniża Stany dalej w rynsztok bez odrobiny honoru jak i odpowiedzialności.

DNC samo sie zdegradowało i degraduje sie dalej jako wielka społeczna partia.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.