Dodaj do ulubionych

czy Lublin zmieni nazwę?

23.01.17, 08:14
Unia zakazała sprzedaży Wódki Lubelskiej w Europie, bo nazwa Lubelska zbyt podobna do Lubeca (która top nazwa jest zresztą pochodzenia słowiańskiego).

Unia jest i tak wyrozumiała że do tej pory nie nakazała zmiany nazwy miasta Lublin, podobnej i do Lubeca i do Dublin... i te pociągi i samoloty nie docierają tam gdzie trzeba.

wyborcza.biz/biznes/1,147743,21267263,sad-ue-nazwa-wodki-lubelska-zbyt-podobna-do-niemieckiej-lubeca.html#BoxBizLinkZ20

Edytor zaawansowany
  • lubat 23.01.17, 09:39
    Jeśli to jest prawda i wybiórcza nie łże, to ktoś w tej Unii chyba opił się wódki lubelskiej. Podobieństwo nazw Lublin i Lübeck jest prawie takie samo jak Paryż i Praga, tzn. zaczynają się na taką samą literęsmile
  • czuk1 23.01.17, 09:45

Zalety rejestracji znaku towarowego: chroni wartość twojej marki buduje majątek broni przed konkurencyjnymi markami określa twoje prawa zapobiega fałszerstwom i oszustwom

...a więc ..... czy nie znaczy tyle co Ignacy... ?
    ...marka UE a wraz z nią ranga jej znaków towarowych

• kalllka 23.01.17, 10:49
    Rejestracja chroni, zwłaszcza gdy 'label' wychodzi poza granice.
    Myśle, ze w przypadku wódek tu lubelskiej /określenie kontekstuncertain pozwoli zarejestrować label i uniknąć konfliktu.

Co miałeś na myśli czuku pisząc : "...czy nie znaczy tyle co Ignacy..." ?
    /mnie Ignacy kojarzy z patronem matek utraconych dzieci.../
  • czuk1 23.01.17, 17:34
    kalllka napisała: Co miałeś na myśli czuku pisząc : "...czy nie znaczy tyle co Ignacy..." ?
    > /mnie Ignacy kojarzy z patronem matek utraconych dzieci.../

.Zacytowałem znane polskie przysłowie; by czytelnik mógł zauważyć , iż czuk1 uważa -
    -europejski znak towarowy dla wódki Lubelska nie jest produktowi potrzebny.
  • czuk1 23.01.17, 18:29
    Popatrzmy na problem od strony klienta - kupującego. Kupując wódkę nie patrzę na znaki towarowe lecz na nazwę wódki. Kupując powszechne towary nie zmieniam ciągle ich marek ; korzystam z marek znanych i wcześniej używanych. A więc nie nabiorę się na towar podrobiony.
    Może jestem zacofany ale znaki towarowe UE dla mnie nie mają znaczenia. Wątpię czy producent "Lubelskiej" musi aż tak zabiegać o ten znak UE, że zapewni bezpieczeństwo wyrobowi, poprawi jego konkurencyjność, poprawi markę.
  • marynazmlyna 23.01.17, 15:49
    EU to jest lewicowa organizacja,co za mna powtorzyl rowniez Trump,pod kierownictwem lewicowych Niemiec o czym tez wszyscy normalni ludzie wiedza.
    Niemcy sie promuja i Polacy nawet wodke musza pic niemiecka.

--
    Nie dopisuje sie do watkow lewackich oszolomow,bo oni chca zniszczyc madrych i inteligentnych oraz zniszczyc Polske.
  • wikul 23.01.17, 17:37
    Głupich nie sieją. Jednak obciążanie tą głupotą całej UE jest tak samo głupie. Pamiętam jak Amerykanie przyczepili się do polskich folklorystycznych nagród Oskara (od Oskara Kolberga)twierdząc że to plagiatowanie ich Oscarów czy coś w tym rodzaju. Nic to że ich Oskar jest przez "C" as nasz przez"K". Prawdopodobnie doprowadzili do tego że nasza nagroda nazywa się nagrodą im.Oskara Kolberga.
    Warto jednak zanim się obrazimy zrobić w odpowiednim czasie rozeznanie, promocję oraz zastrzeżenie patentowe.
    Płacz i lament nad rozlanym mlekiem już nic nie pomoże.

www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/kultura-i-dziedzictwo/nagrody-i-wyroznienia/nagroda-im-oskara-kolberga.php
  • qwardian 23.01.17, 19:09
    Nie wiedziałem, że wódka jest jeszcze legalna za naszą zachodnią granicą. Niech te kebaby nie podskakują, Lubeka, włącznie z Brenabórzem, (Brenna) to słowiańskie miasta, ktore są pod tymczasową niemiecką administracją...

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • igor4.uk 25.01.17, 15:46
    A powinien?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka