Dodaj do ulubionych

Opozycja jedzie do Oświęcimia

15.02.17, 08:42
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ah/vb/dgus/4mzYnzhfCYYsmAxT6X.png

W Opozycji (celowo z dużej litery) trwa nieustanny konkurs kto wpadnie na głupszy pomysł.
Opozycja jedzie do Oświęcimia. Będzie apelować do świadków wypadku premier Szydło
Edytor zaawansowany
  • 15.02.17, 09:55
    A konkretnie, to co Ci się w tym pomyśle nie podoba?

--
    H.
  • 15.02.17, 10:07
    A od kiedy to opozycja robi za Fundację Helsińską? Od kiedy to sala sądowa jest polem starcia władzy i opozycji? Opozycja ma parlament, a wchodzi w buty pozarządowych inicjatyw strzegących wolności obywatelskich. Od kiedy to opozycja zajmuje się wyszukiwaniem świadków wypadku drogowego?

--
    "Każdy rząd, który jest dość silny, by dać ci wszystko czego pragniesz, jest dość silny by zabrać ci wszystko co posiadasz."
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 10:09
    O czasów KOR.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • 15.02.17, 10:16
    wkkr napisał:

> O czasów KOR.

Ile KOR miał szabel w Sejmie?Ile dostawał dotacji budżetowej? Pod jaką pozycją był zarejestrowany w Rejestrze partii politycznych?

--
    "Każdy rząd, który jest dość silny, by dać ci wszystko czego pragniesz, jest dość silny by zabrać ci wszystko co posiadasz."
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 13:44
    KOR "miał" tylu posłów w sejmie na ile ówczesna władza pozwalała (wqrwa mnie określanie głosów poselskich mianem szabel, jest to obraza dla tych którzy faktycznie w interesie RP szablami robili). KOR działał na takich warunkach prawnych na jakie mu władza ówczesna pozwalała.
    KOR był wtedy jedyną realna opozycją polityczną. Z powodów od niego niezależnych był odpowiednikiem dzisiejszych partii opozycyjnych i to sama ówczesna władza w takiej roli KOR obsadziła.

--
  • 15.02.17, 13:47
    Jak zwykle niczego nie zrozumiałeś.

> KOR był wtedy jedyną realna opozycją polityczną

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 13:52
    Erystyka nie jest twoją mocną stroną.
    =============================
    Powiedz jakim prawem śmiesz określać partiom opozycyjnym zakres ich działania?
    PS
    I daruj sobie wycieczki ad personam bo ja za długo siedzę na forach gazeta.pl by robiły one na mnie jakiekolwiek wrażenie. Traktuje je raczej jako przejaw bezradności mojego interlokutora.

--
  • 15.02.17, 14:05
    wkkr napisał:

> Erystyka nie jest twoją mocną stroną.

Tak mówią ci co mają jeszcze gorszą. smile
    Weź ty się Abstrakt ogarnij. Kierowca gentlmen Jaroszewicz robi u ciebie za niedościgły wzór władzy na drodze publicznej, a prylowski system partyjny za ideał w zakresie obrony praw jednostki.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 20:37
    wkkr napisał:

> Powiedz jakim prawem śmiesz określać partiom opozycyjnym zakres ich działania?

To proste. Opozycja powinna działać zgodnie z wytycznymi Prezesa. Ostatnio wielokrotnie wypowiadał się z niesmakiem o działaniach opozycji. W PiS-ie przekaz jest jasny. Opozycja powinna być zinstytucjonalizowana i konstruktywna. Jak w PRL-u. inaczej trzeba ja nazywać opozycją totalną. A wiadomo jakie pejoratywna znaczenie ma określenie "totalna".
  • 15.02.17, 10:12
    Nie wiem dlaczego ale twój post przypomniał mi manifestacje poparcia z marca 68.
    "Pisarze do piór"
    "Syjoniści do Syjamu"
    Swoimi pretensjami wpisujesz się w tę narrację.

--
  • 15.02.17, 10:14
    A mnie się zdaje, że odkleiłeś się od rzeczywistości.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 13:47
    A ty mi powiedz, dlaczego wolnym obywatelom RP zrzeszonym w opozycyjnych partiach politycznych odmawiasz prawa do brania w obronę obywatela RP pozostającego w sporze prawnym z rządem RP?
    ================
    oleg myślisz bolszewickimi schematami, za długo w prl żyłeś i teraz to wyłazi w twoich postach.

--
  • 15.02.17, 19:20
    oleg3 napisał: A mnie się zdaje, że odkleiłeś się od rzeczywistości.

Chyba nie bardzo .... się odkleił.
    Opozycja w imieniu przeciwników obecnej władzy chce zdemaskować jej stronniczość w sprawie tego wypadku. Patrzy władzy na ręce. Widzimy tę stronniczość od samego początku sprawy. Z góry wiadomo, że winny jest młodzieniec , kierowca Seicento.

A swoją drogą myślałem, że do Oświęcimia pojechał Budka i Sowa. A tu widzę całą grupę posłów PO. To już przesada. To błąd , na pewno.

--
    Demaskujemy tu prymitywną, wyssaną z palca propagandę wirtualnych najemników Rosji na forach Agory aby widzieli, że ich propaganda nie trafia do umysłów Polaków, że jest od razu rozszyfrowana jako kłamliwa.
  • 15.02.17, 19:33
    czuk1 napisał:

> A swoją drogą myślałem, że do Oświęcimia pojechał Budka i Sowa. A tu widzę całą
    > grupę posłów PO. To już przesada. To błąd , na pewno.

Toż ja o tym. Strzelanie z armaty do wróbla.

• 15.02.17, 10:16
    Zostaw Fundację Helsińską w spokoju i przypomnij sobie ile razy tu na forum stawiałeś zarzut odnoszenia się do tytułu artykłu z całkowitym pominięciem jego treści. Treść zawarta jest w trzech zdaniach:
    • Liderzy PO udają się do Oświęcimia, gdzie spotkają się z władzami miasta
    • Będziemy apelować o pełne i rzetelne wyjaśnienie okoliczności wypadku - mówią
    • Ich zdaniem MSWiA wywiera w tej sprawie naciski na policję i prokuraturę

Dlaczego autor nadał taki tytuł, nie wiem i nie mam zamiaru tego dochodzić. Poza tym ograniczyłeś rolę i pole działania sejmu do sali sejmowej, co nie jest zgodne w zasadzie z niczym, oprócz Twojej supozycji.

--
    H.
  • 15.02.17, 10:23
    hymenos napisał:

> Poza tym ograniczyłeś rolę i pole działania sejmu do sali sejmowej,
    Nic nie pisałem o działaniach sejmu. Pisałem o niektórych możliwościach opozycji parlamentarnej. Poza tym nie twierdzę, że Schetyna nie może obchodzić pieszo cały Oświęcim i okolice w poszukiwaniu świadków. Twierdzę tylko, że jest to pomysł głupi czyli taki, który oddala PO od wyborczego sukcesu.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 10:29
    oleg3 napisał:

> hymenos napisał:
    >
    > > Poza tym ograniczyłeś rolę i pole działania sejmu do sali sejmowej,
    > Nic nie pisałem o działaniach sejmu. Pisałem o niektórych możliwościach opozycj
    > i parlamentarnej. Poza tym nie twierdzę, że Schetyna nie może obchodzić pieszo
    > cały Oświęcim i okolice w poszukiwaniu świadków. Twierdzę tylko, że jest to pom
    > ysł głupi czyli taki, który oddala PO od wyborczego sukcesu.
    >

W zalinkownym tekście stoi: Liderzy Platformy mają ponadto zaapelować do naocznych świadków wypadku, by zgłaszali się i przedstawili swoją wersję wydarzeń. Od kiedy to apelowanie polega na oblatywaniu pieszo okolic??? Czy ty przypadkiem nie za długo siedziałeś w sosie kserokopiarki i tego z numerkiem?

--
    H.
  • 15.02.17, 10:33
    Hymenosie nie łapiesz sarkazmu!
    > Od kiedy to apelowanie polega na oblatywaniu pieszo okolic???

Przyznaję się do błędu. Pomysł pana przewodniczącego PO jest genialny i jeszcze przed wakacjami spowoduje upadek pisowskiego rządu. Bardzo przepraszam wszystkich forumowiczów za prześmiewczy ton nie licujący z godnością Przewodniczącego.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 10:40
    Sarkazm jest widoczny dopiero w tej wypowiedzi. Jest tyle przesłanek do tego, by twierdzić, że z kierowcy seicento wymiar sprawiedliwości próbuje zrobić kozła ofiarnego, że działania parlamentarzystów mają swoje uzasadnienie. A to, apel spowoduje upadek rządu jest sarkazmem na Twoje pisanie, co w sumie chwali Ci się.

--
    H.
  • 15.02.17, 11:06
    Jakieś przesłanki "na kozła ofiarnego" są. Tyle, że to jest robota dla prawników. Politycy, ci z opozycji też, winni się powstrzymywać. Na głodówki przyjdzie czas. Na razie "trwają czynności" i nawet nie wiadomo czy zarzut "niewłączenia kierunkowskazu" się utrzyma. Zrozumiałbym gdyby lokalny poseł (czy kilku) monitorowali sprawę na miejscu. A wizyta Schetyny z obstawą tylko zaciemnia obraz. Zamiast młodego pokrzywdzonego butą waaadzy mamy kłótnie polityków, a te Polacy mają raczej w doopie.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 11:02
    Sekta oświęcimska. Politikiere macht frei...

--
    W tym szaleństwie jest metoda.
    Hamlet, Akt II, scena 2
  • 15.02.17, 11:32
    Kierowca Seicento, najmłodszy holocaust surviver wyzwolony 15 lutego 2017 przez bohaterskich działaczy Platformy Obywatelskiej..

--
    Hamlet, Akt II, scena 2
  • 15.02.17, 11:46
    wielkimi krokami zbliża się do nas. Konszachty platfuserii z diabłem i wysyłanie szatana w postaci kierowców fiacików i innych stojących na czerwonym świetle, znaczy się działalność diabelskich mocy, zostanie przy pomocy egzorcyzmów skutecznie wyrugowana.

qwardian napisał:

> Kierowca Seicento, najmłodszy holocaust surviver wyzwolony 15 lutego 2017 przez
    > bohaterskich działaczy Platformy Obywatelskiej..
    >

--
    H.
  • 15.02.17, 12:15
    Już po wypadku prezydenta Dudy postulowałem likwidację BOR-u.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 12:20
    Mam wątpliwości. Problem tkwi w mentalności a nie w strukturze. Zmianami strukturalnymi mentalności nie zmienisz.

--
    H.
  • 15.02.17, 12:45
    no i ma być likwidowany ma zostać powołane Narodowe Cośtam (słowo "Narodowe" jest tu bardzo ważne, bo gwarantuje sukces, profesjonalizm od razu ustawia daną instytucję w określonej pozycji, innej niż ta, w której stało ZOMO)

Narodowe Cośtam ma w swoich działaniach kierować się etosem Armii Krajowej, cokolwiek by to miało oznaczać...

oleg3 napisał:

> Już po wypadku prezydenta Dudy postulowałem likwidację BOR-u.
    >

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • 15.02.17, 13:53
    oleg3 napisał:

> Już po wypadku prezydenta Dudy postulowałem likwidację BOR-u.
    =============
    I ty innym zarzucasz oderwanie od rzeczywistości...
    bhahahaah smile

--
  • 15.02.17, 12:28
    hymenos napisał:

> wielkimi krokami zbliża się do nas.

Ale tam... zbliża się. Już tu jest.
    telewizjarepublika.pl/hold-dla-premier-beaty-szydlo,44500.html
    Ale Oleg ma rację, pomysł PO to polityzowanie zwykłego wypadku drogowego.
    Nawet Kaczor w pierwszym impulsie człowieczeństwa oświadczył, że:
    " Młody człowiek uznał, że może skręcać, może zmieniać pas i uderzył w samochód. Tutaj naprawdę nie ma co się doszukiwać czegoś innego"

Dopiero po reakcji opozycji, wrócił do zwykłej formy:
    "To może być wezwanie, żeby takie zdarzenia miały charakter nieprzypadkowy"

I teraz chłopak ma naprawdę powody do obaw.
    Tym bardziej, że zaczyna się wojna ekspertów, a w takiej wojnie najmniej ważny jest człowiek.
    Pierwszą bzdurę już mamy, to te rzekome 70 m. odstępu .
    www.google.pl/maps/place/W%C4%85ska,+O%C5%9Bwi%C4%99cim/@50.0435678,19.2046805,3a,75y,323.01h,67.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1svWhBp6SYejiIGUbaUsWGgA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4716957d747dad19:0x52f18a74ad2a37cf!8m2!3d50.043249!4d19.2050949!6m1!1e1
    To wylot z ulicy Wąskiej. Za miarę długości można posłużyć się stojącymi tam samochodami.
    Zakładając, że mają 5 m długości, a są krótsze, to i tak wychodzi ok. 35 m.
    I tak, ze zwykłego wypadku zrobiło się partyjne mordobicie
    --
    benek231 napisał: Wpadka przy stosunku zakończona aborcją jest jak najnormalniejszym sposobem na wyjście z kłopotu. Co za różnica czy będzie to aborcja człowieka, czy tez ludzkiego embrionu.
  • 15.02.17, 12:49
    dachs napisał:

> Ale Oleg ma rację, pomysł PO to polityzowanie zwykłego wypadku drogowego.

Polityzowanie jest permanentną cechą działalności polityków. To nic nie wnosi do tego przypadku. Pretensje można by mieć, gdyby tu nie chodziło o premiera rządu a zwykłego obywatela.

> Nawet Kaczor w pierwszym impulsie człowieczeństwa oświadczył, że:
    > " Młody człowiek uznał, że może skręcać, może zmieniać pas i uderzył w samoc
    > hód. Tutaj naprawdę nie ma co się doszukiwać czegoś innego
    "

A nie mógł? To przecież budzi wątpliwości.

>
    > Pierwszą bzdurę już mamy, to te rzekome 70 m. odstępu .
    > www.google.pl/maps/place/W%C4%85ska,+O%C5%9Bwi%C4%99cim/@50.0435678,19.2046805,3a,75y,323.01h,67.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1svWhBp6SYejiIGUbaUsWGgA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4716957d747dad19:0x52f18a74ad2a37cf!8m2!3d50.043249!4d19.2050949!6m1!1e1
    > To wylot z ulicy Wąskiej. Za miarę długości można posłużyć się stojącymi tam sa
    > mochodami.
    > Zakładając, że mają 5 m długości, a są krótsze, to i tak wychodzi ok. 35 m.
    > I tak, ze zwykłego wypadku zrobiło się partyjne mordobicie

Myślę, że coś pomyliłeś w interpretacji przekazu 90m, nie 70 to odległość skrzyżowania od miejsca zdarzenia. Nagranie monitoringu
    Odległość między pierwszym a drugim pojazdem to 20m, prędkość 50-60km/g. Zatem ani nie bzdura i nie w tym problem na co wskazujesz.
    --
    H.
  • 15.02.17, 13:31
    hymenos napisał:

> Myślę, że coś pomyliłeś w interpretacji przekazu 90m, nie 70 to odległość skrzy
    > żowania od miejsca zdarzenia. Nagranie monitoringu
    > Odległość między pierwszym a drugim pojazdem to 20m, prędkość 50-60km/g. Zatem
    > ani nie bzdura i nie w tym problem na co wskazujesz.

Nie pomyliłem. Opierałem się na innych źródłach:

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wypadek-premier-Beaty-Szydlo-to-nagranie-podwaza-wersje-MSWiA,wid,18701111,wiadomosc.html?ticaid=118a16
    Oto istotny fragment:
    " Według gościa stacji Jerzego Dziewulskiego, byłego szefa ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, ta odległość mogła być jeszcze większa - mogła sięgać nawet 70 metrów. "

Pewnie się to wszystko będzie i tak z godziny na godzinę zmieniać, ale nie zmienia to faktu, że jeden ekspert już się zacietrzewił.
    Potem zacietrzewi się jeszcze paru, trzeba będzie prosić o pomoc p. Biniendę, i tak się będzie kręcić z pożytkiem dla polityki, ze szkodą dla chłopaka.
    I w tym jest właśnie problem.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • 15.02.17, 13:59
    dachs napisał:

> Oto istotny fragment:
    > " Według gościa stacji Jerzego Dziewulskiego, byłego szefa ochrony prezydenta A
    > leksandra Kwaśniewskiego, ta odległość mogła być jeszcze większa - mogła sięgać
    > nawet 70 metrów. "

Niestety, ale Twoja pomyłka jest ewidentna. Niezależnie od tego jak często Dziewulski puszcza bąki w stacjach publicznych, jego wypowiedź oparta była o monitoring zrobiony 500m przed miejscem wypadku (na rondzie) i opublikowany nieco wcześniej. Ty zaś jego wypowiedź odniosłeś do publikacji późniejszej.

> Potem zacietrzewi się jeszcze paru, trzeba będzie prosić o pomoc p. Biniendę, i
    > tak się będzie kręcić z pożytkiem dla polityki, ze szkodą dla chłopaka.
    > I w tym jest właśnie problem.
    I tu muszę odwołać się do Smoleńska. Problem jest w tym, że politycy, którzy teraz są przy władzy mieli słuszne skądinąd pretensje do Sikorskiego o to, że stwierdził winę pilotów a teraz taki Błaszczak bezpośrednio po wypadku orzekł winę kierowcy i wzorowe zachowanie eskortujących p. premier. W tym widzę problem i to nie jeden.
    Jeśłi chodzi o opozycję to konstytucyjną rolą parlamentu jest kontrola władzy i twierdzenie praktyczna realizacja tej roli jest głupotą, jest nieuzasadniona czy cokolwiek w tym stylu stanowi problem zasadniczy. Tymczasem władza chce sądzić parlamentarzystów grożąc im sądami i komisją odpowiedzialność parlamentarnej. Celowo pomijam tu jakość, bo cały ten parlament nadaje się do wystrzelenia w kosmos.

--
    H.
  • 15.02.17, 14:47
    hymenos napisał:

> Niestety, ale Twoja pomyłka jest ewidentna. Niezależnie od tego jak często Dzie
    > wulski puszcza bąki w stacjach publicznych, jego wypowiedź oparta była o monito
    > ring zrobiony 500m przed miejscem wypadku (na rondzie) i opublikowany nieco wcz
    > eśniej. Ty zaś jego wypowiedź odniosłeś do publikacji późniejszej.

Tu jeszcze inne źródło:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21374327,nowe-nagranie-pokazuje-kolumne-rzadowa-chwile-pozniej-doszlo.html#TRNajCzytSST
    A w źródle fragment:
    "Nagranie pochodzi z ul. Wąskiej, która jest oddalona od miejsca wypadku o około 70 metrów. Widać na nim, że pierwsze auto oddzieliło się od reszty kolumny; dalej jechała limuzyna szefowej rządu Beata Szydło. Eksperci uważają, że między pierwszym a drugim autem w kolumnie mogła wynieść nawet 70 metrów - ich zdaniem to zbyt dużo.

Prośba moja była by taka, żebyś nie zarzucał mi pomyłki, bo co będzie gdy owe 500 m na które się wyżej powołujesz też okaże się nieprawdą? A sytuacja rozwija się dynamicznie.

> I tu muszę odwołać się do Smoleńska. Problem jest w tym, że politycy, którzy te
    > raz są przy władzy mieli słuszne skądinąd pretensje do Sikorskiego o to, że stw
    > ierdził winę pilotów a teraz taki Błaszczak bezpośrednio po wypadku orzekł winę
    > kierowcy i wzorowe zachowanie eskortujących p. premier. W tym widzę problem i
    > to nie jeden.

Co do tego nie ma sporu.

> Jeśłi chodzi o opozycję to konstytucyjną rolą parlamentu jest kontrola władzy i
    > twierdzenie praktyczna realizacja tej roli jest głupotą, jest nieuzasadniona c
    > zy cokolwiek w tym stylu stanowi problem zasadniczy. Tymczasem władza chce sądz
    > ić parlamentarzystów grożąc im sądami i komisją odpowiedzialność parlamentarnej
    > . Celowo pomijam tu jakość, bo cały ten parlament nadaje się do wystrzelenia w
    > kosmos.

Tu też nie ma sporu. A w poście Olega nie znalazłem nic o tym, że opozycji nie wolno.
    Znalazłem tylko, ... że głupio. I z tym się zgadzam.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • 15.02.17, 15:04
    dachs napisał:

> Prośba moja była by taka, żebyś nie zarzucał mi pomyłki, bo co będzie gdy owe 5
    > 00 m na które się wyżej powołujesz też okaże się nieprawdą? A sytuacja rozwija
    > się dynamicznie.

Nie jestem zainteresowany tego typu kłótniami, mimo to pozostanę przy swoim. Pomyliłeś odległość od wypadku z odległością między pojazdami, powołałeś się na Dziewulskiego a późniejsza próba powołania się na kolejny artykuł jest pozbawiona sensu. Teraz ja mam prośbę, skończ spór w tej kwestii, bo nic tu się nie zmieni.

>
    > Znalazłem tylko, ... że głupio. I z tym się zgadzam.

To kwesta oceny. Tak jak Olega, tak Ciebie proszę o uzasadnienie.

--
    H.
  • 15.02.17, 21:14
    hymenos napisał:

> Nie jestem zainteresowany tego typu kłótniami, mimo to pozostanę przy swoim.

Trwaj.

> Pomyliłeś odległość od wypadku z odległością między pojazdami, powołałeś się na
    > Dziewulskiego a późniejsza próba powołania się na kolejny artykuł jest pozbawiona sensu.

Dowiodłem, że nie tylko Dziewulski... Wychodzi na to, iż fakt że o 70 m odległości między samochodami pisali o tym także inni pogrąża mnie jeszcze bardziej.
    Niech Ci będzie.

> > Znalazłem tylko, ... że głupio. I z tym się zgadzam.
    >
    > To kwesta oceny. Tak jak Olega, tak Ciebie proszę o uzasadnienie.

Wyjaśniłem to poniżej w poście do Andrzeja.
    Dodam tu jeszcze, że ze sprawy Nieludzkirządpisu kontra Boguduchawinnychłopak, w której sympatie społeczne były jednoznacznie po stronie chłopaka zrobiono sprawę PiS kontra PO, a tu sympatie nie są już tak jednoznacznie rozłożone.

--
    benek231 napisał: Wpadka przy stosunku zakończona aborcją jest jak najnormalniejszym sposobem na wyjście z kłopotu. Co za różnica czy będzie to aborcja człowieka, czy tez ludzkiego embrionu.
  • 15.02.17, 13:37
    oleg3 napisał: W Opozycji (celowo z dużej litery) trwa nieustanny konkurs kto wpadnie na głupszy pomysł.
    Głupi pomysł .... to tytuł artykułu. Opozycja nie działa głupio lecz rutynowo. Nie angażuje się cała opozycja, tylko jej 2-3 osoby .... z kręgu fachowców. Opozycja sprawdza tylko czy w sprawie 21-latka nie ma przekrętów, by na niego zrzucić całą odpowiedzialność za wypadek.
    --
    PS. Demaskujemy prymitywną, wyssaną z palca propagandę wirtualnych najemników Rosji na forach Agory aby widzieli, że ich propaganda nie trafia do umysłów Polaków, że jest od razu rozszyfrowana jako kłamliwa.
  • 15.02.17, 14:51
    A pamiętasz, Olegu, jak broniłeś domorosłych amatorów badania wypadku smoleńskiego? Wtedy nie przeszkadzało Ci amatorskie śledztwo.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • 15.02.17, 15:38
    Poproszę o link, pamięć już nie dopisuje. Przypominam sobie, że broniłem wolności nauki, wolności dyskusji, ale nie przypominam sobie bym bronił domorosłych amatorów. Ja zresztą - z zasady - nie wchodzę w kwestie techniczne.

> A pamiętasz, Olegu, jak broniłeś domorosłych amatorów badania wypadku smoleńskiego? Wtedy nie przeszkadzało Ci amatorskie śledztwo.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 15:44
    forum.gazeta.pl/forum/w,13,146946426,146946426,Fiasko_eksperymentu_myslowego_Macierewicza_.html
    --
  • 15.02.17, 16:35
    No i która moja wypowiedź została na książęcym dworze uznana za obronę "domorosłych amatorów"? Nie mam się czego wstydzić i proszę każdy mój post z przywołanego wątku rozpowszechniać bez ograniczeń.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 18:01
    Plus wątek o książce poświęconej błędom w pilotażu. Tam też było o domorosłych amatorach.

--
  • 15.02.17, 18:12
    xiazeluka napisała:

> Plus wątek o książce poświęconej błędom w pilotażu. Tam też było o domorosłych
    > amatorach.

Szczególnie interesuje mnie to "też". My proste chłopy używamy tego słówka w takiej mniej więcej sytuacji: Zośka to krasna dziewka, Anka też. Na książęcym dworze jakoś inaczej się tego używa. Ciekawe jak?

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 20:00
    Nie wcielaj się w cepka. Mła ta maniera nudzi.

--
  • 15.02.17, 19:00
    ..."opozycja" wykorzystuje katastrofalny błąd propagitacyjny Poputczyków i Sprzedawczyków. Platfusi byliby durniami, gdyby tego nie zrobili. Dla nich ta sprawa to dar od Niebios (i PiSu), który muszą grzać ile wlezie.

Absolutnie logiczne jest ustawienie się w roli obrońcy samotnego młodzieńca napastowanego przez potężną krętaczą machinę partyjno-państwową. Gdybym projektował akcje propagandowe, to bym zrobił to samo na ich miejscu. Zwłaszcza że PiSie reagują na sytuację zgodnie ze swoim poziomem inteligencji, czyli jak debile.

Rozumiem, że cię to może denerwować, ale trochę logiki proszę. Ta katastrofa to maleńki tłuściutki Smoleńsk dla opozycji. Jak go dobrze rozegrają, to suweren może zacząć być wobec PiSu nieufny.

Ta sprawa to jak sławne ośmiorniczki. Od ośmiorniczek zaczął się zjazd platfusów. A już sposób, w jaki się PiSie podkładają, aż się prosi, żeby ich strepować.
  • 15.02.17, 19:20
    Nie słyszałem by w sprawie ośmiorniczek ówczesna opozycja organizowała wyjazdowe posiedzenie. PiS - pewnie z braku pomysłu, a nie z wyrachowania - właściwie się nie wtrącał.
    > Rozumiem, że cię to może denerwować, ale trochę logiki proszę.
    Mnie to bawi. Opozycja nawet dar od losu spie....

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 22:48
    ...posiedzenie, a oni chodzą do restauracji tylko po zamachach na samoloty prezydenckie.
  • 15.02.17, 19:53
    Rozmawiam z wieloma znajomymi, równiez z pracownikami i prawie wszyscy identyfikują się z młodym chłopakiem. Wiedzą, że ich też to mogłoby spotkać i napuszczenie na tego młodego chłopaka całej machiny policyjno-prokuratorskiej z ogłaszaniem przez najważniejszych tez o jego winie działa odstraszająco. Pokazuje nieludzką twarz machiny państwowej tworzonej przez PiS.
  • 15.02.17, 20:06
    Andrzeju.
    Najgorsze co może zrobić PiS to wywołać u "prostego człowieka" wrażenie, że ma go w doopie. Stąd jednoznacznie negatywna ocena projektu "metropolii warszawskiej" czy wypadku kolumny MON (pisał o tym qwardian, pisałem ja). Tak by i było w związku z wypadkiem Szydło. Ale PO weszła do gry i przypomniała "prostemu człowiekowi" jak się zachowywała obecna opozycja gdy była władzą. "Prosty człowiek" stracił zainteresowanie wypadkiem pani premier. Przypomniał sobie ośmiorniczki.

--
    Winston Churchill
  • 15.02.17, 21:56
    Nie sądzę, żeby osmiorniczki były tu odpowiednią przeciwagą. Dla osmiorniczek przeciwagą mogą byc Misiewicze.

Wypadek i przedwczesne oskarżenie człowieka to co innego. PiS burzył się na oskarżenie pilotów i gen. Błasika przed zakończeniem śledztwa. Powinien na to być wyczulony, a tu wyłazi hipokryzja.
  • 15.02.17, 20:52
    andrzejg napisał:

> Rozmawiam z wieloma znajomymi, równiez z pracownikami i prawie wszyscy identyfi
    > kują się z młodym chłopakiem. Wiedzą, że ich też to mogłoby spotkać i napuszcze
    > nie na tego młodego chłopaka całej machiny policyjno-prokuratorskiej z ogłaszan
    > iem przez najważniejszych tez o jego winie działa odstraszająco. Pokazuje nielu
    > dzką twarz machiny państwowej tworzonej przez PiS.

Andrzeju, czy ci znajomi zaczęli się identyfikować z Sebastianem przed, czy po wyprawie posłów PO do Oświęcimia?
    To zasadnicze pytanie, bo chodzi o to, czy suweren myśli samodzielnie, czy potrzebuje do tego posłów PO.
    Ja sądzę, że potrafi myśleć samodzielnie, natomiast bardzo sceptycznie podchodzę do zręczności polityków mojej, niegdyś ulubionej partii.
    Ja przewiduję taki rozwój wydarzeń, że Kaczor wyczeka do momentu kiedy napaleni obrońcy Sebastiana się wygłupią, a potem wyciszy sprawę i Sebastian wyjdzie na swoje.
    I PiS znowu wyjdzie na przyjaciela małego człowieka, a suweren na durnia.

--
  • 15.02.17, 21:53
    Od pierwszego dnia słyszałem ubolewania nad losem chłopaka. Nie chodziło już o sam PiS, ale każdy zdawał sobie sprawę, że w starciu z machiną urzędniczą prosty człowiek nie ma szans. PiS na dokładkę sam się pogrąża swoimi akcjami, czy to wskazaniem winnego przed prokuratorem ( rozumiem,że Błaszczak broni swojego tyłka) , czy teraz grożeniem opozycji prokuraturą ( wzmaga poczucie opresyjnego państwa) , a na koniec połajanki księdza na ludzi spontanicznie robiących zbiórkę dla tego chłopaka ( tu zaczyna mieszać sie kościół - poprzez tego siędza).

Przecież oni wszyscy powinni siedzieć cicho wskazując, że sprawa jest w toku i odpowiednie służby działają. Jednak te służby są same w strachu o swoje stołki i wychodzą przed szerego ogłaszając przyznanie sie do winy chłopaka ( informacja z policji z pierwszego dnia). Czuć atmosferę zaszczucia.

Na PO i Nowoczesną plują , za zorganizowanie chłopakowi porządnego adwokata. Być moze taki znalazłby się sam , bo jakby nie było dla odważnego to wielka gratka zmierzyć się z systemem. Ten ruch był prawidłowy.

Nie wiem co z akcją wyjazdu do oświęcimia. To zależy jak będą się zachowywać. Przecież świadkowie są, choćby ten gościu z psem na spacerze, którego było widać na filmie. Jednak wielu się boi. Podejrzewam, że ta akcja ma dodać im odwagi.
  • 15.02.17, 22:38
    dachs napisał:

> To zasadnicze pytanie, bo chodzi o to, czy suweren myśli samodzielnie, czy pot
    > rzebuje do tego posłów PO.

Pytanie wyciąłem, bo nie ma ono zasadniczego charakteru. Z tego co wiem, pierwsza była matka suwerena, która zgłosiła się do biura posła, akurat z PO. Przedstawiciele suwerena, co by o nich nie mówić są między innymi od tego, żeby w trudnych sprawach można było się do nich zgłosić z prośbą o pomoc. Udzielanie takowej przed zgłoszeniem, bądź rozszerzanie zakresu pomocy poza prośbę nie jest przejawem głupoty.

> Ja sądzę, że potrafi myśleć samodzielnie, natomiast bardzo sceptycznie podchodz
    > ę do zręczności polityków mojej, niegdyś ulubionej partii.

No cóż, to Twoja ulubiona partia. Tu mogę dodać jedynie tyle, że nawet najlepsze pomysły, najlepiej wykonane nie odniosą skutku ze względu jak to się mówi, na demony przeszłości. Na zasadzie doświadczenia umysłowego, sądzę, że gdyby nawet taki Kwaśniewski pojawił w PO w miejsce Schetyny to jego najgłupszy ruch przyniósł więcej pozytywnych efektów niż najmądrzejsze posunięcie obecnych wodzów partii. Chcę przez to powiedzieć, że jedynie postawienie na zupełnie nowe twarze mogłoby ewentualnie coś zmienić w sytuacji partii a i to bez gwarancji sukcesu.

> Ja przewiduję taki rozwój wydarzeń, że Kaczor wyczeka do momentu kiedy napaleni
    > obrońcy Sebastiana się wygłupią, a potem wyciszy sprawę i Sebastian wyjdzie na
    > swoje.

Oprócz tego, że jeśli chodzi o scenariusze to można ich tworzyć na pęczki, to ten ma akurat jedną słabą stronę, wymaga wygłupu obrońców a nie sądzę, by udanie się do władz miasta czy apel o zgłaszanie się świadków był takowym.

> I PiS znowu wyjdzie na przyjaciela małego człowieka, a suweren na durnia.

Pesymista. Tak jak PO, co by nie zrobiło będzie pod kreską, tak PiS co by nie zrobił będzie nad kreską. Wracając do kwestii scenariuszy myślę, że działanie PO może pomóc w pojawieniu się całkiem nowej formacji politycznej, która zdetronizuje PiS. Nie podejmuję się wyrokować czy to dobrze, czy źle.

--
    H.
  • 15.02.17, 21:25
    andrzejg napisał: Rozmawiam z wieloma znajomymi, równiez z pracownikami i prawie wszyscy identyfikują się z młodym chłopakiem. Wiedzą, że ich też to mogłoby spotkać i napuszczenie na tego młodego chłopaka całej machiny policyjno-prokuratorskiej z ogłaszaniem przez najważniejszych tez o jego winie działa odstraszająco. Pokazuje nieludzką twarz machiny państwowej tworzonej przez PiS.

Poważna forumowiczka z forum - "+,_ 60 lat" rozwija temat. Cytuję jej wpis:
    " estella50 15.02.17, 20:01

Kierowca Beaty Szydło
    – wbrew informacjom MSWiA – nie rozpoczął pracy o 18.00 w Krakowie, ale 7.00 rano Warszawie, czyli ponad 11 godzin przed wypadkiem - twierdzi Wirtualna Polska.

Premier przyleciała do Krakowa około godz. 18.00, właśnie o tej porze - zdaniem ministra Mariusza Błaszczaka - pracę rozpoczął kierowca Beaty Szydło. Przeczą temu jednak rozmówcy portalu wp.pl, funkcjonariusze BOR. Ich zdaniem kierowca premier zaczął pracę już o 7.00 rano w Warszawie, czyli ponad 11 godzin przed wypadkiem.
    www.newsweek.pl/polska/wypadek-beaty-szydlo-kierowca-z-bor,artykuly,405359,1.html?src=HP_Right_List_latest
    Dodatkowo przed wyjazdem kolumny z Krakowa okazało się, że w jednym z Audi pękła opona, a nie ma tam zapasowego koła. Na szczęście znalazło się inne auto.

....a więc nie jest to chlubne....
  • 15.02.17, 21:59
    Takie metody nie są dziwne. Stosowane w samochodach z tachografem. Jak sobie wyobrażasz pracę kierowców autobusów na dalekich trasach? Jeden śpi, a drugi jedzie. Pracę zaczyna w momencia zarejestrowania na pokładowym komputerze.

Tego bym sie nie czepial
  • 15.02.17, 22:24
    Nie czepiam się tego, tylko rozbieżności w informacjach ... o czasie pracy kierowcy.

--
    Demaskujemy tu prymitywną, wyssaną z palca propagandę wirtualnych najemników Rosji na forach Agory aby widzieli, że ich propaganda nie trafia do umysłów Polaków, że jest od razu rozszyfrowana jako kłamliwa.
  • 15.02.17, 23:37

andrzejg napisał:

> Rozmawiam z wieloma znajomymi, równiez z pracownikami i prawie wszyscy identyfikują się z młodym chłopakiem.

Pracownicy i dostawcy, to jest naturalne. Szef musi być w pozytywnym nastroju dla dobra ogółu. Mnie cieszy, że Ciebie cieszy.
    --
    Hamlet, Akt II, scena 2
  • 15.02.17, 20:14
    ... wykorzystała okazję, by siedzieć cicho i pozwoliła rządowi strzelać sobie w stopę, kolano, biodro i Bóg wie, co jeszcze, oświęcimski wypadek pani Premier może i wpłynąłby na lekką zmianę społecznych nastrojów. Jeśli jednak ktoś - słusznie - myśli sobie, że coś z tymi przejazdami VIP-owskich kolumn przez Polskę jest nie w porządku, to trudno mu nie zauważyć, że z wypowiedziami tych, którzy poprzednio Polską rządzili jest nie w porządku znacznie bardziej. I złość na rząd choćby częściowo mu przechodzi.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/opinie/jasinski/news-syndrom-oblezonego-seicento,nId,2353065#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • 15.02.17, 22:41
    Oleg3 całkowicie sie zgadzam z twoją wypowiedzią, opozycja która zajmuje sie duperelami a nie sprawami państwowymi nie jest opozycją wartą czegokolwiek, po prostu można śmiało powiedzieć banda nie dbająca o państwo czekająca na duperele by z tego robić państwowe afery.
    Mieli poważne sprawy by zmusić rząd do ustępstwa, a mimo tego siedzieli cicho i sprawa ucichła bo im tak przykazano, jest to opozycja która ma dbać o państwowe i społeczne dobro?
    Taką opozycję tylko wyśmiać i pogonić ją tam gdzie przysłowiowy pieprz rośnie.
  • 15.02.17, 23:26
    ... ślepo wierząc policyjnym nadgorliwcom i nie wspierając nieszczęśnika przypadkowo uwikłanego w historię przemierzycy dojeżdżającej do pracy ze wsi do Warszawy?

Chcieli uzbierać 5 tys. na seicento dla 21-latka z Oświęcimia. Wynik przerósł najśmielsze oczekiwania

deser.gazeta.pl/deser/7,111858,21375735,chcieli-uzbierac-5-tys-na-seicento-dla-21-latka-z.html#BoxDesImg&a=48&c=46
  • 17.02.17, 00:03
    ...potwierdza to, o czym piszę.
  • 15.02.17, 23:37
    monalisa2016 napisał(a):

Nie martw się o polską opozycję, martw się o opozycję rosyjską. Tam nie ma nic do powiedzenia i duperelami się nie zajmuje. Pewnie chciałabyś żeby tak było i w Polsce.
    Przy okazji esemes od ojca nieszczęśnika z Oświęcimia. W świetle tego listu sprawa wygląda nieco inaczej.

www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/oswiecim-posel-marek-sowa-ujawnia-sms-od-ojca-sebastiana-k,11796302/
  • 15.02.17, 23:49
    Już nie wystarczą próby ośmieszania opozycji. Przyszła pora na straszenie.

PiS będzie ścigać internautów za komentarze po wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pis-b%c4%99dzie-%c5%9bciga%c4%87-internaut%c3%b3w-za-komentarze-po-wypadku-beaty-szyd%c5%82o-w-o%c5%9bwi%c4%99cimiu/ar-AAmXmBg?ocid=sf
    Czas kończyć wątek?
  • 15.02.17, 23:56
    Będzie a nie ściąga tu widzę różnicę, pytam sie czy media piszą rzetelną prawdę gdyż w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno o medialną prawdę.
  • 16.02.17, 00:04
    ... ws. wypowiedzi posłów opozycji

...Szef klubu PiS zadrwił z działań opozycji ws. wypadku w Oświęcimiu, a potem wytoczył najcięższe działa: PiS rozważa, czy nie zawiadomić prokuratury ws. wypowiedzi dwóch posłów. Zarzut? Wpływanie na przebieg śledztwa. Terlecki podkreślił, że "pożal się Boże" opozycja "nieustannie przekracza granice", jednocześnie sam popełnił błąd podczas konferencji. ...

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ryszard-Terlecki-rozwazamy-zawiadomienie-prokuratury-ws-wypowiedzi-poslow-opozycji,wid,18702777,wiadomosc.html?ticaid=118a21
  • 16.02.17, 00:19
    Tu ma racje z określeniem "pożal się Boże" opozycja, niestety powiedział prawdę o zdalnie sterowanej opozycji która zajmuje sie duperelami a nie właściwymi, państwowymi rzeczami ku państwowego i społecznego dobra.
    Ta polska opozycje powinno sie gonić tam gdzie pieprz rośnie szczególnie po rozmowie Merkel w ambasadzie gdzie nie słyszą trzecie uszy. To jest opozycja????????
  • 16.02.17, 23:42
    sucha24.pl/wydarzenia/jordanow/item/6211-naprawa-kolizja-w-kolumnie-prezydenta-dudy
  • 17.02.17, 00:30
    Wypadki takie czy inne zdarzają sie co dzień a wy robicie z tego afery państwowe, czy to nie dowód ze niczego z tą waszą mizerną opozycyjną jak i medialną bandą nie kumacie? smile
    Przecież dorasta to już do rangi obciachu zarówno z strony opozycji jak i mediów, jak można traktować to na poważnie i mieć zaufanie do takiej opozycji i mediów którzy zajmują sie duperelami a nie właściwymi rzeczami rangi państwowej?
    Zenada do potęgi ntej, ale to jest Polska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.