Dodaj do ulubionych

Smolensk versus Katyn

10.04.17, 21:56
Smolensk versus Katyn ... wygrywa Smolensk

Refleksja 10 kwietnia 2017 r.

Ktos wspomnial Katyn ? Ktos tam byl ? Pochylil sie ? Kwiaty zlozyl ?

Cala Wladza czci Smolensk. Patos. Koturny. Histeria. Zamach. Bomba termobaryczna.

Nowa historia ... smutne ... bo groteska.

tete

Edytor zaawansowany
 • wikul 10.04.17, 22:03
  Poniedziałkowy pokaz "ustaleń" powołanej przez rząd PiS podkomisji smoleńskiej był triumfem partyjnej woli nad prawdą i zdrowym rozsądkiem.
  Latami skrzyknięci przez Antoniego Macierewicza „eksperci” nie mogli znaleźć dowodów na wybuchy i na zamach jako przyczynę katastrofy smoleńskiej. Teraz znaleźli sposób, jak sobie z tym poradzić.

  Ponieważ na wraku i w miejscu katastrofy nie było śladów eksplozji, wymyślili, że na pokładzie wybuchła „bomba termobaryczna”, bo nie zostawia ona śladów takich jak klasyczny ładunek.

  Do bomby dopasowali fakty, pomijając oczywiste dowody zapisane np. na czarnych skrzynkach. Z pełną powagą prezentowali opinii publicznej m.in. szaleńczą teorię o samolocie, który mimo utraty kilku metrów skrzydła wcale nie musiał się rozbić, i o „eksplozji, która zabiła pasażerów” jeszcze przed uderzeniem maszyny w ziemię.

  Po tym szokującym seansie – który nomen omen odbył się w sali kinowej – dziennikarze nie mogli zadać ani jednego pytania. Wszystko to odbyło się w oficjalnej oprawie uroczystości państwowej w budynku szanowanej Wojskowej Akademii Technicznej.

  Od 10 kwietnia 2017 r. kłamstwa szarlatanów od Macierewicza pójdą w świat jako prawda głoszona przez państwo polskie. To chyba najsmutniejszy wniosek z smoleńskich uroczystości.

  wyborcza.pl/7,75968,21620937,katastrofa-smolenska-i-panstwowe-klamstwo-ludzie-macierewicza.html#BoxGWImg
 • t_ete 10.04.17, 22:18
  wikul napisał:

  > Od 10 kwietnia 2017 r. kłamstwa szarlatanów od Macierewicza pójdą w świat jako
  > prawda głoszona przez państwo polskie. To chyba najsmutniejszy wniosek z smoleń
  > skich uroczystości.

  Wiesz Wikul, ja juz nie mam sily komentowac tych rewelacji.

  Napisalam o Katyniu - bo przeciez wlasnie tam zmierzala w 2010 'smolenska delegacja'. Pan Prezydent mocno podkreslil ten cel - i to, ze 'polegli na sluzbie'.

  Ale ......... nie bylo nic o Katyniu. NIC.

  tete

 • jk2007 10.04.17, 22:08
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych z ogromnym zaniepokojeniem i rozczarowaniem przyjęło umieszczenie przez stronę rosyjską na terenie polskiego cmentarza wojennego w Katyniu tablic zawierających nieprawdziwe informacje o jeńcach bolszewickich z czasów wojny w latach 1919-1921, zmarłych w niewoli w Polsce.
  www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/aktualnosci/wiadomosci/oswiadczenie_msz_w_sprawie_tablic_zamieszczonych_na_cmentarzu_w_katyniu;jsessionid=69F75FC0D1C79F03E9090CB927CCD6B2.cmsap5p
 • t_ete 10.04.17, 22:23
  jk2007 napisał:

  > Ministerstwo Spraw Zagranicznych z ogromnym zaniepokojeniem i rozczarowaniem pr
  > zyjęło umieszczenie przez stronę rosyjską na terenie polskiego cmentarza wojenn
  > ego w Katyniu tablic zawierających nieprawdziwe informacje o jeńcach bolszewick
  > ich z czasów wojny w latach 1919-1921, zmarłych w niewoli w Polsce.

  Tak.
  Czy Pan Prezydent wybral sie 10 kwietnia by odwiedzic mogily zamordowanych w Katyniu ? Pani Premier ? Marszalek Sejmu ? Marszalek Senatu ?

  Nie.
  Bo Katyn spadl w hierarchii waznosci celebrowania rocznic. Katastrofa w Smolensku jest 'na pudle'.

  I to jest smutne.

  tete
 • wikul 10.04.17, 23:08
  t_ete napisała:

  > Czy Pan Prezydent wybral sie 10 kwietnia by odwiedzic mogily zamordowanych w Ka
  > tyniu ? Pani Premier ? Marszalek Sejmu ? Marszalek Senatu ?

  natemat.pl/205449,sprawdzamy-liste-obecnosci-lecha-kaczynskiego-w-katyniu-i-dajemy-odpowiedzi-ktorych-w-slynnym-juz-tweecie-zabraklo
 • monalisa2016 10.04.17, 23:35
  jk2007
  Przecież każdy wie tylko do polskiego MSZ nie dociera że w Katyniu obok siebie leżą pochowani Polacy jak i żołnierze z Armii Czerwonej.
  Napisz mi jako sprawdzian twojej historycznej wiedzy, kto to są ci bolszewicy? smile
  Chętnie poczytam. smile
 • jk2007 11.04.17, 16:45
  monalisa2016 napisał(a):
  > Przecież każdy wie tylko do polskiego MSZ nie dociera że w Katyniu obok siebie leżą pochowani Polacy jak i żołnierze z Armii Czerwonej.

  żołnierze z Armii Czerwonej z czasów wojny w latach 1919-1921, zmarłych w niewoli w Polsce?
 • blueelvic2 11.04.17, 01:10
  ten burze zbiera.
 • blueelvic2 10.04.17, 22:43
  Oltarz potegi rodziny Kaczynskich... Ktos powiedziel, ze z goowna nie mozna zrobic czekolady, ale zycie podpowiada, ze jednak mozna.

  Tfu...

 • t_ete 10.04.17, 23:05
  blueelvic2 napisał(a):

  > Oltarz potegi rodziny Kaczynskich... Ktos powiedziel, ze z goowna nie mozna zro
  > bic czekolady, ale zycie podpowiada, ze jednak mozna.
  >
  > Tfu...

  Nie istnieje pomnik tak wielki by ukoic bol/poczucie straty. Ale mozna probowac.

  Zwykli ludzie zyja po prostu. Z ta dziura w sercu. Takie zycie.... Skoro musza sobie radzic - to sobie radza. Maja dzieci, wnuki, prace, zyciowe pasje ... Traca bliskich ale swiat sie nie konczy. Zostaje dobra pamiec.

  Tylko niektorzy robia z tego teatr do konca zycia. Celebracja. Albo nieustajace wizyty na cmentarzu. Albo procesy sadowe wytaczane lekarzom. Wypelnienie pustki. Wieczny bol.

  Pech - gdy trafia na czleka ktory ma wielka wladze. To NASZ pech, oczywiscie.

  tete


 • blueelvic2 11.04.17, 00:58
  wyjatkowa okazja, i chociaz to brzmi jak ponury zart, smierc brata byla okazja, ktora nalezalo wykorzystac. Moze nie on sam, on byl naprawde zalobny, ... ale taki Antek Maciarewicz bardzo szybko wykalkulowal co wpadlo im w rece. Slowo (zamach) cialem sie stalo czego swiadectwem byly krzyze na Krakowskim Przedmiesciu.
 • qwardian 10.04.17, 22:54
  Janusz Palikot

  „Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu? Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?” ,” Ja uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama „ ,” Lech Kaczyński nie panuje nad swoimi urazami i emocjami. Można tylko pogodzić się z tym, że ten bachor biega po całej Europie, szaleje, krzyczy i robi wrzawę. Albo można zachować się jak rodzic i zabrać mu zabawkę. Niestety, to dziecko jest prezydentem.

  Bronisław Komorowski

  „Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera” , Jest pytanie o znaczenie pecha w polityce, gdyż rzeczywiście pan prezydent Kaczyński ma pecha, to widać, że ma pecha. Kolejne wizyty, i coś tam szwankuje´, a 29 kwietnia 2019 w rozmowie z Konradem Piaseckim powiedział : „ Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni. Więc ja bym się nigdy nie godził na tego rodzaju ustępstwa”

  --
  Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
 • t_ete 10.04.17, 23:09
  qwardian napisał:

  "Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki."

  Katynskie groby versus Smolensk. Lekcja pokory.

  tete
 • lont12 10.04.17, 23:31
  Był jeden taki kraj na świecie, w którym marszałek parlamentu zionął otwarcie nienawiścią do własnego prezydenta.
 • monalisa2016 10.04.17, 23:38
  forum.gazeta.pl/forum/w,13,163720778,163720778,Jutro_kolejna_rocznica_o_czym_trzeba_pamietac.html
 • polski_francuz 11.04.17, 07:51
  Zamordowanym w Katyniu polskim zolnierzom historia hold oddala. Jakis czas temu Rosjanie przyznali sie do klamstwa katynskiego i do tego, ze zamordowali Polakow. I tak to co sie zdarzylo przeszlo do historii polskiej. Prawda pozwolila(by) jakos ulozyc stosunki z Rosja.

  To co sie wokol Smolenska dzieje to jest szalenstwo, podsycane przez cmentarne hieny glodne wladzy za jakakolwiek cene. Ofiara hien padl juz pokoj spoleczny i pokoj polityczny w Polsce. Ale na tym nie koniec. Prasa zagraniczna podala juz informacje o bombie w Tupolewie. Polska zacznie teraz awanture na arenie europejskiej: szukajac zwady, szukajac konfrontacji.

  I za kilka lat wladzy PiSu Europejczycy stana przed wyborem czy chca umierac za Smolensk. I watpie czy wybor bedzie inny niz ten na pytanie czy "umierac za Gdansk" postawione 78 lat temu.

  Historia sie powtarza

  PF
 • lont12 11.04.17, 10:24
  Talk prawda jest ciekawa.
 • monalisa2016 11.04.17, 12:38
  Pewcia wie wszystko najlepiej, "otworzył" smile już angielskie archiwa które są na 100 lat od daty śmierci generała Sikorskiego zamknięte. General Sikorski chciał wyjaśnić sprawę z tego powodu w dziwnych okolicznościach musiał zginać, do dziś nie wyjaśniono okoliczności i przyczyn śmierci jego.
  O Katyń posądzano do niedawna Niemcy kiedy Merkel powiedziała Anglikom ze mają powiedzieć Polsce nareszcie prawdę, sprawa przybrała wtedy z strony Polskiej inny kierunek. Rosja wraz z Białorusią przekazała Polsce dokumenty dotyczące Katynia, kiedy Anglia? Jakie obawy ma Anglia ze nie chce przed czasem otworzyć i udostępnić archiwów by w końcu wyjaśnić sprawę jak mówiła dokumentacja ARTE: Churchills Verrat an Polen /Churchill'owska zdrada Polski?

  www.google.de/?gfe_rd=cr&ei=GiogVb6XLMSHOuLOgMAH#q=churchills+verrat+an+polen

 • xiazeluka 11.04.17, 13:46
  Generał Sikorski zginął w banalnych okolicznościach - w katastrofie lotniczej. Ekshumacja jego zwłok potwierdziła, że noszą one ślady typowe dla ofiar wypadków komunikacyjnych. Kolejna bujda na resorach: "Zamach w Gibraltarze".

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • xiazeluka 11.04.17, 13:48
  Naści odrobinę porządnej wiedzy:
  predatorxl.salon24.pl/705686,to-nie-byl-zamach  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • monalisa2016 11.04.17, 13:52
  xiazeluka napisała:

  > Generał Sikorski zginął w banalnych okolicznościach - w katastrofie lotniczej.
  > Ekshumacja jego zwłok potwierdziła, że noszą one ślady typowe dla ofiar wypadkó
  > w komunikacyjnych. Kolejna bujda na resorach: "Zamach w Gibraltarze".
  > >>>>>>>>>>>>>>>>>
  Upppppssss?
  Luka wie wszystko lepiej jak wypowiadający sie polscy jak i z poza granic Polski historycy > vide wspomniana wyżej dokumentacja ARTE w której są ujęte wypowiedzi nawet w j. polskim.

 • xiazeluka 11.04.17, 14:21
  Filmidło powstało w koprodukcji z TVN, które swego czasu intensywnie promowało Baliszewskiego jako tego, który odkrył "prawdę". Sam mitoman jest wymieniany jako współautor scenariusza i współreżyser:

  reżyseria: Dierk Ludwig SchaafChristoph WeinertAnna JadowskaDariusz BaliszewskiLidka Kazen
  scenariusz: Christoph WeinertDierk SchaafAnna JadowskaDariusz BaliszewskiLidka Kazen

  Dariusz Baliszewski, Anna Jadowska i Lidka Kazen to twórcy kretyńskiego filmu "Generał - zamach na Gibraltarze". Jednym słowem dowodem na prawdziwość słów Baliszewskiego jest Pani zdaniem film wyreżyserowany przez Baliszewskiego.

  Tezy Baliszewskiego zostały obalone przez prawdziwych historyków. Nic z nich nie zostało.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • monalisa2016 11.04.17, 12:52
  Pefcia nie zdaje sobie sprawy ze Polska musi podsycać smoleńską "prawdę" nie w własnym interesie tylko interesie innych.
 • hymenos 11.04.17, 13:50
  Jest jak jest. Te wydarzenia z historii mają największe znaczenie, które najlepiej współgrają z współczesną polityką i zdarzeniami. Jeśli nie da się tego zrobić historia idzie w niepamięć.

  --
  H.
 • monalisa2016 11.04.17, 13:58
  hymenos napisał:

  > Jest jak jest. Te wydarzenia z historii mają największe znaczenie, które najlep
  > iej współgrają z współczesną polityką i zdarzeniami. Jeśli nie da się tego zrob
  > ić historia idzie w niepamięć.
  >>>>>>>>>>>>>>>>>
  Po prostu robi sie te same błędy które robiło sie w mienionych czasach, jaki wniosek?

  Kiedyś śpiewało sie w innej intencji teraz należałoby zaśpiewać w odwrotnej.
  www.youtube.com/watch?v=Gk447LyLPzQ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.