Dodaj do ulubionych

USA i Rosja gratulują Erdoganowi, EU stoi jak ...

19.04.17, 00:11
USA i Rosja gratulują Erdoganowi wyniku referendum, EU stoi jak d.pa w tańcu, czyli jak pożyteczny idiota odgrywający rolę złego policjanta z kryminalnego filmu.

USA i Rosja prześcigają się w roli dobrego policjanta, który przyciągnie Turcję do siebie. EU pyskując przeciw Turcji pcha się na out.
Edytor zaawansowany
  • 19.04.17, 00:31
    Niemcy tymczasem idą na wojnę z Turcją broniąc zapuszkowanego przez Erdogana dziennikarza tureckiego z niemieckim (obok tureckiego) paszportem niejakiego Deniza Yücela, który otwarcie życzy w swych publikacjach Niemcom, by wyginęli, Sarrazinowi życzy kolejnego wylewu krwi do mózgu, z Gaucka robi antysemitę, a o abdykowaiu B XVI i wyborze Franciszak mówi, że "kumpel junty (wojskowej w Argentynie) zastąpił chłopaka z Hitlerjugend".

Fajny demokrata, prawdziwy patriota niemiecki godny obrony przed despotą Erdoganem. Wszystkie niemieckie mainstreamowe media żyją walką o jego uwolnienie.

de.wikipedia.org/wiki/Deniz_Y%C3%BCcel#Positionen_und_Kontroversen_zu_Texten_Y.C3.BCcels
  • 19.04.17, 20:59
    oby tylko z Putinym nie skumal sie.
  • 19.04.17, 21:50
    USA zaakceptują każdego Erdogana, byleby się z Rosją nie skumał.
    EU natomiast pyskuje przeciw Erdoganowi - albo jewrokomisarze robią z wrodzonej głupoty, albo dostali zadanie złego policjanta.
  • 19.04.17, 21:57
    eva15 napisała:

> USA zaakceptują każdego Erdogana, byleby się z Rosją nie skumał.
    > EU natomiast pyskuje przeciw Erdoganowi - albo jewrokomisarze robią z wrodzonej
    > głupoty, albo dostali zadanie złego policjanta.a

Za pyskowka nie ma zadnych dzialan,wiec Erdogan tym nie przyjmuje sie.
    A dlaczego pyskuja? Bo to jedynie co oni potrafia robic.
  • 19.04.17, 22:01
    To zbyt prosta odpowiedź. Normalnie jewrokomisarze robią zawsze to samo, co USA. A tutaj jednak nie: USA gratulują, komisarze pyskują.
  • 19.04.17, 22:06
    Tak sie umowili aby wygladalo ze to demokraja na zachodzie. To mi przypomina wybory w USA kiedy dwie partie sie kalumniami obsypuja a zawsze wygrywaja zio.naziole.
  • 19.04.17, 22:14
    eva15 napisała:

> To zbyt prosta odpowiedź. Normalnie jewrokomisarze robią zawsze to samo, co USA
    > . A tutaj jednak nie: USA gratulują, komisarze pyskują.

Oni tradycyjnie pyskuja przeciwko Erdoganowi,byc moze dlatego,ze on ciagle ich robi w konia.
    Erdogan dobrze wie,ze moze nimi grac jak chce,a oni nie wiele moga zrobic.I oni to dobrze wiedza,wiec im pozostaje sie tylko pyskowka.
    Z kolei do Stanow Erdogan czuje respekt,bo dobrze wie,ze moga zrobic mu kolejna kolorowa rewolucje lub przewrot wojskowy i nie fakt,ze tym razem jemu uda sie ujsc z zyciem. Trump swoja gratulacja daje Erdoganowi do zrozumienia,ze nie musi on miec obaw.Przeciez ty pochwaliles moj atak na Syrie,wiec mozesz robic w swoim kraju to,co tobie odpowiada,najwazniejsze zeby to nie zagrozalo moim interesom.
  • 19.04.17, 22:16
    No to kto rzadzi tym swiatem igor?
  • 19.04.17, 22:38
    Mnie nie chodzi o to, co czuje Erdogan wobec USA i EU, bo wiadomo, że Erdogan czuje respekt przed USA, a EU to dla niego papierowy tygrys.
    Mnie chodzi o to, że USA i EU reagują inaczej. Wg mnie wyglądaa to, że EU przydzielono rolę złego policjanta. USA łaskawie głaszczą Erdogana po główce, EU z kolei go straszy.
  • 19.04.17, 23:08
    eva15 napisała:

> Mnie chodzi o to, że USA i EU reagują inaczej. Wg mnie wyglądaa to, że EU przy
    > dzielono rolę złego policjanta. USA łaskawie głaszczą Erdogana po główce, EU z
    > kolei go straszy.

Ewa,przeciez Ty sama napisala,ze dla Erdogana UE to papierowy tygrys.To jaki moze byc zly policjant z papierowego tygrysa?
    Mi sie wydaje,ze Ty zbyt komplikujesz ta sprawe. Jewrokomisarze pyskuja na wszystkich,kto ich zdaniem dzialaja cos nie tak.Przypomnij sobie ich pyskowki na Zemana,Orbana,a i Polska Kaczynskiego nie obeszla sie bez ich pyskowek.
    Mnie bardziej interesuje to,dlaczego Putin zlozyl gratulacje Erdoganowi.
  • 19.04.17, 23:31
    No przecież piszę, że Erdogan pyskówkami EU mało się przejmuje, pozycja EU jako złego policjanta najwyraźniej mało go przestrasza, choć oczywiście jakieś znaczenie ma, wszak Turcja chciała/chce (?) przystąpić do EU. Ale w ostatecznym rozrachunku ważne jest, co zrobią USA.

> Mnie bardziej interesuje to,dlaczego Putin zlozyl gratulacje Erdoganowi.

Słuszne pytanie. Może dlatego, by nie ustąpić pola USA? Obu krajom zależy na tym, by przeciągnąć Turcję na swoją stronę.
  • 19.04.17, 22:45
    I tego nie nalezy mylic.
  • 20.04.17, 09:56
    Kiedy wczoraj przeglądałem tytuły niemieckojęzycznych gazet, to wszędzie było wielkimi literami, że to Putin gratuluje Erdoganowi. O tym, że zrobił to także Trump informuje się gdzieś daleko w tekście. Jeśli więc ktoś czyta tylko nagłówki i parę zdań wprowadzenia, a nie otwiera tekstu, to pewnie będzie przekonany, że to tylko dwaj "dyktatorzy" sobie kadzą.

Ciekawe, dlaczego. Czyżby się pismaki wstydziły za Trumpawink czy może chcą go "wybielać"?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.