Dodaj do ulubionych

Co Koreanczycy "zawdzieczaja" USA

19.04.17, 20:07
O tym przeba pamietac,zwlaszcza obecnie,gdy USA po raz kolejny groza Koreanczykom.

Wojne z ta czescia Korei,ktora nie byla okupowana przez Amerykanow, USA zaczeli planowac w 1948 roku,czyli od razu po tym,jak wojska ZSRR,zgodnie z umowa,wyszli z Korei.Amerykanie nie tylko nie opuscili terytorium Korei,a i stworzyli wlasna wojskowa administracje,stawiac na czele "panstwa" swoja marionetke Li Syng Man. Prowokacje trwali caly czas,az 23 czerwca 1950 roku rozpoczal sie silny artyleryjski ostrzal pozycje polnocnokoreanskie,ktory trwal przez dwa dni i 25 czerwca,w niedziele o 4 rano (cos mi to przypomina) ruszyla zakrojona na szeroka skale ofensywa wojsk poludniowokoreanskich.
W ciagu kilku godzin atakujace zgrupowanie wojsk Li Syng Mana bylo praktycznie w calosci zniszczone. Kim Ir Sen postanowil kontratakowac, i Koreanska armia ludowa wieczorem tego samego dnia ruszyla na poludnie. Jak by to nie bylo smieszne, ale w Ameryce i innych zachodnich krajach do tej pory twierdza, ze wojne rozpoczal Kim Ir Sen, napadajac wieczorem 25 czerwca na pokojowa Koree Poludniowa. O tragicznej wyprawie czterech poludniowokoreanskich dywizji na zachodzie staraja sie nie wspominac.
Juz nastepnego dnia koreanska armia ludowa stala pod scianami Seulu, a Li Syng Man uciekl z kraju.
Zdziwieni i upokozone porazka swojej marionetki, pod fałszywym pretekstem obrony przed komunistyczna agresja,USA rozpoczeli wojne w Koree. Jedna z najbardziej krwawych, brutalnych i strasznych wojen w historii. W ciągu 3 lat amerykanie niszczyli koreanski narod. Szacuje sie, że USA zrzucily średnio 5 ton bomb i pociskow na jednego zabitego Koreanczyka i 120 kilogramow amunicji na jeden hektar terytorium (w trakcie II WS liczby te nie przekroczyly 1 tony na osobę i 30 kg na hektar). Zalane napalmem wioski i miasta przypominali soba nazistowskie krematoria. Nigdy jeszcze na naszej planecie nie usmiercalo sie tyle ludzi i z takim okrucienstwem, jak to robili jankesi w Korei. Wygladalo to tak,jak by USA postawili przed soba cel calkowicie zniszczyc Koreanczykow jako narod,ale udalo sie im zabic "tylko" kazdego piatego. Malo brakowalo,zeby Amerykanie nie zrzucili bomby atomowe na Koree,i tylko blizosc granic ZSRR,ktory juz tez byl w posiadaniu broni atomowej,powstrzymalo amerykanskich szalencow.

http://communitarian.ru/uploads/news/image/0/65/6502/small_main_900.jpg

http://communitarian.ru/uploads/illustration/image/0/3/372/medium_sub-buzz-2711-1492107209-1.jpg

http://communitarian.ru/uploads/illustration/image/0/3/373/medium_7020179.jpg

http://communitarian.ru/uploads/illustration/image/0/3/374/medium_7020176.jpg

http://communitarian.ru/uploads/illustration/image/0/3/375/medium_k41_05170145.jpg
Edytor zaawansowany
  • 19.04.17, 20:16
    Dzis Kim Jong-un ma wieksze jaja niz Putin.
  • 19.04.17, 20:23
    starywro-bel napisał(a):

> Dzis Kim Jong-un ma wieksze jaja niz Putin.

Kim ma takie jaja,jakie mu daja Rosja i Chiny.Jak tego nie rozumiesz,to jestes bardziej glupi,niz przypuszczalem.
  • 19.04.17, 20:34
    Siur, Rosja daje. Jak to sie stalo ze tak dala ze nie odpalil swej rakiety w zeszlym tygodniu?
    Ty jestes fantasta i politykier.
  • 19.04.17, 20:51
    Ruski głupku, napisz w której Korei chciałbyś dziś zamieszkać: na południu czy północy?

• 19.04.17, 20:53
    A co w Polnocniej nikt nie mieszka juz? Wszyscy uciekli do Poludniowej?
  • 19.04.17, 20:56
    babaobaba jestes super! Podbijaj moje watki i bedziesz zaslugiwac na moje pochwaly.

p.s. nie wazno co napisales,ale watek znalazl sie,dzieki tobie,na gorze listy,a to znaczy,ze kazdy kto wejdzie na forum,na pewno przeczyta moj post,ktorym ja otworzylem ten watek.
    Wiec,baobab,dzialaj tak dalej.
  • 19.04.17, 21:21
    No i widzisz, dureńku, nie potrafisz odpowiedziec na tak proste pytanie: na pólnocy czy na południu?. Ruski dureń w górę - niech wszyscy widzą. smile
  • 19.04.17, 21:33
    babaobaba napisalo:

> No i widzisz, moj Panie, nie dales odpowiedzi na moje glupie pytanie...

Pamietaj,baobab o jednym,z uzytecznymi nie dyskutuja,a tylko ich wykorzystuja. Twoim zadaniem jest podbijac moje watki,a ja w zamian za to chwale ciebie smile
  • 19.04.17, 22:12
    test
  • 19.04.17, 22:15
    Polnocna Korea

Washington has never made any effort to conceal its contempt for North Korea. In the 64 years since the war ended, the US has done everything in its power to punish, humiliate and inflict pain on the Communist country. Washington has subjected the DPRK to starvation, prevented its government from accessing foreign capital and markets, strangled its economy with crippling economic sanctions, and installed lethal missile systems and military bases on their doorstep.

The American people –whose grasp of history does not extend beyond the events of 9-11 — have no idea of the way the US fights its wars or the horrific carnage and destruction it unleashed on the North. Here’s a short refresher that helps clarify why the North is still wary of the US more than 60 years after the armistice was signed. The excerpt is from an article titled “Americans have forgotten what we did to North Korea”, at Vox World:

www.counterpunch.org/2017/04/17/the-problem-is-washington-not-north-korea/
  • 19.04.17, 22:21
    I w sumie podtwierdza to,co napisalem na poczatku watku.
    Mam notatki odnosnie tego,jak amerykanskie zolnierze znecali sie nad koreanczykami,ale tam opisane tak straszne rzeczy,ze nawet ja,ktory naprawde w swoim zyciu sporo widzial,tego nie moge czytac spokojnie.
  • 19.04.17, 22:23
    elka-sulzer napisała:

> test

Co,Elka,mialas problemy z cenzura?
  • 19.04.17, 23:18
    Miała, miała, musiała pisać jako "ellka sullzer".
    Ja też miałam...
  • 20.04.17, 09:49
    Prostacki chwyt. Odpowiedz na pytanie, prostaku. Potrafisz. Nie podbiłem bo na górze. I co z twoją prostacka satysfakcją?
    Wystarczy zadać łatwe pytanie a ty nie znasz odpowiedzi. Na kursach NKWD czy KGB, raczej nie nauczyli niczego.

PS> wypierz onuce bo walą ci w dekiel smile
  • 19.04.17, 23:19
    Dzięki za zen wątek, Igor. Jakoś mało europejski człowiek się zastanawia, co wydarzyło się swego czasu w Korei.
  • 19.04.17, 23:59
    Historia jest troszeczke starsza i oczywiscie inna. Koreanska Republika Ludowo-Demokratyczna jak ten kraj oficjalnie sie nazywa, zrodzila sie w sierpniu 1945 r. na obszarach zajetych wowczas przez radziecka Armie Czerwona. Stalin mial plan posianie socjalizmu miedzy innymi i w Azji.

Chiny, Wietnam i Korea ... Namiestnikiem z nadanie Moskwy zostal Kim Ir-sen, zakochany w stalinowskim socjalizmie. Wszystko to moza sprawdzic.
  • 20.04.17, 00:16
    studiowal juz w Chabarowsku w Szkole Wywiadu NKWD. Nieco wczesniej, pod ochronnym parasolem ZSRR w roku 1942 stworzono 88 Samodzielna Brygade Strzelcow, w ktorej to dowodca I batalionu zostal kapitan Armii Czerwonej Kim Ir Sen...

Kapitan Armii Czerwonej. Ciekawe prawda?
  • 20.04.17, 17:14
    blueelvic2 napisał(a):

> studiowal juz w Chabarowsku w Szkole Wywiadu NKWD. Nieco wczesniej, pod ochronn
    > ym parasolem ZSRR w roku 1942 stworzono 88 Samodzielna Brygade Strzelcow, w kt
    > orej to dowodca I batalionu zostal kapitan Armii Czerwonej Kim Ir Sen...
    >
    > Kapitan Armii Czerwonej. Ciekawe prawda?

Mogl pare lat poczekac i studiowac w ... US Army School of the Americas (SOA), nie?
    www.soaw.org/about-the-soawhinsec/soawhinsec-grads/notorious-grads
  • 20.04.17, 21:35
    On aktywnie walczyl z okupacja japonska,jak na terenie Korei,tak i Chin.
  • 20.04.17, 21:33
    blueelvic2 napisał(a):

> Historia jest troszeczke starsza i oczywiscie inna.

Historia o wiele starsza,ale nie inna.

Koreanska Republika Ludowo-
    > Demokratyczna jak ten kraj oficjalnie sie nazywa, zrodzila sie w sierpniu 1945
    > r. na obszarach zajetych wowczas przez radziecka Armie Czerwona. Stalin mial pl
    > an posianie socjalizmu miedzy innymi i w Azji.

A co dzialalo sie na obszaracg,zajetych przez Amerykanow?

> Chiny, Wietnam i Korea ... Namiestnikiem z nadanie Moskwy zostal Kim Ir-sen, z
    > akochany w stalinowskim socjalizmie. Wszystko to moza sprawdzic.

Oczywiscie,ze mozna sprawdzic,ale ty tego nie zrobiles,a posluzeles sie Wikipedia
  • 21.04.17, 00:58
    Oczywiscie,ze mozna sprawdzic,ale ty tego nie zrobiles,a posluzeles sie Wikipedia

Tobie sie tylko cos wydaje. To nie ze mna igor i zaraz to udowodnie.

- Wikipedia nic nie pisze o Chabarowsku i Szkole Wywiadu NKWD. Nic rowniez nie psze o 88 Samodzielna Brygade Strzelcow.

Tutaj mam pytanie. Jak sie nazywal dowodca tejze 88 brygady?

- Wikipedia rowniez nic nie pisze o rodzicach Kim Ir-sena.

Gdzie ojciec Kim IR-sena poznal jego matke, jak sie nazywala (sa dwie wersje jej nazwiska) i kim byl jej ojciec?

Zauwazyles, ze pisze tylko na temat Wikipedii.
  • 21.04.17, 21:18
    Z gory zakladalem,ze znasz jezyk angielski,i dlatego sprawdzilem od razu,co pisze sie o Kim Ir Sen w wersji angielskiej,a tam jest i Chabarowsk i rodzina i ZSRR i to wszystko,co ty napisales.I wiesz,blu,to wszystko jest prawda,tylko ty ta prawde bardzo dozowales w swoim poscie.Kim,przesladowany przez wojsko japonskie,musial ukryc sie w ZSRR.Jest prawda,ze Kim wrocil do Korei wraz z armia czerwona,ale tak samo bylo i w amerykanskiej strefie okupacyjnej.
    Roznica polegala tylko na tym,ze ZSRR mial po swojej stronie Koreanczykow,ktore dzielnie walczyli z japonskimi okupantami,i dzieki temu mieli dobre doswiadczenie wojskowe,a Amerykanie musieli skorzystac z tego,co mieli pod reka.Czy wiesz,ze Li Syng Man od 1904 roku mieszkal w USA,skad i byl dostarczony przez Amerykanow,zeby ten wstal na czele Korei.To byla typowa marionetka.
    Co do Wikipedii.
    Z ciekawostki sprawdz co pisze sie na Wikipedii o UPA w jezyku polskim i w jezyku ukrainskim,i wtedy przekonasz sie,ze to zrodlo nie moze byc wiarygodne.
  • 22.04.17, 00:30
    en.wikipedia.org/wiki/Kim_Il-sung

Dopiero przed chwila zajrzalem do angielskiej wersji Wikipedii i okazuje sie, ze nie wszystko tam jest o czym ja pisalem. Tam nie ma nic o 88 Brygadzie, nie mowi sie kim byl jego dowodca, nie wymienia sie rowniez jaki zawod mial Kima ojciec i gdzie spotkal jego matke. Nie widzialem tam rowniecz niczego na temat religii jego matki...

Nie igor, to nie zadna Wikipedia.
  • 22.04.17, 00:31
    Sorry.
  • 22.04.17, 21:53
    To jednak nie Wikipedia igor.
  • 20.04.17, 00:04
    “In the early 1950s, during the Korean War, the US dropped more bombs on North Korea than it had dropped in the entire Pacific theater during World War II. This carpet bombing, which included 32,000 tons of napalm, often deliberately targeted civilian as well as military targets, devastating the country far beyond what was necessary to fight the war. Whole cities were destroyed, with many thousands of innocent civilians killed and many more left homeless and hungry….

We wczesnych latach pięćdziesiątych, w okresie wojny koreańskiej, USA zrzucily wiecej bomb na Koree Polnocna niz w czasie II wojny światowej w całym teatrze wojennym na Pacyfiku. Ten dywanowe bombardowania, zawieraly 32 000 ton napalmu, często celowo skierowanego tak na cele cywilne jak i wojskowe, niszcząc kraj daleko poza to, co było konieczne do wojennej walki. Całe miasta zostały zniszczone, zginęło wiele tysięcy niewinnych cywilów, wiele innych zostało bezdomnych i głodnych ...

Ot, krotki i zwiezly opis dzialalnosci wspanialomyslnej demokracji, niosacej lepsze jutro niedomytym ludom w dalekich krainach.
    Czy cos sie zmienilo od tego czasu?
    Afganistan ... Irak ... Libia ... Syria ... Jemen ... Sudan ... Somalia ....
    To tylko wspolczesne nam przyklady wspanialomyslnej, humanitarnej dzialalnosci Usraela.

Nie zapominajmy o Iranie (lata1950-e)
    Filipiny ... Vietnam ... Nikaragua ... Honduras ...

• 20.04.17, 00:18
    idz juz spac.
  • 20.04.17, 08:53
    A co tam jest nie na temat u elki?
    Rady do spania to sobie dawaj swoim bachorom.
  • 20.04.17, 13:30
    Tandeta.
  • 20.04.17, 09:57
    Rosji państwo oparte na stalinowskich stosunkach politycznych, które utrzymały się do dziś i nazwane Koreańską Republiką Ludowo Demokratyczną.
    Ameryce państwo pro-amerykańskie zwane Koreą południową.
    Porównanie obu Korei wypada zdecydowanie na korzyść Korei Południowej.
    Prostowanie przeinaczeń w wpisie inicjującym nie ma większego sensu, gdyż w całości jest on oparty na półprawdach takich jak chociażby sugestia, że południowa Korea była okupowana a północna wolna, gdy tymczasem była ona pod okupacją sowiecką itd. Trzeba by prostować niemal każde zdanie z tego wpisu.
    --
    H.
  • 20.04.17, 10:12
    Czy to prawda ze Izrael sprzedal im pierwsza bombe atomowa? Te Rzydki to wrogow zadnych nie maja jak chodzi o geszeft.
    Czy dalej im sprzedaje technologie zbrojeniowa i rakietowa?
  • 20.04.17, 11:11
    starywro-bel napisał(a):

> Czy to prawda ze Izrael sprzedal im pierwsza bombe atomowa? Te Rzydki to wrogow
    > zadnych nie maja jak chodzi o geszeft.
    > Czy dalej im sprzedaje technologie zbrojeniowa i rakietowa?

Jeżeli twoje Rzydki opanowały Moskwę Pekin, Islamabad i Delhi to może być prawda. Taka akurat w sam raz dla Kryptożydów.

--
    H.
  • 20.04.17, 21:37
    Jak by nie ZSRR,dzis nie istnialoby zadne z panstw koreanskich.To tylko dzieki ZSRR amerykanie wybili sobie z glowy wypalenie koreanskiego polwyspu bronia nuklearna. A napewno to zrobiliby,tym bardziej,ze doswiadczenie juz mieli.
  • 20.04.17, 21:46
    rosjaiswiat napisał(a):

> Jak by nie ZSRR,dzis nie istnialoby zadne z panstw koreanskich.To tylko dzieki
    > ZSRR amerykanie wybili sobie z glowy wypalenie koreanskiego polwyspu bronia nuk
    > learna. A napewno to zrobiliby,tym bardziej,ze doswiadczenie juz mieli.

Otoz to, Igor!

Do niekumatych zupelnie ten fakt nie dociera!

Dla niekumatych Stalin i jego "podopieczni" - jak ten koreanski przywodca ... to samo zlo, sqoorwysyni.
    Taki Pinochet, Pahlavi czy inny watazka na smyczy Usraela sqoorwysynami sie nie jawia jakims dziwnym trafem choc ich mordercze rezimy niczym sie nie roznia od tych ... stalinowskich chocby.

• 20.04.17, 10:26
    Juz wspomnialem ze Us-many conajmniej moga chciec ustanowic baze wojskowa na granicy Koreii POlnocnej, Chin i Rosji a moze, tu czysto teoretycznie przy okazji stworzyc tam ala panstwowy twor typu Hong KOng pod swoim protektoratem

--
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    kacap-z-moskwy.livejournal.com
    Ruski agresor youtu.be/cHfBIO-alTI
  • 21.04.17, 13:05
    majacy na celu zafalszowania historii.
  • 21.04.17, 17:10
    blueelvic2 napisał(a):

> majacy na celu zafalszowania historii.

Tak, tak, blu ... dodajmy do tego ... "niewlasciwa strona" zawsze falszuje historie, hehehe.

• 21.04.17, 21:20
    Same fakty,ktore tobie nie podobaja sie.Ale to nie moze zmienic historii,i co ty nie zarzucaby mnie,to i tak nie wroci miliony istnien ludzkich,ktore stracili swoje zycia przez bandyckie amerykanskie panstwo.
    Widze,ze musze zglebic twoja wiedze o USA. Niebawem zaloze watek w tym temacie smile
  • 21.04.17, 22:01
    Nie sadze, Igor, by blue byl sklonny poglebic swoja wiedze.
    To nie ten typ czlowieka.
    Historyczne fakty, ktore mu zakluca widzenie swiata przez ten "wytresowany pryzmat" beda odrzucone jako ... anty usraelska propaganda, byc moze ruska propaganda.

Dla tego typu czlowieka nie ma Palestyny, nie ma Palestynczykow ...
    Okupowani Palestynczycy to ... terrorysci ... bo sie opieraja jak moga rozbojowi israelskich oprawcow.
    Dla ludzi jak blue, gdy slowo "okupacja" nie jest w uzyciu ... okupacji nie ma.
    Tak wiec te wszystkie blokady i zapory na palestnckich terenach okupowanych przez Israel ... to tylko ... ruska propaganda, hehehe

• 21.04.17, 22:44
    Ja doskonale wiem o tym,ze blu nienawidzi Rosji i Rosjan,on temu dawal wiele dowodow,ale zachowuje sie w porzadku,to dlaczego nie mialbym sprobowac wyjasnic mu,czym sa Stany,a przede wszystkim w jaki sposob oni powstali.Kiedys ten temat podejmowalem na forum "swiat",watek wylecial bardzo szybko w kosmos,chociaz zaczal cieszyc sie duzym zainteresowaniem.Co wazno,nikt nie mogl zaprzeczyc moim slowam,i dlatego zaczeli jechac po mojej skromnej osobie.
  • 22.04.17, 14:14
    wykazalas i w tym obecnym watku. Rozhisteryzowany i niepoukladany belkot zastepuje fakty historyczne. To typowy orez internetowych pieniaczy. Zero wiedzy i duza geba.

Podobnie bylo w sprawie Palestyny...

Elka, zajmij sie wlasnym samoksztalceniem, bo te idiotyczne slogany o: zionziolach, tresurze, usraelu, rozbojach i israelskich oprawcach nie maja z Korea nic wspolnego.

Badz elka bardziej merytoryczna.
  • 22.04.17, 20:25
    Ty tylko probujesz zasrac temat,probujac udowodnic,ze Amerykanie slusznie zabijali Koreanczykow,poniewaz Kim Ir Sen przez kilka lat mieszkal w ZSRR.
    Oczywiscie to,ze Amerykanie swoja marionetke przywiezli ze Stanow,gdzie on mieszkal przez kilkadziesiat lat,tobie nie przeszkadza.
  • 22.04.17, 21:51
    Ja nawet nie probowalem z toba w tym temacie dyskutowac.

Ja tylko powiedzialem, ze twoj watek otwarcia jest wybiorczy i to wszystko. To co napisales, to tylko polowa prawdy o Korei. Ty zarzuciles mi korzystanie z Wikipedii, a ja udowodnilem tylko, ze to nie prawda. Jezeli ty sadzisz, ze to zasranie twojego watku, to ja odpowiem, ze ten caly twoj watek, to jeden wielki sracz.

Niczego nie probowalem i nieczego nie probuje udowadniac. To ty tak tylko igor mowisz.

Nawiasem mowiac jak Korea wyszla na swoich sponsorach to widac na przykladzie jednego i drugiego kraju.

• 22.04.17, 01:00
    nam podobaja i te, ktore sie nie podobaja. One zycia nie wroca tym co zgineli i zostali zamordowani. To fakt.

Nie mozna mowic jednostronnie o Korei, tylko dlatego, ze chcesz pokazac amerykanow jako agresorow... Sytuacja tam byla bardziej skomplikowana i nalezalo to pokazac.
  • 22.04.17, 20:26
    I tego ty nie jestes wstanie zmienic.
  • 22.04.17, 15:00
    dalekiego zasiegu pod granice rosyjska?, moze dobli jakis tajny deal z us-manami ?
    --
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    kacap-z-moskwy.livejournal.com
    Ruski agresor youtu.be/cHfBIO-alTI
  • 22.04.17, 20:30
    brat_kryzysa napisał:

> dalekiego zasiegu pod granice rosyjska?, moze dobli jakis tajny deal z us-manam
    > i ?

A jaki w tym sens?
    Rakiety dalekiego zasiegu nie przesuwaja w poblizu granicy tego,na ktorego chcesz napasc,poniewaz w ten sposob narazasz ich na zniszczenie.Bo rakiety najbardziej narazone na zniszczenie wlasnie w trakcie staru,i ja bardzo dziwie sie,ze tego nie wiesz.
  • 22.04.17, 23:59
    Tak Pablo Picasso,inspirowany dzielem Francisco Goya,widzial amerykanskie zbrodnie w Korei:

http://www.pablopicasso.org/images/paintings/massacre-in-korea.jpg

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.