Dodaj do ulubionych

USA utracily Rosje z cenami gazu.

28.04.17, 02:31
geckoicapital.com/global-lng-prices
Dzieki gazowi amerykanskiemu,ceny gazu na rynkach swiatowych spadly duzo bardziej niz ceny ropy.
Edytor zaawansowany
  • 28.04.17, 03:45
    "Ja tylko na temat kaloryczności gazu.Od wielu,wielu lat jest ustawa,która ZAKAZUJE instalowanie w domach ( mam w nosie firmy,to ich sprawa) mierników kaloryczności gazu.Lata temu znany dziennikarz radiowy cały dzień poświęcił na próbę zbadania tego problemu - i nic nie wskórał.Fakty są takie,że płacimy w domach za przepływ,ale nie mamy prawa sprawdzić czego przepływ podaje nam licznik.Patrząc na zużycie,zachowanie się mojego super-pieca od lat mam pewność,że najczęściej tłoczone jest powietrze z różną domieszką gazu.W cywilizowanych krajach każdy ma w swoim domu miernik kaloryczność i płaci za gaz o określonej normie,a w Polsce płacimy za coś co nam prześle Spółka Skarbu Państwa lub jakiś dystrybutor,ale co na prześle - tajemnica."

Nie chodzi wiec o to ile sie placi za gaz ale ile sie placi za JAKI gaz.
    Jak mamy importowac z Rosji gaz byle jaki,to lepiej importowac dobry gaz z USA.

Czy ktos bada kalorycznosc rosyjskiego gazu????????????
  • 28.04.17, 03:51
    wpolityce.pl/gospodarka/337473-wicepremier-morawiecki-gaz-z-usa-buduje-nasza-pozycje-negocjacyjna-z-rosja-i-otwiera-mozliwosci-reeksportu-wywiad

Czy cena gazu z USA jest konkurencyjna? Czy dla odbiorcy końcowego będzie niższa, czy wyższa?
    Pamiętajmy, że zakup gazu z USA to nie tylko kwestia wspomnianej politycznej woli, która jest, ale też ekonomii. Obu stronom musi się to opłacać. Cena jest tajemnicą handlową, ale PGNiG zapewnia, że jest atrakcyjna i korzystna dla Polski. Deklaruje też, że więcej informacji dotyczących tego kontraktu przedstawi po realizacji dostawy do gazoportu w Świnoujściu. Pozyskanie gazu z kolejnego państwa buduje jednak przede wszystkim naszą pozycję negocjacyjną w relacjach z naszym do niedawna jedynym partnerem - Rosją. W 2022 r., kiedy wygaśnie obecna umowa międzyrządowa z Rosją, nie będziemy zmuszeni siadać do stołu na warunkach narzucanych przez Rosjan. To prawdziwy koniec dyktatu cenowego Rosji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.