Dodaj do ulubionych

Igor, wyjaśnij tę zagadkę!

14.05.17, 21:11
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, "Gazeta" walnęła tekst o tym, jak mieszkańcy Moskwy protestują przeciw wyburzaniu "chruszczowek", to jest bloków budowanych na przełomie lat 50/60-ch. Mieszkania tam są maleńkie i w takim stanie, że ciągłe remonty przekraczają koszty budowy nowego domu. By się nie powtarzać, wklejam swój post spod tekstu:

"Nie bardo rozumiem powód demonstracji. Żaden blok nie będzie zburzony, jeśli jego mieszkańcy nie wyrażą na to zgody na piśmie. Rosyjska TV pokazywała zupełnie inne obrazki: setki ludzi domagają się zburzenia ich bloku, chociaż nie znalazł się w programie likwidacji. Bo z pierwotnego planu wyburzenia ok. 8,5 tysiąca bloków na razie planuje się wyburzenie 4 tys. Moje zdziwienie protestami wynika stąd, że mieszkańcy mają gwarancję otrzymania bezpłatnie nowego mieszkania na tym samym osiedlu i o tej samej powierzchni, a jeśli dopłacą to mają możliwość dostać większy metraż.
O tym, jak wielkim zainteresowanie cieszy się program wyburzenia "chruszczowek" świadczy fakt, że mimo często katastrofalnego ich stanu, po ogłoszeniu planu wyburzania, wszystkie pustostany zostały wykupione, a do wielu rodzin dokwaterowały się różne pociotki lub znajomi, bo to gwarantuje nowe mieszkanie, jeśli blok się załapie do rozbiórki."

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21810960,tlum-ludzi-wyszedl-na-ulice-moskwy-protestuja-przeciwko-renowacji.html#MTstream
Napisy na tablicach niektórych demonstrantów są po angielsku, ale to chyba nie wyjaśnia protestu, a właściwie jego adresatów. Więc co jest grane? Ktoś tu kłamie, i pewnie to ta ruska kłamliwa putinowska tiviwink
Edytor zaawansowany
 • rosjaiswiat 14.05.17, 22:04
  Jak by nawet w Rosji bylaby przyjeta ustawa o tym,ze kazdy obywatel Rosji dostanie kilogram zlota na reke,to tak zwana opozycja,oplacana przez zachod,zaczelaby protestowac.
  Warto przy okazji przypomniec,ze "chruszczowki" byli budowane jak mieszkania tymczasowe,i byli wyjatkowo podle zaprojektowane.To 4- pietrowe budynki bez windy,z malusienkimi kuchniami,malymi pokojami i bardzo waskimi korytarzami. Kladki schodowe sa bardzo strome i waskie. Generalnie wszystkie "chruszczowki" juz dawno powinni byli byc wyburzone.

  p.s. przy poprzednim programie,opracowanym jeszcze przy Luzkowie,bylo wyburzono ponad 6 mln m2 "chruszczowek" i zadnych protestow nie bylo.
 • eva15 14.05.17, 23:31
  Ciekawe ilu z tych protestujących to rzeczywiście mieszkańcy "chruszczówek"?
 • rosjaiswiat 15.05.17, 00:59
  eva15 napisała:

  > Ciekawe ilu z tych protestujących to rzeczywiście mieszkańcy "chruszczówek"?

  Byc moze troche i bylo,poniewaz pojawili sie pogloski,ze mieszkancy "chruszczowek" beda dostawac nowe mieszkania w tak zwanej Nowej Moskwie,czyli za obwodnica.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/sIeKsj7abRjeFYyX1X.jpg
 • eva15 14.05.17, 23:29
  Jeśli rzeczywiście protestowali mieszkańcy "chruszczówek", to władze mając ich zdjęcia mogłyby, gdyby były złośliwesmile odmówić im przeprowadzki do nowych lepszych mieszkań. Ciekawe, czy wtedy ci ludzie napiszą po angielsku podziękowanie za możliwość pozostania w ciemnych klitkach.
 • rosjaiswiat 15.05.17, 08:42
  eva15 napisała:

  > Ciekawe, czy wtedy ci ludzie napiszą po angielsku podziękowanie
  > za możliwość pozostania w ciemnych klitkach.

  Napisza,jak dostana kase od Stanow smile
  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/eUPM9sV0ntT81uLqQX.jpg
 • jk2007 16.05.17, 15:24
  dobre uwagi periskop.livejournal.com/1710566.html
 • jk2007 16.05.17, 22:36
  fotki varlamov.ru/2374790.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka