Dodaj do ulubionych

Bonaparte. Po kiego grzyba

14.05.17, 22:41

ten francuski lewak w polskim filmie?

--
----------
bce eto rock'n roll
Edytor zaawansowany
  • 14.05.17, 22:42
    > w polskim filmie?

miało być: w polskim hymnie

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 14.05.17, 22:47
    To byl uchodzca (z Wlocha stal sie Francuzem). I dal przyklad innym uchodzcom jak zwyciezac maja.

PF
  • 14.05.17, 23:05

Może i uchodźca - ale typ raczej nieciekawy. I w końcu przechlapał.

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 14.05.17, 23:08
    Skonczyl podobno na Helenie )))
  • 14.05.17, 23:15
    No wiadomo. Skończył na.

To się nazywa po łacinie eiaculatio praecox.

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 14.05.17, 23:34
    Boże Boże.. ty to czytasz i nie grzmisz..
    Korsyka włoska!!!
    Boże Boże..
  • 14.05.17, 23:38
    Mnie tam ganz egal, włoska czy nie.

Ale po cholerę się na niego powoływać?

To już bym wolał, żeby na - no właśnie na kogo?

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 15.05.17, 00:17
    Bonaoarte wiele bitew wygrał, wojnę ostatecznie jednak przegrał, to prawda.
    Ale wycisnął TRWAŁE piętno na Europie niszcząc np. choćby konstrukcję Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego (1806 r.) oraz wprowadzając Kodeks Napoleoński - w tym małżeństwa cywilne!

• 15.05.17, 06:44
    Ten mafioso mnie nie rusza.

I jeszcze to zapewnienie, że "przejdziem Wisłę. przejdziem Wartę - będziem Polakami". A co z Odrą i Nysą Łużycką?

Ja tam czuję się Polakiem bez przechodzenia żadnej wyż. wym. rzek.

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 15.05.17, 07:44
    Bo to byla wielka postac historyczna. Zaczal jak mlody zolnierz a skonczyl jak cesarz Europy mianujac wladcow m.in. w Szwecji. Do dzisiaj jest elementem dumy narodowej Francuzow.

Piszacy slowa polskiego hymnu chcial sie troche ogrzac przy jego blasku. I moze tez byl jakis symbol typu "maly stal sie wielkim", ktory mial Polakom pokazac, ze kiedys skuja mordy ruskim scierwom?

PF
  • 15.05.17, 00:02
    kalllka napisała:

> Boże Boże.. ty to czytasz i nie grzmisz..
    > Korsyka włoska!!!
    > Boże Boże..

Ha, ha, francowaty tak masmile. A Bóg na widok tak wielkiej niemoty, zamikł ze wstydu i nie grzmi....
  • 15.05.17, 00:00
    polski_francuz napisał:

> To byl uchodzca (z Wlocha stal sie Francuzem). I dal przyklad innym uchodzcom j
    > ak zwyciezac maja.
    >
    > PF

Biedaku nieszczęśliwy, ty się historii uczyłeś chyba na tych samych kursach co j. polskiego...
  • 15.05.17, 00:28
    eva15 napisała:

> Biedaku nieszczęśliwy, ty się historii uczyłeś chyba na tych samych kursach co
    > j. polskiego...

To daleko nie pierwsza i nie ostatnia wpadka tego mitomana.
  • 15.05.17, 00:40
    Ten facet ma zero wiedzy i im mniej wie, tym bardziej pisze..To niesamowite.
  • 15.05.17, 00:47
    eva15 napisała:

> Ten facet ma zero wiedzy i im mniej wie, tym bardziej pisze..To niesamowite.

Ale wszystkim opowiada,ze jest wybitnym naukowcem,ktory lata po calemu swiatu,wyglaszajac przemowienia smile

p.s. po dzien dzisiejszy nie moge powstrzymac sie od smiechu,jak przypomne sobie jak on doradzal Marie jakie wino wybrac.
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/rmYtBr0vn6tAoBkOlX.png
  • 15.05.17, 01:01
    smile Tak Igor, pefcia śmiga z "wykładami" od Singapuru az po Francję a kolebką jego szczególnej pseudointeligencji jest Wrocław. smile
  • 15.05.17, 01:06
    monalisa2016 napisał(a):

> smile Tak Igor, pefcia śmiga z "wykładami" od Singapuru az po Francję a kolebką j
    > ego szczególnej pseudointeligencji jest Wrocław. smile

Ja wielokrotnie pisalem,ze pefcia na forum gazety pl spelnia marzenia swojej Mamusi,ktora chciala,zeby z pefci urosl profesor.W zyciu realnym pefci to nie udalo sie,i on na forum spelnil sie smile

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/eUPM9sV0ntT81uLqQX.jpg
  • 15.05.17, 07:03
    To moja od wielu lat sygnaturka. Od pra-czasu. Tekst widniał przy wejściu do budynku na przeciw bramy Uniwersytetu Warszawskiego, i znaczył wiele w końcówce lat osiemdziesiątych.

Widzę, że przechwyciłeś. A ja nie byłem w stanie ponownie umieścić - po zmianie nicka z cepekolodziej na arceszk .

Jesteś komputerowo sprawniejszy ode mnie, ale to nie znaczy, że powinieneś zabierać mi mój znak rozpoznawczy.

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 15.05.17, 07:49
    Pamietasz jak kupowalismy rosyjskie ksiazki tumaczone z angielskiego w tamtych latach? Byly o wiele tansze niz oryginaly bo Rosjanie nie placili copyrightu.

Oni wlasnie, no jakby to nazwac, ach slow mi brakuje,...no biora nie placasmile

PF
  • 15.05.17, 08:13
    arceszk napisał:

> To moja od wielu lat sygnaturka. Od pra-czasu. Tekst widniał przy wejściu do bu
    > dynku na przeciw bramy Uniwersytetu Warszawskiego, i znaczył wiele w końcówce l
    > at osiemdziesiątych.

Mnie twoja sygnaturka nie jest potrzebna. Jak by byles bardziej uwazny,to zauwazylbys,ze do mojego nicka zostala dodana cyfra jeden.To zrobilem celowo,zeby ty mogl zobaczyc moj wpis,pomimo ze wygasiles mnie.

> Widzę, że przechwyciłeś. A ja nie byłem w stanie ponownie umieścić - po zmianie
    > nicka z cepekolodziej na arceszk .

Zauwazylem twoje meczenia z sygnaturka i juz dawno chcialem tobie pomoc,ale ty zaczales przepychanki,jak dzieciak w piaskownice.

> Jesteś komputerowo sprawniejszy ode mnie, ale to nie znaczy, że powinieneś zabi
    > erać mi mój znak rozpoznawczy.

I nie mam zamiaru tego robic.Moj znak rozpoznaczy od teraz bedzie stylizowany herb Rosji,a twoja sygnaturka nadal bedzie twoja.
    Skopiuj ten link i wklej w pole dla sygnaturki jako foto :
    fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/L81tF76h1xhbveQ6qX.png
    Ale musisz przed linkiem umiescic ten symbol ,a na koncu linku ten

p.s. nie jestem wrogiem Polski i twoim. To nie tacy jak ja doprowadzali Polske do rozbiorow,a tylko tacy "patrioci",ktore na forum gotowe sa zagryzc jeden drugiego zebami,poniewaz jeden jest za PiS,a drugi za PO.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/eUPM9sV0ntT81uLqQX.jpg
  • 15.05.17, 08:21
    rosjaiswiat1 napisał(a):

> Ale musisz przed linkiem umiescic ten symbol ,a na koncu linku ten

I widzisz,nawet sprawniejszy od ciebi komputerowo czlowiek moze popelnic blad. Zamieszczajac symboly nie wzialem pod uwage,ze program potraktuje to,jako zdjecie. Wiec powtorze:
    na poczatku linku najpierw [ pozniej trzy litery img,a zamykasz symbol tym ]
    Na koncu linku symbol wyglada troche inaczej: najpierw [ pozniej / ,dalej wpisujesz trzy litery img i zamykasz symbol ]
  • 15.05.17, 07:59
    A ten znów odkręcił kran i nasłuchuje jak woda o dno umywalki uderza. Nudziarz.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • 15.05.17, 08:25
    Ładne. I nawet do rzeczy.

smile

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 15.05.17, 14:49
    Bablenia o lewackim Bonaparte i piesni Legionow Polskich we Wloszech swiadczy o braku znajomosci historii i szacunku do niej.

Zniszczyc, wymazac ... napisac od nowa. Dobra robota.
  • 15.05.17, 16:04
    Inni nie mieli legionów we Włoszech, i zwyczajnie się rozwijali.

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 15.05.17, 16:09
    ze inni nie mieli rowniez rozbiorow. To zmienia calkowicie poglad na tamte wydarzenia.
  • 15.05.17, 16:13
    Inni nie mieli legionów we Włoszech, i zwyczajnie się rozwijali.

Tia, tia, piekne, inni nie mieli za sasiadow Roosjan i Niemcow...

Mogli sie zwyczajnie rozwijac.Zostaw te legiony i Bonapartego w spokoju, to czesc naszej historii, nie cierpie gdy ktos majstruje przy historii
  • 15.05.17, 17:01
    A ja tam nie majstruję.

Tylko się zastanawiam.

Dlaczego mamy już drugą setkę lat upamiętniać jakiegoś Korsykanina.

Niech on sobie będzie czczony we Francji, czy gdzie tam. Ale - czy koniecznie musi być pamiętany w Polsce?

--
    ----------
    bce eto rock'n roll
  • 15.05.17, 17:17
    Dlatego, ze byl czescia naszej historii, i to byloby na tyle .

Hymn jest baedzo ladny, no chyba, ze zawyje Edyta Gorniak,

Wiec nie kombinuj.
    Ziiemia dla ziemnniakow!!zapamietaj to sobie.

Bruksela dla Brukselek!

A ksiezyc dla ksizezy!!
  • 15.05.17, 19:39
    Gini - dziękuję za przypomnienie zasadniczego hasła ---

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 08:40
    "Dlaczego mamy już drugą setkę lat upamiętniać jakiegoś Korsykanina. "

Wskaż właściwe wzory do naśladowania.

--
  • 16.05.17, 09:01
    Właśnie - bo w pewnym momencie sam się zatrzymałem:

> Ale po cholerę się na niego powoływać?
    To już bym wolał, żeby na - no właśnie na kogo?

No więc właśnie - pytanie: na kogo?

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 09:49
    Ty lepiej takich pytan nie zadawaj, bo po placach, pominikach, centralnym lotnisku przyjdzie zmiana hymnu na "dal nam przyklad...jak ladowac mamy"

PF
  • 16.05.17, 09:55
    Ciebie się Mła pyta.

--
  • 16.05.17, 10:23
    Odpowiedź do Tła:

Nie wiem. Mamy kogoś, na kogo byśmy wszyscy się zgodzili? Kogoś ponad doraźnie interpretowaną historię, ponad religijne spory, ponad doraźne definicje polskości?

Bonaparte jakoś dogodny. Nikogo już nie drażni; odważyłbym się powiedzieć: nikogo już tak naprawdę nie obchodzi, nazwisko bez znaczenia, akurat na symbol, do hymnu.

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 10:36
    Ale --- widzę, że coś się w kwestii dzieje.

W Toruniu zdecydowano zmienić nazwę ul. Armii Ludowej na Napoleona Bonapartego.
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 13:38

jako Polacy mamy wspólnotowego, bezdyskusyjnie WSPÓLNIE NASZEGO?

----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 13:52
    Polacy, jakoz i inne narody , nie sa monolitem, wiec mnie np denerwuja stwierdzenia, ze ktos ten Polski narod dzieli.
    Urawnilowka byla za komuny)))
    Ale sie zmyla i bardzo dobrze.
  • 16.05.17, 14:19
    Ale hymn ma oddawać obecność wspólnych - niezaprzeczalnie wspólnych - wartości.

I to nie ma nic wspólnego z urawniłowską.

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 18:33
    Mnie sie hymn podoba, jak Tobie sie niepodoba, to juz nie moja wina.Tak jak nie mooja wina, ze Polska ma takie polozenie a nie inne.
    Bruksela dla brukselek!!
  • 16.05.17, 18:52
    Fajna melodia, rześka - tylko ten B. już jakoś nie pri czom.

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 19:12
    A ja Go lubie, mial sezrce do walki , teraz modan na homosiow, Biedron na prezydenta, ciekawe kkto bedzie robil zza pierwsza dame?
  • 16.05.17, 19:46
    Zmieniasz już totalnie temat.

Więc co - jako Polacy mamy wspólnotowego, bezdyskusyjnie WSPÓLNIE NASZEGO?

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 19:54
    Mamy serce do walki
  • 16.05.17, 20:06
    Z kim aktualnie chcesz walczyć?

--
    ----------
    Ziemia dla ziemniaków!
  • 16.05.17, 20:14
    Caly czas walcze z wiatrakami czyli z politpoprawnoscia

www.youtube.com/watch?v=Mnxvdz65y8s;;Mnxvdz65y8s;;i.ytimg.com/vi/Mnxvdz65y8s/default.jpg;;SABATON - Uprising (Official Video) [;Napisy PL]; Nuclear Blast Records
  • 16.05.17, 20:17
    www.youtube.com/watch?v=Mnxvdz65y8s

link nie poszedl , wdo bani ten edytor zaawansowany.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.