Dodaj do ulubionych

Jej krętactwa w sprawie reprywatyzacji są powszech

15.05.17, 07:16
wpolityce.pl/polityka/339694-nasz-wywiad-schreiber-niewiele-mnie-zdziwi-w-zachowaniu-gronkiewicz-waltz-jej-kretactwa-w-sprawie-reprywatyzacji-sa-powszechnie-znane
Wszystkiego dowiemy się z czasem. To próba rozbicia mafii, która działała w Warszawie
– mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber w rozmowie z wPolityce.pl.
wPolityce.pl: Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie. Dziwi Pana ta decyzje prezydent Warszawy?
CZYTAJ WIĘCEJ:Gronkiewicz- Waltz chce uniknąć odpowiedzialności? Prezydent Warszawy nie stawi się przed komisją weryfikacyjną. „Ma charakter niezgodny z konstytucją”
Łukasz Schreiber, Prawo i Sprawiedliwość: Niewiele mnie zdziwi w tym co robi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zachowanie, krętactwa w tej sprawie są powszechnie znane. Widocznie ma coś do ukrycia. Swoim zachowaniem to potwierdza. To w pełnej krasie przejaw arogancji w wykonaniu wieloletniego prezydenta stolicy. To kolejny dowód na to, że potrzebna jest reforma samorządowa. Prekursorem tego typu zachowań był Aleksander, który zapowiadał, że przed komisją śledczą może zatańczyć i zaśpiewać.
Jako powód, dla którego nie stawi się przed komisją prezydent Warszawy podaje domniemaną niekonstytucyjność tego organu. Dostrzega Pan tę niekonstytucyjność?
Dostrzegam wśród polityków Platformy Obywatelskiej taktykę, w ramach której o każdym działaniu, reformie, inicjatywie Prawa i Sprawiedliwości mówią, że jest niekonstytucyjna. Kiedy jednak proszę ich, by wskazali jeden konkretny przykład złamania konstytucji, z podaniem artykułu i wyjaśnienia, to nie potrafią tego wskazać. Szkoda, że pani Hanna Gronkiewicz-Waltz rozmawia tylko z przyjaznymi jej dziennikarzami, którzy nie zdają trudnych pytań. Nikt nie pyta, w którym artykule łamana jest konstytucja.
Edytor zaawansowany

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.