Dodaj do ulubionych

Jak Anglosasi rozpetali II WS

15.05.17, 16:26

Wprawie 100 lat temu byl dan start najbardziej krwawej wojnie wszechczasow.

Kto zapewnil dojscie nazistow do wladzy, kto kierowal nimi na drodze do globalnej katastrofy?

Cala miedzywojenna historia Niemiec pokazuje, ze zapewnieniu "odpowiedniego" politycznego kursu sluzyli sterowane kryzysy finansowe,
Kluczowymi strukturami, decydujacymi o strategii miedzywojennego rozwoju Zachodu, byli centralne instytucje finansowe Wielkiej Brytanii i USA – Bank of England i System Rezerwy Federalnej (FED) oraz powiazane z nimi finansowo-przemyslowe organizacji, ktorych celem bylo ustawic absolutna kontrole nad systemem finansowym Niemiec, zeby zarzadzac procesami politycznymi w Europie Srodkowej.
W realizacji tej strategii trzeba wyroznic nastepujace etapy:

1: od 1919 do 1924 r. – przygotowanie gleby do masowych amerykanskich inwestycji finansowych w niemiecka gospodarke. Daltego byl sprowokowany kryzys finansowy,na szczycie ktorego za 1 USD placilo sie 4.2 trln marek. Hiemcy nie mogli juz splacac reparacje wojenne, co wywolalo tak zwany "Ruhrbesetzung",czyli francusko-belgijska okupacje Zaglebia Ruhry w styczniu 1923 r.Własnie na to czekal anglo-amerykanski establishment, aby, dajac sie wciagnac Francji w ta awanture i udowadniajac jej niezdolnosc do rozwiazania problemu, wziac inicjatywe w swoje rece.

2. od 1924 do 1929 r. – ustanowienie kontroli finansowej nad systemem Niemiec i wsparcie finansowe narodowego socjalizmu.
W 1924 roku powstal "Plan Dawesa",zgodnie z ktorym do Niemiec poplyneli inwestycje w niemiecki przemysl. W latach 1924 - 1929 laczna kwota wyniosla prawie 63 mld zlotych marek (30 mld przypadalo na kredyty).W końcu, juz w 1929 r. niemiecki przemysł awansowal na drugie miejsce w swiecie, ale w duzej mierze znajdowal sie w rekach wiodacych amerykanskich grup finansowo-przemyslowych.
Jednoczesnie przygotowywala sie ta sila polityczna, ktora miała odegrac decydujaca role w realizacji anglo-amerykanskich planow. Chodzi o finansowaniu partii nazistowskiej i osobiscie A. Hitlera.Jak pisal w swoich wspomnieniach kanclerz Rzeszy w latach 1930-1932 Bruning , zaczynajac od 1923 roku, Hitler otrzymywal duże kwoty z zagranicy. Skad oni byli, nie jest znane, ale przelewy szli przez szwajcarskie i szwedzkie banki,i kase Hitler zaczal dostawac od razu po tym,jak spotkal sie z attache wojskowym USA w Niemczech.
Hitlera przygotowywali do wielkiej polityki,ale gdy w Niemczech panowal dobrobyt, jego partia pozostawala na marginesie zycia spolecznego. Sytuacja drastycznie zmienia sie z poczatkiem kryzysu. Od jesieni 1929 roku,po wywolanym przez FED krachu na amerykanskiej gieldzie papierow wartosciowych, rozpoczal sie trzeci etap planui anglo-amerykanskich kregow finansowych.
3. od 1929 do 1933 r. – rozpetanie glebokiego kryzysu finansowo-gospodarczego i zapewnienie dojsciu nazistow do wladzy.
O tym nie ma sensu wiecej pisac,bo w jaki sposob kryzys pomogl Hitlerowi dojscie do wladzy napisano jest bardzo duzo.Dlatego przejde od razu do kolejnego etapu.
o
4: od 1933 do 1939 r. – finansowa wspolpraca z nazistowskaj wladza i wsparcie jej ekspansywnej polityki zagranicznej, majacej na celu przygotowanie i rozpetanie nowej wojny swiatowej.
14 stycznia 1933 r. odbylo sie spotkanie Hitlera z wladzami Hiemiec, na ktorym uzgodnione zostalo przekazanie wladzy nazistom, i 30 stycznia Hitler zostaje kanclerzem rzeszy,a nazistowskie Niemcy zaczeli dostawac ogromne kredyty od USA.Ciasna finansowo-gospodarcza wspolpraca anglo-amerykanskiego i nazistowskiego biznesu i byla tym tlem, na ktorym w latach 30-tych ubieglego wieku byla prowadzona polityka ustepstw wobec agresora, ktora doprowadzila do II Wojny Swiatowej.

p.s.w ostatecznosci Anglicy przechytrzyli same siebie i juz nigdy nie odzyskali ta pozycje,jaka zajmowali przed rozpoczeciem II WS.
--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/eUPM9sV0ntT81uLqQX.jpg

Edytor zaawansowany
  • 15.05.17, 17:02
    Gdyby nie było poparcia finansowego jak i politycznego Prescotta Busha, braci Dallas i wielu innych wraz z życzeniami i marzeniami Churchilla zniszczenia Niemiec, oraz niezbyt pojmującej churchillowskie intrygi Polski nie byłoby Hitlera, nie byłoby wojny.
    Polska nie nauczyła sie niczego z historii mimo licznych historyków u władzy, do dziś wpada w te same sidła w które w owych czasach wpadała, co to oznacza?
    Poddaje pod dyskusje ten temat, temat ślepoty i durnoty. smile
  • 15.05.17, 17:24
    Kiedyś, kiedyś przed latami nie pamiętam już dokładnie przed iloma czytałam wspomnienia dwóch kolegów pracujących w jednej z niemieckich fabryk w NW których rozdzieliły działania wojenne, jeden wrócił do Niemiec drugi pozostał w Anglii.
    Angielski pisał ze dla niego sie w zasadzie zmieniło tylko państwo osiedlenia, język jak i nazwa fabryki w której zatrudnił sie po wojnie, natomiast maszyna przy której pracuje jest ta sama przy której pracował w NW w Niemczech a teraz pracuje w Anglii.
    Czy to nie jest wymowne, o co chodziło Churchillowi w obliczu jego licznych słynnych wypowiedzi?
    O zniszczenie i rozgrabienie Niemiec jako dawnej potęgi innowacji przemysłowej.
    Co dziś sie robi?

• 15.05.17, 20:18
    monalisa2016 napisał(a):

> Gdyby nie było poparcia finansowego jak i politycznego Prescotta Busha, braci D
    > allas i wielu innych wraz z życzeniami i marzeniami Churchilla zniszczenia Niem
    > iec, oraz niezbyt pojmującej churchillowskie intrygi Polski nie byłoby Hitlera,
    > nie byłoby wojny.

I.G. Farbenindustrie AG byl glownym dostawcem techniki wojskowej dla niemieckiej armi i w 45% sfinansowal kampanie wyborcza Hitlera - byl kontrolowany przez rockefellerowski Standard Oil.
    W sierpniu 1934 roku "Standard Oil" nabyl w Niemczech 730 tys. hektarow ziemi i zbudowal najwieksze w Niemczech rafinerie, ktore dostarczali nazistom rope.
    Wtedy tez do Niemiec z USA zostal dostarczony, potajemnie, najnowoczesniejszy sprzet dla zakladow lotniczych , na ktorych rozpocznie sie produkcja niemieckich bombowcow i mysliwcow.Amerykanie dostarczyli rowniez technologii,ktore byli wykorzystane przy budowie samolotow "Junkers Ju 87".
    W latach 1939 -1940, gdy w Europie szalała II WS, amerykanskie inwestycje w gospodarke Niemiec wyniosli 475 mln USD. W tym:
    "Standard Oil" zainwestowal - 120 mln,
    "General motors" – 35 mln,
    ITT Corporation – 30 mln,
    "Ford" – 17,5 mln.

> Polska nie nauczyła sie niczego z historii mimo licznych historyków u władzy, d
    > o dziś wpada w te same sidła w które w owych czasach wpadała, co to oznacza?
    > Poddaje pod dyskusje ten temat, temat ślepoty i durnoty. smile

To chyba zasluguje na osobny watek smile

--
  • 15.05.17, 20:44
    mowimy o wszystkich tylko nie o Rotschildach. Niemcy, ZSRR, Polska i Europa byla produktem tej konsporacji , Tak Isla byl i jest tworem stworzonym dla konfrontacji z chrzescijansywem poczawszy od Mohameda, przez upadek Bizancjum i td.
    Zaledwie kilka lay temu Islam byl oskarzany o 9/11, dzis o tym sie nie mowi, Islamowi naleza sie teraz przywileje w Europie i na swiecie, oczywiscie z wyjatkiem Ziemi Swietej. Pewnie chodzi im o stworzenie konfliktu globalnego, 3 wojny swiatowej, w ktorej illuminati beda arbitrem i zwyciezca, a reszta swiata zginie.
  • 15.05.17, 21:06
    boavista4 napisał(a):

> mowimy o wszystkich tylko nie o Rotschildach.

Watek dopiero rozkreca sie,i mozna pogadac o wszystkich zasluzonych smile

--
  • 15.05.17, 21:05
    Zeby cos więcej wiedzieć o I.G. Farbenindustrie AG należy głęboko wgłębić sie w internet najlepiej w anglojęzyczny punkt po punkcje, nazwisko po nazwisku wtedy dochodzi sie jasności o firmach i ich właścicielach. smile
    Tja, sami swoi gotowali swoim los.

Standard Oil, tu nie ma problemu od lat wie sie dokładnie do kogo w owych czasach należał i obecnie należy.
  • 15.05.17, 21:36
    Te opisane w tym linku było także w owych czasach aktualne z tym ze wtedy nie istniała jeszcze unia.
    Podobny schemat, podobne motywy, podobne działanie z dodatkiem finansów czyli finansowego kryzysu w Stanach.
    Juz nie pamiętam kto powiedział, ze Stany musza rozniecić co cztery lata wielka wojnę by utrzymać sie gospodarczo jako tako "nad woda" jak to sie u nas mówi.
    forum.gazeta.pl/forum/w,13,163920311,163920311,Jak_USA_dyma_sojusznikow_.html
  • 15.05.17, 21:45
    monalisa2016 napisał(a):

> Zeby cos więcej wiedzieć o I.G. Farbenindustrie AG należy głęboko wgłębić sie w
    > internet najlepiej w anglojęzyczny punkt po punkcje, nazwisko po nazwisku wted
    > y dochodzi sie jasności o firmach i ich właścicielach. smile

Najlepiej zaglebic sie w rosyjsko-jezyczne zrodla,poniewaz w swoim czasie w ZSRR bardzo wiele pisalo sie o tym koncernie,producencie gazow bojowych,w tym i Cyklon B,i powiazanie roznych " morganow" z tym koncernem bardzo dobrze bylo udokumentowano.

> Tja, sami swoi gotowali swoim los.

To tylko biznes smile

--
  • 15.05.17, 22:04
    Gdy ja chodziłam do szkoły za Gierka uczono nas jeszcze (a starsze pokolenie tym bardziej) że wojnę wywołali zachodni imeprialiści, a Hitler był na ich usługach. Wtedy nikt nie chciał wierzyć w to, co komuna mówiła, bo wiadomo - komuna kłamie.
    Musiało minąć trochę lat zanim zrozumiałam, wgłębiając się w rzeczywistą historię, że komuna wcale nie zawsze kłamała....
  • 15.05.17, 22:13
    Najbardziej śmieszy mnie, że Chamberlain został oskarżony o uleganie Niemcom (sławny appeasement), gdy tymczasem celem GB /UK było danie Niemcom carte blanche, czyli wpuszczenie Niemców w kanał, całkiem jak lata później Saddama z Kuwejtem... Saddamowi USA też dały carte blanche...
    Niemcy są zbyt naiwni w konfrontacji z Anglosasami, jedyny który naiwny nie był to był Bismarck.
  • 15.05.17, 22:14
    eva15 napisała:

> Gdy ja chodziłam do szkoły za Gierka uczono nas jeszcze (a starsze pokolenie ty
    > m bardziej) że wojnę wywołali zachodni imeprialiści, a Hitler był na ich usługa
    > ch. Wtedy nikt nie chciał wierzyć w to, co komuna mówiła, bo wiadomo - komuna k
    > łamie.

A ja wierzylem temu,czemu nas uczyli w szkole,i jak okazuje sie,moja wiara nie byla slepa.

> Musiało minąć trochę lat zanim zrozumiałam, wgłębiając się w rzeczywistą histor
    > ię, że komuna wcale nie zawsze kłamała....

Gdy komuna klamala,to i male dziecko to zauwazalo,bo w klamstwie komuna nie dorastala "demokracji" do piet smile

--
  • 15.05.17, 22:22
    rosjaiswiat napisał(a):

> A ja wierzylem temu,czemu nas uczyli w szkole,i jak okazuje sie,moja wiara nie
    > byla slepa.

Ty mogłeś wierzyć, bo pewnie naiwnie uważałeś, że komunę narzucili Rosji Rosjanie. W Polsce jednak trudniej było wierzyć, bo komuna była jednoznacznie niepolska.

> Gdy komuna klamala,to i male dziecko to zauwazalo,bo w klamstwie komuna nie do
    > rastala "demokracji" do piet smile

To prawda, że nie dorastała, ale to nieprawda, że i małe dziecko mogło to zauważyć. Nie mogło, nie miało wtedy na to żadnych szans.
  • 15.05.17, 22:28
    eva15 napisała:

> Ty mogłeś wierzyć, bo pewnie naiwnie uważałeś, że komunę narzucili Rosji Rosjan
    > ie. W Polsce jednak trudniej było wierzyć, bo komuna była jednoznacznie niepol
    > ska.

Po rewolucji pazdziernikowej minelo sporo lat,i ten kraj,w ktorym ja mieszkalem nie byl podlegly innemu mocarstwu,bo sam byl mocarstwem.Wiec moja wiara w moje panstwo nie byla naiwna.

> To prawda, że nie dorastała, ale to nieprawda, że i małe dziecko mogło to zauwa
    > żyć. Nie mogło, nie miało wtedy na to żadnych szans.

Z tym malym dzieckiem mial byc zart,czemu swiadectwem jest smajlik.
    --
  • 15.05.17, 22:33

rosjaiswiat napisał(a):

> Po rewolucji pazdziernikowej minelo sporo lat,i ten kraj,w ktorym ja mieszkalem
    > nie byl podlegly innemu mocarstwu,bo sam byl mocarstwem.Wiec moja wiara w moje
    > panstwo nie byla naiwna.

Tja, ten kraj był mocarstwem, które jak się okazało, dość łatwo można obalić, jeśli się tylko chce...
  • 15.05.17, 22:40
    eva15 napisała:

> Tja, ten kraj był mocarstwem, które jak się okazało, dość łatwo można obalić, j
    > eśli się tylko chce...

Mocarstwo rozpadlo sie,to fakt,ale nie czynniki zewnetrzne o tym zadecydowali.
    Ewa,ja to wszystko obserwowalem od srodku,wiec mnie nikt nie przekona do tego,ze to Amerykanie czy Zydzi przyczynili sie do rozpadu ZSRR. To my sami zrobili.

--
  • 15.05.17, 22:48
    rosjaiswiat napisał(a):
    > Mocarstwo rozpadlo sie,to fakt,ale nie czynniki zewnetrzne o tym zadecydowali.
    ..................
    Wiec kto o tym zadecydował? smile
  • 15.05.17, 22:50
    monalisa2016 napisał(a):

> Wiec kto o tym zadecydował? smile

Przeciez napisalem - my sami i ja wiem o czym pisze.

--
  • 15.05.17, 22:55
    rosjaiswiat napisał(a):

> monalisa2016 napisał(a):
    >
    > > Wiec kto o tym zadecydował? smile
    >
    > Przeciez napisalem - my sami i ja wiem o czym pisze.
    >
    >
    W jaki sposób sami, co do tego zmusiło? smile
  • 15.05.17, 22:54
    Wycinek z historii byłego ZSRR opowiedziany przez Valentina Falina.
    Szkoda ze jest to w języku niemieckim, może znajdziesz w języku rosyjskim albo angielskim.

www.fit4russland.com/analyse/1783-valentin-falin-ueber-die-viererbande-und-gorbatschow

Miałam więcej takich ciekawych artykułów z historii końca ZSRR, niestety przez nieuwagę pozbyłam sie linków na innym kompie.
  • 15.05.17, 23:04
    monalisa2016 napisał(a):

> Wycinek z historii byłego ZSRR opowiedziany przez Valentina Falina.
    > Szkoda ze jest to w języku niemieckim, może znajdziesz w języku rosyjskim albo
    > angielskim.

Ten artykul w jezyku rosyjskim jest mnie dobrze znany,i on potwierdza moja teze,ze to my sami rozwalil ZSRR.

--
  • 15.05.17, 23:13
    Gdzie?
    Jaka role grała polityka Ronalda Reagana dla byłego Układu Warszawskiego, także tych słynnych pustych półek w Polsce?

Och Igor, Igor. smile
  • 15.05.17, 23:19
    Igor wierzy w radziecką niezależność...
  • 15.05.17, 23:27
    Własnie.
    On nie dopuszcza do swojej świadomości ze od zarań zaoceaniczni imperialiści mają na muszce "ziemne dobra" czyli tablice Mendelejewa Rosji, w owych czasach mieli na muszce ZSRR i cały Układ Warszawski.

Zaoceaniczne thinktanki nie próżnują tylko z wyprzedzeniem lat planują.
  • 15.05.17, 23:46
    Kiedys ja zalinkowalem tekst w jezyku rosyjskim o Niemcach,i tam bylo cos napisano o konstytucje Niemiec powojennych.Wy zmieszali mnie z blotem,udowadniajac,ze ja nie mam prawa pisac nic o Niemcach,poniewaz to wy tam mieszkacie i to wy wiecie jak jest.
    Wy nie mieszkaliscie w ZSRR,wy nie macie zielonego pojecia o tym,jakie nastroje panowali w elitach partyjnych i gospodarczych tego kraju,ale pouczacie mnie,jak to bylo.
    Ja dwukrotnie spotykal sie z Gorbaczowym,chociaz i w bardzo szerokim gronie.I ja na wlasne oczy widzialem,jak rozpadal sie kraj.
    A wy o tym wszystkim wiecie tylko tyle,co przeczytali w roznych artykulach,napisanych przez tych,kto ten kraj rozwalal.Oni rzeczywiscie obwiniali we wszystkim zachod.

--
  • 15.05.17, 22:15
    Sorry:
    zachodni imperialiści
  • 15.05.17, 22:19
    Skoro posłużono sie dyplomacją "zachodni imperialiści" powiedziano prawdę przez to otworzono furkę dla ciekawych i zainteresowanych sprawą dociekania prawdy.
  • 15.05.17, 22:06
    Jak ktoś nie zna języka a na automatycznego tłumacza nie można 100% w takich sprawach polegać? Nie mam przestawionej tastatury by pisać po rosyjsku a co mówić znać odpowiednie określenia. Tobie przychodzi łatwo.
    Mogę się posługiwać tylko 4 europejskimi językami, tja.
    Bym musiała sie załapać sie na córkę firmy w Rosji wtedy bym otrzymała z zakładu darmowy ale obowiązujący kurs języka rosyjskiego ale nie mam jak na razie i najbliższej przyszłości w planie tego.
  • 15.05.17, 22:11
    A kto wam rozpętał Rewolucję Październikową sto lat temu, płacąc półtora rubla strajkowiczom za demonstracje, zajmując centrale telefoniczne i przejmując stacje kolejowe. Był wśród nich jakiś etniczny Rosjanin?

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • 15.05.17, 22:16
    qwardian napisał:

> A kto wam rozpętał Rewolucję Październikową sto lat temu, płacąc półtora rubla
    > strajkowiczom za demonstracje, zajmując centrale telefoniczne i przejmując stac
    > je kolejowe. Był wśród nich jakiś etniczny Rosjanin?

Rozni byli,w tym i Polacy,ale nie w tym sprawa.

>

--
  • 15.05.17, 22:21
    qwardian napisał:

> A kto wam rozpętał Rewolucję Październikową sto lat temu, płacąc półtora rubla
    > strajkowiczom za demonstracje, zajmując centrale telefoniczne i przejmując stac
    > je kolejowe. Był wśród nich jakiś etniczny Rosjanin?
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Juz tyle razy wałkowaliśmy ten temat tu na forum a ty nadal ani w ząb?
    Wymien mi tego etnicznego Rosjanina z październikowej rewolucji? smile, smile

• 15.05.17, 22:47
    monalisa2016 napisał(a):

> Juz tyle razy wałkowaliśmy ten temat tu na forum a ty nadal ani w ząb?
    > Wymien mi tego etnicznego Rosjanina z październikowej rewolucji? smile, smile

Ich bylo tysiace. Mnostwo ludzi uwierzylo w idei rewolucji bolszewickiej,wlasnie dlatego Armia Czerwona wygrala wojne domowa. Nie jest wszystko tak jednoznacznie,jak obecnie przedstawia sie. I praktycznie wszysci zapominaja o tym,ze rewolucje w 1917 roku w Rosji bylo dwie,i to ta pierwsza,nie bolszewicka, przyczynila sie do upadku Imperium Rosyjskiego i wprowadzeniu kraju w stan chaosu.Bez tego bolszewicy nie mieliby szans.

--
  • 15.05.17, 22:58
    Ja chce miec odpowiedz od qwardiana a nie od ciebie.

Słynnym przywódcą rewolucji październikowej był Lenin, on był obywatelem Rosji ale nie był etnicznym Rosjaninem.
  • 15.05.17, 23:20
    monalisa2016 napisał(a):

> Słynnym przywódcą rewolucji październikowej był Lenin, on był obywatelem Rosji
    > ale nie był etnicznym Rosjaninem.

Co znaczy nie byl etnicznym Rosjaninem? Rosyjski Imperium ksztaltowal sie przez setki lat i pelnoprawnymi jego obywatelami byli jak Kalmuki,tak i Czuwaszy,jak rowniez kazanskie Tatarzy.Oni wszysci byli i sa Rosjanami.
    Ojciec Lenina byl etnicznym Rosjaninem,z kolei jego matka pochodzila z rodziny niemieckiej.Ale i Katarzyna Wielka byla z pochodzenia Niemka,czy przez to ona nie miala prawa byc Rosjanka?

--
  • 15.05.17, 23:31
    rosjaiswiat napisał(a):

> Co znaczy nie byl etnicznym Rosjaninem? Rosyjski Imperium ksztaltowal sie przez
    > setki lat i pelnoprawnymi jego obywatelami byli jak Kalmuki,tak i Czuwaszy,jak
    > rowniez kazanskie Tatarzy.Oni wszysci byli i sa Rosjanami.
    > Ojciec Lenina byl etnicznym Rosjaninem,z kolei jego matka pochodzila z rodziny
    > niemieckiej.Ale i Katarzyna Wielka byla z pochodzenia Niemka,czy przez to ona
    > nie miala prawa byc Rosjanka?

Ojciec Lenina nie był etnicznym Rosjaninem lecz wpół Kaumukiem, a matka nie była żadną etniczną Niemką. Ale nie w tym rzecz.
    Masz rację, że Rosja jest od wieków wieloetniczna i nic nie przeszkadza, by pół - Gruzin Ławrow był ministrem spraw zagr., Tuweniec Szojgu min. obrony, a min. finansów Tatarka - Nabulina.
    Ale - jest jedna nacja, która w tym konglomeracie narodów mało identyfikuje się z Rosją i jej interesami, raczej działa przeciw nim... Choć oczywiście i tu są wyjątki. Ale jak wiadomo, wyjątki potwierdzają regułęsmile.
  • 15.05.17, 23:38
    eva15 napisała:

> Ojciec Lenina nie był etnicznym Rosjaninem lecz wpół Kaumukiem, a matka nie był
    > a żadną etniczną Niemką. Ale nie w tym rzecz.

Nie ma zadnych swiadectw tego,ze matka Lenina pochodzila z zydowskiej rodziny,ale masz racje,nie w tym rzecz.

--
  • 15.05.17, 23:55
    [i]Matka Lenina, Maria Aleksandrowna z domu Blank, pochodziła ze stosunkowo zamożnej rodziny. Ojcem Marii był doktor Izrael Moisiejewicz Blank pochodzący z Żytomierza[2]. Izrael i jego brat Abel przyjęli chrześcijaństwo (...)

pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Lenin

Marija Blank war die Tochter von Israel Blank (* ca. 1799; † 17. Juli 1870), auch Alexander Dimitijewitsch Blank, einem jüdischen Arzt aus Wolhynien mit deutschen Wurzeln, der zum Christentum konvertierte,

de.wikipedia.org/wiki/Marija_Alexandrowna_Uljanowa

Maria Blank - matka Lenina - była córką żydowskiego lekarza - konwertyty, jakich wąówczas było pełno.

Ech, Igor, żeby ja Cię musiała uczyć historii rewolucjismile.
  • 16.05.17, 00:03
    A tak pisze rosyjsko-jezyczna Wikipedia:
    Мать — Мария Александровна Ульянова (урождённая Бланк, 1835—1916), шведско-немецкого происхождения по матери и, по разным версиям, украинского, немецкого или еврейского — по отцу. Дедом Владимира по матери был, по одной из версий, еврей, принявший православие, Александр Дмитриевич Бланк[9][10]. По другой версии, он происходил из семьи немецких колонистов, приглашённых в Россию Екатериной II)[11][12]. Известная исследовательница семьи Ленина М. Шагинян утверждала, что Александр Бланк был украинцем."
    ru.wikipedia.org/wiki/Ленин,_Владимир_Ильич
    Ewa,wiec ponawiam pytanie - czy trzymala w rekach akty urodzenia rodzicow Lenina?
    Bo wklejanie linkow do Wikipedii mnie nie przekonuje. Ja bardziej wierze w to,co poznalem w muzeum W.I.Lenina (Ulianowa) w Moskwie.Gdzie bylem kilkakrotnie,i w tym dwa raza odwiedziny byli specjalne smile

--
  • 16.05.17, 00:09
    Sprawdź, jak miał na imię ojciec marii Blank i jego brat.

Igor, daj spokój, ja się kopać z koniem po nocy nie będę. jak nie wierzysz w fakty historyczne - twoja sprawa.

Najwyraźnie po dziś dzień ta prawda jest w Rosji niewygodna....
  • 16.05.17, 00:14
    eva15 napisała:

> Igor, daj spokój, ja się kopać z koniem po nocy nie będę. jak nie wierzysz w fa
    > kty historyczne - twoja sprawa.

Faktem histotrycznym byloby,jak by Ty wkleila mnie scan metryki urodzenia matki Lenina smile

> Najwyraźnie po dziś dzień ta prawda jest w Rosji niewygodna....

Niby czemu?Z Lenina juz dawno zostala zdjeta aureola swietosci.

--
  • 16.05.17, 00:22
    Jak narazie Leinni leży pod Kremlem w mauzoleum. Putin jest na tyle mądry, by wiedzieć, że dla starszego pokolenia ma on nadal aureolę świętości. I dla ciągłości państwa to również nie bez znaczenia.
  • 16.05.17, 00:30
    Ty wklej więc akt urodzenia matki Lenina, który temu, co piszę zaprzeczy. Czekam.

• 16.05.17, 00:16
    Aleksandrem Izrael Blank nazwał się po przechrzeniu. Tu masz jego całą linę genealogiczną:

pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Uljanow

Ha, ha, Rosjanie też potrafią kłamać i/lub przemilczeć to, co niewygodne....
  • 16.05.17, 00:22
    eva15 napisała:

> Aleksandrem Izrael Blank nazwał się po przechrzeniu. Tu masz jego całą linę gen
    > ealogiczną

I znow Wikipedia.
    Ewa,badz powazna smile

-
  • 16.05.17, 00:26
    Igor, masz racjęsmile , a ja mam spokój. Ja naprawdę nie myślę kopać się z koniem. Wierzysz w stalinowską wersję - twoja sprawa. Stalin wiedział, czemu zakazał pisać o żydowskim pochodzeniu Lenina, miało to w tamtym czasie swoją logikę.

--
    P_f o Polkach w Niemczech:
    "Polin w Niemczech brzmi troche jak kobieta lekkich obyczajow".

Feluś zachwycony F-22 i zniesmaczony pilotami nie umiejącymi latać bez tlenu:
  • 16.05.17, 00:27

Zauwaz,ze przy "Wywód genealogiczny" jest slowo "edytuj".Czy kiedys probowala klikac na takie slowa na innych stronach Wikipedii?
    Jak nie ,to klikni i wtedy mozesz zmienic fakty historyczne smile
    --
  • 16.05.17, 00:31
    Daj spokój, moja wiedza nie opiera się tylko na WIKI.
  • 16.05.17, 00:32
    Igor mimo tego nie chce wierzyc, dla niego Lenin to etniczny Rosjanin i bohater. smile
    Zostańmy przy tym smile
  • 16.05.17, 00:35
    Dokładnie tak, dobranoc.
  • 16.05.17, 00:42
    Gute Nacht.
  • 16.05.17, 00:36
    Eva15 nie burzmy wiary mitu Igora, niech wierzy w to co chce.
  • 16.05.17, 00:17
    Dla mnie Lenin był wielkim sabotażystą dawnej Rosji która jak na owe czasy rozwijała sie dość dobrze a on wymordował całą rosyjską inteligencje z polecenia innych konkretnie zza oceanu. Wiem, wiem ze Igor sie z tym nie zgodzi, dla niego to bohater podwalina państwa chłopów jak i ZSRR czyli podwalina przyszłego Układu Warszawskiego. smile

Mimo tego nie rozumiem niszczenia jego pomników, pomniki do przestroga dla światłych, świadomych ludzi znających jako tako historie.
  • 16.05.17, 00:24
    Z tego co wiem, to w Rosji jego pomników nie niszczą. Rosjanie mają mądre podejście do historii.
  • 16.05.17, 00:30
    eva15 napisała:

> Z tego co wiem, to w Rosji jego pomników nie niszczą. Rosjanie mają mądre podej
    > ście do historii.
    ..........................
    Ale Polska, Ukraina?
    Czyżby wypierały sie historii Europy?
    To jest wielkie oszustwo na społeczeństwie, likwidacja pomników które w taki czy inny sposób kształtowały europejską historie.
    Europejska tak samo i polska historia nie były kształtowane przez cudowne rzeczy ale to sie w Polsce czy Ukrainie z historii wypiera, co myśleć o takich krajach?
  • 16.05.17, 00:33
    Polska Ukraina to kraje niemądre. Wypieranie się własnej historii do niczego dobrego nie prowadzi.
  • 16.05.17, 00:41
    eva15 napisała:

> Polska Ukraina to kraje niemądre. Wypieranie się własnej historii do niczego do
    > brego nie prowadzi.
    .......................
    Własnie przez to tyle nienawistnych uczuć zamiast sięgania do książek, do archiwów by w końcu nauczyć w tych krajach właściwej tej zlej i tej dobrej bez znaczenia historii.

Nas tez wszystkiego ne nauczono ale własna ciekawość jak i te wieczne pytanie DLACZEGO uzupełniło duzo braków mimo ze nie wiemy jeszcze wszystkiego.
  • 16.05.17, 00:56
    monalisa2016 napisał(a):

> Dla mnie Lenin był wielkim sabotażystą dawnej Rosji która jak na owe czasy rozw
    > ijała sie dość dobrze a on wymordował całą rosyjską inteligencje z polecenia in
    > nych konkretnie zza oceanu.

Lisa,nu skad ty czerpiesz taka wiedze?

>Wiem, wiem ze Igor sie z tym nie zgodzi, dla niego
    > to bohater podwalina państwa chłopów jak i ZSRR czyli podwalina przyszłego Ukła
    > du Warszawskiego. smile

Uklad Warszawski powstal,jako odpowiedz na powstanie NATO i dosc skutecznie powsterzymywal zakusy syjonistow.Wiwec co masz mu do zarzucenia?

> Mimo tego nie rozumiem niszczenia jego pomników, pomniki do przestroga dla świa
    > tłych, świadomych ludzi znających jako tako historie.

W Rosji nie prowadzi sie wojna z pomnikami.
    --
  • 15.05.17, 23:48
    Dokładnie kto zabronił nadmieniania etnicznego pochodzenia Lenina, tja Stalin.

books.google.de/books?id=k4B4DAAAQBAJ&pg=PT17&lpg=PT17&dq=lenin+jüdische+vorfahren&source=bl&ots=jFMZsmeNxC&sig=f8lrqnL6ctRhyU0N0nAuXT7tiyY&hl=de&sa=X&ved=0ahUKEwiK1cXG7vLTAhVNJFAKHQ4-D9sQ6AEIVzAH#v=onepage&q=lenin%20j%C3%BCdische%20vorfahren&f=false
  • 16.05.17, 00:04
    To ciekawy link, pewnie tak było, że Stalinowi pochodzenie Lenina było w tamtym czasie , gdy zwalczał Zyda Trockiego, mocno nie rękę.
    On był tak samo jak Trocki tej samej narodowości, nie wiedziałeś?
    Przecież pisałam nie jeden raz w dyskusji z tobą na forum.
    Oj, Igor slaby jesteś z historii twojej ojczyzny.smile
    Nie martw sie, dokształcisz sie, po to jesteśmy, po to dyskutujemy. smile
  • 15.05.17, 23:37
    Matka Lenina (Blank) była niemiecką Zydówką ojciec na wpół Kaumukiem. Dziwi mnie to, że Igor nie ma o tym pojęcia.

• 15.05.17, 23:52
    eva15 napisała:

> Matka Lenina (Blank) była niemiecką Zydówką ojciec na wpół Kaumukiem. Dziwi mni
    > e to, że Igor nie ma o tym pojęcia.

Ewa,czy trzymalas w rekach metryki urodzenia matki i ojca Lenina?

.

--
  • 15.05.17, 23:53
    Nawet w książkach jest to opisane ze Stalin zabronił mówienia i pisania o etnicznym pochodzeniu Lenina.
    Tak samo było z wzorem do naśladowania dla Lenina z Karl Marx.

books.google.de/books?id=k4B4DAAAQBAJ&pg=PT17&lpg=PT17&dq=lenin+jüdische+vorfahren&source=bl&ots=jFMZsmeNxC&sig=f8lrqnL6ctRhyU0N0nAuXT7tiyY&hl=de&sa=X&ved=0ahUKEwiK1cXG7vLTAhVNJFAKHQ4-D9sQ6AEIVzAH#v=onepage&q=lenin%20j%C3%BCdische%20vorfahren&f=false
  • 16.05.17, 00:00
    Jestem mocno zdziwiona brakami wiedzy Igora.... Przecież nawet każda WIKI pisze, że matka Lenina - Maria Blank- była z pochodzenia Zydówką.
    Pisalam już tu pare razy na forum ze był obywatelem Rosji ale nie Rosjaninem, to samo dotyczyło bolszewików, o bolszewikach zrozumiał ale o Leninie nie dopuścił do siebie tej wiedzy.
  • 16.05.17, 00:05
    eva15 napisała:

> Jestem mocno zdziwiona brakami wiedzy Igora.... Przecież nawet każda WIKI pisze
    > , że matka Lenina - Maria Blank- była z pochodzenia Zydówką.

Moja wiedza nie jest oparta o Wikipedie,zreszta i tam pisze sie roznie.

--
  • 15.05.17, 23:49
    monalisa2016 napisał(a):

> On był tak samo jak Trocki tej samej narodowości, nie wiedziałeś?

I nadal tego nie wiem.

> Przecież pisałam nie jeden raz w dyskusji z tobą na forum.

Lisa,nie jestes dla mnie jedynym zrodlem wiedzy.

> Oj, Igor slaby jesteś z historii twojej ojczyzny.smile
    > Nie martw sie, dokształcisz sie, po to jesteśmy, po to dyskutujemy. smile

Jak tak dalej pojdzie,to wmowicie mnie,ze i ja jestem Zydem smile

--
  • 15.05.17, 23:54
    Nie wiem kim jesteś ale fajnie sie z tobą dyskutuje.smile
  • 15.05.17, 23:11
    Rewolucję Lutową należało utopić na wstępie. Tak jak my kaszubskiego zdrajczyka..

--
    czuk1 21.03.17, 15:53
    Nie wiem do końca czy to jest rosyjski czy ukraiński troll. W każdym razie przyjazny POlsce ten facet nie jest.
  • 15.05.17, 23:22
    qwardian napisał:

> Rewolucję Lutową należało utopić na wstępie. Tak jak my kaszubskiego zdrajczyka

Moze i trzeba byloby,ale tego nie zrobili.

--
  • 15.05.17, 23:21
    Igor, to byli zwykli ludzie, a nie wierchuszka władzy rewolucyjnej. Oni byli narzędziem, nie sprawcą.
  • 15.05.17, 23:33
    Oni wykonywali tylko polecenia starszych siedzących w ukryciu.
  • 15.05.17, 23:06
    A po co wy głupi szli wspólnie z angielskimi intrygantami na cesarzy Austrii i Niemiec.

--
    czuk1 21.03.17, 15:53
    Nie wiem do końca czy to jest rosyjski czy ukraiński troll. W każdym razie przyjazny POlsce ten facet nie jest.
  • 15.05.17, 23:15
    qwardian doczekam sie odpowiedzi na twój głupowaty wyskok?
    W prawdzie dałam już ją sama ale od ciebie usłyszeć jej nie mogłam.
  • 15.05.17, 23:18

qwardian napisał:

> A po co wy głupi szli wspólnie z angielskimi intrygantami na cesarzy Austrii i
    > Niemiec.

Bingo!
    qwardian napisał:

> A po co wy głupi szli wspólnie z angielskimi intrygantami na cesarzy Austrii i
    > Niemiec.

Nie chodzilo o to,ze ktos wciagnal Rosje do tej wojny.
    Rosja miala wlasne interesy,ktore okazali sie mocno zagrozone.Ja mam na uwadze Serbie i ogolnie Balkany.
    Rosja miala podpisana umowe z Serbia,ze okaze jej pomoc militarna w razie zagrozenia jej calosci terytorialnej. Strach stracic prestiz i wplywy na Balkanch zmusilo Rosje przystapic do wojny.Serbia byla nie prosto sojusznikiem Rosji,a i bardzo waznym przyczulkiem w tym regionie.

--
  • 15.05.17, 23:45
    W ramach zachowania Świętego Sojuszu, mocarstwa mogły się dogadać. Pokój trwał przecież sto lat.

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • 15.05.17, 23:56
    qwardian napisał:

> W ramach zachowania Świętego Sojuszu, mocarstwa mogły się dogadać. Pokój trwał
    > przecież sto lat.

Car popelnil blad,szantazujac Niemcy.Ale ten temat jest tak obszerny,ze zasluguje na osobna dyskusje.
    A musze przypomniec,ze tematem tego watku jest rozpoczecie II WS i rola w tym Anglosasow.
    --
  • 15.05.17, 23:26
    Gdybyście wówczas pamiętali dlaczego sto lat wcześniej przysięgaliście Święty Sojusz promując zachowanie zasad chrześcijańskich w polityce zagranicznej i wewnętrznej państw.
    Sojusz zawarty 26 września 1815 w Paryżu..

--
  • 16.05.17, 00:21
    qwardian napisał:

> Gdybyście wówczas pamiętali dlaczego sto lat wcześniej przysięgaliście Święty S
    > ojusz promując zachowanie zasad chrześcijańskich w polityce zagranicznej i wewn
    > ętrznej państw.
    > Sojusz zawarty 26 września 1815 w Paryżu..

Ale dlaczego tylko Rosja o tym miala pamietac? Dlaczego 28 lipca 1914 Austro-Wegry wypowiedzieli Serbie wojne,wiedzac dobrze,ze w ten sposob prowokuja Rosje?
    Rosja dwa dni probowala wplynac na swoich "sojusznikow" i dopiero 31 lipca oglosila powszechna mobilizacje.Na co Niemcy w formie ultimatum zarzadali,zeby Rosja odwalala ta decyzje.Na co Rosja nie mogla zgodzic sie.

--
  • 16.05.17, 09:26
    Bo na Zachodzie ludzie o tej intrydze pamiętali, nawet powstała słynna książka napisana ręką producenta samochodów, która od początku do końca była poświęcona kulisom wybuchu i przebiegu I wojny. Ale także wśród szarej masy niemieckiej panowało przeświadczenie, ze zostali zmanipulowani, najgłośniej wyrażany przez nikomu wtedy nieznanego artysty z Wiednia, byłego kombatanta w randze kaprala o inicjałach AH. Nie, żeby mu było żal rosyjskich żołnierzy, ale miał świadomość, że uczestniczył, nazwijmy to delikatnie, w wydarzeniach o mało spontanicznym charakterze. To było planowane wykrwawienie kilku państw...

--
    Poinformował, że kierowca to jego kuzyn. Gdy ostatni raz do niego dzwonił, ten powiedział, że jedyni rodowici Niemcy, jakich widział w tej lokalizacji, to pracownicy biura.
  • 16.05.17, 09:42
    qwardian napisał:

> To było planowane wykrwawienie kilku państw...

Zgadza sie,i dlatego napisalem wyzej,ze "Car popelnil blad,szantazujac Niemcy.".
    Mikolaj II byl pewien,ze po tym jak zostanie ogloszona mobilizacja w Rosji,Serbie pozostawia w spokoju. Ale tak sie nie stalo i zeby nie stracic twarz musial przystapic do wojny przeciwko Niemcom,chociaz Rosja do tej wojny nie byla gotowa.

--
    a co myslec o stalinowskiej rosji, ktora ochoczo przystapila do tej swiatowej awantury?
    Tez manipulacja anglosasow?
  • 16.05.17, 00:09
    institoris2 napisał(a):

> a co myslec o stalinowskiej rosji, ktora ochoczo przystapila do tej swiatowej a
    > wantury?

Nie az tak ochoczo,byc moze warto przypomniec,ze ZSRR podpisal z Niemcami pakt,jako ostatni.

> Tez manipulacja anglosasow?

Bingo! Wlasnie tak i bylo.Kierownictwo ZSRR widzialo,ze Anglosasi robia wszystko,zeby skierowac Hitlera na Moskwe,wiec nie mialo innego wyjscia,jak tylko sprobowac odsunac w czasie to,co i tak bylo nieuniknione.

--
  • 16.05.17, 01:45
    rosjaiswiat napisał(a):

> Nie az tak ochoczo,byc moze warto przypomniec,ze ZSRR podpisal z Niemcami pakt,
    > jako ostatni.
    pierwsze slysze zeby pakt Hitler/Stalin ktos jeszcze podpisywal.

> Bingo! Wlasnie tak i bylo.Kierownictwo ZSRR widzialo,ze Anglosasi robia wszystk
    > o,zeby skierowac Hitlera na Moskwe,wiec nie mialo innego wyjscia,jak tylko spro
    > bowac odsunac w czasie to,co i tak bylo nieuniknione.

i w ramach tego odsuwania w czasie zajeli pol Polski, a nastepnie kraje baltyckie?
  • 16.05.17, 08:29
    institoris2 napisał(a):

> pierwsze slysze zeby pakt Hitler/Stalin ktos jeszcze podpisywal.

Takiego paktu nie istnialo,nie zmyslaj.

> i w ramach tego odsuwania w czasie zajeli pol Polski, a nastepnie kraje baltyck
    > ie?

Wiesz czym jest karma?

--
  • 16.05.17, 00:23
    institoris2 napisał(a):

> a co myslec o stalinowskiej rosji, ktora ochoczo przystapila do tej swiatowej a
    > wantury?
    > Tez manipulacja anglosasow?

Stalin był najlepszym i najwierniejszym kolegą po naszemu Busenfreund Franklin'a D. Roosevelt'a tak samo i odwrotnie Roosevelt Busenfreund od Stalina.
  • 16.05.17, 01:48
    dyktator zbrodniczego rezimu gruzinskiego?

monalisa2016 napisał(a):

`
    >
    > Stalin był najlepszym i najwierniejszym kolegą po naszemu Busenfreund Franklin'
    > a D. Roosevelt'a tak samo i odwrotnie Roosevelt Busenfreund od Stalina.
  • 16.05.17, 02:56

www.youtube.com/watch?v=x8OmxI2AYV8
  • 16.05.17, 02:58
    en.wikipedia.org/wiki/Balfour_Declaration
  • 16.05.17, 08:53
    Elka,rola syjonistow w rozpetaniu II WS jest dobrze znana i wielokrotnie dyskutowana.Jest oczywistym,ze oni pragneli tej wojny,poniewaz to dawalo im szanse.Ale przez to my nie mozemy zapominac i o tej roli,ktora odegrali Wielka Brytania i przede wszystkim USA.

--
  • 16.05.17, 08:32
    monalisa2016 napisał(a):

> Stalin był najlepszym i najwierniejszym kolegą po naszemu Busenfreund Franklin'
    > a D. Roosevelt'a tak samo i odwrotnie Roosevelt Busenfreund od Stalina.

Stalin byl przywodcem ZSRR,i jest oczywistym,ze nie byl ani najlepszym,ani tym bardziej najwierniejszym kolega Roosevelt'a. Kazdy z nich byl pragmatykiem i kazdy mial wlasne interesy.

--
  • 16.05.17, 06:22
    xxxxxxjjjjjjxxxxxxxxjjjjjjxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxjjjjjjxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxxxjjjjjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxxjjjjjjxxxxjjjjjjxxxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxxjjjjjjjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxxxjjjjjjxxjjjjjjxxxxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxjjjjjjxjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxxxxjjjjjjjjjjjjxxxxxxxjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxxxjjjjjjxxjjjjjjxxxxxxxxxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxxjjjjjjxxxxjjjjjjxxxxxxxxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxjjjjjjxxxxjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxxjjjjjjxxxxxxjjjjjjxxxxxxxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjjjjjjjxxxxxjjjjjjxxxxxx
    xxxxxxjjjjjjxxxxxxxxjjjjjjxxjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjxxxxjjjjjjjjxxxxxxjjjjjjxxxxxx
  • 16.05.17, 07:31
    Lenin musial sie czuc zydem , poniewaz otoczony byl samymi rzydami, jego idee pokrywaja sie ze strategia protokolow. Doszedl do tej pozycji dzieki obcym machinacjom. To dlugie byloby dokumntowanie tego stwierdzenia, w internecie jest wiele zrodel.
    Co do upadku ZSRR - to nie byla wygrana milarnie. Wygrana byla ekonomicznie i przez skorupowanie wladzy radzieckiej . Jak to bylo tego nie wiemy dokladnie. Upadek byl negocjowany przez ekonomistow, papieza, propagande, pulapki wojenne. O czym JP2 rozmaial w NY w Kongresie zydowskim? Tego nie wiemy.
    Wiemy tylko ze komune obalif wlasnorecznie Lechu.
  • 16.05.17, 07:33
    Swoje resume. Brawo!
  • 16.05.17, 09:20
    boavista4 napisał(a):

> Swoje resume. Brawo!

To tylko kolejna sraczka felusia. On jak zezre jakies goowno,to uwielbia wysrac sie publicznie smile

--
  • 16.05.17, 09:03
    boavista4 napisał(a):

> Lenin musial sie czuc zydem , poniewaz otoczony byl samymi rzydami, jego idee p
    > okrywaja sie ze strategia protokolow. Doszedl do tej pozycji dzieki obcym mach
    > inacjom. To dlugie byloby dokumntowanie tego stwierdzenia, w internecie jest wi
    > ele zrodel.

Lenin nie czul sie Zydem,i on w Zydach widzial zagrozenie - wlasnie dlatego on wspieral Gruzina Stalina,a nie Trockiego. O tym malo mowi sie,ale Stalin wytepil sporo Zydow z kierownictwa ZSRR.

> Co do upadku ZSRR - to nie byla wygrana milarnie. Wygrana byla ekonomicznie
    > i przez skorupowanie wladzy radzieckiej . Jak to bylo tego nie wiemy dokladnie.

Wladza radziecka trzymala sie na strachu,wymyslonym jeszcze przy Stalinie. Gorbaczow pozbawil urzednikow strachu i oni od razu poczuli,ze od dzis ten kraj stal ich wlasnoscia prywatna.

> Upadek byl negocjowany przez ekonomistow, papieza, propagande, pulapki wojenne
    > . O czym JP2 rozmaial w NY w Kongresie zydowskim? Tego nie wiemy.

Nie wierze w to,ze gdzies na swiecie ktos negocjowal upadek.On nastapil niespodziewannie dla wszystkich.Tak naprawde swiat nie byl gotow do rozpadu ZSRR.

> Wiemy tylko ze komune obalif wlasnorecznie Lechu.

A to stwierdzenie jest w 100% prawdziwe smile

--
  • 16.05.17, 08:35
    felusiak1 napisał:

> xxxxxxjjjjjjxxxxxxxxjjjjjjxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjxxxjjjjjjxxxxxxxjjjjjjjjxxxxxx

Mוj דרוגי pרזyגלup,תy זנוw דוסתאלeס סראצזקe?A ילe ראזy upרזeדאלeמ ציeביe,ניe זרyj גוwנא smile

--
  • 16.05.17, 07:51
    "finansowa wspolpraca z nazistowskaj wladza i wsparcie jej ekspansywnej polityki zagranicznej, majacej na celu przygotowanie i rozpetanie nowej wojny swiatowej."

Najlepszym sojusznikiem towarzysza Hitlera był towarzysz Stalin. Towarzysz Stalin trafnie ocenił, że NSDAP może być czynnikiem wprowadzającym zamęt, destabilizację systemu wersalskiego, co doprowadzi do jego zakwestionowania. A stąd już krok do nowej wojny europejskiej, która była towarzyszowi Staliowi na rękę. Stąd wsparcie Moskwy dla Niemiec, zarówno weimarskich, jak i socjalistycznych. Stąd machinacje, które uniemożliwiły KPD połączenie się z SPD i tym samym pozwoliły towarzyszowi Hitlerowi przechwycić w Niemczech władzę.
    Po paru latach obie dykatury wspólnie wszczęły II wojnę światową, nie oglądając się na "anglo-amerykańską finansjerę".

"Amerykanie dostarczyli rowniez technologii,ktore byli wykorzystane przy budowie samolotow "Junkers Ju 87"."

To znaczy jaką konkretnie technologię "dostarczyli"? Coś tam w tle dzwoni, lecz - jak to u ignoranta - nie w tym kościele co trzeba.

"producencie gazow bojowych,w tym i Cyklon B"

Cyklon B nie był gazem bojowym, nieuku.

"Po rewolucji pazdziernikowej "

Nie było w historii świata takiego wydarzenia. "Rewolucja październikowa" to w komunistycznej nowomowie kamuflaż brutalnego zamachu stanu i rozpętanej w jego następstwie wojny domowej.

"Nie az tak ochoczo,byc moze warto przypomniec,ze ZSRR podpisal z Niemcami pakt,jako ostatni."

A kto podpisał jako pierwszy? Mówimy o pakcie mającym jasno określene cele agresywnego ataku, a nie jakieś świstki, którymi szpanował Czemberlejn.

"Kierownictwo ZSRR widzialo,ze Anglosasi robia wszystko,zeby skierowac Hitlera na Moskwe"

Towarzysz Hitler nie miał wówczas żadnych interesów w Moskwie. Jego celem była Francja.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • 16.05.17, 08:47
    xiazeluka napisała:

> Najlepszym sojusznikiem towarzysza Hitlera był towarzysz Stalin.

To byli smiertelne wrogi,nie zmyslaj,Mla

> To znaczy jaką konkretnie technologię "dostarczyli"? Coś tam w tle dzwoni, lecz
    > - jak to u ignoranta - nie w tym kościele co trzeba.

Technologii budowy duzych bombowcow.

> Cyklon B nie był gazem bojowym, nieuku.

Wytlumacz to Zydom.

> Nie było w historii świata takiego wydarzenia. "Rewolucja październikowa" to w
    > komunistycznej nowomowie kamuflaż brutalnego zamachu stanu i rozpętanej w jego
    > następstwie wojny domowej.

Nie pisz historii od nowa,moja najdrozsza Mla:
    "Rewolucja październikowa" - Podczas gdy w Europie trwała wojna, w Rosji wybuchła rewolucja. W lutym 1917 r. upadł rząd, a car Mikołaj II abdykował (rewolucja lutowa). Kierowanie państwem przejął Rząd Tymczasowy, był jednak słaby i nie panował nad sytuacją. Żołnierze rosyjscy nie chcieli walczyć. W tej sytuacji doszło do dalszego wzrostu nastrojów rewolucyjnych.

W kwietniu 1917 r. z emigracji powrócił do Rosji Włodzimierz Ilijcz Lenin - przywódca bolszewików (komunistów), który ogłosił program przejęcia rządów - miało dojść do zakończenia wojny i przekazania władzy w ręce robotników i chłopów. Obiecywał przekazanie ziemi chłopom, a fabryk pod kontrolę i zarząd robotników. W nocy z 6 na 7 kwietnia 1917 roku (z 24 na 25 października według kalendarza obowiązującego w całej Rosji) rozpoczęła się rewolucja bolszewicka, zwana październikową.
    historia.opracowania.pl/podstawowa/rewolucja_październikowa/

> A kto podpisał jako pierwszy? Mówimy o pakcie mającym jasno określene cele agre
    > sywnego ataku, a nie jakieś świstki, którymi szpanował Czemberlejn.

Moze Polska,ktora wraz z Niemcami podzielila Czechoslowacje?

> Towarzysz Hitler nie miał wówczas żadnych interesów w Moskwie. Jego celem była
    > Francja.

Towarzysz Hitler dobrze wiedzial,ze bez potencjalu gospodarczego i ludzkiego zachodniej Europy wojna z ZSRR bylaby bardzo ciezka i dluga,i nie fakt,ze bylaby wygrana.Ale o tym nic nie wiedziala Zachodnia Europa,ktora caly czas pchala Hitlera na Wschod i jestem pewien teglo,ze 1 wrzesnia 1939 roku w europejskich stolicach,w rzadowych budynkach,szampan lal sie rzeka - Hitler poszedl na wschod i goowno ich obchodzilo,ze droga do Moskwy prowadzila przez Warszawe.

--
  • 16.05.17, 09:06
    "To byli smiertelne wrogi,nie zmyslaj,Mla"

W polityce w ogóle nie ma przyjaciół, są tylko interesy. I wspólne interesy doprowadziły do sojuszu, mającego na celu wywołanie wojny. W rozumieniu towarzysza Hitlera europejskiej, w rozumieniu towarzysza Stalina - ogólnoświatowej.

"Technologii budowy duzych bombowcow."

Ju-87 nie był "dużym bombowcem", niedouczony kacapie. Ale miały być konkrety: o jaką więc konkretnie technologię chodzi?

"Wytlumacz to Zydom."

Czyli spaliny samochodowe to też gaz bojowy, bo można nim skutecznie uśmiercać? A nóż kuchenny, najczęstsze narzędzie mordu podczas domowych awantur, to broń biała?

"W nocy z 6 na 7 kwietnia 1917 roku (z 24 na 25 października według kalendarza obowiązującego w całej Rosji) rozpoczęła się rewolucja bolszewicka, zwana październikową."

Rozpoczął się pucz. Co było celem ataku puczystów?

"Moze Polska,ktora wraz z Niemcami podzielila Czechoslowacje?"

Polska nie dzieliła z kimkolwiek Czechosłowacji, lecz rewindykowała tereny, które Pepiku ukradły nam w 1919 roku. Rewindykacja ta nastąpiła raczej wbrew III Rzeszy niż z nią - część terenów, które wróciły do macierzy, miały - zgodnie z traktatem w Monachium - przypaść Niemcom. W rejonie Bohumina doszło nawet do wymiany ognia między żołnierzami polskimi i niemieckimi.
    Żadne dokumenty dyplomatyczne nie zawierają śladu współpracy II RP z III Rzeszą. Jeśli takie znasz, to je przedstaw.

"Ale o tym nic nie wiedziala Zachodnia Europa,ktora caly czas pchala Hitlera na Wschod "

O tym nie wiedział też towarzysz Hitler. Pierwsze napomkniecie o potencjalnej możliwości ataku na wschód pojawiło się dopiero w drugiej połowie 1940 roku. Nic dziwnego - w 1939 roku Adolf ledwo poradził sobie ze słabą Polską, ponieważ miał za słabe siły, aby porywać się na coś większego. Cel pierwszego uderzenia był oczywisty: Francja. O tej paskudnej Francji ględził przecież przez całe "Mein Kampf". Pewnie mu stanął, kiedy mógł ją upokorzyć podpisaniem rozejmu w "tym" wagonie kolejowym.

--
  • 16.05.17, 09:19
    xiazeluka napisała:

> W polityce w ogóle nie ma przyjaciół, są tylko interesy. I wspólne interesy dop
    > rowadziły do sojuszu, mającego na celu wywołanie wojny. W rozumieniu towarzysza
    > Hitlera europejskiej, w rozumieniu towarzysza Stalina - ogólnoświatowej.

Czy masz cos na potwierdzenie slow,ze Stalin chcial wojny ogolnoswiatowej.Tylko nie powoluj sie na Trockiego z jego swiatowej rewolucjej ogolnie swiatowej.

> Ju-87 nie był "dużym bombowcem",

Wiem,ze byl bombowcem pikujacym.

> niedouczony kacapie.

I na tym koncze dyskusje z toba,padalec szowinistyczny.
    --
  • 16.05.17, 10:10
    Towarzysz Stalin dążył do wojny światowej, ponieważ w ten sposób miał zamiar eksportować komunizm. Z istoty komunizmu wynika ekspansja i niewolenie. Towarzysz Hitler był niezwykle użytecznym narzędziem, zapalnikiem, katalizatorem ("lodołamaczem" wg Suworowa), dlatego wujek Soso postanowił go wykorzystać. Od września 1939 Kreml rozpoczyna niespieszne przygotowania do rozbudowy armii oraz zaczyna tworzyć plany agresywnego ataku na Niemcy. W 1941 plan jest już gotowy, Armia Czerwona w 80% zmobilizowana i rozmieszczona na pozycjach wyjściowych do napaści na Niemcy.

"Wiem,ze byl bombowcem pikujacym."

Nic nie wiesz, bo napisałeś, że jest "duży". O szczegółach technologii oczywiście zapominając wspomnieć.

"I na tym koncze dyskusje z toba,padalec szowinistyczny. "

Chyba Mła podetnie sobie żyły z żalu, towarzyszu Susłow. Myślicie, że jesteście dla Mła interesujący, kacapie? Mła jedynie usuwa złogi ordynarnej komunistycznej propagandy sprzed 40 lat, którą postanowiliście odkurzyć.

--
  • 16.05.17, 09:27
    Rusofoby zarzucaja mnie manipulacje i brak wiedzy.
    Coz,nikt nie jest wszechwiedzacy,w tym i ci,kto zarzuca mnie nie wiedze:
    Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy
    w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl3.html

--
  • 16.05.17, 09:54
    Brak wiedzy jest widoczny mój ty ruski kacapie, ale podstawowy zarzut to prymitywna propaganda, od której jedynie na wymioty się zbiera.
    Dla otumanionych sowiecką propagandą

--
    H.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.