Dodaj do ulubionych

Zapomniana rewolucja lutowa (masonska) 1917 r

17.05.17, 10:57

Zbyt wiele napisano na forum gazety pl o Rewolucji Pazdziernikowej,ale praktycznie nie istnieje w swiadomosci forumowicze to,ze rewolucje pazdziernikowa poprzedzila rewolucja lutowa,ktora nie tylko odsunela Cara od wladzy,a i przyczynila sie do rozpadu Imperium Rosyjski.I tak naprawde,to bolszewicy powstrzymali rozpad Imperium,za co stali tak nie lubiani na zachodzie,poniewaz oni popsuli im plany.

Wiec czym byla Rewolucja lutowa?

W rewolucji Lutowej decydujaca role odegrala masonska organizacja,na czele ktorej stali Zydzi. W 1917 roku z masonow skladaly sie :
- Rzad tymczasowy (masonami byla wiekszosc jego czlonkow);
– Piotrogrodzka Rada Delegatow Robotniczych i Zolnierskich (masonami byly wszystkie trzy czlonka prezydium - Czcheidze, Kerenski,Skobelew i dwoch z czterech sekretarzy – Gwozdiow i Sokolow);
–Scisle kierownictwo zydowskich organizacji politycznych, dzialajacych w Petersburgu (kluczowa postacia byl Braudo);

Poczatek rewolucji byl planowany na zydowskie swieto zemsty " Purim" 23 lutego/8 marca 1917 roku. Po obaleniu monarchii Tymczasowy Rzad natychmiast przygotowal dekret w sprawie zniesienia wszystkich ograniczen dla zydow. Dekret zostal przyjety w przeddzien zydowskiej "Paschy".
Na czele Rzadu Tymczasowego wkrotce wstal Zyd Kerenski.

Jak odreagowal zachod na wydarzenia w Rosji?

Premier Lloyd George w brytyjskim parlamencie "z poczuciem szczeniaczej radosci" z zadowoleniem ocenil obalenie Cara i otwarcie przyznal: "Brytyjski rzad jest przekonany, ze te wydarzenia zaczynaja soba nowa epoke w historii swiata, bedac pierwszym zwyciestwem tych zasad, z powodu ktorych nami rozpoczeta ta wojna" (oklaski). Komentujac to oswiadczenie, angielska gazeta "Daily news" ocenila Lutowa rewolucje jako "najwiekszym ze wszystkich dotychczas osiagnietych sojusznikami zwyciestw... Ta rewolucja jest nieporownywalnie wazniejsze wydarzenie, niż zwyciestwo na froncie".

Osiagniecia Rewolucji Lutowej (masonskiej) w 1917 roku:
-Zniesiono kare smierci
- Ogloszono polityczne wolnosci
- Zniesione wszelkie ograniczenia dla Zydow,na skutek czego Rosja stala najbardziej demokratycznym krajem na swiecie.

Jakie problemy Rewolucja Lutowa stworzyla:
-Kryzys gospodarczy zostal poglebiony;
- Permanentny rzadowy kryzys;
-Rozpoczal sie rozpad imperium po cecham narodowosciowym;
- Kryzys rolnictwa.

Rosja na gwalt potrzebowala silnego i zdecydowanego rzadu i taki potrafili stworzyc Bolszewicy,ale to osobny temat smile

--
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ga/gh/npe0/eUPM9sV0ntT81uLqQX.jpg
Edytor zaawansowany
  • 17.05.17, 11:26
    No dobrze, ale kto sfinansował bolszewików? Tja, te same źródła kasy - czyli, ujmując na skróty, tzw. Zachód...
  • 17.05.17, 12:22
    eva15 napisała:

> No dobrze, ale kto sfinansował bolszewików? Tja, te same źródła kasy - czyli, u
    > jmując na skróty, tzw. Zachód...

W duzym stopnie Bolszewicy finansowali sie z wlasnych zrodel,zajmujac sie grabiezami,wymuszaniem kasy ,jak rowniez prowadzac dzialalnosc gospodarcza.Oczywiscie byli datki i z zagranicy,ale nie zachod byl glownym zrodlem finansowania.
    Ewa,twoja wiedza o tam tych wydarzeniach jest wyrywkowa,i sprowadza sie wylacznie do tego,ze to zachod wszystko zrobil. Nie podlega watpliwosci,ze zachod wspomogal rozne sily w Rosji,ktore mieliby zniszczyc to panstwo,ale glowna sila napedowa byla wewnatrz Rosji,poniewaz Rosyjski Imperium od bardzo wielu lat byl w stagnacji,i reformy Stolypina byli proba to zmienic,ale beton,zlozony z rosyjskiej "elyty" (taka tez byla i jest),zadnych zmian nie chcial i dlatego Stolypim byl zabity przez tych,kto pozniej przeprowadzil rewolucje lutowa.

--
  • 17.05.17, 12:50
    Ech, Igorze, Igorze..... Trocki dostał kasę z USA (dokąd już w lutym 1917 r. pojechał) a Lenin od Niemców (via Parvus/Helphand). Ech, długo by pisać, a i tak nie uwierzyszsmile.

Niemniej - podrzucam skrótowy artykuł nt. sfinansowania bolszewików.

nowahistoria.interia.pl/historia-powszechna/news-jak-amerykanie-i-niemcy-stworzyli-zsrr,nId,2293712

Rozległe prace naukowe na ten temat zrobił m.in. A. Sutton.

• 17.05.17, 13:07
    Igor powinien poczytać więcej naukowych prac prof. Alexander'a Rabinowitch'a.
  • 17.05.17, 13:14
    monalisa2016 napisał(a):

> Igor powinien poczytać więcej naukowych prac prof. Alexander'a Rabinowitch'a.

Lepiej wy czytajcie to,co ja pisze,to na pewno wasza wiedza bedzie bardziej odpowiadac temu,co rzeczywiscie bylo.

p.s. Chyba bede musial wiecej pisac o Niemcach, o ktorych ja na pewno wiem nie mniej,niz wy o Rosji smile

--
  • 17.05.17, 13:27
    Nie Igor, mnie interesują fakty jak widzi sie sprawę zewnętrznymi oczami które opierały sie na faktach rosyjskich archiwów w Petersburgu.
    Na więcej nie mam mam czasu a co mówić okazji, jak czas pozwoli do wieczora.
  • 17.05.17, 13:46
    monalisa2016 napisał(a):

> Nie Igor, mnie interesują fakty jak widzi sie sprawę zewnętrznymi oczami które
    > opierały sie na faktach rosyjskich archiwów w Petersburgu.

I o to chodzi,Lisa,ze faktow zadnych Ty nie znasz,a tylko jakies artykuly z netu,ktore opieraja sie na domyslach roznych "analitykow".Nawet w tym linkie,co wkleila Ewa,jest taka fraza:"„Celem wojsk amerykańskich było utrzymanie Kolei Transsyberyjskiej do czasu, aż komuniści będą gotowi ją przejąć” – twierdził profesor Sutton." A przeciez jest powszechnie wiadomo,ze cela zachodu bylo rozbicie Rosji minimum na 4 czesci. Przekazanie Kolei Transsybiryjskiej bolszewikom byloby sprzeczne z tymi planami.
    Juz nie wspomne o tych liczbach,ktore w artykule podaja sie na samym poczatku.
    Sutton opiera sie nie na fakty,a na publikacje innych ANALitykow,ktore za zadanie maja obrzydzic same wspomnienia o ZSRR.

--
  • 17.05.17, 13:11
    eva15 napisała:

> Ech, Igorze, Igorze..... Trocki dostał kasę z USA (dokąd już w lutym 1917 r. po
    > jechał) a Lenin od Niemców (via Parvus/Helphand). Ech, długo by pisać, a i tak
    > nie uwierzyszsmile.

Nie musisz nic mnie pisac,Ewa,Ja na prawde mam duzo wieksza wiedze w tym temacie,niz Ty.Twoja wiedza jest wyrywkowa,i sprowadza sie do tego,ze Amerykanie dali kase Trockiemu,a Niemcy Leninu. A przeciez organizacja bolszewicka dzialala na terytorium calego Imperium Rosyjskiego,i nie od 1917 roku.
    Zreszta to nie jest tematem tego watku.Ty na sile starasz sie wszystko sprowadzic do tego,ze Bolszewice wykonali zadanie Zachodu,chcociaz z dalszych wydarzen wyraznie widac,ze Bolszewicy poplatali wszystkie ich plany,i zamiast rozpadu Rosyjskiego Imperium,powstal ZSRR.
    Czy takie plany mial zachod?

--
  • 17.05.17, 13:41
    Twoja wiedza jest emocjonalno-patriotyczna, moja faktograficzna: społeczeństwo rosyjskie dało energię rewolucyjną, kasę dały USA i Niemcy. Piszę o tym krótko, bo posty nie rozprawka naukowa na kilkaset stron. Kto chce może się dokształcić.

Co do jednego zgoda- zamysły Zachodu były inne, rzeczywiście chciano rozpadu Imperium i zagarnięcia jego dóbr. Wyszło inaczej - powstał silny ZSRR, tu pełna zgoda. Bolszewicy pomieszali plany Zachodu.

• 17.05.17, 14:05
    eva15 napisała:

> Twoja wiedza jest emocjonalno-patriotyczna, moja faktograficzna:

Ewa,Ty nie znasz zadnych faktow,bo to co Ty znajdujesz w necie nie sa faktami,a tylko domyslami i dopasowaniem roznych wydarzen do zalozonej z gory wiedzy.

> Co do jednego zgoda- zamysły Zachodu były inne, rzeczywiście chciano rozpadu Im
    > perium i zagarnięcia jego dóbr. Wyszło inaczej - powstał silny ZSRR, tu pełna z
    > goda. Bolszewicy pomieszali plany Zachodu.

Bo to znaczy,ze Bolszewicy mieli wlasne plany,i wykorzystali zachod,a z Twoich slow wynika,ze Bolszewicy byli pionkami w rekach zachodu .Ty zbyt wszystko uproszczasz i z tym ja nie zgadzam sie.

--
  • 17.05.17, 14:06
    Napisalem:
    > dopasowaniem roznych wydarzen do zalozonej z gory wiedzy.

Powinno byc:
    > dopasowaniem roznych wydarzen do zalozonej z gory tezy.
    --
  • 17.05.17, 19:21

Był doskonałym obserwatorem i widział sprawy z perspektywy Rosji, którą znał od podszewki w przeciwieństwie do tzw. elit, bo tylko on zasługiwał na taki tytuł. Dostojewski był tym wyjątkowym człowiekiem, bliskim mojemu sercu, że głosił potrzebę miłości do ziemi, ale wkrótce to wszystko szlag trafił...

"Na zachodzie wszystkie owe Parlamentaryzmy, wszystkie wyznawane tam teorie społecznego współżycia, wszystkie nagromadzone bogactwa, banki, nauki, Żydzi,wszystko to runie w ciągu jednego momentu i bez śladu. Wszystko to jest bliskie, stoi u drzwi. Wszystko to doprowadzi do olbrzymiej, rozstrzygającej, końcowej, politycznej wojny, w którą wszyscy będą wciągnięci, a która wybuchnie w tym jeszcze stuleciu, kto wie, może nawet w dziesięcioleciu nadchodzącym. Fale wojny rozbiją się o nasz brzeg, gdyż wtedy dopiero na jawie i w oczach wszystkich uwydatni się, do jakiego stopnia nasz organizm narodowy różny jest od europejskiego.”

--
    Niewielu ludzi kieruje się rozsądkiem, niewielu satysfakcjonują aspiracje. Gawiedź kieruje się intencją wymazania z pamięci własnych kłopotów. Kasjodor, Cassiodorus (490 ? 585) Mnich, uczony, kanclerz na dworze ostrogockim, założyciel rzymskiej biblioteki.
  • 17.05.17, 20:27
    Nie wiem co o tym myśleć ale coraz więcej ostrzegających artykułów widzi sie w świecie.
    www.liberoquotidiano.it/news/italia/12384371/antonio-socci-profezia-nascosta-fatima-terza-guerra-mondiale.html

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.