Dodaj do ulubionych

Temat PW nasz polski problem...

01.08.17, 12:00
Temat Powstania Warszawskiego - nasz polski problem. Dziś na tapecie jest tam Powstanie Warszawskie i napiętnowanie jego organizatorów. Aby nie być gołosłownym , troll pisze tak:

01_08_1944 debiut wyzwalania Warszawy przez wschodnich przyjacieli - Rosja i świat - Forum dyskusyjne _ Gazeta.pl
brat_kryzysa 01.08.17, 09:31
To byl zryw na wlasna reke z gory skazany na niepowodzenie
Szkoda ludzi, mlodych chlopcow i dziewczyn skazanaych na stracenie, inicjatorow tego powstania powinna osadzic historia i traktowac to jako lekcje iostrzezenie

Jak długo jeszcze - na portalu AGORY - rosyjscy szpiedzy i najemnicy na forum (pod rosyjskim godłem) pt. Rosja i świat, będą mieszać w polskim kotle, buntować Polaków przeciw Polakom, Polskę przeciw UE, wybielać Putina ????!!!
Obserwuj wątek
      • czuk1 Re: Temat PW nasz polski problem... 01.08.17, 12:14
        Ja też to robię. Ale nie będzie ruski pluł nam w twarz. I twierdził, że powstanie padło bo nie uzgodniono z ruskimi.
        ..... czy - w tej sytuacji - przy uczciwej wojnie/grze, potrzebne byłyby jakieś szczegółowe uzgodnienia ?
          • czuk1 Re: Temat PW nasz polski problem... 01.08.17, 12:33
            Tak. Ale nie w takim stanie wojny. Wtedy Stalin miał już Polskę w swoich szponach, miał też przewagę w rokowaniach koalicji
            antyhitlerowskiej. Nie miał interesu by wspierać siły Polski dążącej do uwolnienia się z pod rosyjskiej kurateli.

....temat jest nasz, naszego narodu a ruskim od tego .....wara.
            • xiazeluka Re: Temat PW nasz polski problem... 02.08.17, 07:12
              To jest misja. Misja mająca na celu odrobaczenie tego historycznego epizodu, strącenie go z piedestału i poddaniu normalnej, rzeczowej krytyce. Jak dowodzą tegoroczne dyskusje na Zalonie24 - coraz mniej obłąkanych apologetów, coraz więcej mniej lub bardziej pojętnych krytyków.
              Mła będzie kontynuował tę akcję w następnych latach.

--
              Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
              • czuk1 Re: Temat PW nasz polski problem... 02.08.17, 10:26
                Dzisiejsza władza w Polsce nie pomaga odrobaczyć historyczny epizod. Wręcz przeciwnie , podobnie jak w PRL, celebruje się rządowe święta czyniąc je religijno-narodowymi. Naród chłonie je , jak gąbka wodę. Nie sposób przebić się (w dyskusjach) z historyczną prawdą i racjonalnym myśleniem. Nie mówiąc już malejących możliwościach przekazania/ zaszczepienia prawdy o PW , młodemu pokoleniu.
                Obłuda nie ma granic.

Nawet Prezydent poszedł na całość w swoim powstańczym uniesieniu:
                " ..... usłyszałem nagle z ust jednego z nich (przyp. Powstańców) ciche: Panie Prezydencie, myśmy naprawdę przeżyli piekło. Po czym uśmiechnął się do mnie i mówi: „Ale to jest moja prawnuczka”.

Spróbujmy się chwilę zastanowić nad tym obrazem. Czy powstaniec nie miałby prawnuczki, gdyby Powstanie nie wybuchło? W sierpniu 1944 roku los Polski był już właściwie przesądzony. W Lublinie działał komunistyczny rząd, który kilka miesięcy później (po pewnej rekonstrukcji) miał zostać uznany także przez zachodnich aliantów. Na konferencjach w Teheranie (1943) i Jałcie (1944) przesądzono oddanie Polski w radziecką strefę wpływów. Jej ostateczne granice na wschodzie i zachodzie nie zostały jeszcze określone – chociaż było jasne, że USA i Wielka Brytania nie będą bronić polskich Kresów – i w teorii miały się odbyć u nas po wyzwoleniu wolne wybory. Ale obserwatorzy na Zachodzie doskonale zdawali sobie sprawę,.."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka