Dodaj do ulubionych

tow. Radziwiłł przywraca w lecznictwie socjalizm

02.10.17, 18:08
Tak przynajmniej twierdzi Roman Giertych

"W pierwszym półroczu 2017 według danych GUS śmiertelność wzrosła o ponad 7% w stosunku rocznym. W obecnym roku w ciągu sześciu miesięcy zmarło o 14 000 więcej ludzi, niż rok temu. To najgorszy wynik w historii III RP.

Powtórzę dla naszej kochanej opozycji. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy zmarło o 14 tysięcy więcej ludzi, niż rok temu. Czyli miesięcznie umiera o ponad 2000 ludzi więcej, niż rok temu. Czyli dziennie umiera ponad 75 osób więcej, niż rok temu. To najgorszy wynik w historii III RP. Cały zysk demograficzny z 500+ został zaprzepaszczony, gdyż więcej ludzi umarło, niż się urodziło. Co jest tego przyczyną?

Od 1 stycznia 2017 NFZ znacząco obniżył nakłady na kardiologię. Na serce w Polsce (mocno zanieczyszczonej jeżeli chodzi o powietrze) umiera ponad połowa osób. Zamiast na kardiologię NFZ przeznaczył pieniądze na leki eksperymentalne, które są bardzo drogie, ale dla firm je produkujących pracował kiedyś b. zastępca min. Radziwiłła.

Nadto NFZ od początku rządów PiS likwiduje szpitale prowadzone przez przedsiębiorców prywatnych na rzecz jednostek budżetowych, które zawsze są bardziej nieefektywne. Sieć szpitali, która została wprowadzona w dniu wczorajszym jeszcze ten problem pogłębi.

Opozycjo! Powtórzę jeszcze raz: w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku zmarło o 14 000 osób więcej niż rok temu, miesięcznie ponad 2000, dziennie ponad 75. Co godzinę o trzech ludzi więcej umiera, niż rok temu!

Dlaczego o tym nie bębnicie dzień i noc! Trzeba powstrzymać szaleństwo nawrotu socjalizmu w wydaniu PiS i Radziwiłła, gdyż cena jaką płacą ludzie za te bolszewickie pomysły jest ogromna!

Roman Giertych"

romangiertych.natemat.pl/219041,prawdziwa-hekatomba
"Dobra Zmiana" oszczędza na wydatkach medycznych a także na emeryturach i rentach i jak tu ich nie kochać?

Edytor zaawansowany
  • 02.10.17, 22:53
    Tyle dziś trzeba zapłacić:

– tomografia komputerowa jamy brzusznej 380 zł
    w publicznym szpitalu trzeba czekać nawet osiem miesięcy

– rezonans magnetyczny głowy - 650 zł
    w publicznym szpitalu trzeba czekać nawet rok

– operacja zaćmy 3100 zł
    w publicznym szpitalu trzeba czekać nawet do 2021 roku

– przycięcie migdałków u dzieci - 1200 zł
    w publicznym szpitalu trzeba czekać około pół roku

– usunięcie żylaków nóg - 3000 zł
    w publicznym szpitalu trzeba czekać nawet 20 miesięcy

– wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego - 15 tys.zł
    w publicznym szpitalu trzeba czekać nawet do 2035 roku

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/minister-zdrowia-konstanty-radziwill-z-kontrowersyjnym-pomyslem/b7bl3tm
  • 03.10.17, 10:54
    Nigdy nie było u nas dobrze w lecznictwie ale to co się dzieje teraz i w jakim kierunku podąża nasza służba zdrowia woła o pomstę do nieba. Teza, że rząd działa celowo by pozbyć się emerytów jest chyba przesadzoną, ale "po czynach ich poznacie". W końcu społeczeństwo pozna się na tych pisowskich "plusach", że nie biorą się z niczego. Zwyczajnie okrada się ludzi chorych by zaspokoić potrzeby wynikające z działań populistycznych.

Ciekawe co dzieje się w umysłach naszego forumowego towarzystwa, że "nabiera wody w klawiaturę" ilekroć pojawia się w wątku Giertych...

• 03.10.17, 11:26
    Obrona polityki Radziwiłła to polityczne samobójstwo. Nie ma chętnych.
  • 03.10.17, 15:46
    Młodzi lekarze domagają się wyższych pensji

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22458850,protest-w-szpitalach-mlodzi-lekarze-domagaja-sie-podwyzek-pensji.html#Czolka3Img
  • 03.10.17, 22:59
    babaobaba napisał:

> Nigdy nie było u nas dobrze w lecznictwie ale to co się dzieje teraz i w jakim
    > kierunku podąża nasza służba zdrowia woła o pomstę do nieba. Teza, że rząd dzia
    > ła celowo by pozbyć się emerytów jest chyba przesadzoną, ale "po czynach ich po
    > znacie". W końcu społeczeństwo pozna się na tych pisowskich "plusach", że nie b
    > iorą się z niczego. Zwyczajnie okrada się ludzi chorych by zaspokoić potrzeby w
    > ynikające z działań populistycznych.
    >
    > Ciekawe co dzieje się w umysłach naszego forumowego towarzystwa, że "nabiera wo
    > dy w klawiaturę" ilekroć pojawia się w wątku Giertych...

Czesto pisalam o sluzbie zdrowia, o grzechach zaniechania poprzedniej wladzy, i jeszcze gorszych - idiotycznych pomyslach PiS.
    Ale juz mi sie nie bardzo chce.
    Wielomiesieczna kampania wyborcza PiS dudnila o kolejkach do lekarzy specjalistow, do roznych zabiegow. Obiecywala poprawe. Minely dwa lata. Podobno kolejki raczej sie wydluzaja niz skracaja a PiS-owi rosnie poparcie. Czyli ... te kolejki staja sie wazne - tylko wtedy gdy ktos o nich publicznie utyskuje ???

Nikt nie broni opozycji by zrobila 'risercz' po przychodniach i szpitalach oraz dudnila po mediach jaki dramat sie dzieje. Na okraglo. Jak wiadomo - obywatele maja rozne negatywne doswiadczenia z opieka zdrowotna. Utozsamia sie. A Minister Zdrowia to chodzacy 'cel'. Nie trzeba sie wiele narobic, zeby go 'trafic'.

Zadziwia mnie, ze tego nie robia.

tete

• 05.10.17, 09:38
    t_ete napisała:

> Ale juz mi sie nie bardzo chce.

Zmęczenie materiału? Specjalnie się nie dziwię, u mnie też już co raz mniejsza chęć by się wątpliwościami czy oburzeniem z licznych powodów na forum podzielić.

> Wielomiesieczna kampania wyborcza PiS dudnila o kolejkach do lekarzy specjalist
    > ow, do roznych zabiegow. Obiecywala poprawe. Minely dwa lata. Podobno kolejki r
    > aczej sie wydluzaja niz skracaja a PiS-owi rosnie poparcie. Czyli ... te kolejk
    > i staja sie wazne - tylko wtedy gdy ktos o nich publicznie utyskuje ???

Tak niestety jest. Dla rządzących są szpitale, do których Owsiak aparatury medycznej nie musi dostarczać. Opływają we wszystko. Bogaci przedsiębiorcy mogą skorzystać z prywatnej praktyki a dla tłuszczy są kolejki i wieczny brak środków. Miałem niedawno żonę po wylewie - gdyby nie opieka córki i synowej nie miałby kto jej umyć a panie pielęgniarki były wręcz wredne. Ostatecznie przeprowadziłem z nimi rozmowę i okazało się, że jest ich na oddziale za mało, są przeciążone pracą, sfrustrowane i zdenerwowane. Takie "porządki" w szpitalu MSW, który kiedyś uchodził za jeden z lepszych a ten pyszczak Błaszczak robi imprezy dla policji w puszczaniem konfetti z helikoptera, ochrania tysiącami policji propagandowe marsze PiS...

> Nikt nie broni opozycji by zrobila 'risercz' po przychodniach i szpitalach oraz
    > dudnila po mediach jaki dramat sie dzieje. Na okraglo. Jak wiadomo - obywatele
    > maja rozne negatywne doswiadczenia z opieka zdrowotna.

Jest u nas jakaś opozycja? To mnie zaskoczyłaś, że jeszcze ją dostrzegasz. Ja jej od długiego czasu nie widzę.

A Minis
    > ter Zdrowia to chodzacy 'cel'. Nie trzeba sie wiele narobic, zeby go 'trafic'.
    >
    > Zadziwia mnie, ze tego nie robia.

Może z szacunku do szlacheckiego pochodzenia? Ale co z niego za książę jak on a komuchami przestaje ?

> tete
    >
    >
  • 05.10.17, 15:58
    babaobaba napisał:

> Zmęczenie materiału? Specjalnie się nie dziwię, u mnie też już co raz mniejsza
    > chęć by się wątpliwościami czy oburzeniem z licznych powodów na forum podzielić

Mam wrazenie, ze ciagle pisalam o tym samym. Ubezpieczenia. Kasy chorych. Karta ubezpieczenia. Konkurencja. Przeksztalcanie wiekszosci szpitali w spolki (tak by mialy faktycznego a nie teoretycznego wlasciciela). Konsekwencja z lekarzami rodzinnymi (takze w zakresie nocnej opieki). Nadal uwazam, ze to najbardziej rozsadna droga.

Tymczasem PiS .......... szkoda gadac.

> Tak niestety jest. Dla rządzących są szpitale, do których Owsiak aparatury medy
    > cznej nie musi dostarczać. Opływają we wszystko. Bogaci przedsiębiorcy mogą sko
    > rzystać z prywatnej praktyki a dla tłuszczy są kolejki i wieczny brak środków.
    > Miałem niedawno żonę po wylewie - gdyby nie opieka córki i synowej nie miałby
    > kto jej umyć a panie pielęgniarki były wręcz wredne. Ostatecznie przeprowadziłe
    > m z nimi rozmowę i okazało się, że jest ich na oddziale za mało, są przeciążone
    > pracą, sfrustrowane i zdenerwowane. Takie "porządki" w szpitalu MSW, który kie
    > dyś uchodził za jeden z lepszych a ten pyszczak Błaszczak robi imprezy dla poli
    > cji w puszczaniem konfetti z helikoptera, ochrania tysiącami policji propagando
    > we marsze PiS...

Ja przekonalam sie raz jeszcze, ze prywatne przychodnie lepiej sprawuja opieke nad swoimi pacjentami. Chcialam zalatwic szczepienie przeciw grypie dla ponad 80-letniej pani, ktora po wypadku (kierowca potracil ja na przejsciu dla pieszych ; wiesz ... klasyka : jeden samochod uprzejmie staje - a drugi wjezdza z rozmachem) ma problemy z poruszaniem sie. Przychodnia, ktorej jest pacjentka - stwierdzila, ze nie wykonuje takich szczepien w domu. Nawet za oplata. Oczywiscie szczepionke trzeba zakupic (ok. 40 PLN) i pofatygowac sie do przychodni. Ktos doradzil mi kontakt z prywatna przychodnia. Okazalo sie, ze w tej przychodni dla 'swoich' pacjentow - szczepionki sa bezplatne (maja jakis program dofinansowania z gminy). Zapytano mnie tylko o to - czy pacjentka zameldowana jest w Szczecinie. Jest. Ale poniewaz trzeba do pacjentki dojechac - konieczna bedzie oplata. Przyjechala lekarka z pielegniarka. Kosztowalo to 50 PLN. Razem ze szczepionka.

Kolejny dowod na to, ze sprywatyzowana medycyna rodzinna ma lepsze pomysly na opieke nad pacjentem.

> Jest u nas jakaś opozycja? To mnie zaskoczyłaś, że jeszcze ją dostrzegasz. Ja j
    > ej od długiego czasu nie widzę.

Teoretycznie jest.

> Może z szacunku do szlacheckiego pochodzenia? Ale co z niego za książę jak on a
    > komuchami przestaje ?

Strasznie slaby z argumentami. Dlatego napisalam, ze jest 'latwym celem'. Tylko chciec. Problem w tym, ze sie opozycji jakos nie chce.

tete
  • 03.10.17, 21:14
    www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/arlukowicz-o-sieci-szpitali-to-powrot-do-pelnej-komuny-czysty-prl,777974.html#autoplay
  • 04.10.17, 12:32
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22089008_528899004123617_5431932234424445579_n.jpg?oh=60b94282ed1b17ccbeb75505e2b3e816&oe=5A78E6A6
  • 05.10.17, 09:41
    Jak w socjalizmie, Wilul a towarzysz książę mądrzył się i stał murem za młodymi lekarzami, kiedy rządziła PO, teraz mu się poglądy zmieniły, niestety.

• 06.10.17, 22:43
    ... powiatu po likwidacji kliniki. Panie Radziwiłł wasza zabawa skończyła się śmiercią.

polityczek.pl/uncategorised/5671-zmarl-pacjent-niedowieziony-na-czas-do-innego-powiatu-po-likwidacji-kliniki-panie-radziwill-wasza-zabawa-skonczyla-sie-smiercia
  • 07.10.17, 22:47
    ... nikt się nie spodziewał. Rażące niedopatrzenie rządzących

Obniżenie przez rząd wieku emerytalnego może mieć nieoczekiwane konsekwencje. Wprowadzane zmiany pozwolą unaocznić nam tragiczną sytuację polskiego systemu ochrony zdrowia. Jak alarmuje prof. Piotr Kuna, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, w wyniku zmiany wieku emerytalnego jego placówka może stracić jedną piątą pielęgniarek. ...

crowdmedia.pl/takiego-skutku-obnizenia-wieku-emerytalnego-nikt-sie-nie-spodziewal-razace-niedopatrzenie-rzadzacych/
  • 08.10.17, 21:04
    No i o to chodzi, przecież te pielęgniarki ratowałyby chorych a to generuje koszty: leki, emerytury i inne świadczenia dla starzejącego się społeczeństwa. Jak to było za komuny? - "emeryci i renciści, popierajcie partię czynem umierając przed terminem". Apel do emerytów nie był skuteczny ale braki w świadczeniach medycznych - te były skuteczne. sad
  • 08.10.17, 17:02
    Odnaleziono dokumenty sprzed 11 lat, o których minister wolałby zapomnieć

Od początku tygodnia młodzi lekarze strajkują domagając się podwyżek. Chcą dwukrotnej średniej krajowej dla rezydentów. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odmówił lekarzom... i sobie. 11 lat temu sam domagał się uregulowania płacy minimalnej. I to takiego uregulowania, jakiego dziś żądają rezydenci. Wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dziś minister Radziwiłł mówi rezydentom, że domagają się "astronomicznych kwot". ...

natemat.pl/219557,lekarze-mogli-dostac-podwyzki-jednak-minister-radziwill-odmowil-sam-sobie
  • 08.10.17, 21:08
    Ach, to nic nowego, to tylko kolejny dowód na to, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Od czasu, kiedy towarzysz minister miał inne zdanie upłynęło w Wiśle sporo wody a towarzysz nabrał niezbędnego do rządzenia doświadczenia a te mówi, że należy najpierw zadbać o własny interes i tak to.......

• 12.10.17, 17:56
    babaobaba napisał:

> Ach, to nic nowego, to tylko kolejny dowód na to, że punkt widzenia zależy od p
    > unktu siedzenia. Od czasu, kiedy towarzysz minister miał inne zdanie upłynęło w
    > Wiśle sporo wody a towarzysz nabrał niezbędnego do rządzenia doświadczenia a t
    > e mówi, że należy najpierw zadbać o własny interes i tak to.......
    >

Protest lekarzy rezydentow. Niby nic ... a jednak. Okazal sie sporym wstrzasem.
    Poslanka PiS - prof Hrynkiewicz na dzisiejszej debacie rzucila emocjonalnie : 'to wyjezdzajcie' (do lekarzy rezydentow). Pozniej tlumaczyla, ze powiedziala tak bo jest rozzalona. 'Tyle robimy dla ludzi a oni tego w ogole nie doceniaja'. Ale nie zaluje swojej wypowiedzi : 'jestesmy szantazowani'.

Pani Premier pogrozila wczesniej protestujacym, ze albo przerwa strajk i wejda do zespolu, ktory ma przez dwa miesiace dyskutowac o koniecznych zmianach (jak proponuje) albo juz wiecej nie bedzie z nimi rozmawiac.

Na S24 - usluzni blogerzy tworza teorie spiskowe dotyczace pochodzenia protestujacych lekarzy - i ich nieczystych intencji.

W przeszlosci protesty pracownikow sluzby zdrowia potrafily niezle zamieszac na scenie politycznej.

Mlodzi sa wkurzeni i zdeterminowani. Zobaczymy czy to zgasnie - czy nie.

tete
  • 14.10.17, 00:28
    romangiertych.natemat.pl/220049,bolszewia-dlaczego-pis-nienawidzi-lekarzy
  • 16.10.17, 21:22
    t_ete napisała:

> W przeszlosci protesty pracownikow sluzby zdrowia potrafily niezle zamieszac na
    > scenie politycznej.
    >
    > Mlodzi sa wkurzeni i zdeterminowani. Zobaczymy czy to zgasnie - czy nie.

Protest sie rozszerza ... nie gasnie.
    Z ciekawoscia bede obserwowac. Oczywiscie trzymam kciuki.

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.