Dodaj do ulubionych

ks.Wojciech Michał Lemański na Facebooku

09.10.17, 20:29
Znamy z niedalekiej przecież historii wiece masowego poparcie dla ludzi, których dziś chcielibyśmy zapomnieć. Wypełnione place, tłumy wzdłuż ulic. Po dzisiejszym dniu do tamtych obrazów historia dołączy zdjęcia setek tysięcy Polaków modlących się na plażach, lotniskach, ulicach, wzdłuż granic. Co ich wyprowadziło z ich kościołów, kapliczek przydrożnych, z ich katedr i bazylik? Czyżby jakaś zaraza, nawałnica, horda zbrojna zagrażała ich domom, warsztatom pracy, szkołom czy przedszkolom? Zapytajcie tych ludzi, po co poszli na te granice. Poszli przyzywać Imienia bożego, wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw... uchodźcom, szukającym pomocy, schronienia, dachu nad głową. Gdy papież Franciszek poprosił o przygotowanie w ich parafiach domu dla jednej choćby rodziny uchodźców - udawali że nie słyszą. Gdy ostatnio prosił, by modlili się za tych biednych ludzi, to w katolickiej Polsce można było te rozmodlone kościoły policzyć na palcach. A dziś, jak Polska długa i szeroka idą z różańcem w ręku pokazać światu - ile jest warta wiara Polaków. Ale przyjdzie dzień. I powiedzą w ów dzień - Panie, Panie, czyż nie modliliśmy się na różańcu z naszymi księżmi, z naszymi biskupami na granicach? A Pan i odpowie - Idźcie przecz, bo byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie. I będzie płacz i zgrzytanie zębów.

To było podsumowanie antykatolickiej akcji "Różaniec do granic". Ciekawe co księdzu za to grozi.......

Edytor zaawansowany
  • 09.10.17, 21:48
    a co mu moze grozic?
    Napisal co myslal, a grozi mu jedynie, ze zostanie uznany za idiote.
  • 09.10.17, 22:09
    (Vt-3,33) Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
  • 09.10.17, 22:14
    wikul napisał:

> (Vt-3,33) Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludź
    > mi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego,
    > który jest w niebie.

No właśnie. Cyrk na granicach miał, moim zdaniem niewiele wspólnego z wiara za to wiele wspólnego z polityką. Że też żaden z biskupów tego nie zauważył.......

• 09.10.17, 22:12
    institoris2 napisał(a):

> a co mu moze grozic?
    > Napisal co myslal, a grozi mu jedynie, ze zostanie uznany za idiote.

Myślisz, że ks. Lemański jest idiotą? Mnie na takiego nie wygląda. Przy okazji zapytam czy podobał Ci się ten cyrk na granicach?

• 09.10.17, 23:00
    ... w przeciwieństwie do tego. Z tego można się wyspowiadać.

m.se.pl/wiadomosci/polska/legionowo-ksiadz-zrobil-dziecko-17-latce-i-kazal-je-usunac_222578.html
  • 10.10.17, 15:00
    O sprawie wypowie się sąd, który z pewnością dokładnie wyjaśni wszelkie okoliczności. Na wszelki wypadek odniosę się do informacji likowanej gazety sceptycznie. Zakochane kobiety są zdolne do wszystkiego.

• 10.10.17, 01:02
    nie znam ksiedza Lemanskiego (oprocz cytatu, ktory tu przytoczyles), wiec trudno mi wyrokowac, czy jest idiota.
    Zakladam uprzejmie, ze napisal to co napisal z racji pogubienia sie jako chrzescjanin, a nie, ze jest to polityczna deklaracja polaczona z instrumentalizacja Chrzescjanstwa.
    Cyrk na granicach podobal mi sie nawet bardzo, mnie w ogole podobaja sie wszelkiego rodzaju demonstracje skierowane przeciwko czerwonej zarazie.
    Jesli grupa ludzi modli sie w obronie ojczyzny, uwazajac, ze jedynie trwanie przy chrzesjanstwie moze uchronic Polske, to czemu na litosc mialoby mi sie to nie podobac, skoro uwazam podobnie.
    Gdyby podobny cyrk (o innej tresci oczywista) urzadzili zboczency pod teczowa flaga razem z wegetarianam i obroncami srodowiska (czy kto tam jeszcze do lewackiej holoty nalezy), to by mi sie nie podobalo.
  • 10.10.17, 14:56
    Nie można nie znać ks. Lemańskiego. To bardzo porządny człowiek, który miał pecha trafić do rwandyjskiego watażki Hosera. Z resztą warto poczytać o nim choćby tu:

pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Lema%C5%84ski

Co do sugerowanego przez Ciebie pogubienia się jako chrześcijanin - wątpię. Moralności od ks. Lemańskiego mogłoby uczyć się wielu a już szczególnie ci, którzy wciągnęli Kościół do gierek politycznych. Nie wiem czy inicjatywa cyrku na granicach wyszła od PiSu czy od Kościoła, to nie ma znaczenia, znaczenie jednak ma głos nielicznych kapłanów, którzy nie dali się zwariować. Jednym z nich jest ks. Lemański.

• 10.10.17, 15:44
    Napisal co myslal, a grozi mu jedynie, ze zostanie uznany za idiote.

Bez zadnej proby zrozumienie, czy tez wyjasnienia slow ksiedza Lemanskiego. Ot, zwyczajny idiota.

Gdzies tam ponizej probujesz cos wyjasnic:

nie znam ksiedza Lemanskiego (oprocz cytatu, ktory tu przytoczyles), wiec trudno mi wyrokowac, czy jest idiota.
    Zakladam uprzejmie, ze napisal to co napisal z racji pogubienia sie jako chrzescjanin, a nie, ze jest to polityczna deklaracja polaczona z instrumentalizacja Chrzescjanstwa.
    Cyrk na granicach podobal mi sie nawet bardzo, mnie w ogole podobaja sie wszelkiego rodzaju demonstracje skierowane przeciwko czerwonej zarazie.
    Jesli grupa ludzi modli sie w obronie ojczyzny, uwazajac, ze jedynie trwanie przy chrzesjanstwie moze uchronic Polske, to czemu na litosc mialoby mi sie to nie podobac, skoro uwazam podobnie.
    Gdyby podobny cyrk (o innej tresci oczywista) urzadzili zboczency pod teczowa flaga razem z wegetarianam i obroncami srodowiska (czy kto tam jeszcze do lewackiej holoty nalezy), to by mi sie nie podobalo.

Nie znasz ksiedza Lemanskiego? Zwyczajnie klamiesz.... Za to doskonale sugerujesz, ze pogubil sie jako chrzescijanin. Doprawdy?

Czy potrafisz uzasadnic swoje stwierdzenie? Jestes zaangazowanym katolikiem (uwazam podobnie !!! ) wiec nie bedziesz mial z tym zadnego problemu. Slowa Jezusa sa dla Ciebie drogowskazem... tak zakladam (haha) rowniez uprzejmie.

Zagubiony w chrzescijanstwie ksiadz Lemanski - prosze o szersze wyjasnienie tegoz stwierdzenia.
  • 10.10.17, 15:47
    Rozaniec do granic i ksiadz Lemanski w tle - tylko tyle.
  • 10.10.17, 20:29
    calkiem we lbie?
    Domagasz sie wyjasnien, czy tam dyskusji , a Twoj pierwszy argument brzmi "zwyczajnie klamiesz".
    (Czy slowo "zwyczajnie" nie jest w tym przypadku wartosciujace)?
    A jesli jako odpowiedz napisze Ci "spier..laj" to chociaz pojmiesz dlaczego arogancie?

blueelvic2 napisał(a):

> Nie znasz ksiedza Lemanskiego? Zwyczajnie klamiesz.... Za to doskonale sugeruje
    > sz, ze pogubil sie jako chrzescijanin. Doprawdy?

>
    > Czy potrafisz uzasadnic swoje stwierdzenie? Jestes zaangazowanym katolikiem (uw
    > azam podobnie !!! ) wiec nie bedziesz mial z tym zadnego problemu. Slowa Jezusa
    > sa dla Ciebie drogowskazem... tak zakladam (haha) rowniez uprzejmie.
    >
    > Zagubiony w chrzescijanstwie ksiadz Lemanski - prosze o szersze wyjasnienie te
    > goz stwierdzenia.
  • 10.10.17, 23:11
    prawo stwierdzidz, ze klamiesz piszac, iz nie znasz ksiedza Lemanskiego. I jeszcze jedno kolego. Czytajac, nalezy zwracac uwage na kazdy szczegol, miedzy innymi na wielokropek. Poniewaz:

Wielokropek – znak interpunkcyjny w postaci trzech umieszczonych obok siebie kropek (…) używany przeważnie na końcu zdania, dla zaznaczenia fragmentów pominiętych.

nie znam ksiedza Lemanskiego... i zaraz dalej piszesz: Zakladam uprzejmie, ze napisal to co napisal z racji pogubienia sie jako chrzescjanin, a nie, ze jest to polityczna deklaracja polaczona z instrumentalizacja Chrzescjanstwa.

Czy przeklamanie jest bardziej precyzyjne niz klamstwo? Piszac, ze nie masz wiedzy o Lemanskim, niepotrzebnie zakladales, a wlasciwie sugerowales... To nie jest racjonalne.

Mozesz pisac co zechcesz, wszak kazdemu wolno przeciez napisac co mu na sercu lezy.

Jestec uczulony na przeklamania, jestes poprawnym katolikiem z rozancem w reku i te twoje
    spier.alaj to doskonala reklama polskiego katolika na barykadach.

Czy slowa Jezusa zawsze sa dla ciebie drogowskazem?
  • 10.10.17, 23:43
    Sugerowanie, ze ksiadz Lemanskim jest idiota swiadczy o twojej wybitnie wybiorczej osobowosci.

To byly twoje pierwsze slowa w tym watku. Pozniej juz tylko spier.alaj. Kreatywnosc u ciebie limitowana i wspomagana woda swiecona.
  • 12.10.17, 12:50
    Jakieś bydlę ukradło post Mła, w którym Mła dokonał celnej analizy sporu Institorisa z blueelvic2, z oczywistą szkodą dla całokształtu. Mła wyraża nadzieję, że zainteresowani zdążyli się z tym postem zaznajomić.

A bydlaka-cenzora niech piekło pochłonie. Anonimowo, bo to przecież tchórz.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • 12.10.17, 14:09
    Wiem ze xl, brzydzi jakakolwiek rękoczynem, ale w tym przypadku, -a chodzi o nielegalne wykorzystywanie systemu Agory /przez prywatne komputery użytkowników/
    Rejestrując /archiwizując w chmurze/ łatwo można reklamować usługę- która świadczy Agora. Tym samym prześledzić drogę, która wyciekają posty /dane/ i wspomóc it przy usunięciu dziury.
  • 12.10.17, 14:35
    Powyzsza wymiana zdan nie zasluzyla sobie na takie potraktowanie.

Nie, nie czytalem, wiec nie mam wiedzy jakie stanowisko zajal Mla. Pierwszy swoj komentarz (uwazam, ze poprawny ) opieralem na wypowiedzi adwersarza i skojarzeniach jakie przyszly mi do glowy (nie lba) i nadal to podtrzymuje.

• 12.10.17, 14:40
    To wielka szkoda, że nie zdążyłeś przeczytać.

Mła nie rozpisze się ponownie, ponieważ dopóki to bydlę z sekatorem grasuje po Akwanecie, szkoda Mła fatygi.

W skrócie tylko i bez uzasadnienia: nie masz powodu zarzucać Institorisowi kłamstwa, a jeśli ktoś tu kłamie, to raczej tow. Lemański.

--
  • 12.10.17, 15:25
    To nie jest wcale wazne. Nie jest rowniez wazna tresc watku wprowadzajacego.

Wazne sa slowa mojego adwersarza i tylko to. Zwykla logika jego wypowiedzi.

Jezeli nie znam osoby o ktorej chce pisac, to albo zapoznam sie z nia pobiezne poprzez wujka Googla, albo ne bede pisal wcale. On napisal...

Kto to jest/kim jest ten ksiadz Lemanski?

Takie pytanie zmieniloby wszystko. Stwierdzenie, ze to idiota swiadczy tylko o tym, ze moj adwersarz jest doskonale zorientowany w temacie.

Wybieraj Mla: albo klamstwo/klamstewko... albo zwyczajne chamstewko.

Ty Mla oceniaj jak chcesz... i obojetne sa kryteria twojej oceny. W przeciwienstwie do Mla nadal podtrzymuje swoj osad, bo dla mnie logika jest wazniejsza.
  • 12.10.17, 15:40
    No i właśnie w tym problem. Mła napisał post, w którym podważył Twoje rozumowanie i wskazał, że Institoris miał pełne prawo napisać tak, jak napisał. Nielogiczne są Twoje zarzuty.

--
  • 12.10.17, 15:56
    Robi sie ciekawie.

Nielogiczne są Twoje zarzuty To twoje odczucia. A gdzie konkrety?

Ps. mogl rowniez obrazac, prawda? Niewazne, on i jego "wywody" sa dla mnie juz historia. Kropka.
  • 13.10.17, 10:32
    Mła wyraźnie napisał, że konkrety były w poście skradzionym przez jakiegoś cenzora-skerwesyna. Najprostszych przekazów nie odbierasz.

Niemniej, ku ogólnemu pożytkowi, Mła zrekonstruuje ów ukradziony wpis.

Zarzuciłeś Institorisowi - na podstawie nie wiadomo czego - "kłamstwo". Oczywiście używasz tego słowa niewłaściwie, ponieważ a) nie wiesz, czy Institoris rzeczywiście tow. Lemańskiego nie zna, b) różnica oceny danego zjawiska jest rozbieżnością stanowisk, a nie "kłamstwem". Kłamstwem jest ten fragment wypowiedzi tow. Lemańskiego, kiedy wbrew faktom pisze o "uchodźcach", a nie imigrantach.

Tak więc to nie Institoris "kłamie", lecz kłamie tow. Lemański oraz Ty, blueelvic2.

"Bez zadnej proby zrozumienie, czy tez wyjasnienia slow ksiedza Lemanskiego. Ot, zwyczajny idiota."

Idiotą jest bez wątpienia tow. Lemański, który udaje, że nie rozumie celu Różańca i plecie dyrdymały o "uchodźcach". Mówiąc wprost, bez cudzysłowu - kłamie. Sprawdzić, jaki był cel różańca i dlaczego akurat ten dzień został wybrany, nie jest problemem dla nikogo, a już funkcjonariusza KK z pewnością. Rzecz jednak w tym, że tow. Lemański nie wypowiada się jak duchowny, lecz politykier. Dlatego właśnie Institoris napisał bardzo uprzejmie, że zakłada zagubienie towarzysza w sutannie, a nie próbę politycznego zgwałcenia istoty chrześcijaństwa. I wcale nie musi znać czy słyszeć o owym klesze, by na podstawie jego wypowiedzi wysnuć taki wniosek. Ma prawo i wolną wolę interpretować po swojemu deklarację tow. Lemańskiego, co uniemożliwia nazwania tej interpretacji "kłamstwem". "Kłamstwem" jest - pozostając w Twojej poetyce - nazywanie subiektywnych odczuć kłamstwem.

Piszesz, że trudno Ci uwierzyć, iż mieszkający w IV Rzeszy Institoris nie zna lokalnego polskiego klauna w czarnej kiecce. Institorisowi zapewne jeszcze trudniej przyszło uwierzyć, że ksiądz może aż tak wypaczyć sens Różańca, jego cele i rozmyślnie podmienić "imigrantów" na chwytających za serce "uchodźców". Od dwóch lat kwestia ta jest wałkowana w te i wewte, a tow. Lemański udaje, że tego nie rozumie. Czyli kłamie.

"Piszac, ze nie masz wiedzy o Lemanskim, niepotrzebnie zakladales, a wlasciwie sugerowales... To nie jest racjonalne."

To jest jak najbardziej racjonalne. Nie ma potrzeby znać dossier kogoś, by ocenić tego kogoś wypowiedź. Znowu "kłamiesz".

"te twoje spier.alaj to doskonala reklama polskiego katolika na barykadach."

Znowu "kłamiesz". Z miejsca, bez dania racji, zarzuciłeś Institorisowi kłamstwo. Ów Ci odpowiedział nie "sp...", lecz "A jesli jako odpowiedz napisze Ci "spier..laj" to chociaz pojmiesz dlaczego arogancie?"

Jak widać - nie pojmujesz różnicy, nie rozumiesz trybu warunkowego, nie zdajesz sobie sprawy ze swojej niesprowokowanej arogancji. "Kłamiesz".

--
  • 13.10.17, 15:38
    nie dostrzegasz?

Skad wiesz, ze prostych pezekazow nie odbieram? Tak Tobie podpowiada wyobraznia? Nie wiem czy to juz mozna nazwac pzeklamanie czy moze raczej bufonada?

Wyraznie napisalem: Niewazne, on i jego "wywody" sa dla mnie juz historia. Kropka

Najprostszych przekazow nie odbierasz. Skoro "czules" parcie i musiales je w tym miejscu zrealizowac, pomimo, ze ja juz ten temat skonczylem, a o dodkowe szczegoly juz nie prosilem, to odpisze tobie ( z powodu wyjazdu nieco pozniej ) pod jednym wszak warunkiem.

Prosze spelnic moja prosbe z innego postu: Czy mozesz powyszy przyklad poddac swojej analizie z podaniem wnioskow?

Dla mnie ta psychologiczna interpretacja tekstu pisanego ma duze znaczenie. Dlaczego? Twoja i moja logika roznymi sciezkami spaceruje.

Ps. w odroznieniu od Ciebie nie mam wiedzy gdzie mieszka Institoris2 ( !? ), ale wiem, ze 14 lat temu bylo ich dwoch na tym forum (numer 1 oraz numer 2 ). Jeden korzystal z polskich znakow diakrytycznych, drugi nie. Chcesz sprawdzic kto z jakich korzystal?

Domyslam sie, ze korespondowaliscie prywatnie ze soba i stad Twoja wiedza o gosciu. A moze jest calkiem inaczej, kto wie? Mozliwosci jest kilka.
  • 13.10.17, 17:03
    uczyles sie gdzies jak sie zasiewa watpliwosci poprzez insynuacje, czy to talent samorodny jest?

blueelvic2 napisał(a):

>
    > Ps. w odroznieniu od Ciebie nie mam wiedzy gdzie mieszka Institoris2 ( !? ), al
    > e wiem, ze 14 lat temu bylo ich dwoch na tym forum (numer 1 oraz numer 2 ). Jed
    > en korzystal z polskich znakow diakrytycznych, drugi nie. Chcesz sprawdzic kto
    > z jakich korzystal?
    >
    > Domyslam sie, ze korespondowaliscie prywatnie ze soba i stad Twoja wiedza o gos
    > ciu. A moze jest calkiem inaczej, kto wie? Mozliwosci jest kilka.
  • 14.10.17, 01:11
    Pewien wachowiecki klasyk byl mawiac: doopa boli glowa puchnie. Zostawmy jednak klasykow w spokoju.

Moja opinia jest taka, ze wlasnorecznie robisz (na tym forum) wielka kupe na wlasny wizerunek.

Kolejny raz mnie obrazasz ... Widocznie inaczej nie potrafisz i nawet prosty fakt, ze ja ciebie nie obrazilem, tego nie zmienia. Pomijam tutaj zarzucenie tobie klamstwa, poniewaz nadal uwazam, ze ono zostolo udowodnione.

A teraz slow kilka o historii twojej ksywki.

Z czym masz facio problem? Czy to twoja ksywka czy nie? Czy to ja posty pod nia pisalem? W ktorym miejscu sklamalem lub zmanipulowalem?

Skad niby Mla wie, ze mieszkasz w Niemczech?

Nic nie pisze, ze jestes "uspionym" trollem. Ty byles ksywki kreatorem i pisales dla niej posty. Nic nie wspominamlem, ze byc moze "zastapiles" inny nick, ktory poszedl w okolicach marca na emeryture.

Zacznij myslec gosciu, bo ludzie i tutaj czytaja.

Ps. dlaczego wybrales ksywke institoris2 skoro juz byl institoris1? Takie zachowanie jest po prostu obrzydliwe. Byc moze byly inne powody ... podobnie jak ze zmiana polskich znakow diakrytycznych. Wszystko to twoja robota.

• 16.10.17, 09:05
    Nie odbierasz prostych przekazów, ponieważ "Mła wyraźnie napisał, że konkrety były w poście skradzionym przez jakiegoś cenzora-skerwesyna", a Ty skomentowałeś to tak" "A gdzie konkrety?"

To, że straciłeś zainteresowanie dyskusją, którą sam wszcząłeś, jest humorystyczne i całkowicie niewiążące dla innych. Postawiłeś kropkę, to się nie odzywaj, nie przeszkadzam komentować innym.

Institoris i Mła nigdy ze sobą prywatnie nie korespondowali, a to, że mieszka w IV Rzeszy, pojawiło się mimochodem w paru wątkach. Masz manię prześladowczą, Kolego.

--
  • 16.10.17, 16:12
    Omijasz to co niewygodne, podnosisz to co nieistotne...

Dyskusje wszczalem i zakonczylem, poniewaz skonczyly sie w niej merytoryczne przeslanki moich adwerszarzy do dalszego jej prowadzenia.

Postawiłeś kropkę, to się nie odzywaj, nie przeszkadzam komentować innym.

No wlasnie, wiec dlaczego zabierasz glos ponownie? Pozdrawiam.

• 16.10.17, 16:15
    A gdzie Mła napisał, że stawia kropkę? Cytatu z siebie nie rozpoznałeś? I co niby niewygodnego Mła ominął?

--
  • 12.10.17, 16:08

Czy mozesz powyszy przyklad poddac swojej analizie z podaniem wnioskow?

Slowo pisane, to projekcja ( w pewnym sensie) umyslu piszacego... To miedzy innymi charakterystyka jego osobowosci.

Ps. Ot, to taka sobie psychologiczna interpretacja tekstu pisamego.
  • 12.10.17, 17:40
    xiazeluka napisała:

> To wielka szkoda, że nie zdążyłeś przeczytać.
    >
    > Mła nie rozpisze się ponownie, ponieważ dopóki to bydlę z sekatorem grasuje po
    > Akwanecie, szkoda Mła fatygi.
    >
    > W skrócie tylko i bez uzasadnienia: nie masz powodu zarzucać Institorisowi kłam
    > stwa, a jeśli ktoś tu kłamie, to raczej tow. Lemański.
    >

Ja też nie zdążyłem ale nie żałuję. Jeśli nazywasz dobrego, empatycznego pasterza, ks. Lemańskiego towarzyszem to mogę sobie wyobrazić na jakim poziomie był twój post. W każdym razie poziom rynsztoka to dla ciebie wyżyny.....

• 13.10.17, 10:09
    Jeśli nie wiesz, co Mła napisał, to nie folguj swojej ograniczonej wyobraźni, gdyż Cię na manowce prowadzi.

--
  • 12.10.17, 20:38
    ja niestety nie zdazylem.
    Co wiecej, widze, ze moj wczorajszy post tez zniknal, choc przypuszczam, ze adresat sie z nim zapoznal i wielce nim jest dotkniety, bo zabiera sie do analiz osobowosci na podstawie paru wpisow z forum.
    Bydlaka cenzora i tak pochlonie pieklo, choc chcialoby sie napluc gnidzie w twarz nim to sie stanie.

xiazeluka napisała:

> Jakieś bydlę ukradło post Mła, w którym Mła dokonał celnej analizy sporu Instit
    > orisa z blueelvic2, z oczywistą szkodą dla całokształtu. Mła wyraża nadzieję, ż
    > e zainteresowani zdążyli się z tym postem zaznajomić.
    >
    > A bydlaka-cenzora niech piekło pochłonie. Anonimowo, bo to przecież tchórz.
    >
  • 13.10.17, 00:08
    Sadze, ze mial byc skierowany dlo Mla.

Przy okazji: Jezeli gdzies "zawieruszyl" sie moj post, to zwykle wysylam drugi, ktory zawsze dochodzi.

• 13.10.17, 00:52
    ano tak, podwiesilem sie pod postem Luki, na post Luki odpowiadam (cytujac przy tym, jaka niespodzianka, Luke), wiec wszystko wskazuje na to, ze post zostal podwieszony niewlasciwie.

blueelvic2 napisał(a):

> Sadze, ze mial byc skierowany dlo Mla.
    >
    > Przy okazji: Jezeli gdzies "zawieruszyl" sie moj post, to zwykle wysylam drugi,
    > ktory zawsze dochodzi.
    >
    a rob sobie facet jak Ci wygodniej, mnie tam nie chce sie pisac drugi raz tego samego.
  • 10.10.17, 19:20
    Chyba jednak my Prawdziwi Katolicy-Polacy lepiej się modlimy, bo nam Bozia sprzyja, a naszym wrogom wiatr w oczy dmucha...

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • 10.10.17, 23:45
    Czy mozesz zdradzic kto jest Waszym wrogiem?
  • 11.10.17, 11:38
    Krótka odpowiedź brzmi, pasożyty z południa...

--
    Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
    Talmud, Sanhedrin 37a
  • 11.10.17, 13:32
    To tylko specyficzny skrot myslowy.
  • 11.10.17, 01:17
    wstecznym po elektryfikacji kres.

Zbiorowe oglupienie, czy tez religijny kogel mogel?

Czyz przypadkiem ten nasz polski katolicyzm nie jest religia bez Boga? Czy polski KK nie stawia sie ponad nim, a w konsekwencji chwali nie niebiosa, lecz siebie samych?

Etyka? Ona zanika... poczucie rzeczywistosci. Teraz ci, ktorzy nie rozumieja sa glupsi i gorsi, sa zwyczajnymi ignorantami. Oni podejmuja wrecz heroiczna krucjate... bohaterska, niestety, tylko w ich mniemaniu.

Z rozancem w garsci... Czlonkowie tych grup traktuja siebie w charakterze „boskich narzedzi”.

Wiara, slepa wiara i na dodatek glucha.
  • 11.10.17, 09:51
    Ech, Blueelvic, przegnałeś z wątku zacnego forumowicza a miałem nadzieję, że jednak odpowie, tymczasem dał "nogi za pas". Szkoda bo była szansa, że się nawróci, że pojawi się refleksja: trzymanie strony ateistów przebranych za kardynałów i biskupów jest niemoralne i niegodne człowieka wierzącego. Obawiam się, że Institoris2 przeraził się konstatacji, że są księża, którym można wierzyć i tacy, którzy odziani w złoto zatracili zupełnie intencje Zbawiciela, przestali Go zastępować tu, na Ziemi. Dlatego tak nienawidzą ks. Lemańskiego, Bonieckiego, Pieronka. Nienawidziliby również księdza Tischnera, gdyby żył...

• 11.10.17, 13:40
    Institoris2 do nich nie nalezy... przynajmniej w tym przypadku.

Krotko i na temat: propagandzista Ojca Rydzyka dla ubogich duchem - to wlasnie on.
  • 11.10.17, 21:00
    Hmm.... czyli zwolennik klerykalizmu. Dziś usłyszałem ciekawą wypowiedź biskupa Pieronka: klerykalizm jest zaprzeczeniem kapłaństwa. Teraz jest jasne dlaczego ksiądz biskup nie cieszy się uznaniem kolegów.

• 11.10.17, 23:57
    Klerykalizm znieksztalca, a moze wrecz wypacza poslannictwo ksiezy i sprawia, ze praktycznie oddziela ich od bozego ludu. Oni chca byc ponad nim, ... a skutki takiego postepowania sa zalosne.

• 14.10.17, 03:01
    Czy brales dzisiaj leki? Popros lekarza, aby zwiekszyl dawke.

Dla ciekawosci tylko zapytam: Jezeli wykrzyczysz juz te spier.alaj, to odczuwasz wowczas ulge i rece juz sie nie poca?

Jezeli tak, to podejrzewam u ciebie IED... Czy wiesz, ze te przejawy agresji maja zwiazek z budowa mozgu? Oczywiscie, ze nie wiesz i wcale mnie to nie dziwi.

• 14.10.17, 03:46
    facet, zadajesz tyle pytan, ze powoli zaczynasz mi sie kojarzyc z chodzacym pytajnikiem.
    Ja rozumiem, ze kto pyta nie bladzi, ale z drugiej strony trzeba sobie zdac sprawe, ze kazdy ma ograniczona percepcje, jeden bardziej, drugi mniej i taki natlok informacji moze doprowadzic niektore umysly do biegunki.
  • 14.10.17, 14:59
    ze natlok mysli spowodowal u ciebie jakas tam biegunke - bluzgasz na zawolanie. Powyzej sa tego przyklady. Wlasciwie powinienem napisac "bluzgales", poniewaz ten komentarz po raz pierwszy pozbawiony jest inwektyw. To dobrze ... i we wlasciwym kierunku.

Odnosnie zas interpunkcji powiem tak: czasami lepiej byc pytajnikiem niz wykrzyknikiem. Wykrzyknik bowiem, jak sama nazwa wskazuje, sluzy do wydzierania sie! Wykrzyknika nie nalezy laczyc tez z myslnikiem... Ot, emocjonalna interpunkcja.
  • 17.10.17, 00:40
    tegoz watku wedlug mojego "widzimisie" ?

Dziekuje.

Niedaleko ode mnie w miasteczku Toledo (Ohio) nad jeziorem Erie, pewnemu czlowiekowi zdechl pies. Byl on czlowiekiem zamoznym i wyjatkowo dowcipnym. Poszedl wiec do ksiedza w parafii: "Wczorej zdechl moj pies prosze ksiedza. Czy moglby ksiadz odprawic msze za spokjj jego duszy?"
    Oburzony ksiadz z gniewem odparl: „Nie odprawiamy tutaj mszy za zwierzeta. Prosze sprobowac w innym kosciele. Oni byc moze zgodza pomodlic sie za panskiego psa".

„Wie ksiadz, ze nadzwyczaj kochalem ta psine i chcialbym mu sprawic przyzwoity pochowek. Nie mam pojecie, ile sie zwykle daje przy takich okazjach, ale czy sadzi ksiadz, ze 50 000 tysiecy dolarow by wystarczylo"?

„Prosze chwileczke zaczekac", powiedzia pleban. „Nie powiedzial mi pan, zei pies byl katolikiem".
  • 17.10.17, 09:46
    Smutne to zakończenie, ale nawet taki argument nie nakłoni institorisa do wypowiedzi. O, pokłócić się to co innego. Z żalem stwierdzam, że moralność katolików - obawiam się, że większości - upada wraz z moralnym upadkiem pasterzy.
  • 17.10.17, 13:46
    Chcac wprowadzic dyskusje na wlasciwe tory napisalem watek:

forum.gazeta.pl/forum/w,13,164903072,164903072,Ks_Jacek_Miedler_vs_ks_Wojciech_Lemanski_.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.