Dodaj do ulubionych

Po 2 miesiacach powrocilem z Polski do domu :O)

11.11.17, 13:09
Mialem w koncu okazje poogladania sobie tej tzw. "telewizji publicznej" czyli tuby faszystowskiej propagandy. Bo do tego wlasnie sprowadza sie glownie tzw. "misja" rezymowych stacji. Klamstwo i religia - tak bym w skrocie opisal wysilki przekaziorowych propagandystow. "Ubogacone" cala masa dennych do zerzygu tureckich seriali, na czele z "Elif", oraz PRLowskich i post-PRLowskich filmow, powyciaganych z lamusa.

Kazdego dnia, oraz w kazdym z rezymowych programow pubicystycznych, mialem do czynienia z klamstwem, oszustwem, mataczeniem, manipulacja, oraz chamstwem. Codziennie stykalem sie z nieuczciwoscia pod wszelkimi mozliwymi postaciami. Ciekawe czy byl to szczyt polsko-katolickiego moralnego sku...enia sie, czy tez najlepsze dopiero was czeka(?) Szkoda tylko, ze ucieche z powyzszego mialem raczej watpliwa - kreatury typu Michal Rachon, Ziobro, czy Kaczynski, nie moga smieszyc i bawic.

W Stanach takze prawica klamie - ale nie az tak.
Edytor zaawansowany
  • 11.11.17, 13:48
    Benio231 tu przyznam ci racje ale nie określałabym tak drastycznie i emocjonalnie jak ty to robisz, rzeczywiście tego nie dało sie słuchać ani oglądać. Dwóch miesięcy tam nie spędziłam tak jak ty, mój wypad do Polski był nieco krótszy. smile
  • 11.11.17, 14:17
    Odebrałeś nagrodę z rąk Ojca Rydzyka za kompromitowanie ateizmu?

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • 11.11.17, 14:21
    Dobrze, Kretynie52, że oglądałeś tylko faszystowską telewizję publiczną. Gdybyś dodatkowo obejrzał telewizję opozycji, to byś podciął sobie żyły - z tamtej strony także tuby faszystowskiej propagandy. Bo do tego właśnie sprowadza się głównie misja opozycyjnych stacji. Kłamstwo i walka z tradycją - tak w skrócie byś opisał wysiłki przekaziorowych propagandystow. "Ubogacone" cala masa dennych do zerzygu durnych seriali, na czele z "Trudne sprawy", oraz choliłódzkich i post-postholiłódzkich filmów, powyciąganych z lamusa.

Każdego dnia, oraz w każdym z opozycyjnych programów publicystycznych, miałbyś do czynienia z kłamstwem, oszustwem, mataczeniem, manipulacja, oraz chamstwem. Codziennie stykałbyś się z nieuczciwością pod wszelkimi możliwymi postaciami. Ciekawe czy był to szczyt antypolsko-antykatolickiego moralnego sku...enia się, czy tez najlepsze dopiero was czeka(?) Szkoda tylko, że uciechę z powyższego miałbyś raczej wątpliwą - kreatury typu Tomasz Lis, Budka, czy Schetyna, nie mogą śmieszyć i bawić, farciarzu.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • 11.11.17, 14:49
    Zostawcie Benia231 w spokoju, on ocenia stan rzeczy z innej perspektywy, ja byłam na to przygotowana znając nasze media i wielkich rzeczy nie oczekiwałam. Co zauważyłam w rożnych prywatnych dyskusjach, ludzie oceniają wszystko z perspektywy "własnego podwórka" nie znając globalnej polityki (brak znajomości języków) ale jak sie im to naświetli zmieniają zaraz zdanie. Wykształcona, młoda generacja z kontaktami na zewnątrz rozumie te sprawy inaczej jak starsza na której bazuje propaganda.
  • 11.11.17, 15:12
    Nareszcie sobie, Uszatku, odpoczniesz.
    Ale czemu nie pisałeś z Warszawy? Twoje spostrzeżenia na świeżo, na żywo były by jeszcze soczystsze.
    Ale dobrze, że już jesteś. Trochę się Ciebie tu martwiliśmy.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • 11.11.17, 15:56
    sie w moim watku, jak do tej pory. A z antydemokratycznym gownem, hitlerkami i hitlerciami, trollami i trolciami, to ja przeciez - ze przypomne - nie rozmawiam. Co najwyzej moge jednemu i drugiej napluc w oko, lub w hitlerkowski pysk. Innymi slowy - poszli won.

Z drugiej strony znacznie lepiej rozumiem powody dla ktorych dzisiejsza opozycja w realu takze niezbyt sobie radzi z dobrze zorganizowanymi i wymusztrowanymi niczym Kretyn hitlerkami Kaczora.
  • 11.11.17, 16:00
    Uuuuuu, Benio231 co to za agresja?
  • 11.11.17, 16:04
    benek231 napisał:

> sie w moim watku, jak do tej pory.

A może demokratyczne gó... się Ciebie wstydzi?

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • 11.11.17, 18:37
    To Mła życzliwie zauważa, że dobrze, iż oszczędziłeś sobie dodatkowych skoków ciśnienia, a tak się odwdzięczasz, Ty demotfukratyczne gó...? Nadal nie masz za grosz manier.

--
  • 11.11.17, 18:53
    Benio231 ocenia to wszystko z perspektywy zaoceanicznych demokratów (Obama + Clinton) jak i europejskich wielbicieli tych osób. PiS ma dobre i złe strony, tego nie wolno w żadnym wypadku przemilczeć, gdyby PiS szedł drogą Benia231 sprawy w Polsce byłyby nieodwracalne na niekorzyść Polski jak i Europy.
  • 11.11.17, 20:03
    Słuszne spostrzeżenie: Kretyn52 nie ma swojego osądu, lecz cudzy.

--
  • 11.11.17, 21:12
    Własnie, on nawet nie wie co dzieje sie w Europie ale chciałby pouczać wszystkich serwowaną mu propagandą.
    No, no jak pójdzie po myśli jednego, najwyższego z Brukseli, będziemy mieli jej więcej, więcej info w linku:

www.express.co.uk/news/world/876801/EU-Brussels-Brexit-News-Europe-children-students-school-lessons-education-support

smile
  • 11.11.17, 21:40
    W Stanach takze prawica klamie - ale nie az tak.
    A gdzie mogę poczytać albo posluchać?
  • 11.11.17, 21:55
    nie wierze, ze nie spotakalo Cie przez te dwa miesiace nic pozytywnego w Polsce.

• 11.11.17, 22:24
    A jesli chodzi o pozytywy to jak najbardziej. Na przyklad bardzo podobalo mi sie planowe kursowanie tramwajow i autobusow - co do minuty. Tyle, ze to nie jest faszystow zasluga.

Podobnie jak dobre wyniki ekonomiczne, gdyz ekonomia odnotowuje wzrost na fali koniuktury europejskiej i swiatowej. Bez tej fali - jak w surfingu - nie byloby plywania. Pewnie, ze to takze konkretna umiejetnosc. Tyle, ze znowu nie jest to faszystow zasluga. A, ze wypinaja sie po ordery... No coz, taka juz ich uroda.
  • 11.11.17, 22:36
    TVPiS to tuba propagandowa, nie ma dwóch zdań

Jednak z gospodarką jest trochę inaczej. Dali Morawieckiemu wolne pole i nie wtrącają się.
    Hossa w Europie sprzyja naszej gospodarce, ale nagłaśnianie tezy o uszczelnieniu podatków nie jest fałszem.
    NIe jest to tylko zasługa tej ekipy, bo informatyzacja była szykowana od dawna.

Jak na razie nie spieprzyli gospodarki. Nawet z tym wiekiem emerytalnym im wyszło. bp ściągnęli ludzi z zasiłku dla bezrobotnych.
  • 12.11.17, 03:19
    "Hossa w Europie sprzyja naszej gospodarce, ale nagłaśnianie tezy o uszczelnieniu podatków nie jest fałszem."
    Pewnie nie jest tylko dodatkowa kasa to zjawisko jednorazowe, gdyz w latach kolejnych te same kwoty znajda sie juz w ramach nowych budzetow i nowych planow.

Natomiast ja mam zupelnie inne pytanie. Chodzi mi mianowicie o zastanowienie sie nad zjawiskiem powszechnosci klamstwa w PiSie. A sam przyznajesz, ze pisiackie klamliwe rezymowe media nie sa zadna nowina, przy czym ja dodalbym do tego klamliwych pisiackich politykow, z czym - sadze - takze nie bedziesz mial problemow.
    W sumie mamy ciekawy obrazek na ktorym klamliwy po zeby PiS raptem nie klamie na polu ekonomii, akurat. Ciekawe co?
    Ja jestem nieco bardziej sceptyczny, gdyz pamietam o np. tych nieszczesnych smiglowcach, o ktorych malo kto dzis pamieta. Jak i o ogromnych pieniadzach przeznaczonych na nie. Podobnie jak z kasa na podwodne okrety i cos tam jeszcze choc takze z budzetu na obronnosc kraju.

Po prostu sparzylem sie juz na goracym a wiec stalem sie ostrozny i dmucham na zimne. Co nie powinno nikogo zaskakiwac, gdyz rozsadny czlowiek raczej nie bedzie mial zaufania do klamcow. Co by nie powiedzieli, czy zrobili.
  • 12.11.17, 10:15
    też nie mam do nich za grosz zaufania. Jeśli nie kłamią wprost, to tak obrócą kota ogonem, że włos się jeży na głowie.

sądziłem , że program 500+ rozwali budżet już w tym roku. Myliłem się. Tak samo myślałem o cofnięciu reformy emerytalnej. Okazuje się, że ludziom przed emeryturą bardzo ciężko znaleźć pracę jak ją stracą i lądują na zasiłkach dla bezrobotnych. Zasiłki mają to to siebie, że je tracisz, gdy znajdziesz pracę i wobec tego mało kto szukał tej pracy. Przejście na emeryturę zmienia ich sytuację, bo mogą sobie dorobić bez groźby utraty świadczenia. Czyli pobudzili wewnętrzny rynek i nie zanotowali przewidywanego odpływu ludzi z rynku pracy.

Pamiętam o śmigłowcach, które podobno mają być, ale mniej, drożej i bez offsetu. Tylko wiesz, przeciętnego zjadacza chleba tak naprawdę g.. to obchodzi. Patrzy w swój garnek. Praca jest, płace rosną, na flaszkę dostanie, kazania wysłucha, mózg wyjałowi przed TVP....

W tej sytuacji wszelkie rosądne opinie o gospodarce, liberaliźmie można sobie odpuścić. Schetyna już zapowiadał, że PO będzie kontynuaować program 500+ w wersji rozszerzonej, czyli na każde dziecko. Nagle zaczęli umieć liczyć? Co śmieszniejsze, to Balcerowicz temu przyklasnął, a przynajmniej nie oponował.

Co do uszczelnienia podatków , to znam problem z własnego podwórka. Ja nie stosowałem myków z fałszywymi fakturami, aby nabić sobie kosztów, które można było sobie kupić za odpowiednią cenę. Znam to od znajomego, biznesmena całą gębą, który powiedział mi, że proceder praktycznie urwał się w zeszłym roku. Nie jest to zasługa tego rządu, tylko konsekwentne działanie rządów poprzednich. Wszedł system JKP, który praktycznie polega na comiesięcznym przesłaniu całej dokumentacji księgowej, w formie elektronicznej, do fiskusa. Wyłapanie takich faktur staje się teraz dziecinnie proste za pomocą odpowiedniego programu i proceder się skończył.

Kłamstwa TVPiS mają służyć ugruntowaniu przekonania, że to wszystko zasługa PiS. Niby każdy wie, że Polska nie jest w próżni, ale wielu to kupuje.
  • 12.11.17, 15:03
    "Pamiętam o śmigłowcach, które podobno mają być, ale mniej, drożej i bez offsetu. Tylko wiesz, przeciętnego zjadacza chleba tak naprawdę g.. to obchodzi. Patrzy w swój garnek..."
    Wiadomo. Ale mnie chodzilo o pieniadze. ktore mialy isc na te smiglowce itp. - dokad trafily te pieniadze?! Czy nie przypadkiem na 500+, na przyklad? Lub czy nie zostaly wykazane we wzroscie przychodow sprytnie rzadzonego panstwa?

Mamy do czynienia z klamcami, oszustami i chachmentami, ktorym nalezy ciagle patrzyc na lapy.
  • 12.11.17, 19:01
    Kreatywna księgowość jest jak najbardziej mozliwa.
  • 13.11.17, 04:55
    "Kreatywna księgowość jest jak najbardziej mozliwa."
    Otoz to. Mamy do czynienia z bandziorami.

Swoja droga dobrze jest miec z kim porozmawiac. Faszyci doskonale o tym wiedza. A u nas jakby z tym gorzej.
  • 12.11.17, 06:43
    andrzejg napisał:

> Hossa w Europie sprzyja naszej gospodarce,

Kazdy ciemniak lewacki pieprzy o hossie w Europie,a ja sie pytam,gdzie ona jest skoro Polska rozwija sie najszybciej?
    Polska rozwija sie 2x szybciej niz Niemcy i 3x szybciej niz Francja.
    Polska rozwija sie 2x szybciej niz Ukraina i 3x szybciej niz Rosja,czyli krajow o nizszej cenie sily roboczej.

Rosja siedzi na tablicy mendelejewa i od 2013r ma kryzys gospodarczy.

Przestancie pierdzic o hossie swiatowej.
    Hossa jest w krajach dobrze rzadzonych ale NIE ma jej w krajach zle rzadzonych np we Wloszech,ze o Rosji nie wspomne.
    Hossa jest w USA dzieki Trumpowi a w Polsce dzieki PISowi i taka jest prawda,a kretynek 52 tego nigdy nie skuma a jak mu sie wytlumaczy,to w dalszym ciagu bedzie klamal.
    Hossy nie ma w Rosji bo tam rzadzi kretyn ,ulubieniec naszego kretyna 52.
  • 12.11.17, 10:22
    Niemcy produkują milion samochodów i wzrost o 20000 daje 2 %, Polska produkuje 100000 szt i wzrost o 20000 daje 20% wzrostu...,To tak do przemyślenia po wieczornym paciorki.

Nie życzę ani tobie, ani PiSowi, aby załamały się zamówienia z Niemiec, bo nie lubię odmrażać sobie uszu na złość mamie
  • 12.11.17, 19:35
    andrzejg napisał:

> Niemcy produkują milion samochodów i wzrost o 20000 daje 2 %, Polska produkuje
    > 100000 szt i wzrost o 20000 daje 20% wzrostu...,To tak do przemyślenia po wiecz
    > ornym paciorki.
    >
    > Nie życzę ani tobie, ani PiSowi, aby załamały się zamówienia z Niemiec, bo nie
    > lubię odmrażać sobie uszu na złość mamie

businessinsider.com.pl/finanse/handel/import-a-eksport-polski-lipiec-2017-r-opinie-ekspertow/v1k7ezg
    Główny Urząd Statystyczny podał, że po lipcu br. Polska miała 2 mld 782,1 mln zł nadwyżki w handlu zagranicznym, wobec 13 mld 575,7 mln zł przed rokiem. GUS poinformował, że wartość eksportu wyniosła 492 mld 195,9 mln zł, a importu 489 mld 413,8 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku eksport wzrósł o 7 proc. a import o 9,6 proc. Udział Niemiec w eksporcie w porównaniu z okresem styczeń–lipiec ub.r. był na tym samym poziomie i wyniósł 27,2 proc., a w imporcie obniżył się o 0,7 p. proc i stanowił 22,8 proc. Dodatnie saldo wyniosło 22 mld 635 mln zł wobec 20 mld 222,8 mln zł w analogicznym okresie ub.r.

----------
    Roznica miedzy ekspotem a importem jest tak minimalna,ze praktycznie NIE MOZE byc brana pod uwage.

Ale takie rzeczy mozna TYLKO wiedziec jak sie jest wierzacym i na sume chodzi.
  • 12.11.17, 20:57
    a juz niedlugo Polska bedzie miala ujemny bilans handlowy mimo ze rozwija sie najszybciej w Europie.
  • 12.11.17, 21:13
    "Ale takie rzeczy mozna TYLKO wiedziec jak sie jest wierzacym i na sume chodzi."

Idiotyzm roku
  • 13.11.17, 00:24
    andrzejg napisał:

> Idiotyzm roku

Masz typowo P.O.wskie czyli ograniczone spojrzenie na ekonomie,czyli Ryzy moze w dalszym ciagu byc dla ciebie bogiem.

"Polska to montownia dla EU,a Chiny to montownia dla swiata".

Dziwnym trafem dla ciebie bilans handlowy wychodzi niemal na zero i zabraklo ci argumentow.

Dlaczego wiec Ukraina lub Rosja nie sa tymi montowniami??
    Przeciez tam jest duzo tansza sila robocza.
    Widzisz rzadzenie polega nie tylko na dobrej organizacji pracy ale rowniez na utraceniu zlodziejstwa i reformie sadownictwa.
    PIS to wie i umie to robic,a PO to kupa ciemniakow,ktora chce do koryta a na pracy sie nie zna.
    Taka byla powojenna tradycja. Z PZPR do SLD a pozniej do PO.
    Na szczescie to szambo sie skonczylo z nadejsciem PIS.

A to szambo w Rosji i na Ukrainie jeszcze jest i dlatego wlasnie nikt tam nie przenosi biznesow z zachodu.
  • 11.11.17, 22:46
    Po przeszło 10 latach nieobecności w Polsce, spędziłam przeszło dwa tygodnie w tym kraju, czy to na ulicy, czy na stacji benzynowej, czy w restauracji, czy w interesach, czy w sklepie, czy ... spotkałam bardzo życzliwych wręcz bardzo przyjaznych ludzi, sądzę ze w przeciwności do Benia231.
    OK, mentalność jak mentalność, nastawienie do polityki bo wiadomo ten temat dla Polaka jest bliski sercu słysząc osobę z innym akcentem, ale jak sie sprawę im rzetelnie wytłumaczy wpadają w zadumę zmieniając gruntownie zdanie.
    Bariery językowe jak i wiadome nastawienie mediów robią swoje, przecież to zrozumiałe.
    Co mnie uderzyło najbardziej, to telewizja, propaganda w dyskusjach, tego nie można było ani oglądać ani słuchać jak dla osoby o innej mentalności i nastawieniu.
    Suma, summarum zastałam inny kraj jaki poznałam ot tak z wcześniejszych studenckich podroży chęci spędzenia urlopu w kraju gdzie można było tanio spędzić urlop nad jeziorem czy morzem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.