Dodaj do ulubionych

Roszczeniowe postawy narodowców

11.11.17, 15:24
Jak się dowiaduję, narodowcy idą dziś na bój z hasłem "My chcemy Boga".
Ale od kogo?
Rydzyk już te trochę co miał - rozdał.
Kaczyński nie miał nigdy.
A katolicy opozycyjni się z nimi nie podzielą.
Sytuacja nie do pozazdroszczenia i jest to jednoznacznie wina postkomunistycznych naleciałości kolejnych RP. Przypuszczalnie - Tuska.
Gdyby religia była w szkołach obowiązkowa, wiedzieliby ża Boga trzeba szukać samemu i że ja jak się Go nie ma w sercu, to nikt Go nam nie da.

--
Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
/G.K. Chesterton/
Edytor zaawansowany
  • 11.11.17, 16:31
    https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23376262_1379761968820123_6767700697161947232_n.jpg?oh=d77eca8492dd79e1d595c48c10510a54&oe=5AA74B0A
  • 11.11.17, 16:34
    smile
  • 11.11.17, 16:43
    Na obczyznę!!!???
    Z dala od swoich???
    Okrutnik z Ciebie.

--
    Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
    /G.K. Chesterton/
  • 11.11.17, 17:17
    1. My chcemy Boga, Panno święta!
    O, usłysz naszych wołań głos!
    Miłości Bożej dźwigać pęta,
    To nasza chluba, to nasz los.

Ref.: Błogosław słodka Pani!
    Błogosław wszelki stan!
    My chcemy Boga!
    My poddani!
    On naszym Królem, On nasz Pan?

2. My chcemy Boga w rodzin kole,
    W troskach rodziców, dziatek snach.
    My chcemy Boga w książce, w szkole,
    W godzinach wytchnień, w pracy dniach.

3. My chcemy Boga w naszym kraju,
    Wśród starodawnych polskich strzech.
    W polskim języku i zwyczaju,
    Niech Boga wielbi Chrobry, Lech.

chyba bedziesz musial Borsuku dopisac pare zwrotek, tak, zeby pojawili sie Rydzyk, Kaczynski, czy Tusk . Moze i o religii w szkolach.
  • 11.11.17, 17:54
    institoris2 napisał(a):

> 1. My chcemy Boga, Panno święta!
    > O, usłysz naszych wołań głos!
    > Miłości Bożej dźwigać pęta,
    > To nasza chluba, to nasz los.
    >
    > Ref.: Błogosław słodka Pani!
    > Błogosław wszelki stan!
    > My chcemy Boga!
    > My poddani!
    > On naszym Królem, On nasz Pan?
    >
    > 2. My chcemy Boga w rodzin kole,
    > W troskach rodziców, dziatek snach.
    > My chcemy Boga w książce, w szkole,
    > W godzinach wytchnień, w pracy dniach.
    >
    > 3. My chcemy Boga w naszym kraju,
    > Wśród starodawnych polskich strzech.
    > W polskim języku i zwyczaju,
    > Niech Boga wielbi Chrobry, Lech.
    >
    > chyba bedziesz musial Borsuku dopisac pare zwrotek, tak, zeby pojawili sie Rydz
    > yk, Kaczynski, czy Tusk . Moze i o religii w szkolach.

Pieśń znam, sam śpiewałem w czasach, gdy odwaga była trochę droższa niż teraz.
    Śpiewałem ją nawet wtedy, gdy w tego, żądanego, Boga sam nie wierzyłem.
    Miała wtedy walor protestu i tęsknoty do powrotu normalności.
    Nie zamierzam niczego dopisywać, Institorisie.
    Bardzo trudno będzie mnie przekonać, że hasło to jest na manifestacji narodowców czymś więcej niż grzesznym nadużyciem.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • 11.11.17, 18:18
    dachs napisał:

> Bardzo trudno będzie mnie przekonać, że hasło to jest na manifestacji narodowców czymś więcej niż grzesznym nadużyciem.
    >
    W czasie kiedy Europejczykom wmawia sie ze Europa ma być islamska? sad
  • 11.11.17, 18:59
    monalisa2016 napisał(a):

> W czasie kiedy Europejczykom wmawia sie ze Europa ma być islamska? sad

Może Tobie ktoś coś takiego wmawia.
    Pewnie nie jestem Europejczykiem.

--
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
  • 11.11.17, 19:03
    dachs napisał:

> monalisa2016 napisał(a):
    >
    > > W czasie kiedy Europejczykom wmawia sie ze Europa ma być islamska? sad
    >
    > Może Tobie ktoś coś takiego wmawia.
    > Pewnie nie jestem Europejczykiem.
    >
    Czytaj uważniej niemieckie media te wielkie np. FAZ szczególnie słuchaj uważniej twoją Merkel, wtedy dowiesz sie jasności. Tym wpisem udowadniasz nam ze jesteś z wiadomościami daleko w tyle.
  • 11.11.17, 19:43
    dachs napisał:

> Pieśń znam, sam śpiewałem w czasach, gdy odwaga była trochę droższa niż teraz.
    > Śpiewałem ją nawet wtedy, gdy w tego, żądanego, Boga sam nie wierzyłem.
    > Miała wtedy walor protestu i tęsknoty do powrotu normalności.
    > Nie zamierzam niczego dopisywać, Institorisie.
    > Bardzo trudno będzie mnie przekonać, że hasło to jest na manifestacji narodowcó
    > w czymś więcej niż grzesznym nadużyciem.

to niewatpliwie naduzycie jest; jesli juz nie mogli poprosic autora piesni o pozwolenie, to mogli zwrocici sie do prawdziwych chrzescjan, a przynajmniej do bojownikow o wolna Polske.
  • 11.11.17, 21:00
    institoris2 napisał(a):

> to niewatpliwie naduzycie jest; jesli juz nie mogli poprosic autora piesni o po
    > zwolenie, to mogli zwrocici sie do prawdziwych chrzescjan, a przynajmniej do b
    > ojownikow o wolna Polske.

Tu nie idzie o prawa autorskie, których, ani chrześcijanie, ani bojownicy nie mają, ale o zwykłą przyzwoitość.
    Tej znowuż nie mają narodowcy
    I tak to każdemu czegoś brak.

--
    /G.K. Chesterton/
  • 11.11.17, 21:06
    Haha, Bosuk nie odróżnia nawet kpiny jak z niego zakpił słusznie institoris2 smile, smile
  • 11.11.17, 21:48
    dachs napisał:

> Tu nie idzie o prawa autorskie, których, ani chrześcijanie, ani bojownicy nie m
    > ają, ale o zwykłą przyzwoitość.
    > Tej znowuż nie mają narodowcy
    > I tak to każdemu czegoś brak.

powiedzialbym wiecej, cale zycie to usuwanie takich, czy innych brakow, cos jakby sila napedowa. Wynika z tego, ze i narodowcow tak z gory skreslac nie nalezy.
  • 11.11.17, 17:44
    https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23319418_1379822782147375_1643005232526476944_n.jpg?oh=dfff6d9b4d9c7a2ce1d44e3074336d2d&oe=5A9D9939

Ciekawe jak na to wszystko zareaguje kosciół. W zasadzie to powiniene być przeszczęśliwy, bo im więcej wiernych tym lepiej.
  • 11.11.17, 17:57
    andrzejg napisał:

Moim zdaniem bardzo Go potrzebuje.

--
    /G.K. Chesterton/
  • 11.11.17, 20:48
    andrzejg napisał:

> https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23319418_1379822782147375_
> 1643005232526476944_n.jpg?oh=dfff6d9b4d9c7a2ce1d44e3074336d2d&oe=5A9D9939
    >
    > Ciekawe jak na to wszystko zareaguje kosciół. W zasadzie to powiniene być przes
    > zczęśliwy, bo im więcej wiernych tym lepiej.

Kościół już reagował, co z tego, kiedy mało skutecznie. Gdyby tak zależało Kościołowi na oczyszczeniu się z antychrystów to by to zrobił. Swego czasu zlekceważono działalność Rydzyka a dziś już nic nie można mu zrobić. Grzech zaniechania.......

• 11.11.17, 18:10
    My chcemy Boga to nie wszystko. Na ogólnopolskim zjeździe kiboli można dostrzec również inne hasła.
    Nic dziwnego że Kaczyński taktycznie wycofał się do Krakowa.
    Dziennikarz "Do Rzeczy" zdziwiony hasłami na Marszu Niepodległości: "Biała siła, Ku Klux Klan",
    "Narodowy socjalizm", "Sieg heil".

Cdn.

--
    Większość parlamentarna, jaką ma dziś PiS, przeminie. W skali całej historii Polski to zaledwie epizod, lecz niestety wystarczająco długi, żeby narobić poważnych szkód. Polacy oczywiście sobie z tym poradzą ale zapłacą niemałą cenę za tą uwodzicielską fantasmagorię.
    Norman Davies
  • 11.11.17, 18:13
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22450098_1795974670701315_2203225115815726847_n.jpg?oh=98fec13050c721818b4256e637b59c4a&oe=5A678B8C

--
    Większość parlamentarna, jaką ma dziś PiS, przeminie. W skali całej historii Polski to zaledwie epizod, lecz niestety wystarczająco długi, żeby narobić poważnych szkód. Polacy oczywiście sobie z tym poradzą ale zapłacą niemałą cenę za tą uwodzicielską fantasmagorię.
    Norman Davies
  • 11.11.17, 18:20
    stadionowioprawcy.net/raport-meczowy/lks-lodz-rozwoj-katowice-04-11-2017/

--
    Norman Davies
  • 11.11.17, 18:22
    Gdybym był księdzem to bym im odpowiedział:
    "Ok. Ale najpierw porzućcie nienawiść do imigrantów, uchodźców, żydów, muzułmanów, Ukraińców, pedałów, lewaków itd.
    Zacznijcie szanować ludzi a kobiety uznajcie równe sobie. Gdy to zrobicie, Bóg zawita w waszych serach....

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • 11.11.17, 18:33
    Czyli bez sprawdzania w internetach: Marsz Niepodległości okazał się sukcesem, a kontrdemonstracja Obywateli SB i pedalstwa porażką. Stąd wzmożenie akwanetowej bolszewii.

--
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
  • 11.11.17, 18:56
    Marsz Niepodległości był transmitowany na Facebooku przez Szwajcara i dużo wiele przyklasku z zachodniej Europy.
  • 11.11.17, 18:57
    monalisa2016 koryguje, post za wcześnie uciekł:

> Marsz Niepodległości był transmitowany na Facebooku przez Szwajcara i zdobył dużo przyklasku z zachodniej Europy.
  • 11.11.17, 20:42
    xiazeluka napisała:

> Czyli bez sprawdzania w internetach: Marsz Niepodległości okazał się sukcesem,
    > a kontrdemonstracja Obywateli SB i pedalstwa porażką. Stąd wzmożenie akwanetowe
    > j bolszewii.
    >

Aquanetowa bolszewia walczy z lewicą (faszyści to lewica, prawda?) bo na prawicę nie można liczyć. Waszatakaowaka zakręciła się chwaląc najpierw wysoką frekwencję u lewaków - faszystów a kpiąc z niskiej u antyfaszystów takoż lewaków. To, mniej - więcej. tak jak stosunek Waszejtakiejowakiej do lewicowego PiS trochę kiepski ale w sumie cacy. Rozdwojenie jaźni się Wam pogłebia.
  • 11.11.17, 21:39
    A to LiN organizował Marsz Niepodległości i tylko funkcjonariusze LiN wzięli w nim udział? To święto niepodległości, a nie której z łajdackich partii. Wy, bolszewicy, niczego uszanować nie potraficie tudzież wznieść się ponad antypisiacką wściekliznę.

--
  • 11.11.17, 22:36
    xiazeluka napisała:

> Czyli bez sprawdzania w internetach: Marsz Niepodległości okazał się sukcesem,
    > a kontrdemonstracja Obywateli SB i pedalstwa porażką.

Jasssne.
    Wynika absolutnie niezbicie z mojego przekonania, że narodowcy nadużywają imienia Boga.

--
  • 11.11.17, 23:56
    Wynika to z Twojego wplatania nazwiska Kaczyńskiego w każdą wypowiedź.

--
  • 12.11.17, 17:19
    xiazeluka napisała:

> Wynika to z Twojego wplatania nazwiska Kaczyńskiego w każdą wypowiedź.

Jeżeli wplatam nazwisko Kaczyńskiego w każdą wypowiedź, to z takiego wplatania nie może wynikać żaden wniosek, oprócz takiego, że mogę być ew. Kaczofobem.
    Innych wniosków wyciągnąć się nie da.
    Ale i to należałoby czymś innym podmurować.
    Czysta logika, WKMość. smile

• 13.11.17, 01:37
    W Warszawie Kaczyńskiego nie było. Twoja antypisiacka fobia jest jednostką chorobową.
    Czysta logika.

--
  • 11.11.17, 18:56
    ...razem z JP2 i jakąś panią:
    wmeritum.pl/juz-pierwsza-prowokacja-marszem-niepodleglosci-poszlo-o-kontrowersyjny-transparent/208974
    https://oko.press/images/2017/11/TOM3989.jpg
  • 11.11.17, 18:59
    Pytam sie, czym jest rasizm wobec Europejczyków szczególnie wobec europejskich kobiet w takim razie?
  • 11.11.17, 19:15
    ... na sobotę w Warszawie marsz, który może być najliczniejszym w Europie, a może nawet na świecie, pokazem siły supernacjonistów - pisze "The Independent".

www.rp.pl/Spoleczenstwo/171119883-Warszawa-Najwiekszy-faszystowski-marsz-w-Europie.html

--
    Norman Davies
  • 11.11.17, 19:25
    polityczek.pl/uncategorised/5939-goscmi-marszu-niepodleglosci-faszysci-z-wloch-i-slowacji-kto-zaprasza-faszystow-do-polski-nie-ma-prawa-nazywac-sie-patriota

--
    Norman Davies
  • 11.11.17, 20:01
    Kserokopiarko, kopiujesz durnoty: faszyzm jest lewicowy.

--
  • 11.11.17, 20:40
    tow.banialuka mławska napisała:

> kopiujesz durnoty: faszyzm jest lewicowy.

Towarzyszu Mławski, powtarzacie te głupoty do znudzenia a wiadomo że jesteście zwolennikiem leseferyzmu. Obecnie zwolennikami leseferyzmu są niektóre środowiska konserwatywno-liberalne oraz libertariańskie. Leseferyzm wykorzystywał m.in. Benito Mussolini.
    A teraz:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21369127_787673674752070_6088634389173939356_n.jpg?oh=7667f4d420dea7354657185005cdbd59&oe=5A4DEB9E

Do niewidzenia, faszysto.

--
    Norman Davies
  • 11.11.17, 20:44
    Wikuł, ten Banialuka już kompletnie się zakręcił, już sam nie wie kogo popiera a kogo zwalcza. Myślisz, że pije? smile

• 11.11.17, 22:13
    babaobaba napisał:

"Wikuł, ten Banialuka już kompletnie się zakręcił, już sam nie wie..."
    Kretyn nie musi tego wiedziec. Kretyn jest od mieszania. Jako polskojezyczny Niemiec w ten wlasnie sposob odgrywa sie Kretyn na Polakach.
  • 17.11.17, 00:20
    babaobaba napisał:

> Wikuł, ten Banialuka już kompletnie się zakręcił, już sam nie wie kogo popiera
    > a kogo zwalcza. Myślisz, że pije? smile

Ja myślę że go za często w domu biją po głowie, stąd ta wieczna frustracja i konieczność zabierania głosu we wszystkich wątkach by odegrać się na innych i powetować sobie te upokorzenia.

--
    Norman Davies
  • 17.11.17, 00:34
    No, gdzie to ksero o leseferyzmie w faszyzmie, Kopiarko?

--
  • 11.11.17, 21:44
    "Leseferyzm wykorzystywał m.in. Benito Mussolini. "

Aha. A do czego? Skopiuj coś w punkcie xero.

--
  • 11.11.17, 21:37
    i zastanawiam sie, czy to nie przypadkiem mnie odbilo i to juz tak na calkiem...
    Taki przykladowo fragment:
    "Dziennik zauważa, że fakt, iż kraje Środkowej Europy są obecnie tyglem neofaszystowskich ruchów jest swoistym paradoksem. Jak tłumaczy, jest to region, który kiedyś utknął za Żelazną Kurtyną, potem odrzucając komunizm odniósł imponujący sukces gospodarczy, a kraje takie jak Polska czy Węgry wstąpiły do NATO i UE. Tymczasem, mimo że napływający z południa i wschodu imigranci nie zdecydowali się w nich osiedlić, wybierając choćby bogatsze Niemcy, w krajach tych dominuje wrogie nastawienie do uchodźców."

mozna by pomyslec, ze wrogie nastawienie do uchodzcow wzielo sie stad, ze nas olali i zdecydowali sie uszczesliwic bogatsze Niemcy. Wynikaloby z tego, ze nalezaloby podjac probe naklonienia uchodzcow do osiedlania sie w Polsce, to wtedy zniknie niechec do nich wsrod Polakow. Taki zamkniety krag i trzeba go jakos przelamac. Miejmy nadzieje, ze uchodzcy pomoga nam w tym.

• 11.11.17, 21:53
    Lewacki dziennik udostępnia swe łamy znanemu lewakowi Pankowskiemu i wikul traktuje te brednie poważnie. Pewnie dlatego, że teoretycznie z zagranicy - jako kmiotek ma kompleksy wobec Zachodu.

--
  • 11.11.17, 21:59
    Chwyciłeś mnie za szyję z tym sercem, Borsuku.

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty
  • 11.11.17, 22:33
    qwardian napisał:

> Chwyciłeś mnie za szyję z tym sercem, Borsuku.

Będziesz się śmiał, ale ja tak na poważnie.
    Z sercem ma się rozumieć, nie z Twoją szyją. smile

--
    /G.K. Chesterton/
  • 12.11.17, 21:28
    My chcemy boga.
    Odbył się "Marsz Niepodległości" pod hasłem "My chcemy Boga". Chyba po raz pierwszy marsz ten cieszył się takim wsparciem rządowych mediów i policji. To co jednak przykuło uwagę wszystkich, to całkowita obojętność organizatorów na transparenty, okrzyki i gesty, które wprost nawiązywały do ideologii nazistowskiej, rasizmu i nacjonalizmu. Już 15 października br. na portalach prawicowych zapowiadano, że w Marszu Niepodległości pójdzie Nacjonalistyczny Czarny Blok, który głosi nienawiść do narodów "innych niż białe".
    Chciałbym w tym miejscu zapytać organizatorów tego marszu: jakiego Boga wy chcecie? Zaczynacie Marsz Niepodległości Mszą Świętą, a pozwalacie na okrzyki sieg heil? Postulujecie przywiązanie Polski do Kościoła katolickiego, czy walkę o białą Europę? Opowiadacie się za chrześcijaństwem, czy rasizmem? Mam wrażenie, że nie zdajecie sobie w ogóle sprawy z tego, że wasze działania są wzajemnie sprzeczne. Albo jest się chrześcijaninem, albo rasistą i nacjonalistą. Tertium non datur. Św. Jan Paweł II powiedział 26.08.2001 roku w Castel Gandolfo: "W ostatnich dziesięcioleciach, w których jesteśmy świadkami postępów globalizacji, niepokojącego zjawiska odradzania się agresywnych nacjonalizmów (...) Rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga".
    W 1995 w siedzibie ONZ nasz wielki papież powiedział "Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach, jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu".
    Kto jest waszym Bogiem? Czy wierzycie, że jest nim pogardzany przez swoich współczesnych, za brak walki o wielkość swojego narodu, ubogi Żyd z Nazaretu którego królestwo nie jest z tego świata, czy Odyn - bóg germańskich wojowników czczący tylko siłę i sprawność?
    Już w 1993 roku napisałem: nacjonalizm to choroba patriotyzmu. Gdy krzewicie nacjonalizm i rasizm to jesteście po prostu chorobą naszej Ojczyzny. A dla wrogów Polski jesteście użytecznymi głupcami, gdyż obrazki "marszu nazistów" to powielanie najgorszej propagandy o Polsce.
    Roman Giertych
  • 12.11.17, 23:21
    Mamy swietna tradycje w tym temacie. No coz, historia prawde ci powie.

• 13.11.17, 00:00
    Bardzo spokojny marsz bez intryg i prowokacji wobec manifestantów, oraz ministrów tzw platformy obywatelskiej podpalających obiekty ambasady Federacji Rosyjskiej. Dużo młodych ludzi prezentujących swoją wizję i opinie różne od lewicowych, a nawet konserwatywnych. W momencie zalania naszego kontynentu przez wrogą inwazję jest to zrozumiałe...

--
    Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
    Talmud, Sanhedrin 37a
  • 17.11.17, 13:45
    andrzejg napisał:

> My chcemy boga.
    > Odbył się "Marsz Niepodległości" pod hasłem "My chcemy Boga". Chyba po raz pier
    > wszy marsz ten cieszył się takim wsparciem rządowych mediów i policji. To co je
    > dnak przykuło uwagę wszystkich, to całkowita obojętność organizatorów na transp
    > arenty, okrzyki i gesty, które wprost nawiązywały do ideologii nazistowskiej, r
    > asizmu i nacjonalizmu. Już 15 października br. na portalach prawicowych zapowia
    > dano, że w Marszu Niepodległości pójdzie Nacjonalistyczny Czarny Blok, który gł
    > osi nienawiść do narodów "innych niż białe".
    > Chciałbym w tym miejscu zapytać organizatorów tego marszu: jakiego Boga wy chce
    > cie? Zaczynacie Marsz Niepodległości Mszą Świętą, a pozwalacie na okrzyki sieg
    > heil? Postulujecie przywiązanie Polski do Kościoła katolickiego, czy walkę o bi
    > ałą Europę? Opowiadacie się za chrześcijaństwem, czy rasizmem? Mam wrażenie, że
    > nie zdajecie sobie w ogóle sprawy z tego, że wasze działania są wzajemnie sprz
    > eczne. Albo jest się chrześcijaninem, albo rasistą i nacjonalistą. Tertium non
    > datur.
    [...]
    > Kto jest waszym Bogiem? Czy wierzycie, że jest nim pogardzany przez swoich wspó
    > łczesnych, za brak walki o wielkość swojego narodu, ubogi Żyd z Nazaretu któreg
    > o królestwo nie jest z tego świata, czy Odyn - bóg germańskich wojowników czczą
    > cy tylko siłę i sprawność?
    > Już w 1993 roku napisałem: nacjonalizm to choroba patriotyzmu. Gdy krzewicie na
    > cjonalizm i rasizm to jesteście po prostu chorobą naszej Ojczyzny. A dla wrogów
    > Polski jesteście użytecznymi głupcami, gdyż obrazki "marszu nazistów" to powie
    > lanie najgorszej propagandy o Polsce.
    > Roman Giertych

Giertych jest WIELKI Dziękuję za ten tekst. Niepolemiczny nawet dla takich "tuzów" chrześcijaństwa jak Oleg czy Institoris2. Dość opluwania św.JP II.

• 17.11.17, 14:04
    Baobab:
    1) Jesteś mi winien odpowiedź
    Re: Niemiecki episkopat uznał 3 płeć
    oleg3 13.11.17, 15:46
    A ty baobabie jesteś chociaż katolikiem? Czy katolicyzm będzie dla ciebie cacy jak wreszcie papieżem zostanie profesorka Środa albo Płatek? W historii Kościoła nie raz bywał,, że strażnikami ortodoksji czy moralności stawali się ludzie świeccy albo zakonnicy z głębokiego marginesu. Kościół jest Chrystusowy, nie papieski i nie biskupi.

2) Oleg nigdy nie był członkiem MW, a mecenas Giertych raczył nawet prezesować tej "faszystowskiej" organizacji

3) Nie mogę się nadziwić, że takie indywidua jak Niesiołowski, Giertych czy HGW mogą być guru dla racjonalistów i wolnomyślicieli. Toż to jeszcze niedawno byli okropni katole. Tylko krowa nie zmienia poglądów jak twierdził św. Jacek K., ale czy naprawdę nie widać tej chytrości, bezczelności i wyrachowania na obliczach zaprzańców? Toż oni za chwilę przejdą na islam i będą najwierniejszymi z wiernych wyznawców Proroka.

--
    Tertium non datur
  • 17.11.17, 14:51
    oleg3 napisał:

> Baobab:
    > 1) Jesteś mi winien odpowiedź
    > Re: Niemiecki episkopat uznał 3 płeć
    > oleg3 13.11.17, 15:46
    > A ty baobabie jesteś chociaż katolikiem? Czy katolicyzm będzie dla ciebie cacy
    > jak wreszcie papieżem zostanie profesorka Środa albo Płatek? W historii Kościoł
    > a nie raz bywał,, że strażnikami ortodoksji czy moralności stawali się ludzie ś
    > wieccy albo zakonnicy z głębokiego marginesu. Kościół jest Chrystusowy, nie pap
    > ieski i nie biskupi.

Jestem.
    Nie będzie.
    Podzielam twój smutek.
    I tu cię mam. Kościół jest |Chrystusowy a nie Rydzykowy Papież został wskazany przez Ducha Świętego, nie radzę z Nim zadzierać bo jest Z Trójcy Św. Biskupi (niektórzy) błądzą jak ty.

>
    > 2) Oleg nigdy nie był członkiem MW, a mecenas Giertych raczył nawet prezesować
    > tej "faszystowskiej" organizacji

Giertych się nawrócił. Masz też szansę. Posłuchaj ks. Bonieckiego, zastanów się nad Jego wizją katolicyzmu. Posłuchaj bp. Pieronka a nie Dydycza czy jeszcze gorszego antychrysta, tfu, Hosera.

> 3) Nie mogę się nadziwić, że takie indywidua jak Niesiołowski, Giertych czy HGW
    > mogą być guru dla racjonalistów i wolnomyślicieli. Toż to jeszcze niedawno byl
    > i okropni katole.
    Bili i są katolikami, którzy, widzę, przyprawiają cię o kompleksy. Rzeczywiście Niesiołowski wali w PiS jak w bęben, demaskuje ich hipokryzję, dlaczego ciebie to razi? Chcesz mu zarzucić, że komuch? A może złodziej? Nie?

Tylko krowa nie zmienia poglądów jak twierdził św. Jacek K.,
    > ale czy naprawdę nie widać tej chytrości, bezczelności i wyrachowania na oblicz
    > ach zaprzańców? Toż oni za chwilę przejdą na islam i będą najwierniejszymi z wi
    > ernych wyznawców Proroka.
    >
    Nie pisałem nic o Macierewiczu...

• 17.11.17, 15:06
    babaobaba napisał:
    > Jestem.
    Kiedy byłeś ostatnio na mszy św.?
    Kiedy ostatnio przystępowałeś do sakramentów św.?

A w kwestii organizacyjnej?
    Należysz do jakiejś parafii? Jakiś ksiądz z tej parafii widział cię w kościele? Rzuciłeś ze 2 zł na tacę?

--
    Tertium non datur
  • 17.11.17, 19:02
    oleg3 napisał:

> babaobaba napisał:
    > > Jestem.
    > Kiedy byłeś ostatnio na mszy św.?
    > Kiedy ostatnio przystępowałeś do sakramentów św.?
    >
    > A w kwestii organizacyjnej?
    > Należysz do jakiejś parafii? Jakiś ksiądz z tej parafii widział cię w kościele?
    > Rzuciłeś ze 2 zł na tacę?
    >

To jest wątek o mnie czy ze wstydu uprawiasz pisowskie odwracanie kota ogonem?
    Zostałeś zdemaskowany, Oleg.

• 13.11.17, 00:30
    ............ ze na Marszu pojawiaja sie hasla, ktore temu przecza. 'My chcemy Boga' ?

Dla kiboli, ktorzy przygotowywali sie do Marszu Niepodleglosci - jak do oprawy waznego meczu - 'My chcemy Boga' - jest tylko haslem. Dobrym jak kazde inne. Oprawa jest wazna - a nie tresc. Race. Halas. Bum-bum.

Pytanie - dlaczego ludzie chca maszerowac z zamaskowanymi kibolami ... dlaczego nie przeszkadza im obecnosc hasel 'Biala sila', 'Ku Klux Klan', 'Sieg Heil' ... ?

Nie wstydza sie ?

Agnieszka Romaszewska powiedziala, ze nie chcialaby uczestniczyc w Marszu - majac za plecami takie hasla.

Ja takze.

tete
  • 13.11.17, 17:50
    t_ete napisała:

> Dla kiboli, ktorzy przygotowywali sie do Marszu Niepodleglosci - jak do oprawy
    > waznego meczu - 'My chcemy Boga' - jest tylko haslem. Dobrym jak kazde inne. Op
    > rawa jest wazna - a nie tresc. Race. Halas. Bum-bum.

Poszczegolni czlonkowie rzadu, politycy PiS mowia o 'incydentach' czy 'prowokacjach' a Bielan nawet powiedzial o osobach 'niespelna rozumu'. Jedyny Glinski stanowczo potepil.
    Ladne mi 'incydenty' czy 'prowokacje'. Banery byly niesione przez tzw. 'czolo marszu' - nie wiem tylko, ktora organizacja sobie takie hasla wybrala. Woz z naglosnieniem byl takze 'opisany'. Hasla krzyczane do mikrofonu i powtarzane przez uczestnikow marszu. Bo prawda jest taka, ze organizatorzy marszu wyznaja takie poglady jakie wyznaja. Trudno by im to przeszkadzalo.

Dzisiaj Pan Prezydent Duda - w Krapkowicach - bardzo ostro sie wypowiedzial. Uwaga : "Nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem"

Czytaj więcej: www.nto.pl/wiadomosci/krapkowice/a/prezydent-duda-w-krapkowicach-nie-ma-w-polsce-miejsca-na-ksenofobie-nacjonalizm-i-antysemityzm,12669076/

Niektorzy moga byc zaszokowani wink

I co dalej ? Pan Prezydent juz wie, ze gdy pozostawi w rekach dotychczasowych organizatorow - przygotowanie marszu 11 listopada 2018 (stulecie), to moze byc totalna kompromitacja. Bo w tym roku - juz mozna mowic o skandalu. Z drugiej strony - wojewoda nadal marszowi range 'cyklicznosci'.

Nie bedzie marszu ? A kibole et consortes - i tak przyjada do Stolicy by uczcic stulecie w swoim stylu ? To bylaby uliczna wojna - z policja. Skandal.
    Bedzie marsz ? Nikt nie zapanuje nad 'swoistym' patriotyzmem wyrazajacym sie agresja. Skandal.

Jest jakies dobre wyjscie ? Na edukacje juz za pozno.

tete

ps. napisalam 'kibole et consortes' bo to oczywiste - ze gdyby kibole nie przyjechali do Warszawy - nie byloby marszu na taka skale.
  • 13.11.17, 18:22
    t_ete napisała:

> ps. napisalam 'kibole et consortes' bo to oczywiste - ze gdyby kibole nie przyjechali do Warszawy - nie byloby marszu na taka skale.

Dysponujesz jakąś statystyką potwierdzającą zaprezentowaną tezę? Przypuszczam, że nie. Poza tym nie słyszałem, by bycie "kibolem" pozbawiało polskiego obywatelstwa. Jak to ładnie brzmi. Uczestnicy nielubianego przez GW (i Tete, co oczywiste) Marszu to (do wyboru): patrioci, nacjonaliści, kibole, faszyści. Zdrowe jądro narodu (ojej, ale się zapędziłem; zdrowe jądro społeczeństwa) zawsze blokowało marsz faszystów. A to gwizdkami, a to zapraszając niemieckich antyfaszystów, a to robiąc czekoladową konkurencję. No pasarán. A oni ku... przeszli. To nic, załatwimy ich medialnie!!!

--
    Tertium non datur
  • 13.11.17, 18:45
    oleg3 napisał:

> Dysponujesz jakąś statystyką potwierdzającą zaprezentowaną tezę? Przypuszczam,
    > że nie.

Przypuszczam, ze nie dysponujesz statystykami, ktore moglyby 'obalic' teze, ze wiekszosc przyjezdzajacych na marsz do stolicy - to kibole ?
    Ja wnioskuje z 'dekoracji' barwami klubowymi, stylu i organizatorskich przygotowan do marszu, ktorymi zajmuja sie srodowiska kibolskie. Idee propagowane przez ONR, OWP czy jakies inne organizacje - sa w tych srodowiskach popularne. A mozliwosc 'zadymy' - chocby racami w Stolicy - jest kuszaca.

> Poza tym nie słyszałem, by bycie "kibolem" pozbawiało polskiego obywate
    > lstwa.

W zadnym razie nie pozbawia. Choc - paradoksalnie - jest to srodowisko, ktore samo, w swoich haslach - chetnie odmawia polskosci kazdemu, kto ma inne poglady.

Jak to ładnie brzmi. Uczestnicy nielubianego przez GW (i Tete, co oczywi
    > ste) Marszu to (do wyboru): patrioci, nacjonaliści, kibole, faszyści. Zdrowe ją
    > dro narodu (ojej, ale się zapędziłem; zdrowe jądro społeczeństwa) zawsze blokow
    > ało marsz faszystów. A to gwizdkami, a to zapraszając niemieckich antyfaszystów
    > , a to robiąc czekoladową konkurencję. No pasarán. A oni ku... przeszli. To nic
    > , załatwimy ich medialnie!!!

Prezydent Andrzej Duda bardzo ladnie to dzisiaj wyrazil. Odsluchaj sobie. Ciekawa jestem czy bedziesz z niego dumny - czy wrecz przeciwnie.

Bo - widzisz, choc on nie do konca jest z 'mojej bajki', doceniam jego dzisiejsze wystapienie.

tete

• 13.11.17, 18:53
    t_ete napisała:

> oleg3 napisał:

> > Dysponujesz jakąś statystyką potwierdzającą zaprezentowaną tezę? Przypuszczam,
    > > że nie.

> Przypuszczam, ze nie dysponujesz statystykami, ktore moglyby 'obalic' teze, ze
    > wiekszosc przyjezdzajacych na marsz do stolicy - to kibole ?

To jest pewna nowość w retoryce i logice. Ty stawiasz tezę, a ja mam ją obalić. Jak nie obalę staje się prawdziwa.

Wyczerpałaś Tete - przynajmniej na dziś - limit śmieszności.
    --
    Tertium non datur
  • 13.11.17, 21:23
    oleg3 napisał:

> To jest pewna nowość w retoryce i logice. Ty stawiasz tezę, a ja mam ją obalić.
    > Jak nie obalę staje się prawdziwa.

Nieprawda. Ja uzasadnilam - a Ty nie.

> Wyczerpałaś Tete - przynajmniej na dziś - limit śmieszności.

Biedny Oleg. Od odpowiedzi na temat wystapienia Prezydenta uciekles do innego watku. Bo jak moglbys sie ze mna zgodzic w czymkolwiek ? smile)))))))))))

tete
  • 13.11.17, 21:46
    t_ete napisała:

> Biedny Oleg. Od odpowiedzi na temat wystapienia Prezydenta uciekles do innego w
    > atku. Bo jak moglbys sie ze mna zgodzic w czymkolwiek ? smile)))))))))))

Kłamiesz. Sprawę wypowiedzi PADa dawno już skomentowałem :
    >Pan prezydent powiedział co powinien.

--
    Tertium non datur
  • 13.11.17, 23:01
    oleg3 napisał:

> Kłamiesz. Sprawę wypowiedzi PADa dawno już skomentowałem :
    > >Pan prezydent powiedział co powinien.

Skomentowales w innym watku. Tak jak napisalam.
    Bylo Ci ... niezrecznie - napisac to pod moim postem ? Ciesze sie, ze w sprawie wypowiedzi Prezydenta - mozemy sie zgodzic. A Ty - sie nie cieszysz ?

tete

• 14.11.17, 08:14
    > oleg3 napisał:
    > > Kłamiesz. Sprawę wypowiedzi PADa dawno już skomentowałem :
    > > >Pan prezydent powiedział co powinien.

t_ete napisała:
    > Skomentowales w innym watku. Tak jak napisalam.
    > Bylo Ci ... niezrecznie - napisac to pod moim postem ? Ciesze sie, ze w sprawi
    > e wypowiedzi Prezydenta - mozemy sie zgodzic. A Ty - sie nie cieszysz ?

Twoje kłamstwo, Tete, paradoksalnie trochę mi pochlebia. Nie znalazłaś innego sposobu, by wyjść jakoś z feralnego dla ciebie poniedziałkowego forumowania. A teraz dowód na to, że kłamałaś.

Cytat
    Re: I co teraz ?
    t_ete 13.11.17, 21:23
    oleg3 napisał:

> To jest pewna nowość w retoryce i logice. Ty stawiasz tezę, a ja mam ją obalić.
    > Jak nie obalę staje się prawdziwa.

Nieprawda. Ja uzasadnilam - a Ty nie.

> Wyczerpałaś Tete - przynajmniej na dziś - limit śmieszności.

Biedny Oleg. Od odpowiedzi na temat wystapienia Prezydenta uciekles do innego watku. Bo jak moglbys sie ze mna zgodzic w czymkolwiek ? smile)))))))))))

Cytat
    Re: I co teraz ?
    t_ete 13.11.17, 18:45

Prezydent Andrzej Duda bardzo ladnie to dzisiaj wyrazil. Odsluchaj sobie. Ciekawa jestem czy bedziesz z niego dumny - czy wrecz przeciwnie.

Bo - widzisz, choc on nie do konca jest z 'mojej bajki', doceniam jego dzisiejsze wystapienie.

Cytat
    Re: No to hitlerki zjedzą Dudę
    oleg3 13.11.17, 18:34
    Napisałeś strasznie głupi komentarz czego nie usprawiedliwia nawet kaczofobia. Pan prezydent powiedział co powinien.

Nie mogłem uciec z wątku o 18:45 po to, by w innym wątku napisać wymaganą przez ciebie opinię o 18:34.

--
    Tertium non datur
  • 14.11.17, 09:03
    Pomijając godziny wpisów i groteskową kwestię "ucieczki do innego wątku" - jest odpowiedź? Jest. To po co biec w stronę przepaści, tete?

--
  • 14.11.17, 09:16
    oleg3 napisał:

> Nie mogłem uciec z wątku o 18:45 po to, by w innym wątku napisać wymaganą przez
    > ciebie opinię o 18:34.

Po pierwsze : nie wymagalam opinii, a tylko oczekiwalam.
    Tak sie dzieje - gdy komus zadaje sie pytanie.
    Po drugie : nie zawsze 'skacze' po watkach, nie mam wiec szansy widziec wszystkich wpisow osoby, z ktora 'wymieniam' posty.

Podsumowujac : na moje pytanie zadane o 18:45 - odpowiedziales 9 min wczesniej - innej osobie, w innym watku.

Oczywiscie - nie masz obowiazku odpowiadac na zadne moje pytania.

'Wyczerpałaś Tete - przynajmniej na dziś - limit śmieszności' - to znacznie 'lepsze' zakonczenie rozmowy niz zgodzic sie ze mna w sprawie wypowiedzi Prezydenta.

• 13.11.17, 22:09
    Cisi i jawni wielbiciele PiS-u nie widzą lub udają że nie widzą, nie wiedzą lub udają że nie wiedzą że kibolska hołota od dawna szykowała się na marsz. Wystarczy zajrzeć na witryny tych "patriotów". Na wielu z nich hasła które były na marszu wisiały już od dawna. Nie wiedzą o tymże kibolska hołota obszczała Muzeum Narodowe. Oni wiedzą że maszerowały rodziny. Wypatrywałem tych rodzin. Widziałem tylko przerażoną matkę i jej dwoje dzieci, wcześnie zagubione które na szczęście się odnalazły. Nawiasem mówiąc co to za rodzice którzy katują swoje dzieci smrodem rac i petard, wrzaskami pijanej tłuszczy itp.
    P.S. Z mojego balkonu i okien widziałem tylko ogromną łunę, jak na wojnie. Zgroza.
    Kibole to kilbole ale te pisowskie qrwy wstydu nie mają udając ślepych. Jak zwykle odwracają kota ogonem a świat który o tym pisze jest źle poinformowany.

sport.dziennik.pl/news/artykuly/474793,kibole-z-calej-polski-jada-na-marsz-niepodleglosci-co-na-to-warszawska-policja.html

www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/marsz-niepodleglosci-2017-swiatowe-media-o-marszu-pokaz-nacjonalizmu-faszyzmu-i-rasizmu,12669490/

--
    Norman Davies
  • 13.11.17, 23:19
    wikul napisał:

> Cisi i jawni wielbiciele PiS-u nie widzą lub udają że nie widzą, nie wiedzą lub
    > udają że nie wiedzą że kibolska hołota od dawna szykowała się na marsz. Wystar
    > czy zajrzeć na witryny tych "patriotów". Na wielu z nich hasła które były na ma
    > rszu wisiały już od dawna.

Nie rozumiem jak mozna tego nie widziec/wiedziec.

>Nie wiedzą o tymże kibolska hołota obszczała Muzeum Narodowe.

To juz tradycja. W ubieglym roku bylo podobnie.

>Oni wiedzą że maszerowały rodziny. Wypatrywałem tych rodzin. Widziałe
    > m tylko przerażoną matkę i jej dwoje dzieci, wcześnie zagubione które na szczęś
    > cie się odnalazły. Nawiasem mówiąc co to za rodzice którzy katują swoje dzieci
    > smrodem rac i petard, wrzaskami pijanej tłuszczy itp.

Nie zauwazylam w necie rodzinnych fotek z marszu. Ale moze pojawia sie jakies linki ?

> P.S. Z mojego balkonu i okien widziałem tylko ogromną łunę, jak na wojnie. Zgro
    > za.

To kibolska estetyka. Race. Obojetnie czy to rocznica PW, wygrany mecz czy Swieto Niepodleglej. Liczy sie zadyma.

tete

• 17.11.17, 00:28
    t_ete napisała:

> Nie zauwazylam w necie rodzinnych fotek z marszu. Ale moze pojawia sie jakies l
    > inki ?

Proszę bardzo, tylko że to zdjęcie z Marszu Niepodległości organizowanego corocznie przez prezydenta Komorowskiego.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22653789,narodowcy-chcieli-sie-pochwalic-zdjeciem-patriotyczna-rodzina.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

--
    Norman Davies
  • 17.11.17, 20:38

Nie mogłem być na Marszu Niepodległości, a łatwo mnie rozpoznać, bo mam na czole wytatuowaną swastykę i gwiazdę dawida. W tym czasie byłem na wspólnych negocjacjach w Toruniu z Ojcem Rydzykiem i Alfonsem D'Amato gdzie dopinaliśmy transakcję kupna rakiet balistycznych...

--
    Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

Włodzimierz Czarzasty

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.