Dodaj do ulubionych

Faszyzują Polskę. A większość milczy :O)

13.11.17, 05:38
Jarosław Kurski
12 listopada 2017 | 19:29

>>Marsz Niepodległości przeszedł z hasłami rasistowskimi. A nasza policja ochroni hajlujących chłopców w kominiarkach kopiących kobiety.

"Żeby zatriumfowało zło, wystarczy, by dobrzy ludzie nie robili nic” - powtarzał Edmund Burke, filozof konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej.

Można patrzeć w sobotę 11 listopada na marsz w Warszawie i nie widzieć rasizmu, antysemityzmu, kseno- i islamofobii. Nie dostrzegać antyukraińskiego resentymentu, agresywnego nacjonalizmu i autorytarnej nostalgii za latami 30. XX wieku.

Można patrzeć i nie widzieć sztandarów z celtyckim krzyżem i falangą, uniesionych w rzymskim pozdrowieniu ramion, łuny rac i dymów pochodni.

Można słyszeć i nie dosłyszeć okrzyków: „Biała siła, biała rasa!”, „Ku Klux Klan!", „Narodowy socjalizm!", „Sieg heil!”.

Można uznać za niebyłe slogany: „Cała Polska śpiewa z nami: wypie...ć z uchodźcami!", „Czysta krew, trzeźwy umysł!” albo słów, że trzeba „odsunąć od władzy żydostwo". Można ignorować to, że w marszu uczestniczyli przedstawiciele międzynarodówki faszystowskiej z Włoch, Słowacji, Węgier.

Można - jak to czyni obojętna większość lub ludzie pozujący na racjonalnych i wyważonych - zasiąść w wygodnym środku i nie zajmować stanowiska, bo „z jednej strony”, bo „z drugiej strony”, bo „nie ma co przesadzać”, bo „to tylko margines”.

Wy wszyscy, którzy widzicie, ale nie chcecie dostrzec, którzy słuchacie, ale nie dosłyszycie, ci, którzy, „symetryzujecie" albo macie to wszystko gdziekolwiek - wiedzcie, że wasza wina nie będzie mniejsza od tych, którzy widzą, słyszą, rozumieją i się cieszą - bo im faszyzacja życia publicznego w Polsce po prostu się podoba.

Podoba im się, bo tak myślą i zawsze tak myśleli, tylko że już nie muszą się z tym kryć. Bo teraz można. Władza sprzyja. Nasza policja ochroni hajlujących chłopców w kominiarkach kopiących kobiety. Lewactwo i antyfaszystów zaaresztuje, a Obywatelkę RP, wpychając do radiowozu, wyzwie od kur...”. Bo nie ma już poprawności politycznej. Poprawność polityczną stanowimy teraz my. Bo Polska jest nasza.

Dla ministra Błaszczaka „to był piękny widok” i panowała „dobra atmosfera”.

„Jest moc. I ani jednej unijnej szmaty, że o pedalskiej tęczy nie wspomnę. Brawo Wy. Duma, niech żyje Polska” - takie wpisy na Twitterze lubi obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. To jest estetyka tej władzy. Jej kod kulturowy.

A my? Milczymy. Tak, większość zawsze milczy. Milczy z lenistwa i oportunizmu - gdy nie jest jeszcze za późno. I milczy ze strachu - gdy za późno już jest. W ten sposób bierna większość staje się czynnym współsprawcą zła.


Dopełnieniem warszawskiego marszu było krakowskie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który dął w balon megalomanii narodowej: reparacje się Polsce od Niemiec należą, bo Francuzi i Żydzi dostali, bo to sprawa honoru. Bajdurzył, że polski patriotyzm był niszczony po 1989 r. i że dopiero Lech Kaczyński rozpoczął proces jego odbudowy. Piętnował rzekomą „pedagogikę wstydu”, lansując własną pedagogikę pychy i samochwalstwa. Na tle podobizn Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego powtarzał: „duma”, „wielkość”, „siła”, „naród”.

Wódz najmniejszym słowem krytyki nie odniósł się do marszu skrajnej prawicy. Przeciwnie, w takt echa neofaszystowskich sloganów i dymu z warszawskich rac przedstawiał historiozoficzną wizję „wielkiej Polski", której „konsolidację” zapowiedział na jubileuszowy rok 2018. Europa jest chora, ale Polska ją uzdrowi - taką właśnie chorą, megalomańską receptę nam przepisał.

Wiedzcie więc, członkowie, działacze, akolici, zwolennicy i pracownicy mediów narodowych, PR-owcy od przekazów dnia, beneficjenci władzy PiS - wszyscy, którzy rytmicznie klaszczecie na wiecach i basujecie swojemu wodzowi - to wy jesteście odpowiedzialni za faszyzację życia publicznego w Polsce. Wy wszystko widzicie, słyszycie i rozumiecie i wam się to podoba, bo w istocie tacy właśnie jesteście.>>

Doprawdy nie rozumiem powodow dla ktorych Autor, mowiac o faszystach, wymienia tych bezspornych, choc to (jak na razie) dosc male ugrupowania, zapominajac o tym najwiekszym oraz wiodacym prym - o PiSie. Przeciez oni nie musza oblepiac sie stylizowanymi na cos innego swastykami by nie bylo watpliwosci kim sa. A sa faszystami.
Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Faszyzują Polskę. A większość milczy :O) 13.11.17, 09:38
   " Bo nie ma już poprawności politycznej. "

   I bardzo dobrze!

   "Lewactwo i antyfaszystów zaaresztuje, a Obywatelkę RP, wpychając do radiowozu, wyzwie od kur...”. "

   Parę lat temu aresztowania i prześladowania prawicowców i narodowców obu kretynom na K nie przeszkadzały. A teraz wielkie halo, bo jakaś Obywatelka SB spędziła parę minut w radiowozie.

   "Dla ministra Błaszczaka „to był piękny widok” i panowała „dobra atmosfera”."

   Nie tylko dla Błaszczaka. Każdy porządny Polak czuł dumę i radość, że lewactwu nie udało się stłamsić polskości i narzucić bezideowej wielokulturowości.

   " takie wpisy na Twitterze lubi obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. To jest estetyka tej władzy. Jej kod kulturowy."

   Brawo Jaki. Otwartym tekstem, bez zniewieściałego krygowania się.

   "Piętnował rzekomą „pedagogikę wstydu”, lansując własną pedagogikę pychy i samochwalstwa. Na tle podobizn Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego powtarzał: „duma”, „wielkość”, „siła”, „naród”."

   No, przecież to fakt: lewactwo każe nam się wstydzić za cudze winy, zresztą nie tylko nam, lecz w ogóle wszystkim spoza ich "kodu kulturowego". U Ciebie w Hameryce wandale obalają pomniki, a Ty udajesz, że nic się nie dzieje, Kretynie52.
   No i co jest złego w słowach „duma”, „wielkość”, „siła”, „naród”? Lewacki "kod kulturowy" ich nie uznaje, prawda, lecz dlaczego normalni ludzie mają się lewackimi fobiami przejmować?

   "Wódz najmniejszym słowem krytyki nie odniósł się do marszu skrajnej prawicy."

   A dlaczego miałby to robić?

   " Europa jest chora, ale Polska ją uzdrowi "

   To pierwsze to fakt, to drugie - nadzieja. Marsz Niepodległości pokazał, że euromór szybko nas nie zarazi.

   "Wiedzcie więc, członkowie, działacze, akolici, zwolennicy i pracownicy mediów narodowych, PR-owcy od przekazów dnia, beneficjenci władzy PiS - wszyscy, którzy rytmicznie klaszczecie na wiecach i basujecie swojemu wodzowi - to wy jesteście odpowiedzialni za faszyzację życia publicznego w Polsce."

   Świętowanie niepodległości to w lewackim "kodzie kulturowym" faszyzm. Taką propagandą daleko nie zajedziecie, towarzyszu Kurski, bo obsrywanie własnego kraju nie jest dobrze widziane także poza środowiskiem "członków, działaczy, akolitów, zwolenników i pracowników mediów narodowych, PR-owców od przekazów dnia, beneficjentów władzy PiS".

   --
   Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
   • wykrywacz_klamcow brawo ty. Brunatni podnoszą łeb. 1933 wraca. 13.11.17, 10:06
    Świętowanie niepodległości Polski przy pomocy haseł z Trzeciej Rzeszy to dopiero duma dla prawdziwego patrioty.
    Maszerowanie wśród hordy pijanych kiboli z bejsbolami to szczyt patriotyzmu w wykonaniu prawdziwych patriotów.
    Maszerowanie razem z proputinowskimi falangistami spod znaku xportal to wyraz patriotyzmu prawdziwych patriotów.

    Szkoda tylko, ze ta brunatna ekstaza nie ma nic wspólnego z Polską, wiec wyglada na to, ze 11 listopada świętowali następcy III Rzeszy i ZSRR, bo hasła i sposób świętowania jest żywcem wzięty od tamtych „patriotów”.


    --
    Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
    • xiazeluka Re: brawo ty. Brunatni podnoszą łeb. 1933 wraca. 13.11.17, 11:18
     Pokaż na zdjęciach transparenty z hasłami rodem z III Rzeszy, to pogadamy. Pokaż na zdjęciach hordy pijanych kiboli z bejsbolami oraz tych jakichś tam falangistów.

     A "My chcemy Boga" to rzeczywiście hasło z neopogańskiej III Rzeszy i ateistycznego ZSRS, co nie?

     --
     Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
     • wykrywacz_klamcow czyzby już wam PiS wyłączył dostęp do netu? 13.11.17, 16:22
      wejdź na glowna stronę gazety i zobacz relacje z marszu faszystów.

      A hasło „Chcemy Boga” to hasło jakby nie patrzeć jak Got mit uns. W ZSRR tez czczono boga najpierw był Lenin potem Stalin.


      --
      Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
      • xiazeluka Re: czyzby już wam PiS wyłączył dostęp do netu? 13.11.17, 19:15
       Mła oglądał fotki I nigdzie nie dostrzegł haseł, na temat których kłamałeś.

       "My chcemy Boga" to fragment z XIX-wiecznej pieśni, zaś Gott mit uns wprowadził Fryderyk I w 1701 roku. Jakie te symbole mają związek z towarzyszem Stalinem wie jedynie wymyślacz_kłamstw.

       --
       Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
   • institoris2 Re: Faszyzują Polskę. A większość milczy :O) 13.11.17, 11:10
    xiazeluka napisała:

    > " Bo nie ma już poprawności politycznej. "
    >
    > I bardzo dobrze!

    byloby pieknie, gdyby tak faktycznie bylo, ale do tego jeszcze droga daleka, choc trzeba przyznac, ze w Polsce jest znacznie lepiej niz w tzw. "Europie".
    Towarzysz Kurski placze nad soba, bo oto traci swoj najwazniejszy "argument", jak tak dalej pojdzie, to trzeba bedzie propagande jakos umotywowac, a to moze okazac sie za trudne. Przynajmniej dla niektorych.
  • benek231 Jak dlugo jeszcze bedzie kk bawil sie narodem?!:O) 13.11.17, 16:15
   Bo ta postepujaca faszyzacja zycia publicznego to wynik przychylnych faszyzmowi staran (generalnie) calego kleru. To dzieki systematycznym, konsekwentnym, i metodycznym dzialaniom kleru doszlo do wyniesienia faszystow do wladzy, planowego niszczenia mizernej jeszcze demokracji i zamiany jej na demokrature. To dzieki klerowi i innym wrogom demokracji powoli acz uporczywie osaczani i ubezwlasnowolniani sa wszyscy Polacy. Wlacznie z tymi, ktorzy - jak Kretyn - jeszcze dzis z zapalem hajluja na marszach czy w internecie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka