Dodaj do ulubionych

Niemiecki episkopat uznał 3 płeć

13.11.17, 14:01

Tam, gdzie nie można dokonać jednoznacznego przyporządkowania płci człowieka, nie może on być zmuszany przez przepisy prawne lub społeczne zwyczaje, by określić swoją płeć wbrew temu, czym się czuje i deklarować coś, co do niego nie pasuje – cytuje rzecznika niemieckiego episkopatu Deutsche Welle.

8 listopada Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł, że niemieckie urzędy muszą zapewnić obywatelom możliwość rejestrowania trzeciej, obok męskiej i żeńskiej, płci. Zmiany w przepisach i formularzach TK nakazał wprowadzić do końca 2018 roku. Obok opcji: płeć „męska” i "żeńska" pojawi się tam trzecia – "inter" lub "różna".


Szykuje się nam mały bałagan w sakramentach. Zwłaszcza w sakramencie małżeństwa i kapłaństwa. Czy mężczyzna może uzyskać sakramentalne potwierdzenie swojego związku z "inter'? A kobieta? Czy "inter" może zostać prezbiterem? Co zrobić z tymi, których rodzice/lekarze/urzędnicy ogłosili jako M czy K, a oni po osiągnięciu odpowiedniego wieku ( nie wiem 3 lata czy 30) ogłoszą, że są "inter"? Sakramenty zachowają ważność?
--
Tertium non datur
Edytor zaawansowany
 • 13.11.17, 14:05
  Ciekawe, ciekawe jak wykryją ta trzecią pleć u niemowlaka, trzeba będzie powołać ekspertów? smile, smile
  Sodoma i Gomora pozdrawia.
 • 13.11.17, 14:19
  A co ze zwierzętami i roślinami? Co to za rasizm międzygatunkowy? Kret czy topola nie mogą same sobie wybrać płci?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • 13.11.17, 14:31
  mamy dwa chromosomy, X i Y i dwie plci, kobiete i mezczyzne.
  Nie istnieje zaden trzeci chromosom, wiec i zadna trzecia plec istniec nie moze.
  Osobniki "bezplciowe" to po prostu mutanty.
  Gdyby byloby inaczej, to ludzkosc jako taka juz dawno przestalaby istniec, bo oznaczaloby to, ze mamy do czynienia nie z mutantami, tylko ze zdolnymi do kreacji nowymi gatunkami, ktore sila rzeczy ciagle tworzylyby nowe.

  oleg3 napisał:


  > 8 listopada Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe orzekł, że niemieckie urzędy mus
  > zą zapewnić obywatelom możliwość rejestrowania trzeciej, obok męskiej i żeńskie
  > j, płci. Zmiany w przepisach i formularzach TK nakazał wprowadzić do końca 2018
  > roku. Obok opcji: płeć „męska” i "żeńska" pojawi się tam trzecia – "inter" lub
  > "różna".
  >
  >
  > Szykuje się nam mały bałagan w sakramentach. Zwłaszcza w sakramencie małżeństwa
  > i kapłaństwa. Czy mężczyzna może uzyskać sakramentalne potwierdzenie swojego z
  > wiązku z "inter'? A kobieta? Czy "inter" może zostać prezbiterem? Co zrobić z t
  > ymi, których rodzice/lekarze/urzędnicy ogłosili jako M czy K, a oni po osiągnię
  > ciu odpowiedniego wieku ( nie wiem 3 lata czy 30) ogłoszą, że są "inter"? Sakra
  > menty zachowają ważność?
 • 13.11.17, 14:40
  Gdzieś widziałam tytuł że mężczyźni niedługo będą rodzic. smile


  www.google.de/search?ei=F6AJWqvIOc6SkwXP5YygCA&q=männer+%2B++gebären&oq=männer+%2B++gebären&gs_l=psy-ab.12..0i7i5i30k1j0i30k1j0i5i30k1l2j0i8i30k1.61961.68372.0.95072.3.3.0.0.0.0.89.258.3.3.0....0...1.1.64.psy-ab..0.3.254....0.C71BSxhiNx8
 • 13.11.17, 14:56
  Cywilizacja śmierci opiera się na chorych genetycznie osobnikach i wąskiej grupie fanatyków niszczenia i burzenia współczesnej cywilizacji. Więc w ich ideologii nie doszukamy się normalności, bo z definicji nie powinno jej tam być.

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • 13.11.17, 15:08
  qwardian napisał:

  > Cywilizacja śmierci opiera się na chorych genetycznie osobnikach i wąskiej grup
  > ie fanatyków niszczenia i burzenia współczesnej cywilizacji. Więc w ich ideolog
  > ii nie doszukamy się normalności, bo z definicji nie powinno jej tam być.
  >

  Atakujemy nature, ona nas kiedyś poskromi.
 • 13.11.17, 15:22
  Liso, sama idea powszechnej emerytury jest niezgodna z naturą. Zapewnienie sobie spokojnej starości wymagało kiedyś staranne wychowanie własnych dzieci które najpierw należało urodzić. To się wszystko straszliwie zemści na narodach, które poszły na łatwiznę i pozorną odpowiedzialność w planowaniu rodziny. Podstawowym warunkiem do przetrwania jest związek kobiety i mężczyzny który dzisiaj jest wściekle atakowany...

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • 13.11.17, 15:27
  Nie bardzo sie zgadzam z twoją wypowiedzią o powszechnych emeryturach, niestety nie mam za wiele czasu długiego postu pisać, powiem wprost na emeryturę zapracowaliśmy sobie, pomyśl tylko ile lat obracały banki czy państwo zarobionymi przez nas pieniędzmi nie zapominając o zysku pracodawcy.
 • 13.11.17, 16:21
  Tak, to nasze pieniądze, ale zgubne okazuje się złudzenie, że emerytura zastąpi rodzinną wspólnotę, W zasadzie ją zniszczyła...

  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • 13.11.17, 16:41
  qwardian napisał:

  > Tak, to nasze pieniądze, ale zgubne okazuje się złudzenie, że emerytura zastąpi
  > rodzinną wspólnotę, W zasadzie ją zniszczyła...

  Ubezpieczenia społeczne nigdy nie były i nie będą za "nasze pieniądze'. To jest bujda! Zawsze wypłaty emerytur były finansowane z bieżących składek aktualnie zatrudnionych. To funkcjonowało dość sprawnie (w sensie techniczno-płatniczym) dopóki następował stały wzrost płacących składki. Tak było przez parę pokoleń i się skończyło, bo system emerytalny skutecznie zniechęcił do posiadania dzieci. Po co mi kłopot (dzieci ) i dodatkowe wydatki (dzieci) skoro państwo gwarantuje mi dostatnią starość? Jedno dziecko sobie zrobię i dość. Eee lepiej kupię pieska.


  --
  Tertium non datur
 • 13.11.17, 14:43
  przy okazji:
  Senatowi orzekajacemu przewodzila mianowana do Trybunalu w 2010 roku przez SPD i Zielonych sedzina Susanne Baer.
  To osoba wielce zasluzona, badaczka gender, feministka, pierwsza sedzina w Trybunale Konstytucyjnym zyjaca w zwiazku partnerskim.
  de.wikipedia.org/wiki/Susanne_Baer
 • 13.11.17, 14:50
  Co można wymagać od zielonej Sodomy i Gomory?
 • 13.11.17, 15:10
  Nieprzypadkowo, takie osoby były wybierane, żeby małymi kroczkami niszczyć społeczeństwa przez gender, narkotyki i inwazję islamistów. Mechanizm korupcji sędziów jest dokładnie opisany poniżej...

  wpolityce.pl/m/polityka/307061-a-jednak-corka-rzeplinskiego-przyznaje-ze-bez-pieniedzy-sorosa-nie-byloby-serwisu-mam-prawo-wiedziec-dlaczego-nie-wnika-w-intencje-filantropa

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • 13.11.17, 15:30
  to jest najlepsza ilustracja dla tych wszystkich, ktorzy maja sie za "normalnych" i uwazaja, ze ich te glupoty nie dotycza.
  W dalszym ciagu popieraja UE, "walke ze wszelkimi dyskryminacjami" i inne lewackie wynalazki. Tak kroczek po kroczku zanurzaja sie radosnie w bagno i jak sie obudza, to okaze sie, ze juz jest za pozno, albo, ze za bron przyjdzie chwycic, zeby odzyskac "swoja normalnosc".
 • 13.11.17, 15:34
  Taki program przyświecał od początku filozofom szkoły frankfurckiej. Zresztą wcale się z tym nie kryli..

  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • 13.11.17, 15:38
  O ile wypowiedź rzecznika nie zostanie zdezawuowana przez episkopat Niemiec, to przyjmę twoją ocenę stanu niemieckiego katolicyzmu, wyrażoną w wątku opisującym okrywanie przez delegację niemieckich biskupów krzyży w trakcie wizyty w Jerozolimie. To ja już wolę ciemnych, nieoczytanych i nieobytych wiejskich księży, zwłaszcza starych, których często spotykam.

  --
  Tertium non datur
 • 14.11.17, 01:54
  oni nie tyle pozaslaniali krzyze, tylko je zdjeli, co niewatpliwie bylo metoda pewniejsza, bo przeciez mogl powiac wiatr i odkryc wstydliwe symbole.
 • 13.11.17, 15:32
  oleg3napisał:

  Czy zastanawiałeś się kiedyś po co Bóg powołał do życia tą "trzecią płeć"? Może członkowie episkopatu Niemiec kontaktowali się z Duchem Świętym i już wiedzą jak postąpić? Ostatnio obserwuję swoistą modę na kwestionowanie decyzji czy to papieża czy to zacnego grona kierującego Niemieckim Kościołem Katolickim. Zastanawiałeś się , olegu do czego dążysz? Przecież te wpisy poniżej czy powyżej nie są niczym innym jak zarzewiem buntu. Na zbuntowanych wiernych chcesz budować opór przed najazdem islamu?

 • 13.11.17, 15:46
  A ty baobabie jesteś chociaż katolikiem? Czy katolicyzm będzie dla ciebie cacy jak wreszcie papieżem zostanie profesorka Środa albo Płatek? W historii Kościoła nie raz bywał,, że strażnikami ortodoksji czy moralności stawali się ludzie świeccy albo zakonnicy z głębokiego marginesu. Kościół jest Chrystusowy, nie papieski i nie biskupi.

  --
  Tertium non datur

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.