Dodaj do ulubionych

No to hitlerki zjedzą Dudę

13.11.17, 18:23
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22640940,duda-ostro-o-chorobliwym-nacjonalizmie-to-najmocniejsze-slowa.html#MT

- Ogromnie boleję (...) jeżeli ktoś mówi o Polsce tylko dla Polaków. Dla mnie Polak to ten, kto chce pracować dla Polski, dla mnie Polak to ten, kto chce, by Polska była na mapie, dla mnie Polak to ten, kto chce, by Polska była państwem silnym, które potrafi realizować potrzeby mieszkańców - grzmiał Andrzej Duda. I dodał, że "nie ma znaczenia kolor skóry" ani narodowość jego przodków.

Teraz czekam na odniesienie się do tych słów Prezesa. Być może jeszcze nie przebolał Tuska, ale stanie po stronie hitlerków nie wyjdzie mu na zdrowie. Chyba nie stracił instynktu politycznego.

A.
Obserwuj wątek
    • t_ete Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 18:52
     andrzejg napisał:

     > i może on ograniczyć zarazę , któa coraz szerzej się rozlewa.

     To bedzie trudne.
     Bo jak sie wytlumaczyc - ze to jest 'nieakceptowalne' - tym, ktorzy jedynie o krok dalej niz PiS posuneli sie w swych haslach ? Lub ... po prostu 'tworczo je rozwineli' ???

     tete


    • oleg3 Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 19:00
     andrzejg napisał:

     > Według mnie, stanowisko Kaczyńskiego w tej sprawie jest istotne. W końcu jest
     > guru dla wielu jego zwolenników i może on ograniczyć zarazę , któa coraz szerzej
     > się rozlewa.

     A cóż to za zmiana tonu, Andrzeju? To kaczor już nie jest hitlerkiem? Jak trwoga ( oczywiście tylko medialna) to do kaczora: Jarek Polskę Zbaw?


     --
     Tertium non datur
      • oleg3 Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 19:26
       andrzejg napisał:

       > A co to zmienia, czy jest, czy nie jest hitlerkiem.
       > Jak wg ciebie jest, to tym lepiej. Będzie miał większy posłuch wśród hitlerków.

       Najpierw wrzucasz kaczora i wszystkich, których uważasz za pisowców do worka "hitlerki" (co to jest w sensie znaczenia? ), a później winszujesz sobie by hitlerek kaczor pouczył inne hitlerki, że PAD jest niejadalny. Żyjesz w matrixie!


       Sytuacja jaka miała miejsce 11 listopada podczas Marszu Niepodległości nie powinna się wydarzyć, ale w demokratycznym państwie nikt nie jest w stanie kontrolować transparentów - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek .

       Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-rasistowskie-hasla-na-marszu-niepodleglosci-rzeczniczka-pis-,nId,2464612#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


       Jako piewca Wolności uważasz oczywiście, że wszystkie transparenty powinny być zatwierdzone przez Komisję Wenecką, albo - jeszcze lepiej - wyprodukowane przez Komisję Europejską.

       --
       Tertium non datur
       • andrzejg No i kto tu żyje w matrixie 14.11.17, 06:06
        www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/prezes-pis-na-marszu-niepodleg%c5%82o%c5%9bci-dosz%c5%82o-do-incydent%c3%b3w-niedopuszczalnych-bardzo-prawdopodobna-prowokacja/ar-BBEVF8n?li=BBr5KbO&ocid=SK2MDHP
        "Natomiast doszło do incydentów skrajnie niefortunnych; to jest słabe określenie - skrajnie złych, zupełnie niedopuszczalnych. Polska tradycja, ta do której my się odwołujemy, nie ma nic wspólnego z antysemityzmem, jesteśmy od tego jak najdalsi, nic wspólnego z rasizmem, nic wspólnego z ksenofobią" - powiedział prezes PiS.

        ale oczywiście prezes na swój sposób znalazł wytłumaczenie. Jak nie doczytałeś to zgadnij...no właśnie. PROWOKACJA. On chyba ma was za durniów.

        Rozpętał piekło i teraz musi raczkiem się z tego wycofywać. Haha i Ha

         • t_ete Re: P.S. 14.11.17, 09:46
          andrzejg napisał:

          > PiS ma narzędzia, są filmy i teraz czekam na wyłapanie prowokatorów.

          Wystarczy zwrocic sie do organizatorow. Przejrzec materialy - np. plakaty, ktorymi w necie zachecano do udzialu w marszu. Odsluchac hasla - 'podawane' przez 'czolo marszu' (ten samochod byl opisany haslem 'wszyscy rozni, wszyscy biali').

          Mam uwierzyc, ze 'sluzby' nie interesowaly sie przygotowaniami do marszu ??? Przeciez - teoretycznie rzecz biorac - stale monitoruja srodowisko 'kibolskie' (stad udane proby zapobiezenia kibolskim ustawkom).

          Oczywiscie, ze minitoruja, ze wiedza. Ale jest polityczne przyzwolenie.

          A tym wszystkim, ktorzy narzekaja, ze 'kilka hasel' spowodowalo, ze media zachodnie niesprawiedliwie uznaly marsz patriotyczny za 'faszystowski' - zalecelabym skierowanie pretensji do organizatorow marszu i politycznego parasola nad nimi.

          tete

          • sz0k Innymi słowy "faszyzm" jest be no chyba, że 14.11.17, 22:32
           w stosunku do "faszystów". Wtedy jest OK.

           Maniacy antypisiaccy są tacy słodcy.
           Z jednej strony wyklinają jak to Kaczor to reinkarnacja Fuhrera, który dzierży jednoosobową, absolutną władzę nad wszystkim w Polsce. A z drugiej nie mogą się doczekać aż Kaczor wreszcie coś powie, skomentuje, zareaguje, powstrzyma, zakaże, nakaże.

           Ja rozumiem, że można było sobie wykreować złowrogi mit wszechpotężnego Jarka i z nim z zapałem walczyć. No ale na Boga w takim razie z nim walczcie a nie oczekujcie, że będzie go dalej urzeczywistniał! Albo, albo! Albo chcecie aby tym Fuhrerem nie był, albo wręcz przeciwnie oczekujecie, że właśnie tak się będzie zachowywał!
           No chyba, że jak Ci Żydzi, co to sami sobie malowali swastyki na drzwiach, musicie podtrzymywać mit wszelkimi możliwymi sposobami, aby potem z jeszcze większą siłą móc go zwalczać.... wtedy rzeczywiście chapeau bas...

           "Jest polityczne przyzwolenie" napisała tete. Na co Droga Pani? Na "czarne marsze", pedrylskie parady i marsze neomarksistowskich "antyfaszystów", gdzie pełno jest bluźnierstw, gróźb karalnych i hasełek nie mniej, a może nawet bardziej obrzydliwych, niż te które raczyła Pani zauważyć, także? Zakładam, że tam również ten przebrzydły, faszystowski rząd powinien dokonać prewencyjnej weryfikacji wszystkich transparentów, hasełek, strojów, etc. etc.? Broń Cie Panie Boże nie spowodowałoby to histerycznego ryku GWna i tutejszych lemingów jak to właśnie w Polsce upadła demokracja i zostało wprowadzone kaczystowskie państwo policyjne...

           Doprawdy jak tak czytam te wasze wywody to zaczynam się na poważnie zastanawiać, czy PiSiaki z Kaczorem na czele nie puściły po prostu balonu próbnego, aby być gotowym na 100 rocznicę za rok. Łyknęliście go razem z całym powietrzem na razie. Co nie zmienia oczywiście faktu, że jak ta sama miara zostanie przyłożona do marszyków wszelkiej maści dewiantów, feminazistek, czy innej czerwonej zarazy, to ryk się rozlegnie pod same niebiosa. Konsekwencja, logika i przyzwoitość nigdy nie były silnymi stronami lemingozy.
           No bo niech Pani zerknie Droga tete na co to, jakże zapewne światłe i "antyfaszystowskie", rządy Niemiec dają "polityczne przyzwolenie":
           dorzeczy.pl/swiat/39062/Berlin-Marsz-neonazistow-w-30-rocznice-smierci-Rudolfa-Hessa.html
           --
           "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
           Nicolás Gómez Dávila
           • t_ete przyzwolenie 14.11.17, 23:31
            sz0k napisał:

            > "Jest polityczne przyzwolenie" napisała tete.

            Tak. Oczywiscie, ze jest.
            Pan Prezydent sie nieco wylamal ze swoja krytyczna opinia na temat hasel obecnych na MN - ale reszta politykow PiS w wiekszosci dokonuje ekwilibrystyki. Z wyjatkiem Glinskiego.

            Pozalowania godne.

            tete
            • sz0k projekcje 14.11.17, 23:56
             t_ete napisała:

             > sz0k napisał:
             >
             > > "Jest polityczne przyzwolenie" napisała tete.
             >
             > Tak. Oczywiscie, ze jest.
             > Pan Prezydent sie nieco wylamal ze swoja krytyczna opinia na temat hasel obecny
             > ch na MN - ale reszta politykow PiS w wiekszosci dokonuje ekwilibrystyki. Z wyj
             > atkiem Glinskiego.
             >
             > Pozalowania godne.

             Droga tete, trochę ciężko mi jest akurat na ten temat z Tobą dyskutować dlatego, że sprawiasz wrażenie wielce obeznanej w tym co politycy (szczególnie partii rządzącej) mówią i myślą. Ja niestety na dźwięk słowa "polityk" dostaję drgawek, a na widok - torsji, także... jeśli chodzi o empiryczną wiedzę stoję na pozycji przegranej. Natomiast specjalnie dla Ciebie postanowiłem zerknąć na stronę wrażej stacji WSI24 i zobaczyć co to tam za komentarze były po tym marszu:
             www.tvn24.pl/kawa-na-lawe,59,m/spor-o-reforme-sadownictwa-kawa-na-lawe,789584.html
             ten "PiSiacki dres" Jaki wypowiada się gdzieś tak od 6:30. Czy jest tam jakaś "ekwilibrystyka"? No cóż, ciężko mi ocenić, ale potwierdzenie, że "prokuratora powinna się tym zająć" i że "nie ma żadnego uzasadnienia dla tego typu haseł" raczej na taką nie wyglądają. Więc już ani nie Gliński, ani nie Jaki, ani nie Duda... Kaczor złowrogo milczy... nie wiem doprawdy kto tam się jeszcze z PiS na ten temat wypowiadał, ale waniaje mi to leciutko projekcją pewnych urojeń, Droga tete.

             --
             "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
             Nikołaj Gogol
             • t_ete Re: projekcje 15.11.17, 00:21
              sz0k napisał:

              > Droga tete, trochę ciężko mi jest akurat na ten temat z Tobą dyskutować dlatego
              > , że sprawiasz wrażenie wielce obeznanej w tym co politycy (szczególnie partii
              > rządzącej) mówią i myślą.

              Slysze co mowia. Nie mam pojecia - co mysla.

              > Jaki wypowiada się gdzieś tak od 6:30. Czy jest tam jakaś "
              > ekwilibrystyka"? No cóż, ciężko mi ocenić, ale potwierdzenie, że "prokuratora p
              > owinna się tym zająć" i że "nie ma żadnego uzasadnienia dla tego typu haseł" ra
              > czej na taką nie wyglądają.

              Jaki zwykle mowi szybko i duzo. Dzisiaj raczej mowil, o rodzinach z dziecmi na marszu.
              To nie jest latwe. Jak 'obronic' patriotow ... gdy trzeba wyraznie napietnowac rasistowskie hasla ? I jakim cudem to mozliwe - gdy patrioci wcale nie uwazaja by te hasla byly zle ?

              > a... Kaczor złowrogo milczy...

              Alez nie. Prezes sie wypowiedzial o incydentach. Ze to margines marginesu.
              Prezes w odroznieniu od Prezydenta zasugerowal, ze to mogla byc prowokacja.

              A wystarczy zajrzec na strone www.kibice.net/forum/viewtopic.php?t=33821
              Trzeba przez to przebrnac - nie jest to latwe - ale przybliza klimaty marszu.

              tete
              • oleg3 Re: projekcje 15.11.17, 07:35
               t_ete napisała:

               > Alez nie. Prezes sie wypowiedzial o incydentach. Ze to margines marginesu.
               > Prezes w odroznieniu od Prezydenta zasugerowal, ze to mogla byc prowokacja.

               To też powiedział. Reszta nie ma dla ciebie żadnego znaczenia. A Kaczyński mówił dużo i mądrze. W dodatku tak jakbyś chciała. No ale to przecież kaczor i jest patronem tych wszystkich rasistów.

               Polska tradycja, ta do której my się odwołujemy, nie ma nic wspólnego z antysemityzmem, jesteśmy od tego jak najdalsi, nic wspólnego z rasizmem, nic wspólnego z ksenofobią - powiedział prezes PiS. (www.tvn24.pl)


               Jak mówił, formacje, do których należał, "począwszy od Porozumienia Centrum, zawsze przynależność narodową definiowały jako przynależność kulturową i przynależność lojalności w stosunku do państwa, w stosunku do narodu, a nie odnoszącą się do pochodzenia etnicznego". - Co to tych spraw nie może być żadnych wątpliwości, tutaj jesteśmy zdecydowani - powiedział prezes PiS. (www.tvn24.pl)
               • t_ete Re: projekcje 15.11.17, 09:07
                oleg3 napisał:

                > No ale to przecież kaczor i jest patronem tych wszystkich rasistów.

                Tak myslisz ?
                Wiem, ze to sarkazm, Oleg.
                Z jego wypowiedzi wynika, ze wierzy w dobre intencje organizatorow i maszerujacych. O ksenofobiczne hasla podejrzewa 'innych szatanow'.
                A ja wkleilam link do kibicowskiego forum - zeby ewentualny czytelnik troche poczul motywacje ludzi, ktorzy skrzykuja sie na marsz, potem wymieniaja relacjami z samego marszu i po nim.
                Rozumiem, ze to ciezka lektura ale - dobrze jest zajrzec do zrodla. Chyba, ze wolisz ufac slowom politykow o prowokacjach.

                > Polska tradycja, ta do której my się odwołujemy, nie ma nic wspólnego z antysemityzmem, jesteśmy od tego jak najdalsi, nic wspólnego z rasizmem, nic wspólnego z ksenofobią - powiedział prezes PiS.

                Piekne slowa. Problem z czynami. Czy organizacje, ktorych uczestnicy na marszach wznosza ksenofobiczne, rasistowskie hasla - powinny byc zdelegalizowane ?

                > Jak mówił, formacje, do których należał, "począwszy od Porozumienia Centrum, zawsze przynależność narodową definiowały jako przynależność kulturową i przynależność lojalności w stosunku do państwa, w stosunku do narodu, a nie odnoszącą się do pochodzenia etnicznego".

                Ja nie mam zadnych watpliwosci co do zalozen ideowych. Problemy zaczynaja sie na etapie realizacji.
                Ale to nie dotyczy wylacznie PC czy PiS - zeby nie bylo ...

                tete
                • oleg3 Re: projekcje 15.11.17, 09:28
                 Tete, czego ty u licha chcesz? Kaczyński ma - na twoje wyraźne życzenie! - wprowadzić cenzurę, prewencyjne aresztowania, delegalizację partii i stowarzyszeń, byle ci kibole i rasiści nie mogli prowadzić tej swojej kreciej roboty. Za rok - jak policja brutalnie spacyfikuje tych rasistów i faszystów, a kurska TV będzie na nich szczuła będziesz - jak przypuszczam - pierwsza oburzona. Kiedy Wy (lemingi czy jak tam was określić ) zrozumiecie, że narodowcy są dla PiS konkurencją, a nie sojusznikiem? Przypuszczam, że nogdy.

                 --
                 Tertium non datur
                 • sz0k "nie ma wolności dla wrogów wolności" 15.11.17, 09:45
                  Oczywiście "wolności" i jej "wrogów" bardzo specyficznie i wybiórczo rozumianych, no ale... to tylko taki "szczególik".

                  oleg3 napisał:

                  > Tete, czego ty u licha chcesz?

                  Lemingoza idzie po prostu za przykładem Naczelnego Leminga III RP, czyli Rysia Petru, który swego czasu na "Marszu Wolności" swoją przemowę rozpoczął od nawoływania do natychmiastowej delegalizacji ONR i pokrewnych...

                  --
                  "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
                  Nikołaj Gogol
                  • oleg3 Re: "nie ma wolności dla wrogów wolności" 15.11.17, 09:52
                   Przypuszczam Szoku, że Kaczyński się "ugnie" i pod naporem opinii krajowej i międzynarodowej zlikwiduje metodami administracyjno-policyjnymi konkurencję po prawej stronie Zjednoczonej Prawicy. Do worka "rasiści, faszyści i ksenofobii" wrzuci się całą prawicową drobnicę i już. Nie będzie prawicowych list i utraty potrzebnych PiSowi głosów. I niech później Komisja Wenecka protestuje. O tu jest rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywająca rząd do ... .

                   --
                   Tertium non datur
                   • sz0k Re: "nie ma wolności dla wrogów wolności" 15.11.17, 10:11
                    oleg3 napisał:

                    > Przypuszczam Szoku, że Kaczyński się "ugnie" i pod naporem opinii krajowej i mi
                    > ędzynarodowej zlikwiduje metodami administracyjno-policyjnymi konkurencję po pr
                    > awej stronie Zjednoczonej Prawicy. Do worka "rasiści, faszyści i ksenofobii" wr
                    > zuci się całą prawicową drobnicę i już. Nie będzie prawicowych list i utraty po
                    > trzebnych PiSowi głosów. I niech później Komisja Wenecka protestuje. O tu jest
                    > rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywająca rząd do ... .

                    Ciekawa teza i w ciągłości ze strategią wchłaniania i ogólnej konsolidacji i centralizacji sceny politycznej, którą Jarek stosuje już od jakiegoś czasu (vide casusy LPR, Samoobrony, SLD, itp.). Nie wiem tylko czy rzeczywiście taki ruch nie miałby wpływu na "utratę przez PiS potrzebnych głosów". No ale w ważenie za i przeciw na wadze, czy posiedzenia nad szklaną kulą się nie piszę. Niech "genialny strateg" sobie nad tym duma.

                    --
                    "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
                    Nicolás Gómez Dávila
                 • t_ete Re: projekcje 15.11.17, 10:36
                  oleg3 napisał:

                  > Tete, czego ty u licha chcesz? Kaczyński ma - na twoje wyraźne życzenie! - wpro
                  > wadzić cenzurę, prewencyjne aresztowania, delegalizację partii i stowarzyszeń,
                  > byle ci kibole i rasiści nie mogli prowadzić tej swojej kreciej roboty.

                  Pogielo Cie Oleg ?
                  Skoro Prezes partii rzadzacej potwierdza, ze nie ma w Polsce miejsca na ksenofobie, rasizm itd. -to ja oczekuje, ze 'poprzez' odpowiednich ministrow oraz premiera - wprowadzi slowa w czyn. Tylko tyle i az tyle.

                  >Za rok
                  > - jak policja brutalnie spacyfikuje tych rasistów i faszystów, a kurska TV będz
                  > ie na nich szczuła będziesz - jak przypuszczam - pierwsza oburzona.

                  Kiedy policja w poprzednich latach - probowala 'spacyfikowac' agresywnych uczestnikow marszu to nie ja wyrazalam oburzenie - ale owczesna opozycja, ktora uznawala MN za protest wobec rzadow PO/PSL. Kazda agresje usprawiedliwiala 'slusznym gniewem ludu'.


                  >Kiedy Wy (l
                  > emingi czy jak tam was określić ) zrozumiecie, że narodowcy są dla PiS konkuren
                  > cją, a nie sojusznikiem? Przypuszczam, że nogdy.

                  My - Tete, mamy wlasne zdanie na ten temat. 'Narodowcy' robiacy zadyme - byli wczesniej uzyteczni (dla PiS) w politycznych rozgrywkach z PO/PSL
                  Teraz jest pewien klopot. Z haslami.

                  tete

                  ps. o tym, ze uzywanie srodkow pirotechnicznych na marszach jest zakazane - nawet Blaszczak sie nie zajaknal. A czym bylby ten marsz bez rac ?


                  • oleg3 Re: projekcje 15.11.17, 11:25
                   Zastosuję Tete metodę "na Wikula".

                   www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szef-msw-do-skinheadow-idziemy-po-was,326491.html

                   Jakoś nie doszedł!

                   A skoro jesteśmy przy Sienkiewiczu to może pamiętasz spalenie budki przed ambasadą Federacji Rosyjskiej albo skazanie tajniaka kopiącego uczestnika marszu? Nielegalne czy (łagodniej) niedemokratyczne środki już były stosowane.

                   --
                   Tertium non datur
                   • t_ete przeczytaj 15.11.17, 17:41
                    oleg3 napisał:

                    > Jakoś nie doszedł!

                    Sienkiewicz poszedł po nich. Skinheadzi zatrzymani w Białymstoku

                    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/465330,bialystok-14-zatrzymanych-skinheadow.html
                    Białystok: wielka zasadzka na gang skinheadów

                    www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1264342,Bialystok-wielka-zasadzka-na-gang-skinheadow
                    Najszerzej opisalo cala sprawe 'Wprost'.

                    "Przez lata białostoccy skinheadzi byli bezkarni. Podpalali mieszkania cudzoziemców, bili – nikt nie reagował. Aż trafili na policjanta, któremu się chciało, i upartego prokuratora. I oni rozbili groźną organizację neonazistowską. Na razie zarzuty usłyszało 90 osób."
                    [/b]
                    www.wprost.pl/tylko-u-nas/534602/Grozna-organizacja-neonazistowska-z-Podlasia-Przez-lata-nikt-nie-reagowal.html
                    >A skoro jesteśmy przy Sienkiewiczu to może pamiętasz spalenie budki przed ambasadą Federacji Rosyjskiej albo skazanie tajniaka kopiącego uczestnika marszu? Nielegalne czy (łagodniej) niedemokratyczne środki już były stosowane.

                    A pamietasz co z tym uczynila prokuratura ?

                    tete


                    • oleg3 Re: przeczytaj 16.11.17, 11:43
                     t_ete napisała:

                     > Sienkiewicz poszedł po nich. Skinheadzi zatrzymani w Białymstoku
                     > Najszerzej opisalo cala sprawe 'Wprost'.
                     www.wprost.pl/tylko-u-nas/534602/Grozna-organizacja-neonazistowska-z-Podlasia-Przez-lata-nikt-nie-reagowal.html

                     Klikamy w link i sprawdzamy datę:

                     Groźna organizacja neonazistowska z Podlasia. Przez lata nikt nie reagował
                     Dodano: 25 marca 2016, 16:1395 126933427
                     Mam szukać kiedy Sienkiewicz stał się osobą prywatną czy sama uznasz, że poleciałaś Wikulem?                     > >A skoro jesteśmy przy Sienkiewiczu to może pamiętasz spalenie budki przed
                     > ambasadą Federacji Rosyjskiej albo skazanie tajniaka kopiącego uczestnika marsz
                     > u? Nielegalne czy (łagodniej) niedemokratyczne środki już były stosowane.

                     > A pamietasz co z tym uczynila prokuratura ?

                     Nie pamiętam. Istotne są wyroki sądu.

                     www.eostroleka.pl/marsz-niepodleglosci-2011-skatowany-przez-policjanta-skazany-za-pobicie-funkcjonariusza,art27115.html
                     Marsz Niepodległości 2011: Trudno uwierzyć! Skatowany przez policjanta uczestnik Marszu został w trybie przyspieszonym skazany za... pobicie funkcjonariusza - informuje Gazeta Polska Codziennie.

                     natemat.pl/62135,skazano-policjanta-ktory-skopal-uczestnika-marszu-niepodleglosci
                     Policjant, który półtora roku temu skopał podczas zatrzymania uczestnika Marszu Niepodległości, został skazany na karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto sąd nałożył na niego ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

                     Co do spalenia budki
                     www.gazetaprawna.pl/artykuly/871837,polskie-msw-zaplanowalo-spalenie-budki-pod-rosyjska-ambasada.html
                     telewizjarepublika.pl/prokuratura-budki-pod-ambasada-rosji-nie-podpalono-na-zlecenie-sienkiewicza,21154.html
                     Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz nie zlecił funkcjonariuszom policji podpalenia budki strażniczej przy ambasadzie Rosji w Warszawie – uznali dziś śledczy i odmówili wszczęcia postępowania w tej sprawie.

                     • t_ete Re: przeczytaj 16.11.17, 19:27
                      oleg3 napisał:

                      > Klikamy w link i sprawdzamy datę:
                      >
                      > Groźna organizacja neonazistowska z Podlasia. Przez lata nikt nie reagował
                      > Dodano: 25 marca 2016, 16:1395 126933427
                      > Mam szukać kiedy Sienkiewicz stał się osobą prywatną czy sama uznasz, że pol
                      > eciałaś Wikulem
                      ?

                      Nie Oleg, problem polega na tym, ze nie przeczytales tego artykulu. Gdybys przeczytal - zapewne dostrzeglbys, ze to wlasnie w 2013 -2014 - zaczely sie sukcesy sluzb w pacyfikowaniu kibolsko-naziolskiej grupy.

                      "Przez lata jednak nikt nie reagował. Pojawiające się na murach swastyki uznawano za przejaw młodzieńczej głupoty. Kiedy w 2011 r. ktoś pomazał swastykami pomnik ofiar mordu w Jedwabnem i dopisał „Byli łatwopalni”, też uznano to za przejaw głupoty.

                      Policja prowadziła rutynowe śledztwa, ale niewiele z nich wynikało. Do czasu. W 2013 r. w Białymstoku podpalono mieszkanie Hindusa. To zdarzenie przelało czarę goryczy. Śledztwo dostał jeden z najlepszych prokuratorów na Podlasiu. W wyłapanie skinów zaangażowało się warszawskie Centralne Biuro Śledcze Policji i funkcjonariusz z komendy miejskiej w Białymstoku. Razem rozbili największą organizację neonazistowską w Polsce. Okazało się, że mają do czynienia ze sprawnie działającą siatką międzynarodowych neonazistów z Blood and Honour (Krew i Honor). Śledczy zabezpieczyli tysiące dokumentów. W tym zdjęcia, na których utrwalano spotkania członków Blood and Honour.
                      Zarząd

                      Blood & Honour to międzynarodowa organizacja neonazistowska. W Polsce działa przynajmniej od 2005 r. Formalnie miała zostać rozbita w 2007 r., gdy zatrzymano, jak się wtedy wydawało, głównych aktywistów neonazistowskich. Zabezpieczono setki dokumentów. W tym te, które wskazywały kolejny trop – Białystok. Ale prokuratorzy nie poukładali wówczas rozrzuconych puzzli. W ogóle nie podjęli tropu prowadzącego na Podlasie. Mimo że od 2005 r. w Białymstoku trwała regularna wojna między skinami a pretorianami, czyli kibicami Jagiellonii. Pierwsi chcieli za wszelką cenę przejąć władzę nad stadionem. Policja w bijatykach nie widziała jednak nic poza walkami pseudokibiców. Nawet gdy w grudniu 2005 r. przed swoim domem został zabity Adrian, szef pretorian. Sprawcami okazali się młodzi podlascy skini, których zatrzymano i osądzono. Nikt jednak nie wiązał tego zajścia z działającą na terenie Polski organizacją Blood and Honour.

                      A już wtedy było wiadomo, że śledczy nie mają do czynienia ze zwykłą stadionową chuliganerią. Zatrzymani sprawcy śmiertelnego pobicia Adriana jawnie deklarowali fascynację Hitlerem i nazizmem. Ale śledczy zadowolili się złapaniem głównych sprawców morderstwa. Nie szukali zleceniodawcy, choć billingi i zeznania wskazywały, że nie działali sami. Ze strzępów informacji można było wyczytać, że na Podlasiu funkcjonuje dobrze zorganizowana siatka neonazistów. A skinheadzi najpierw przejęli kontrolę nad stadionem Jagiellonii Białystok. Stamtąd wyszli na miasto. Stworzyli przestępczą organizację, na której czele stanęli: Adam S. ps. Staszyn, Herbert Ż. ps. Herbciak, Krzysztof G. ps. Litwin i Tomasz P. ps. Dragon. „Staszyn” to barczysty, postawny mężczyzna. Na lewej ręce ma wytatuowany napis „Blood and Honour”. To on jest formalnym szefem białostockich skinheadów. „Herbciak” policji i prokuraturze był znany od 2007 r., gdy prokuratura dokonywała pierwszych zatrzymań członków B&H na terenie Polski. „Litwin” jest najmłodszy z nich. Również sportowa, umięśniona sylwetka. Na prawym przedramieniu nosi tatuaż, w którym nazistowskie symbole wymieszane są ze znakiem Polski Walczącej.

                      Tomasz P. ps. Dragon – 31-letni mężczyzna o dziecięcej twarzy. Łącznik między młodymi a tzw. starymi skinheadami, czyli „Herbciakiem”, „Staszynem” i „Litwinem”. „Dragon” był twarzą medialną, nieformalnym rzecznikiem prasowym skinów. Udzielał się w akcjach społecznych. Był zapraszany do białostockiego ratusza. Maszerował w paradach z okazji Dnia Niepodległości czy Święta Żołnierzy Wyklętych. On organizował kibiców Jagiellonii.
                      Operacja "Antynazi"

                      W 2013 r. CBŚP udało się wprowadzić do kierownictwa białostockich skinów dwóch policjantów pracujących pod przykryciem. Kolejnym pomocnym ogniwem w śledztwie był policjant kryminalny z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, który przez lata tropił miejscowych skinów. – Skarbnica wiedzy. Bez jego pomocy nie udałaby się cała operacja – mówi policjant z warszawskiego CBŚP. Całość działań koordynował prokurator Grzegorz Masłowski. Dzięki mrówczej pracy operacyjnej latem 2014 r. dokonano pierwszych zatrzymań. Wpadł cały zarząd białostockich skinów. Śledczy zdobyli mocne dowody na „Staszyna”, „Litwina” i „Dragona”. Nie znaleziono jednak nic na „Herbciaka”. W sumie jednego dnia zatrzymano 20 osób. itd. itd                      >Co do spalenia budki

                      >Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz nie zlecił funkcjonariuszom policji podpalenia budki strażniczej przy ambasadzie Rosji w Warszawie – uznali dziś śledczy i odmówili wszczęcia postępowania w tej sprawie.

                      Moze Ziobro zacheci prokuratorow do odswiezenia sprawy ?


                      Ciekawe dlaczego jeszcze tego nie zrobil ?

                      tete

                      ps. w kwestiach policji, ktora przekracza swoje uprawnienia (i zachowuje sie bandycko) - mamy super przyklad : co stalo sie z policjantami katujacymi I.Stachowiaka ?

                      • oleg3 Re: przeczytaj 17.11.17, 08:04
                       Chronologia wygląda zatem tak.

                       17 maja 13
                       Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz wypowiada wojnę skinheadom. – Idziemy po was! – zapowiada szef MSW.

                       24.07.2014
                       W Białymstoku zatrzymano 14 osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie miasta i okolic. W większości są to osoby związane z subkulturą nazi skinhead - poinformowała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

                       W czerwcu 2014 tygodnik „Wprost” ujawnił nielegalnie nagraną rozmowę z lipca 2013 pomiędzy Bartłomiejem Sienkiewiczem a Markiem Belką i Sławomirem Cytryckim, której przedmiotem były m.in. zmiany w ustawie o NBP i ewentualna zmiana ministra finansów]. 22 września 2014 zakończył urzędowanie na stanowisku ministra.
                       pl.wikipedia.org/wiki/Bart%C5%82omiej_Sienkiewicz_______________________________________________________________
                       1) Trochę mu zeszło
                       2) Ilu skinheadów z Białegostoku wzięło udział w Marszu Niepodległości 2017?
                       3 Kto był "pierwszą ofiarą" skinheadów? Pretorianie czyli kibole Jagiellonii.


                       --
                       Tertium non datur
                      • oleg3 Re: przeczytaj 17.11.17, 10:38
                       >Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz nie zlecił funkcjonariuszom policji podpalenia budki strażniczej przy ambasadzie Rosji w Warszawie – uznali dziś śledczy i odmówili wszczęcia postępowania w tej sprawie.

                       > Moze Ziobro zacheci prokuratorow do odswiezenia sprawy ?
                       > Ciekawe dlaczego jeszcze tego nie zrobil ?

                       Mogę spekulować o powodach politycznych. Dowody o charakterze procesowym nie są publicznie dostępne. Te powody polityczne, Tete, mają charakter - na mój gust - krajowy i międzynarodowy. Powody krajowe to ewentualne wzmocnienie narodowej konkurencji, niechętnej Zjednoczonej Prawicy. Powody międzynarodowe mają charakter "dyplomatyczny". Co będzie jak sąd ustali na publicznym procesie, że minister polskiego rządu kierujący policjami tajnymi i mundurowymi zlecił spalenie budki chroniącej ambasadę? Rozlegnie się ryk oburzenia, że mogła ucierpieć ambasada i, że jest to absolutnie niedopuszczalne.

                       --
                       Tertium non datur
              • sz0k Re: projekcje 15.11.17, 09:31
               t_ete napisała:

               > Alez nie. Prezes sie wypowiedzial o incydentach. Ze to margines marginesu.
               > Prezes w odroznieniu od Prezydenta zasugerowal, ze to mogla byc prowokacja.
               >
               > A wystarczy zajrzec na strone www.kibice.net/forum/viewtopic.php?t=33821
               > Trzeba przez to przebrnac - nie jest to latwe - ale przybliza klimaty marszu.

               W jakim sensie? To jest forum PiS-u? Rządowe? Organizatorów marszu? Czy jakieś randomowe forum kibicowskie? Masz pretensje do Prezesa, że nie czytuje takich forów? Czy, że nie zareagował prewencyjnie, jak na Fuhreara, kontrolującego wszystko i wszystkich, łącznie z całym internetem, przystało?

               --
               "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
               Ludwik Pasteur
               • t_ete Re: projekcje 15.11.17, 10:53
                sz0k napisał:

                > W jakim sensie? To jest forum PiS-u? Rządowe? Organizatorów marszu? Czy jakieś
                > randomowe forum kibicowskie? Masz pretensje do Prezesa, że nie czytuje takich f
                > orów? Czy, że nie zareagował prewencyjnie, jak na Fuhreara, kontrolującego wszy
                > stko i wszystkich, łącznie z całym internetem, przystało?

                Nie czytales ...
                Szkoda, moglibysmy podyskutowac o tym czy rzeczywiscie istniala mozliwosc zapobiezenia ksenofobicznym, rasistowskim haslom i okrzykom - na Marszu Niepodleglosci 'My chcemy Boga'.

                tete


                • sz0k Re: projekcje 15.11.17, 11:34
                 t_ete napisała:

                 > Nie czytales ...
                 > Szkoda, moglibysmy podyskutowac o tym czy rzeczywiscie istniala mozliwosc za
                 > pobiezenia
                 ksenofobicznym, rasistowskim haslom i okrzykom - na Marszu Niepo
                 > dleglosci 'My chcemy Boga'.

                 Nie musiałem czytać bo właśnie pięknie potwierdziałaś to o czym już napisałem. Wyklinany za swój "faszyzm" i "zamordyzm" Kaczyński i PiS powinni się wykazać "faszystowską" i "zamordystyczną" czujnością, studiując jakieś fora kibicowskie w internecie i prewencyjnie nie dopuścić do pojawienia się pewnych treści czy osób.
                 Wszystko pięknie, tylko z socjologiczno-psychologicznego punktu widzenia interesujące jest - jak się żyje z takim rozdwojeniem jaźni? Z jednej strony wyklinać coś i potępiać a z drugiej strony mieć cichą nadzieję, że to coś będzie jednak miało miejsce?

                 --
                 "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
                 Nicolás Gómez Dávila
           • institoris2 Re: Innymi słowy "faszyzm" jest be no chyba, że 15.11.17, 03:17
            sz0k napisał:

            > Ja rozumiem, że można było sobie wykreować złowrogi mit wszechpotężnego Jarka i
            > z nim z zapałem walczyć. No ale na Boga w takim razie z nim walczcie a nie ocz
            > ekujcie, że będzie go dalej urzeczywistniał! Albo, albo! Albo chcecie aby tym F
            > uhrerem nie był, albo wręcz przeciwnie oczekujecie, że właśnie tak się będzie z
            > achowywał!

            to nader interesujace zjawisko; odsunieci od zlobu (cholerna niesprawiedliwosc i wlasciwie dlaczego?), domagaja sie od tych, ktorzy teraz u zlobu sa, zeby zachowywali sie wedle ich potrzeb...
            Jak sie tak stanie, to na kogo biedaki beda glosowac?


           • andrzejg Re: Innymi słowy 15.11.17, 14:39
            Maniacy antypisiaccy są tacy słodcy.
            Z jednej strony wyklinają jak to Kaczor to reinkarnacja Fuhrera, który dzierży jednoosobową, absolutną władzę nad wszystkim w Polsce. A z drugiej nie mogą się doczekać aż Kaczor wreszcie coś powie, skomentuje, zareaguje, powstrzyma, zakaże, nakaże.


            Piszesz nie rozumiejąc motywów i przykładając własna miarkę. Można wykreować złowrogi mit wszechpotężnego Jarka, ale są ku temu powody. Nie chodzi o wszechpotężność i panowanie nad wszystkim, ale o mir jaki ma wśród swoich zwolenników (" Jarosław Polskę zbaw".. mówi Ci to coś?)

            Cała Twoja analiza dotycząca mojego oczekiwania na zabranie głosu przez Kaczyńskiego jest do kitu. Jako człowiek zero-jedynkowy stawiasz tezę zgodną z Twoją naturą "albo-albo".
            Niekoniecznie musi być albo-albo. Zdając sobie sprawę z potężnego wpływu Kaczyńskiego na swój elektorat, z pobudek czysto egoistycznych, chcąc aby zaraza się nie rozlewała, oczekiwałem ze strony J.Kaczyńskiego wypowiedzi w tej sprawie. Zabrał głos w zupełności mnie zadawalający. Tak miał właśnie postąpić, aby ostudzić niektóre głowy ze swojego elektoratu, a innych zmusić to lekkiej refleksji, czy sprawy idą w złym kierunku.

            Czyli : ponieważ J.Kaczyński ma mir, to powinien, a nie albo ma mir, albo go nie ma.
            A.
              • oleg3 Re: Innymi słowy 15.11.17, 15:27
               andrzejg napisał:

               > Wychodzi na to, że nie. Przynajmniej tak to wygląda biorąc pod uwagę jego pogląd
               > na narodowość i patriotyzm.
               > Ale ksenofobem jest.

               Skoro Jarek jest ksenofobem (osobiście i politycznie) to dlaczego ma wpływać na innych ksenofobów by przestali być ksenofobami i zostali ksenofilami ?

               Ewentualnie (to jest rozumowanie logiczne)

               Skoro Jarek nie jest rasistą to dlaczego rasiści mieliby go traktować jako autorytet?               Pytanie dodatkowe.
               Dlaczego rząd Tusk-Kopacz nie rozprawił się z rasistami według scenariusza, który koniecznie powinien zastosować rząd PiS?
               --
               Tertium non datur
               • andrzejg Re: Innymi słowy 15.11.17, 16:55
                Zjawisko rasizmu narasta i rząd PiSu ma przyjemność skonfrontować się z nim

                Problem Jarka chyba wyjaśniłem wystarczająco. Jest guru. To wystarczy.
                Przejęlie większość centroprawicowego elektoratu PO i teraz niech myślą jak go utrzymać. To jeden z powodów. Drugi, to normalna uczciwość.

                Co miałzrobić rząd PO , gdy PiS otwierał puszkę Pandory?
                PiS dawał kibolom i wszelkim oszołomom związanym z nimi legitymację praworządnego działania.
                Jak widać wymknęło się to spod kontroli i teraz niech sobie radzą. Wypowiedź Kaczyńskiego jest tu ważnym elementem.

                W tej sprawie głos Jarka jest istotny. Oto odcinamy się od rasistów. Nieważne czy rasiści to odnotują.
                Ma to zauważyć ksenofobiczny elektorat Jarka. Obce jest nam obce, ale jak się poznamy to dlaczego nie?

                • xiazeluka Re: Innymi słowy 17.11.17, 08:48
                 "Zjawisko rasizmu narasta"

                 A masz na to jakieś dowody, poza medialnym skowytem? Skowytem skażonym politpoprawną nowomową, dla której dowolna uwaga nie wpisująca się w pokorne multi-kulti to rasizm?

                 Są środowiska, którym tacy-owacy się nie podobają. Aby je znaleźć, trzeba poprosić wujka Gógla o pomoc, bo za rogiem delegatury "rasistów" raczej nie znajdziesz. Analogicznie - istnieje kupa lewackich gangów, z KPP na czele, które pojawiają się na ulicach pod pretekstem zwalczania "faszyzmu" (czyli wszystkich, którzy ich lewackich przesądów nie podzielają). Wymachują czerwonymi szmatami z symbolami komunizmu - i nie wyjesz w przerażeniu, że "problem narasta" i "sytuacja wymyka się spod kontroli". Mła przypomina, że to te śmiecie biły parę lat temu patriotów, a nie odwrotnie.

                 Wybory do europarlamentu w 2014: na koalicyjny Ruch Narodowy zagłosowało 98 626 osób, co dało 1,4% i 9 miejsce wśród wszystkich komitetów.
                 W 2015 RN okazał się za słaby, by samodzielnie wystartować do parlamentu.

                 Co Ci "narasta"? Drożdże w trującym cieście?

                 --
                 Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
            • sz0k Re: Innymi słowy 15.11.17, 16:03
             andrzejg napisał:

             > Czyli : ponieważ J.Kaczyński ma mir, to powinien, a nie albo ma mir, albo go ni
             > e ma.

             Andrzeju Ty się nie zasłaniaj elektoratem PiS-u, bo to nadal jest Twój mir i Twoje wyobrażenie na temat Kaczyńskiego. No, ale było nie było to i tak nie ma znaczenia bo istotne jest to, że jak mniemam Tobie ten "mir" nie jest w smak. I o to się rozchodzi. Jeśli taka pozycja i rola Kaczyńskiego jest Ci nie w smak to dlaczego non stop z zapartym tchem oczekujesz, że będzie ją właśnie realizować? Toć chyba powinieneś się właśnie cieszyć, że nie jest wszechomogącym i wszędobylskim bytem, maczającym swoje brudne paluchy w każdym możliwym przejawie życia społecznego?

             To tak jakby nasz drogi Krzynio, który wykreował sobie mit księdza-pedofila, na każdym kroku oczekiwał, że każdy kapłan będzie teraz molestował dzieci i byłby niezwykle zawiedziony gdyby znalazł się jakiś, który jednak tego nie robi. Nie można potępiać jakiegoś zachowania u człowieka, uważając je za złe i jednocześnie mieć pretensje, że ten człowiek jednak tego zachowania nie przejawia. To dość abstrakcyjne i schizofreniczne podejście by było, nieprawdaż?

             --
             "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
             Nikołaj Gogol
              • sz0k Re: Innymi słowy 15.11.17, 17:38
               andrzejg napisał:

               > siedzisz w zero-jedynkowym obszarze
               > dodaj trzeci wymiar , a może inaczej spojrzysz

               Trzeci wymiar to ten, że tak użyję porównania miłego Twemu sercu, w którym można jednocześnie zjeść ciastko i mieć ciastko?

               --
               "Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem."
               Ludwik Pasteur
     • qwardian Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 19:33
      oleg3 napisał:

      > A cóż to za zmiana tonu, Andrzeju? To kaczor już nie jest hitlerkiem? Ja
      > k trwoga ( oczywiście tylko medialna) to do kaczora: Jarek Polskę Zbaw?


      Bardzo trafnie uchwyciłeś Olku ten drift. Niejednokrotnie łapię się za głowę słysząc z ich ust zachwyty na temat Lecha Kaczyńskiego. I kto to mówi smile

      Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
      Talmud, Sanhedrin 37a
      • dachs Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 20:27
       qwardian napisał:


       > Bardzo trafnie uchwyciłeś Olku ten drift. Niejednokrotnie łapię się za głowę sł
       > ysząc z ich ust zachwyty na temat Lecha Kaczyńskiego.

       Jarosław robi wszystko, żeby w porównaniu z nim Lech jawił się nam jako niemal święty.
       I to mu się udaje.
       Godne podziwu samounicestwienie na korzyść brata.


       --
       Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
       • qwardian Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 16.11.17, 11:09
        Wyobrażam sobie, że przy doborze Okrągłego Stołu popełniono błąd ignorując obecność brata bliźniaka.

        --
        Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

        Włodzimierz Czarzasty
  • qwardian Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 19:03
   Pisiory, wypowiadajcie się elegancko i z szacunkiem o naszej wspaniałej młodzieży, bo zamiast emerytury was wyślą do dziury. Tak się uroczo zrymowało...

   --
   Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
   Talmud, Sanhedrin 37a
  • dachs Re: No to hitlerki zjedzą Dudę 13.11.17, 20:23
   andrzejg napisał:

   > Teraz czekam na odniesienie się do tych słów Prezesa. Być może jeszcze nie prze
   > bolał Tuska, ale stanie po stronie hitlerków nie wyjdzie mu na zdrowie. Chyba n
   > ie stracił instynktu politycznego.

   Nie stracił. Jak Luka w innym miejscu przytomnie zauważył, Kaczyński był w tym czasie w Krakowie. smile
   --
   Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
   /G.K. Chesterton/
  • benek231 Od rzemyczka do koniczka :O) 13.11.17, 20:51
   Gdy kler z kaczystami glaskali po glowkach kiboli, oraz tych wszystkich ktorzy ciagle nawolywali do wykluczania kogos (Polak to wylacznie katolik; precz z komuna czyli wszystkimi nie_prawdziwymi Polakami, oraz nie_katolikami; czy wykluczaniem na gruncie pochodzenia przodkow) gdyz w ten sposob rozgrywal kler spoleczenstwo po swojej mysli, to oczywiscie do lbow im nie przyszlo, ze w przyszlosci moze im to stanac koscia w gardlach. Woleli zaufac wlasnemu sprytowi, przewrotnosci oraz bezczelnosci - ze jakos to bedzie gdyz w tak beznadziejnie glupim spoleczenstwie to oni zawsze dadza sobie rade, ze sie wyslizgaja, wylgaja jak zawsze, ze im sie znow uda.

   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22639078,abp-gadecki-o-haslach-z-marszu-niepodleglosci-hasla-typu.html
   Teraz Gadecki z Du*a kopia studnie przy czym rutynowo nie zauwazaja, iz wykluczanie na gruncie religijnym czy wyznaniowym to takze jest wykluczanie.
   >>„My chcemy Boga” jest hasłem starym i z pewnością niekontrowersyjnym>> - twierdzi Gadecki gdyz w tepym lbie nie zaswitalo, iz tego rodzaju dekolaracje moga byc dopuszczalne w warunkach koscielnej procesji, a nie na wspolczesnym marszu typu MW na ktorym staja sie one haslami dzielacymi spoleczenstwo. Bo choc nikt "im" nie odmawia tego Boga ktorego tak bardzo chca to ich misja jest przede wszystkim obwieszczenie, ze istnieja jeszcze ci wszyscy ktorzy Boga nie chca, czyli niedobrzy "oni", ktorzy winni zostac wykluczeni. "My chcemy Boga" doskonale wspolbrzmi tu z "Polska katolicka a nie laicka". Co do ktorego to hasla Gadecki takze nie wnosil zastrzezen.

  • institoris2 az milo popatrzec jak ten PiS was po katach 13.11.17, 21:56
   ustawia.
   Jak to ma miejsce na kazdej masowej demokracji, uczestnicza w tym wydarzeniu elementy mniej lub bardziej radykalne, zdecydowana wiekszosc ludzi uczestniczyla jednakze, zeby po prostu zamanifestowac swoj patriotyzm, co (patriotyzm) notabene ciagle jeszcze postrzegane jest przez wiekszosc jako cecha pozytywna.
   Postepaki pod swiatlym sztandarem GW rzucily sie na tych ludzi, mianujac ich ryczaltem faszystami, co u bardziej krewkich musialo wywolac wscieklosc, a u wiekszosci odruch pukania sie w czolo.
   W interesie PiSu nie lezy powstanie narodowej formacji politycznej lecz kanalizowanie patriotyzmu w ramach PiSu, tak wiec krytyka radykalizmu ze strony PiSu i owszem, pojawila sie, ale dopiero po udzieleniu poparcia patriotom.


   andrzejg napisał:


   >
   > - Ogromnie boleję (...) jeżeli ktoś mówi o Polsce tylko dla Polaków. Dla mni
   > e Polak to ten, kto chce pracować dla Polski, dla mnie Polak to ten, kto chce,
   > by Polska była na mapie, dla mnie Polak to ten, kto chce, by Polska była państw
   > em silnym, które potrafi realizować potrzeby mieszkańców - grzmiał Andrzej Duda
   > . I dodał, że "nie ma znaczenia kolor skóry" ani narodowość jego przodków.

   >
   > Teraz czekam na odniesienie się do tych słów Prezesa. Być może jeszcze nie prze
   > bolał Tuska, ale stanie po stronie hitlerków nie wyjdzie mu na zdrowie. Chyba n
   > ie stracił instynktu politycznego.
   >
   > A.
   • wikul Czytaj klasyków jak twój guru 13.11.17, 23:05
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23434738_1699732836744398_4318346445295605569_n.jpg?oh=563f9211af74c4d7d918035372dca0af&oe=5AA2A49A


    --
    Większość parlamentarna, jaką ma dziś PiS, przeminie. W skali całej historii Polski to zaledwie epizod, lecz niestety wystarczająco długi, żeby narobić poważnych szkód. Polacy oczywiście sobie z tym poradzą ale zapłacą niemałą cenę za tą uwodzicielską fantasmagorię.
    Norman Davies
    • benek231 Re: Czytaj klasyków jak twój guru 13.11.17, 23:30
     Z wystepow Institorisa wnioskuje, ze on juz czytuje klasykow. Ale gdyby czytywal innych to moze wiedzialby, ze jesli jest pisiakiem to z cala pewnoscia jest faszysta, bez pukania sie w czolo. A tak jest faszysta pukajacym sie.

     Dzis, w "Wiadomosciach", pisiaki "odowadniali", ze od faszystow to im bardzo daleko, co podparli filmikiem ukazujacym wojsko hitlerowskie czyli... nazistow. Wiedza sukinsyny, ze ten ich "suweren" z cala pewnoscia nie potrafi odroznic jednego od drugiego, czyli slusznie zreszta, oburzy sie na insynuacje, ze oni maja cos wspolnego z hitlerowcami.

     W ostatnim zdaniu Institoris po prostu bredzi. Najwyrazniej zupelnie niepotrzebnie sprobowal myslec. Co okazalo sie jeszcze bardziej zabojcze.
     • institoris2 Re: Czytaj klasyków jak twój guru 14.11.17, 01:36
      juz nawet nie pamietam kiedy czytalem Mein Kampf, bylo to w kazdym razie dawno.
      Uzywasz Krzysiu terzech pojec: faszyzm, nazizm i hitleryzm, a publice zarzucasz, ze nie potrafi odroznic jednego od drugiego. Co z tym trzecim, moze Ty tez nie potrafisz odroznic?
     • wikul Re: Czytaj klasyków jak twój guru 14.11.17, 23:07
      Kulsonie Mławski, kto cię pyta o zdanie.


      --
      Większość parlamentarna, jaką ma dziś PiS, przeminie. W skali całej historii Polski to zaledwie epizod, lecz niestety wystarczająco długi, żeby narobić poważnych szkód. Polacy oczywiście sobie z tym poradzą ale zapłacą niemałą cenę za tą uwodzicielską fantasmagorię.
      Norman Davies
    • institoris2 Re: Czytaj klasyków jak twój guru 14.11.17, 01:31
     Ty Wikul, jak zwykle zreszta, brylujesz na forum merytorycznoscia tak charakterystyczna dla Twoich wypowiedzi, co zreszta doskonale udawadnia Twoj powyzszy wpis.
     W zasadzie dyskusja z Toba to przedsiewziecie daremne, bo z gory skazane na niepowodzenie.
     Z tego tez powodu i swiadom swoich ograniczen, z dyskusji zrezygnuje, ale za to, z tytulu, ze jestes forumowym weteranem i jako taki cieszysz sie (u mnie przynajmniej) specjalnymi wzgledami, pozwole sobie udzielic Ci przyjacielskiej rady (a nawet dwoch).

     Polacy uszczesliwiani kilkudziesiecioletnim wprowadzaniem realnego socjalizmu, wychodowali w sobie odruchy obronne, polegajace min. na tym, zeby umiec odrozniac propagandowa sieczke od rzeczywistego przekazu. Nauczylismy sie doskonale czytac miedzy wierszami, wiemy na czym polega propagandowe odwracanie znaczen poszczegolnych pojec, przyzwyczailismy sie do krytycznego odbioru roznych przekazow, a juz szczegolnie tych plynacych z lewackiej strony. Manipulacja publika w naszej zasciankowej czesci Europy jest znacznie trudniejsza, czego najlepszym przykladem moga byc ostanie wybory w Niemczech, gdzie wyniki w landach bylej DDR roznia sie radykalnie od wynikow w tzw. landach starych, a przykladowo partia feministek i pedofilii zepchnieta zostala na margines.
     Moja rada dla Ciebie, albo dla roznych Michnikow, Lisow, czy Appelbaumow, ktorzy sa Twoimi autorytetami jest taka, zeby wzieli ten nieszczesny okres komunizmu i zwiazane z nim doswiadczenia pod uwage i dostosowali do tego swoja propagande.

     Publicznosc w zacofanej Europie znacznie krocej poddawana byla lewackiej indokrynacji, a co za tym idzie, metody skuteczne na Zachodzie, nie zawsze musza sie sprawdzac w Polsce.
     Skundlony "europejczyk" na samo wspomnienie o faszyzmie, czy innym rasizmie, poslusznie posypuje glowe popiolem i poddaje sie szczerej samokrytyce, wycofujac sie rakiem ze swoich skandalicznych pogladow. W Polsce niekoniecznie to dziala i taki delikwent zamiast uczynic samokrytyke, gotow jeszcze sie odwinac (powinienes na to zwrocic uwage, bo moze kiedys pasc na Ciebie, a szkoda by bylo).
     Rada moja jest taka, zeby na powaznie zabrac sie za indokrynacje, a nie isc na skroty poprzez kopiowanie zachodnich wzorcow, ktore jeszcze do konca nie dzialaja.
     Nie ma innej rady, jak wykonac tytaniczna prace i uczciwie przygotowac poletko.

     Mam nadzieje, ze powyzsze rady nie odbiezesz jako arogancje z mojej strony, tylko przyjmiesz je, jako zyczliwe uwagi.
     • dachs Institorisie 14.11.17, 18:00
      Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem Twój tekst i choć zgadzam się z opisem objawów i przebiegu schorzenia zupełnie nie mogę zgodzić się z diagnozą. Jest to jeden z tych rzadkich przypadków, gdy opierając się na tych samych faktach, a nawet wychodząc z identycznych przesłanek ideologicznych można dojść do przeciwstawnych wniosków.

      Piszez:
      > Polacy uszczesliwiani kilkudziesiecioletnim wprowadzaniem realnego socjalizmu, wychodowali > w sobie odruchy obronne, polegajace min. na tym, zeby umiec odrozniac propagandowa sieczke > od rzeczywistego przekazu. Nauczylismy sie doskonale czytac miedzy wierszami, wiemy na
      > czym polega propagandowe odwracanie znaczen poszczegolnych pojec, przyzwyczailismy sie do > krytycznego odbioru roznych przekazow, a juz szczegolnie tych plynacych z lewackiej strony.

      Zgadzam się z tym opisem w stu procentach a Twoje stwierdzenie o krytycznym spojrzeniu na przekazy, płynące z lewackiej strony, uważam wręcz za kluczowe.
      To prawda, na takie przekazy ludy zza żelaznej kurtyny są szczególnie uodpornione. Ale to znaczy równocześnie, że są bardzo mało, lub wcale, odporne na przekaz ze strony prawej. Prosty mechanizm lewe było złe, więc prawe jest dobre.
      Czy mają rację, to inna sprawa, ale nie o to tu chodzi.
      Rzecz w tym, że większość tak naprawdę nie bardzo wie gdzie leżą różnice i wielu nie jest w stanie pojąć, dlaczego uważamy Hitlera za lewicowca, i dlaczego Luka ma rację, używając dla
      PiS-u skrótu LiN.
      Wystarczy, żeby prokurator Piotrowicz zawołał „precz z komuną”, a już tłum ludzi o mniejszej wrażliwości na fałszywe tony, będzie przysięgać, że PiS to prawica.
      A prawicy można przecież ufać.

      > Manipulacja publika w naszej zasciankowej czesci Europy jest znacznie trudniejsza, czego
      > najlepszym przykladem moga byc ostanie wybory w Niemczech, gdzie wyniki w landach bylej
      > DDR roznia sie radykalnie od wynikow w tzw. landach starych, a przykladowo partia feministek i > pedofilii zepchnieta zostala na margines.

      Nie mam pojęcia kogo nazywasz partią feministek i pedofili, ale wydajesz się sugerować, że to właśnie pedofilia, powszechna w owej partii, wzbudziła prawicowy gniew ludu. Tymczasem nie znam nikogo, bez względu na poglądy polityczne, który by się pedofilią nie brzydził.
      Ale nieważne.
      I tak nasze obserwacje rozchodzą się w tym miejscu kompletnie. Ja tu żadnej odporności na manipulację nie widzę.
      DDR-owcy głosowali tak jak to robili jeszcze za Honeckera. Feministek tam nie było, a Stasi prowadziła tzw. „Rosa Listen” (różowe listy), czyli spis pedałów.
      Pederastów tępili także w zadziwiającej zgodności Hitler, Stalin, Castro i Mao tse tung. A prawicą nie da się ich nazwać.
      DDR-owcy tak głosują i tak reagują, gdyż żyli w państwie totalitarnym i nie oduczyli się totalitarnie myśleć, zmienili tylko znak na (ich zdaniem) lepszy – taki z prawej.

      > Publicznosc w zacofanej Europie znacznie krocej poddawana byla lewackiej indokrynacji, a co
      > za tym idzie, metody skuteczne na Zachodzie, nie zawsze musza sie sprawdzac w Polsce.

      To zdanie mógłbym sam napisać, zamieniając tylko słowo „krócej” na „mocniej”.

      > Skundlony "europejczyk" na samo wspomnienie o faszyzmie, czy innym rasizmie, poslusznie
      > posypuje glowe popiolem i poddaje sie szczerej samokrytyce, wycofujac sie rakiem ze swoich
      > skandalicznych pogladow.

      Też racja. Tylko Europejczyk nie jest skundlony, bo „na samo wspomnienie... itd.” tylko dlatego, że nie ma doświadczeń z komunizmem i wydaje mu się, że największy wróg jego liberalizmu (często mylonego z lewicowością) znajduje się na prawicy. Kiedy się ocknie, może być za późno.
      Chyba, po Hamburgu, powoli się ocyka.

      Na zakończenie mam pytanie do kolegów z bardziejnaprawoodemnie.
      Mam kłopot z rozszyfrowaniem tego plakatu. Przecież na takim marszu nie może być to to, co ja myślę. Więc co?

      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSYUSv8zdjdAOuHNvtaTYnfiuIjrdaKgmqHDZ38yxgL5KGBwokY_Q
      --
      Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
      /G.K. Chesterton/
      • xiazeluka Re: Institorisie 14.11.17, 18:16
       "Mam kłopot z rozszyfrowaniem tego plakatu. "

       Mła także zwrócił nań uwagę i jego niedorzeczną treść. Kluczowe jest pewnie rozszyfrowanie tego kółka z błyskawicą - która organizacja się nim posługuje? Anarchonacjonaliści?

       --
       Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
      • qwardian Re: Institorisie 14.11.17, 18:27
       To hasło antyglobalistyczne, żaden liberał nie drze szat z tego powodu, kiedy wywiesza je międzynarodowa lewica...

       --
       Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
       Talmud, Sanhedrin 37a
       • dachs Re: Institorisie 14.11.17, 18:53
        qwardian napisał:

        > To hasło antyglobalistyczne, żaden liberał nie drze szat z tego powodu, kiedy w
        > ywiesza je międzynarodowa lewica...

        Ja drę.
        --
        Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
        • qwardian Re: Institorisie 14.11.17, 19:12
         Nie ma o co, bo ci antyglobaliści maszerują w chińskich trampkach, a maszty na których wywieszają napisy, sklecane są ChRL. Nie obrażam się na nich bo podnoszą frekwencję w sprawie o którą walczył pradziadek, żeby wyczyścić Polskę z obcej administracji, która nienawidzi Polski, ale uparcie w niej zamieszkuje...

         --
         Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

         Włodzimierz Czarzasty
         • dachs Re: Institorisie 14.11.17, 19:31
          qwardian napisał:

          > Nie obrażam się na nich bo podnosz ą frekwencję w sprawie o którą walczył pradziadek, żeby > wyczyścić Polskę z obcej administracji, która nienawidzi Polski, ale uparcie w niej zamieszkuje...

          Masz na myśli tego potomka carskiego oficera co ma willę od bolszewików?
          --
          Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
          /G.K. Chesterton/
      • t_ete Czarny Blok 14.11.17, 20:05
       dachs napisał:

       > Na zakończenie mam pytanie do kolegów z bardziejnaprawoodemnie.
       > Mam kłopot z rozszyfrowaniem tego plakatu. Przecież na takim marszu nie może by
       > ć to to, co ja myślę. Więc co?
       >
       > https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSYUSv8zdjdAOuHNvtaTY
> nfiuIjrdaKgmqHDZ38yxgL5KGBwokY_Q

       Czarny Blok - jak sie domyslam.
       Tu szczegoly :
       www.nacjonalista.pl/2017/10/15/nacjonalistyczny-czarny-blok-na-marszu-niepodleglosci-2017/
       tete
       • wikul Re: Czarny Blok 14.11.17, 23:22
        t_ete napisała:

        > Czarny Blok - jak sie domyslam.
        > Tu szczegoly :
        > www.nacjonalista.pl/2017/10/15/nacjonalistyczny-czarny-blok-na-marszu-niepodleglosci-2017/
        > tete


        Daremny trud, oni wszystko wiedzą lepiej od ciebie, chociaż nie zaglądają na te witryny i nie czytają tamtej zawartości.
        Mało tego, ich nawet Duda nie przekona gdy coś sobie ubzdurają.
        A skąd czerpią wzory Szturm = Der Stürmer

        http://www.autonom.pl/wp-content/uploads/czarny_blok_marsz_niepodleglosci.jpg


        --
        Większość parlamentarna, jaką ma dziś PiS, przeminie. W skali całej historii Polski to zaledwie epizod, lecz niestety wystarczająco długi, żeby narobić poważnych szkód. Polacy oczywiście sobie z tym poradzą ale zapłacą niemałą cenę za tą uwodzicielską fantasmagorię.
        Norman Davies
        • t_ete Re: Czarny Blok 14.11.17, 23:36
         wikul napisał:

         > Daremny trud, oni wszystko wiedzą lepiej od ciebie, chociaż nie zaglądają na te
         > witryny i nie czytają tamtej zawartości.
         > Mało tego, ich nawet Duda nie przekona gdy coś sobie ubzdurają.
         > A skąd czerpią wzory Szturm = Der Stürmer

         Przejrzalam wpisy na www.kibice.net/forum/viewtopic.php?t=33821
         Wiele mowia o roznych motywacjach uczestnikow marszu.

         tete

         • wikul Re: Czarny Blok 15.11.17, 00:39
          t_ete napisała:

          > Przejrzalam wpisy na www.kibice.net/forum/viewtopic.php?t=33821
          > Wiele mowia o roznych motywacjach uczestnikow marszu.

          A czytałaś ten wywiad? Tam pod koniec też jest mowa o Marszu. No i wiele mówi o kibolach, żelaznych uczestnikach marszów.

          natemat.pl/194139,wywiad-z-kibolem-w-pogoni-za-adrenalina-bija-sie-robotnicy-i-doktorzy-nauk-humanistycznych
          • t_ete Re: Czarny Blok 15.11.17, 11:08
           wikul napisał:

           > A czytałaś ten wywiad? Tam pod koniec też jest mowa o Marszu. No i wiele mówi o
           > kibolach, żelaznych uczestnikach marszów.

           Przeczytalam. Dzieki.
           Policja bezradna wobec gangsterki. Genialna struktura mafijna.

           tete


      • institoris2 Re: Institorisie 15.11.17, 03:11
       dachs napisał:


       > Zgadzam się z tym opisem w stu procentach a Twoje stwierdzenie o krytycznym spo
       > jrzeniu na przekazy, płynące z lewackiej strony, uważam wręcz za kluczowe.
       > To prawda, na takie przekazy ludy zza żelaznej kurtyny są szczególnie uodpornio
       > ne. Ale to znaczy równocześnie, że są bardzo mało, lub wcale, odporne na przeka
       > z ze strony prawej. Prosty mechanizm lewe było złe, więc prawe jest dobre.
       > Czy mają rację, to inna sprawa, ale nie o to tu chodzi.
       > Rzecz w tym, że większość tak naprawdę nie bardzo wie gdzie leżą różnice i wiel
       > u nie jest w stanie pojąć, dlaczego uważamy Hitlera za lewicowca, i dlaczego Lu
       > ka ma rację, używając dla
       > PiS-u skrótu LiN.
       > Wystarczy, żeby prokurator Piotrowicz zawołał „precz z komuną”, a już tłum ludz
       > i o mniejszej wrażliwości na fałszywe tony, będzie przysięgać, że PiS to prawic
       > a.
       > A prawicy można przecież ufać.

       ja Borsuku juz dawno nie mam zludzen co do tego, ze do wladzy dojdzie partia reprezentujaca akurat moje przekonania. Wymagan nie mam wielkich, bo zyczylbym sobie u wladzy formacje, ktora jest za utrzymaniem lacinsko-chrzesjanskiej tradycji, za wolnoscia (nie mylic z rownoscia, czy jakims innym braterstwem) i w koncu za tym, zeby maksymalnie minimalizowac role panstwa, a wytwarzane dobra trafialy do tych, ktorzy je tworza. W sumie niewiele, a jednak nierealne..

       Zarowno PiS jak i PO to socjalisci, wiec czesc moich postulatow, tych liberalnych, nie ma szans na realizacje. Roznica miedzy PiSem a PO w tym przypadku polega na tym, ze PiS to socjalisci narodowi, a PO internacjonalni, co manifestuje sie dazeniem do dalszej "integracji" w ramach socjalistycznego tworu jakim jest UE.
       (gdyby UE mialo byc zwiazkiem suwerennych krajow, to nie mialbym z tym zadnego problemu).
       Pozostajac przy UE- to czy PiS jest w stanie bronic resztek suwerennosci Polski przed UE to jeszcze sie okaze, tak samo dopiero sie okaze, czy Kaczynski jest w stanie pojac jaka glupote zrobil podpisujac traktaty lizbonskie i czy zdolny jes do wyciagniecia konsekwencji.
       Jak do tej pory mamy do czynienia jedynie z igraszkami i PiS nawet sobie radzi.

       Odnosnie zachowania tradycji, te dwie formacje roznia sie radykalnie, bo PiS jakby nie bylo w tym obrebie jest konserwatywny, a PO to typowe europejskie postepactwo, ktore chce nas na sile uszczesliwic nowym wspanialym swiatem (zauwaz prosze, ze pisze tu w czasie przyszlym, zakladajac, ze wiekszosc nie ma zielonego pojecia, jak to bagno, ktorym chca nas obdarowac, faktycznie wyglada).
       Logicznym jest, ze PiS moze tutaj liczyc na moje poparcie.
       >

       > Nie mam pojęcia kogo nazywasz partią feministek i pedofili, ale wydajesz się su
       > gerować, że to właśnie pedofilia, powszechna w owej partii, wzbudziła prawicowy
       > gniew ludu. Tymczasem nie znam nikogo, bez względu na poglądy polityczne, któr
       > y by się pedofilią nie brzydził.

       Partia feministek i pedofili nazywam Zielonych, ktorzy sa spadkobiercami rewolucji z roku 68.
       Musze z przykroscie stwierdzic, ze "marsz przez instytucje" udal im sie w stu procentach, a dodatkowo udalo im sie opanowac media i stworzyc nowa religie pod nazwa ochrona srodowiska.
       Rezultat jest taki, ze stosunkowo mala czesc spoleczenstwa jest w stanie narzucac reszcie swoj punkt widzenia. To nowa elita, niestety chora..
       Wracajac do ostatnich wyborow, to wynik genderystow na zachodzie- 9,8%, w DDR- 4,4%

       > I tak nasze obserwacje rozchodzą się w tym miejscu kompletnie. Ja tu żadnej odp
       > orności na manipulację nie widzę.
       > DDR-owcy głosowali tak jak to robili jeszcze za Honeckera. Feministek tam nie b
       > yło, a Stasi prowadziła tzw. „Rosa Listen” (różowe listy), czyli spis pedałów.
       > Pederastów tępili także w zadziwiającej zgodności Hitler, Stalin, Castro i Mao
       > tse tung. A prawicą nie da się ich nazwać.

       ja nie pisalem o tepieniu Zielonych, tylko o ich popularnosci w spoleczenstwie- wyniki sa jednoznaczne.

       > DDR-owcy tak głosują i tak reagują, gdyż żyli w państwie totalitarnym i nie odu
       > czyli się totalitarnie myśleć, zmienili tylko znak na (ich zdaniem) lepszy – ta
       > ki z prawej.

       sorry, ale jakos nie potrafie dopatrzec sie glebszego sensu w tym stwierdzeniu (a szczegolnie w odniesieniu do Polski; wyborow mielismy juz kilka, wyniki dosc rozne /pomijajac, ze zawsze wygrywali rozni socjalisci/- tkwimy jeszcze w tym totalitaryzmie, czy juz nie?)
       To w takim razie jak, Twoim zdaniem, glosowali wyborcy z landow zachodnich?


       > Też racja. Tylko Europejczyk nie jest skundlony, bo „na samo wspomnienie... itd
       > .” tylko dlatego, że nie ma doświadczeń z komunizmem i wydaje mu się, że najwię
       > kszy wróg jego liberalizmu (często mylonego z lewicowością) znajduje się na pra
       > wicy. Kiedy się ocknie, może być za późno.
       > Chyba, po Hamburgu, powoli się ocyka.

       z tym akurat zgodzic sie nie moge, choc przyznaje, ze chcialbym...
       "skundlony" mialo znaczyc wytresowany/zidokrynizowany, nie mialo z pewnoscia oznaczac swiadomej i odpowiedzialnej decyzji
     • benek231 Re: Czytaj klasyków jak twój guru 14.11.17, 18:15
      "Manipulacja publika w naszej zasciankowej czesci Europy jest znacznie trudniejsza..."
      ***
      Zalezy kto manipuluje, i jakich srodkow do manipulacji uzywa. Na przyklad kler nie ma najmniejszych problemow z manipulowaniem ta "wasza zasciankowa czescia Europy". A znajacym wasze podle charaktery faszystom wystarczylo obiecac (i dac) '500 plus' byscie gotowi byli sprzedac wlasna matke i ojca. Bo ta wasza zasciankowosc na tym wlasnie polega. Takze na powszechnym braku wiedzy oraz zdolnosci analitycznych, gdyz wychowywano was do zycia w wierze, i poleganiu na liderach oraz autorytetach.
      To tak na marginesie mozliwej dyskusji o "skundlonych Europejczykach, ktorzy - nie sadze - aby byli tacy predcy do zamieniania owej "siekierki na kijek". Bo np. ja nie uwazam za stosowne rzucenie sie w objecia faszyzmu, czy przynajmniej demokratury, tylko dlatego, ze "Tuski" zawalili to czy owo, czy nawet wszystko. Mnie jak interesowala demokracja 40 lat temu, tak do tej pory nie zmienilem zdania. Co oznacza, ze bede zwalczal wszelkie nie_demokratyczne propozycje, wlacznie z wnoszonymi na oltarze przez ten zlodziejski kosciolek. Przy czym jesli jestes wrogiem demokracji to nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji, lecz antydemokratycznym gownem. A do takich mozna wylacznie strzelac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka