Dodaj do ulubionych

Prezes Kaczynski i zwierzaki

18.11.17, 18:33
"Jarosław Kaczyński na nagraniu dla Fundacji Viva! skomentował założenia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prezes PiS powołał się nie tylko na kwestię serca dla zwierząt, która jest jego zdaniem cechą "każdego porządnego człowieka", ale też na wartości europejskie."

- Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, jest to kwestia można powiedzieć serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt i to sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - powiedział prezes PiS w filmie Fundacji Viva!. Dodał, że przez hodowców cierpią też ludzie. - To też kwestia osób, które cierpią z powodu odoru, obrzydliwego zapachu, którym się niszczy życie tworząc tego rodzaju fermy. Skutki dla ludzi mieszkających w okolicy są wręcz straszne - powiedział.

- W Europie tego rodzaju praktyk się zakazuje, a często przenosi się firmy do Polski. To powinno być niedopuszczalne, my nie możemy być krajem drugiej kategorii i rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą i to jest krok w tym kierunku - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Hodowcy zwierząt znaleźli się w trudniejszej sytuacji, bo wcześniej wszystko im było wolno. Opowiadają różnego rodzaju bajki, bo to są bajki, żeby się obronić. Będziemy bardzo atakowani, ale wierzę, że nasza partia ma większość i to poprze - powiedział.

- Co do posłów opozycji, to wiem jedno. Kiedyś w PO było wielu obrońców zwierząt i akurat to cecha tej partii, może jedyna, która mi się podobała. Jak jest dzisiaj? Nie wiem. Mam nadzieję, że jednak większość tych obrońców zwierząt będzie w stanie powiedzieć tutaj "tak" - powiedział prezes PiS.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22661968,kazdy-porzadny-czlowiek-powinien-cos-takiego-w-sobie-miec.html
Mam nadzieje ze to sie uda - Panu Prezesowi - razem z opozycja przeprowadzic w Sejmie. Ja jestem 'za' calym sercem.

Lukasz Warzecha : "To jest jednak przygnębiające, że Kaczyński powtarza słowo w słowo narrację skrajnego lewactwa i szemranych ekooszołomów, a gdzieś ma dorobek polskich przedsiębiorców. Bardzo przykre" - napisał dziennikarz na Twitterze.

Do Rzeczy (takze L.Warzecha) : Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dla fundacji Viva, w której jednoznacznie poparł wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra w Polsce, jest nie tylko ogromnie rozczarowująca – jest też niezwykle niepokojąca, bo pokazuje, że są obszary, w których nie można liczyć na racjonalność lidera obozu rządzącego naszym krajem.

Pan Prezes 'lewakiem' czy Warzecha rozum zgubil ? A to sie porobilo ...

tete
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka