Dodaj do ulubionych

Kto bedzie nowym Ministrem Zdrowia ?

08.01.18, 22:57
Podobno nikt nie chce ?

Wcale sie nie dziwie ... Miec zwiazane rece, lawirowac, udawac, ze kierunek jest OK a 'siec szpitali' sie sprawdza ...

Dorzucenie kasy bez zmiany systemu - nie zalatwi sprawy. Dorzucenie kasy gdy brakuje personelu - takze nie zalatwi sprawy.

Podwyzka wynagrodzen dla peronelu medycznego - to oczywiste - ale moze jednak trzeba bylo sie bardziej otworzyc na imigrantow 'ze wskazaniem' na medyczny personel - z przyzwoita oferta mieszkaniowa i placowa ?

Moze jednak trzeba bylo powsciagnac apetyty 'centralnego sterowania' (bedziemy dawac na szpitale publiczne 'sieciowe', nie damy zarobic prywatnym) ?

Ale co zrobic. W programie PiS bylo 'upanstwowienie' sluzby zdrowia. To wlasciwie dziwne, ze odwlekaja likwidacje NFZ.

Przestraszyli sie ?

tete
Edytor zaawansowany
  • wikul 08.01.18, 23:25
    Podobno są chętni tylko niepewni politycznie. Jest np.Sośnierz.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/posel-klubu-pis-o-sytuacji-w-sluzbie-zdrowia-przeciez-to-katastrofa/qtcn21v

Tylko kto takiemu samodzielnemu politykowi powierzy ministerstwo?
  • t_ete 08.01.18, 23:55
    wikul napisał:

> Podobno są chętni tylko niepewni politycznie. Jest np.Sośnierz.

> Tylko kto takiemu samodzielnemu politykowi powierzy ministerstwo?

Nie wierze, ze Sosnierz w takiej sytuacji jaka jest - zdecyduje sie na 'ministrowanie'. Musialby firmowac okropny balagan. Chyba, ze ....... jakims cudem dadza mu 'wolna reke'.

tete

• babaobaba 09.01.18, 10:45
    Wolna ręka bez środków? Żartujesz. Obserwuję od począku politykę tego rządu i widać jak na dłoni, że wszystkie resorty musiały podporządkować się wydatkom na 500+. Tak skończy się Janosikowanie, że będą sami biedni.

• t_ete 09.01.18, 11:55
    babaobaba napisał:

> Wolna ręka bez środków? Żartujesz.

Ze srodkami - oczywiscie.

>Obserwuję od począku politykę tego rządu i w
    > idać jak na dłoni, że wszystkie resorty musiały podporządkować się wydatkom na
    > 500+. Tak skończy się Janosikowanie, że będą sami biedni.

Kwestia priorytetow. 500plus ustawiono najwyzej. A ludzie naiwnie mysla, ze skoro 'rzad ma' na 500plus - to 'ma' i na inne wazne sprawy. Nie ma. Tzn az tyle nie ma.

Z przeciekow wynika, ze Ministrem Zdrowia bedzie wiceminister nauki i szkolnictwa prof. Szumowski. Zobaczymy.

tete

• wikul 09.01.18, 19:40
    ... służby zdrowia? Podpisał deklarację. Jest przeciw aborcji i in vitro

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski kilka lat temu podpisał deklarację wiary. Tym samym oświadczył, że jest przeciwko in vitro, aborcji i środkom antykoncepcyjnym.
    Łukasz Szumowski we wtorek zastąpił Konstantego Radziwiłła na stanowisku ministra zdrowia. Kardiolog jest jednym z prawie 4 tys. lekarzy, którzy podpisali Deklarację Wiary – informuje portal limanowa.in. ...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22875526,nowy-minister-zdrowia-podpisal-deklaracje-wiary-jest-przeciwko.html#MT
  • t_ete 09.01.18, 21:14
    wikul napisał:

> ... służby zdrowia? Podpisał deklarację. Jest przeciw aborcji i in vitro
    >
    > Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski kilka lat temu podpisał deklarację wiary
    > . Tym samym oświadczył, że jest przeciwko in vitro, aborcji i środkom antykonce
    > pcyjnym.
    > Łukasz Szumowski we wtorek zastąpił Konstantego Radziwiłła na stanowisku minist
    > ra zdrowia. Kardiolog jest jednym z prawie 4 tys. lekarzy, którzy podpisali Dek
    > larację Wiary – informuje portal limanowa.in. ...
    >

Wiesz Wikul - ja do osobistych deklaracji lekarza kardiologa nic nie mam. Moze byc przeciwko srodkom antykoncepcyjnym (bo ich nie stosuje ani nie wystawia na nie recepty), moze byc przeciwko aborcji (poniewaz jej nie przeprowadza ani nie odmawia jej przeprowadzenia), moze byc przeciwko in vitro (poniewaz nie stosuje, nie przeprowadza tego rodzaju zabiegow).

Gorzej z Ministrem Zdrowia .... ale chyba nie spodziewales sie, ze nowy minister w tym rzadzie - 'przywroci dyskusje' o in vitro, zmieni decyzje w sprawie EllaOne lub zacznie wysylac sygnaly, ze nie jest zwolennikiem zaostrzania ustawy zezwalajacej na aborcje w wyjatkowych przypadkach ?

Nowy minister bedzie w tych sprawach dzialal jak stary minister.

Mnie interesuje przede wszystkim to czy i jak 'akademik' poradzi sobie z 'zyciem' czyli chaosem i brakiem dobrej perspektywy w ochronie zdrowia.

tete

• wikul 09.01.18, 21:20
    t_ete napisała:

> Mnie interesuje przede wszystkim to czy i jak 'akademik' poradzi sobie z
    > 'zyciem' czyli chaosem i brakiem dobrej perspektywy w ochronie zdrowia.
    >
    > tete

Masz rację, to najważniejsze. Ale do tego nie trzeba być lekarzem.

• andrzejg 09.01.18, 21:33
    ale oparcie władzy na samych bizmesmenach też nie wypali
    Skąd brać normalnych ?
  • t_ete 09.01.18, 21:41
    andrzejg napisał:

> ale oparcie władzy na samych bizmesmenach też nie wypali
    > Skąd brać normalnych ?

smile mysle, ze istnieja ale chyba nie garna sie do polityki.

tete
  • maksimum 10.01.18, 05:30
    andrzejg napisał:

> ale oparcie władzy na samych bizmesmenach też nie wypali
    > Skąd brać normalnych ?

Masz duzych bznesmenow,srednich i malych biznesmenow,a pozniej menadzerow duzych,srednich,malych.
    Normalni to jest klasa robotnicza,ktora nie nadaje sie dorzadzenia,czemu juz dala dowod w Polsce.
    W USA rzadzi biznesmen a w Polsce menadzer i cale szczescie,ze nie jakis rysio lub grzesio,ktorzy o rzadzeniu pojecia nie maja.
  • t_ete 09.01.18, 21:39
    wikul napisał:

> Ale do tego nie trzeba być lekarzem.

W szpitalach sie to sprawdzalo. Nie wszyscy lekarze maja talent do zarzadzania szpitalnym organizmem.

Byc moze sprawdziloby sie i w Ministerstwie Zdrowia. Ale raczej w innym rzadzie.

tete
  • wikul 10.01.18, 13:17
    "Tylko wybrani przez Boga i związani sakramentem małżeństwa mają prawo używać organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim" - głosi deklaracja podpisana przez prof. Łukasza Szumowskiego. Deklaracja mówi o pierwszeństwie prawa boskiego nad prawem ludzkim. Wyryto ją na dwóch kamiennych tablicach złożonych na Jasnej Górze. „Moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę” - uznał m.in. prof. Szumowski.
    Podejście do płci? „Płeć dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie”. Rodzicielstwo? „Jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim”.
    "Stwierdzam, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem” - czytamy w deklaracji. „Uznaję pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim - aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji”
    Napawa optymizmem, prawda ???
  • t_ete 10.01.18, 13:47
    wikul napisał:

> "Tylko wybrani przez Boga i związani sakramentem małżeństwa mają prawo używać o
    > rganów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim" - głosi deklaracja podpisana prz
    > ez prof. Łukasza Szumowskiego. Deklaracja mówi o pierwszeństwie prawa boskiego
    > nad prawem ludzkim. Wyryto ją na dwóch kamiennych tablicach złożonych na Jasnej
    > Górze. „Moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od
    > decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podst
    > awowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja,
    > sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca sa
    > mego Stwórcę” - uznał m.in. prof. Szumowski.
    > Podejście do płci? „Płeć dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie”. Rod
    > zicielstwo? „Jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świę
    > tym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacru
    > m w ciele ludzkim”.
    > "Stwierdzam, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie je
    > go sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania z
    > godnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wo
    > bec działań niezgodnych z sumieniem” - czytamy w deklaracji. „Uznaję pierwszeńs
    > two prawa Bożego nad prawem ludzkim - aktualną potrzebę przeciwstawiania się na
    > rzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji”

> Napawa optymizmem, prawda ???

Jesli pan Minister ma jakas wizje systemu opieki zdrowotnej - chcialabym ja poznac. Bo poradzenie sobie z 'biezaczka' - to jedno, a proba uporzadkowania systemu, okreslenia celu (nawet odleglego) - to drugie.

Czy mialabym wiecej zaufania do lekarza, ktory podpisal zacytowana przez Ciebie deklaracje ?

To czy ktos jest przyzwoitym czlowiekiem, postepuje etycznie - nie zalezy od podpisania przez niego deklaracji, wygloszenia mowy ... Ludzie deklaruja rozne rzeczy, a zycie mowi 'sprawdzam'. I wtedy okazuje sie - jak jest naprawde z przyzwoitoscia, etyka, miloscia blizniego i w ogole ...

I przeciez dotyczy to wszystkich ludzi. Nie tylko lekarzy.

tete
  • t_ete 11.01.18, 00:04
    Mam nadzieje, ze sie nie obraziles na mnie z tym 'czepianiem sie'.

To bylo przekora.

Przeciez wiem, ze nowy Minister Zdrowia bedzie mial taki program, na jaki mu pozwoli PiS.
    A jego (najbardziej szczera) 'deklaracja' to plus w CV dla tych, ktorzy decyduja o awansach.

tete
  • wikul 11.01.18, 17:40
    t_ete napisała:

> Mam nadzieje, ze sie nie obraziles na mnie z tym 'czepianiem sie'.
    >
    > To bylo przekora.
    >
    > Przeciez wiem, ze nowy Minister Zdrowia bedzie mial taki program, na jaki mu po
    > zwoli PiS.
    > A jego (najbardziej szczera) 'deklaracja' to plus w CV dla tych, ktorzy decyduj
    > a o awansach.
    >
    > tete

Tak to zrozumiałem.
  • benek231 11.01.18, 02:57
    dobre (tytulowe) pytanie.
    Bo ja spotkalem sporo takich religianckich swirow, ale to byli z reguly robole, inzynierowie, nieudacznicy po historii, a czasem jakis matematyk. Fizyka nie przypominam sobie zadnego. Moze dlatego, ze fizyka wymaga myslenia. Ale lekarz?! Nigdy. No moze za wyjatkiem Chazana, ale tego takze spotkalem tylko w mediach.

Ciekawe jak on, lekarz, godzi te "krople przenajswietszej panienki" z Nauka. Musi niesamowite szpagaty wykonywac, bo to co on wyznaje jest jednak przeciwko czlowiekowi.
  • wikul 11.01.18, 17:41
    Pomoże mu wzrok który albo wyleczy albo zabije.

http://bi.gazeta.pl/im/99/d1/15/z22876313Q,Lukasz-Szumowski.jpg
  • benek231 11.01.18, 17:44
    wikul napisał:

> Pomoże mu wzrok który albo wyleczy albo zabije.
    Raczej to drugie, bo facet jest w dodatku rudy.
  • ewa8a 11.01.18, 19:40
    wikul napisał:
    „Moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę” - uznał m.in. prof. Szumowski.

Wygląda na to, że takiego religijnego popaprańca chyba jeszcze na tym stanowisku nie było.
    Jak człowiek, który uważa, że moment zejścia z tego świata zależy od decyzji Boga, może leczyć ludzi ?
    Jak taki człowiek może stać na czele resortu, którego zadaniem jest stworzenie warunków, by lekarz, uzbrojony w zdobycze medycyny miał największy wpływ na moment zejścia z tego świata ?
    Jakim trzeba być idiotą, by nie mieć wpływu na poczęcie swojego potomstwa ?
    --
    ,,Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. - Prowadziliśmy rozmowy o wprowadzeniu duchowego uzdrawiania, jako oficjalnej metody leczenia refundowanej przez NFZ ''
  • wikul 11.01.18, 20:08
    Zobaczymy, myślałem że gorszego od Radziwiłła już nie będzie.
  • wikul 11.01.18, 20:56
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26229829_1806448299653178_7826391376270176553_n.jpg?oh=183b5c75149018eef46aecb187aa8ae0&oe=5AF5F04E
  • t_ete 11.01.18, 23:50
    sacrum - to sacrum

tete
  • ewa8a 12.01.18, 10:12
    Dzięki Wikul, zawsze znajdziesz coś fajnego. Szkoda, że pan minister nie sprecyzował o jakie organy chodzi, bo może dojść do pomyłek. Zastanawiam się, czy Szumowski przypadkiem nie używa bezprawnie swojego mózgu. Facet totalnie odleciał. Takie złote myśli trzeba popularyzować.

,,Tylko wybrani przez Boga i związani sakramentem mają prawo używać organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim’’. Min. Zdrowia –prof. Ł. Szumowski

--
    ,,Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. - Prowadziliśmy rozmowy o wprowadzeniu duchowego uzdrawiania, jako oficjalnej metody leczenia refundowanej przez NFZ ''
  • wikul 12.01.18, 15:13
    ewa8a napisała:

> Dzięki Wikul, zawsze znajdziesz coś fajnego. Szkoda, że pan minister nie sprec
    > yzował o jakie organy chodzi, bo może dojść do pomyłek. ...

Ja myślę że p.ministrowi chodzi o genitalia feminina/virilia. Strach się bać, zwłaszcza gdy się przypomni groźny wzrok ministra.
  • t_ete 12.01.18, 15:54
    wikul napisał:

> Ja myślę że p.ministrowi chodzi o genitalia feminina/virilia. Strach się bać, z
    > właszcza gdy się przypomni groźny wzrok ministra.

Grozne spojrzenie Pana Ministra dziala mrozaco smile

tete
  • ewa8a 12.01.18, 20:14
    wikul napisał:
    >Ja myślę że p.ministrowi chodzi o genitalia

Nie ulega wątpliwości. Czekam z niecierpliwością na dalsze poczynania pana ministra. Zapowiada się ciekawie.

--
  • wikul 12.01.18, 22:56
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26219791_1745068062199802_5922660037228418705_n.jpg?oh=bb0d41095c1b10a7570c797301b18b68&oe=5AFCEA8A

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.