Dodaj do ulubionych

Niepamięć

10.02.18, 20:39
Wpis na Aquanecie. Widzę: zmarł Wojciech Pokora. Wyrazy pamięci.

Patrzę na miesięcznicowy przemarsz. Zginął prezydent Lech Kaczyński. Wyrazy pamięci.

Ale - ja?

Nie pamiętam żadnego z filmów, w których grał Pokora. Jakieś płytkie skojarzenia, nic poza tym.

Nie pamiętam nic z prezydentury Kaczyńskiego. Jakieś płytkie skojarzenia. Nic poza tym.

I tak to.

Byłem tu, w Polsce. Żyłem w tym kraju. Robiłem różne rzeczy, dbałem o to, co ważne.

Widzę, że istniałem obok jakoś - może - istotnych stref rzeczywistości.

I tych stref nie będę się już starał zrekonstruować, nie będę przebudowywał pamięci. Mam - jaką mam.

--
Все это рок-н-ролл!
Edytor zaawansowany
  • pijatyka 10.02.18, 22:50

Los aktora - nawet wybitnego - charakterystycznego.

Jedyna okazja do popisu na pierwszym filmowym planie to "Poszukiwany, poszukiwana"

Poza tym to dziesiątki ról w teatrze i tv, kabarety Lipińskiej (we wszystkich edycjach), radio (słuchowiska do tekstów M. Czubaszek)
  • lont12 11.02.18, 01:00
    Pokora dał się zapamiętać. Świetnie odgrywał role gejów, w czasach gdy jeszcze byli mało popularni i określano ich swojskim, ale jakże dosadnym i prawidłowym, słowem "pedał".
    Lech Kaczyński także dał się zapamiętać, najbardziej gdy podpisał, co prawda z oporami, Traktat Lizboński, ale także licznymi figlami na zdjęciach z Sarkozym i Merkelową. Oj, figlarz był z niego.

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • starywro-bel 11.02.18, 02:12
    Jedwabne kopanie wstrzymal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.