Dodaj do ulubionych

Sway with me.

11.02.18, 03:52
www.youtube.com/watch?v=M5FtCIoJATM
Edytor zaawansowany
  • lont12 11.02.18, 05:19
    "swaying" to było dawno temu, teraz jest "rocking"

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • benek231 11.02.18, 06:43
    maksimum napisał:

> www.youtube.com/watch?v=M5FtCIoJATM

Ona byla fan-tas-tycz-na. Mam ja w moich ulubionych w telewizorze. Wlacznie z "Sway with me".
  • maksimum 11.02.18, 11:07
    www.youtube.com/watch?v=Nx0ekVnQEn8

Stara wersja z Deanem Martinem nie podoba mnie sie,ale tak to kiedys spiewano.
    Piosenka ma juz 65 lat to wykonanie mlodej piosenkarki ktore polyka koncowki wyrazow najbardziej mnie sie podoba.
    To jest nowy glos do starego obrazu z Rita Hayworth.
  • maksimum 11.02.18, 11:51
    en.wikipedia.org/wiki/Rosemary_Clooney

Ta piosenkarka jest Rosemary Clooney,ktora przed laty razem ze swoimi siostrami byla bardzo znana.
    Jest oczywiscie kuzynka George'a Clooney'a.
  • maksimum 11.02.18, 12:03
    www.youtube.com/watch?v=9d2aBkiwXwg

Nic dziwnego ze George Clooney umie spiewac,skoro Rosemary Clooney to siostra jego ojca.
  • gertuszka 11.02.18, 13:16
    Oczywicie, że dean Martin. Ten głosik jakiej przylaszczki to nie Rita. Tu jest w Gilda scena słynna, ze zdejmowanie rękawiczek...

www.youtube.com/watch?v=e-LO9Ay6v_M
  • maksimum 11.02.18, 17:26
    gertuszka napisała:

> Oczywicie, że dean Martin. Ten głosik jakiej przylaszczki to nie Rita. Tu jest
    > w Gilda scena słynna, ze zdejmowanie rękawiczek...
    >
    > www.youtube.com/watch?v=e-LO9Ay6v_M

-----------
    Rita tak samo jak Dean spiewaja nudnie i plasko jak do poduszki.Widac ze dla nich spiew jest wysilkiem i praca. Tak sie kiedys spiewalo i dlatego rock ich wykonczyl.

Rosemary Clooney dla odmiany ma dzwieczny glos i nie widac zadnego wysilku przy spiewaniu.
    Rosemary opowiada historie mlodych ludzi,ktorzy spoytaja sie i chca zatanczyc i posluchac muzyki.

Chyba kazdy potrafi odroznic matowy glos Rity i Dean'a od dzwiecznego glosu Rosemary.

www.youtube.com/watch?v=M5FtCIoJATM
    Rita i Dean przeciagaja spewane wyrazy,ze one niemal zachodza na siebie.Natomiast Rosemary wyraznie akcentuje wyrazy i po tym widac ze ma talent. Wchodzi we wlasciwym momencie i konczy wyraz we wlasciwym momencie.

• maksimum 11.02.18, 18:11
    en.wikipedia.org/wiki/Rita_Hayworth

"I wanted to study singing", Hayworth complained, "but Harry Cohn kept saying, 'Who needs it?' and the studio wouldn't pay for it. They had me so intimidated that I couldn't have done it anyway. They always said, 'Oh, no, we can't let you do it. There's no time for that; it has to be done right now!' I was under contract, and that was it."[35]:104

Hayworth did sing the acoustic guitar version of "Put the Blame on Mame" in Gilda. The other songs in the picture were dubbed by Anita Ellis.[36]
    ------------
    Rita nie byla piosenkarka,bo za slabo spiewala i studio filmowe gdzie pracowala nie chcialo nawet wydawac pieniedzy by uczyc ja spiewania.
    Jedyna piosenka jaka sama zaspiewala w Gildzie byla ta ze zdejmowaniem rekawiczek,wszystkie inne piosenki w ktorych ona poruszala ustami byly dubbingowane przez Anite Ellis.

Wiekszosc ludzi emocjonuje sie zdejmowaniem rekawiczek a mnie imponuje glos.
  • gertuszka 11.02.18, 19:17
    maksimum napisał:

> -----------
    > Rita tak samo jak Dean spiewaja nudnie i plasko jak do poduszki.Widac ze dla ni
    > ch spiew jest wysilkiem i praca. Tak sie kiedys spiewalo i dlatego rock ich wyk
    > onczyl.

> Chyba kazdy potrafi odroznic matowy glos Rity i Dean'a od dzwiecznego glosu Ros
    > emary.
    >
    > www.youtube.com/watch?v=M5FtCIoJATM
    > Rita i Dean przeciagaja spewane wyrazy,ze one niemal zachodza na siebie.Natomia
    > st Rosemary wyraznie akcentuje wyrazy i po tym widac ze ma talent. Wchodzi we w
    > lasciwym momencie i konczy wyraz we wlasciwym momencie.
    >

Nie oeniam głosu Rity H., jako głosu - tylko jako zjawiska. Jest to głos cichy, z punktu widzenia wokalistyki "płaski" słowa piosenki są półdźwięczne, półszeptane, cała scena jest zjawiskiem na tamte lata - kwintesencją kobiecości. Dean to epoka, belcanto. Absolutnie w kategorii głos czyli wokalistyka. Taki styl. Sweet belcanto. Łączenie roka z Ritą h jest - - - sam wiesz wink

Z głosem Rosemary zapoznam się później, siema.
  • maksimum 12.02.18, 02:04
    gertuszka napisała:

> Nie oeniam głosu Rity H., jako głosu - tylko jako zjawiska. Jest to głos cichy,
    > z punktu widzenia wokalistyki "płaski" słowa piosenki są półdźwięczne, półszep
    > tane, cała scena jest zjawiskiem na tamte lata - kwintesencją kobiecości. Dean
    > to epoka, belcanto. Absolutnie w kategorii głos czyli wokalistyka. Taki styl. S
    > weet belcanto. Łączenie roka z Ritą h jest - - - sam wiesz wink
    ----------
    Rzeczywiscie,takie byly czasy ze Dean i Rita byli popularni,ale to co zaspiewala Rosemary Clooney to wyprzedzalo tamte czasy.
    Rita nie byla spiewaczka,znana byla z tanca i aktorstwa.Spiewala na tyle dobrze ze w Polsce i teraz zrobilaby kariere,ale nie w USA.
  • benek231 11.02.18, 17:49
    www.youtube.com/watch?v=krYu0L0_ai4
    Taki piekny "Walc wiosenny" Chopina, a mnie ciagle pasli tymi etiudami, marszami, i polonezami...
  • maksimum 11.02.18, 18:26
    www.youtube.com/watch?v=v3uzB-q0jsU
    Rita spiewa matowym polglosem a Anita Ellis spiewa dzwiecznym glosem.

To jest Anita Ellis:

www.youtube.com/watch?v=e-LO9Ay6v_M
    Rita Hayworth miala talent ale prawdopodobnie nigdy nie udaloby sie zrobic z niej piosenkarki,dlatego tez studio nie wysilalo sie nawet by ja uczyc spiewania.

PS. Jesli natomiast chodzi o zdejmowanie rekawiczek,to moja corka tez to robi niezle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.