Dodaj do ulubionych

Brawo irlandzka sędzia :O)

13.03.18, 05:46
>>
Bezprecedensowa decyzja irlandzkiego sądu: ekstradycji na razie nie będzie, bo w Polsce łamana jest demokracja

Irlandia nie chce deportować polskiego obywatela poszukiwanego za handel narkotykami. Powód? Naruszenie zasad demokracji i praworządności. To bezprecedensowa sprawa.

sprawa Artura C., którą jak inne wnioski o ekstradycję rozpatrywała sędzia Wysokiego Trybunału w Dublinie (sądu wyższej instancji) Aileen Donnelly, mocno się skomplikowała, a co gorsza może stanowić precedens.

Obrońcy: Poszukiwany nie ma szans na sprawiedliwy proces w Polsce

"W Polsce doszło do celowej, przekalkulowanej i prowokacyjnej zmiany prawa"

Dotychczas europejscy sędziowie krytykowali zamach PiS na sądownictwo podczas konferencji czy w wywiadach. Sędzia Donelly jest pierwszą sędzią UE, która krytykę Polski zawarła w swoim orzeczeniu. - W Polsce doszło do celowej, przekalkulowanej i prowokacyjnej zmiany prawa, która doprowadziła do demontażu niezależności sądownictwa, kluczowego składnika państwa prawa. Zgodność polskiego prawa z konstytucją nie może być zagwarantowana w efektywny sposób, ponieważ niezależność sądownictwa i legitymacja trybunału konstytucyjnego została w poważny sposób podważona – orzekła sędzia, krytykując jednocześnie polskie władze za to, że zbyt słabo angażowały się w konstruktywny dialog w sprawie sądownictwa z instytucjami europejskimi.

Irlandzka sędzia podkreśliła też, że „gdyby wydano C. do Polski, to musiałby on stanąć tam przed wymiarem sprawiedliwości, gdzie minister sprawiedliwości jest jednocześnie prokuratorem i ma wpływ na przewodniczących sądów”. A to zdaniem sędzi Donelly może mieć wpływ na wyrok w jego sprawie. >>

wyborcza.pl/7,75399,23134711,bezprecedensowa-decyzja-irlandzkiego-sadu-ekstradycji-na.html

No prosze to nawet irlandzka sedzia wie co sie w Polsce dzieje a nie wie tego cala masa pro-pisiackich wszarzy, na czele z Nygusami.
Edytor zaawansowany
 • czuk1 13.03.18, 08:30
  O tym nie dowiemy się w reżimowych mediach.
  Wniosek. Wolnych sądów już nie mamy. Brońmy teraz wolnych polskich mediów.

  --
  Dyktatura ciemniaków ->> Pełnia władzy. Szczyt ciemniactwa.
  Źródło - tiny.pl/gk743 ---- Dariusz Wiśniewski
 • babaobaba 13.03.18, 09:15
  Poczciwa, katolicka Irlandia dała pstryka w nos katolikom polskim, którzy odeszli od zasad wiary i sprzymierzyli się z przedstawicielem Szatana - Rydzykiem.
 • qwardian 13.03.18, 09:35
  Na podobnej podstawie Brytyjczycy odmówili ekstradycji Heleny Wolińskiej, więc to nie jest precedens.

  fakty.interia.pl/swiat/news-uczyniono-ze-mnie-kozla-ofiarnego,nId,831453
  Umożliwić ucieczkę pospolitym przestępcom do Irlandii. Same zalety..


  --
  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k..wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li.

  Włodzimierz Czarzasty
 • kalllka 14.03.18, 21:01
  No tak, tylko ze brytole wycofują się z nieudanych projektów jakim jest polityczna unia;
  Rzadko popełniają prawne gafy robiac ze sprawy kryminalnej..propagandowa tube obecnego unijnego lobby, przeciwko... Polsce, tak jak to zrobiła irlandzka sędzina.
  no, ale to już jej niepodważalne prawo do podwazania niezawislosci irlandzkiego wymiaru sprawiedliwości.
 • xiazeluka 13.03.18, 09:43
  No, czyli i Polska nabyła właśnie prawo do odmawiania wydawania obywateli innych państw pod identycznym pretekstem: Irlandia łamie jednostronnie międzynarodowe umowy, we Francji stan wojenny i łamana wolność słowa, wolność słowa jest łamana także w IV Rzeszy, Kanadzie, USA, Rosji etc.

  Gdyby odwrócić sytuację - ależ Kretyn52 rozdarłby gębę, gdyby polski sąd odmówił ekstradycji jakiegoś przyjemniaczka do np. Francji...

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • babaobaba 13.03.18, 10:09
  No i wyszło szydło z worka - wyzywanie PiSu od komunistów, lewaków i temu podobne to taka zasłona dymna. Kolejny raz dowodzisz, że rydzykowa partia odpowiada twoim ambicjom. Nie widzisz śmieszności w tym, że wszyscy najważniejsi nas olewają i piszesz jakieś bzdety o tym, ze Polska "nabyła właśnie prawo do odmawiania wydawania obywateli innych państw pod identycznym pretekstem" Oczywizda nie zająknąłeś się nawet o tym, że Polska olała układ stowarzyszeniowy z Unią, że olewa konstytucje i inne takie czym właśnie zasłużyła sobie na olewanie przez innych. Dostrzegasz skutek a nie widzisz przyczyny. Z takimi poglądami możesz spróbować sił jako dziennikarz reżimowy.... zanim nie wygryzą cię absolwenci rydzykowych uczelni medialnych. Wtedy będzie ci musiało wystarczyć pisanie broszur historycznych nawet jeśli zostaniesz porównany do Pawła z Jasienicy smile
 • wikul 13.03.18, 11:23
  Słyszałeś na tym forum chociaż jedno zdanie w obronie niezależności polskich sądów ze strony tzw. wolnościowców?
  A mnie wydało się że niezależność sądów i niezawisłość sędziów jest podstawą ustrojów "wolnościowych".

  --
  scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12310466_971523122883956_3431326623670340759_n.jpg?oh=eac17d1ba1bcd528f34ae7194642ef20&oe=5B07CFEE
 • babaobaba 13.03.18, 12:22
  wikul napisał:

  > Słyszałeś na tym forum chociaż jedno zdanie w obronie niezależności polskich są
  > dów ze strony tzw. wolnościowców?
  > A mnie wydało się że niezależność sądów i niezawisłość sędziów jest podstawą us
  > trojów "wolnościowych".
  >
  =========================
  Rzecz w tym, że nie. Towarzystwo - z pewnymi wyjątkami, rzecz jasna, zaczyna popadać w paranoję. Będą bronili prawa do posiadania broni ale już do sprawiedliwego sądu niekoniecznie. Toż to poziom z "Samych Swoich" - po sprawiedliwość z dwoma granatami w świątecznym garniturze a co będzie kiedy nie będzie jeden z drugim odpowiadał z "wolnej stopy"?

 • xiazeluka 13.03.18, 19:34
  Czyli mamy w Polsce sądy niesprawiedliwe? To co tu LiN zmieniło, skoro jest jak zawsze?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • babaobaba 14.03.18, 15:32
  xiazeluka napisała:

  > Czyli mamy w Polsce sądy niesprawiedliwe? To co tu LiN zmieniło, skoro jest jak
  > zawsze?
  >
  ================
  Niestety tak jest. Zaczyna się kaszana czyli sądy podporządkowane politycznie jednej partii, pech chce, że rządzącej. Od razu zastrzegam, że nie wszystkie sądy bo są jeszcze takie na czele których nie postawiono niedouczonych sędziów chętnych na wyższą pensję. Jesteś człek oczytany więc nie będę ci tłumaczył jak chłop krowie na rowie o co biega bo wiesz.

  Co do pytania z tezą... próbujesz rżnąć głupa - twoje prawo. Ja uważam, że wprowadzane zmiany służą tylko jednemu celowi: podporządkowaniu sądów prokuratorowi generalnemu.
  Niezawisłość sędziowska pójdzie na manowce i nie chodzi tu o sądzenie oprychów a raczej ludzi, którym nie podoba się reżim czyli "przestępcom" politycznym, z których zrobi się kryminalistów. Nieśmiałą próbę podjęto oskarżając Frasyniuka o pobicie policjantów. |Będzie jak za towarzysza Wyszyńskiego Andrieja, który "zasłynął" powiedzeniem "Dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie".

 • maksimum 14.03.18, 16:52
  babaobaba napisał:

  > Niestety tak jest. Zaczyna się kaszana czyli sądy podporządkowane politycznie j
  > ednej partii, pech chce, że rządzącej.

  A ty kretynku chciales zeby jak bylo???
  Zeby sady byly podporzadkowane mniejszosciowej Patologii Obywatelskiej?

  Na calym swiecie sady sa podporzadkowane partii rzadzacej i to jest NORMALNE.
  W USA prezydent nominuje sedziow,w Polsce najwiekszy wplyw ma wiekszosc parlamentarna i tak jest na calym swiecie,ze sedziowie sa nominowani przez rzadzaca administracje.

  Obronca polskiego handlarza narkotykow poszedl do sedziny w chambers i zaproponowal jej 200 tys za nie wydalanie "biznesmena narkotykowego" z Irlandii.
  Kilkanascie lat temu Slowik zaplacil Bolkowi 150 tys doll za ulaskawienie,wiec to nie jest zadna nowina.
  Sedzina nalegala na pol banki,ale stanelo na 300 tys gotowka.
  Obronca podsunal sedzinie wytlumaczenie,ze sady w Polsce nie sa niezalezne i "biznesmen" bylby zle osadzony.
  Wymienili sie walizeczkami,czy teraz bardziej modne sa duze torby podrozne i sprawa zalatwiona.
 • benek231 14.03.18, 17:31
  maksimum napisał:

  "Na calym swiecie sady sa podporzadkowane partii rzadzacej i to jest NORMALNE."
  ***
  Ty jestes tak samo "normalny". Typowy Polonus gnijacy w polonijnym srodowisku nowojorskim, ktory nie ma pojecia o demokracji i gotow jest poprzec kazda dyktature, bo tak mu podpowiedzial polonijny ksiadz na mszy.
  Ty facet jestes polonijny buc, co to w dupie byl i gowno wie.

  Nie masz zielonego pojecia nt. funkcjonowania amerykanskiego sadownictwa - to zamknij te glupia gebe.

  Prezydent nominuje sedziow do SN, ale wybiera Senat, glupku. Bardzo czesto nie po mysli prezydenta, przy czym rownie czesto zdarza sie, ze pozniej dany sedzia zajmuje inne stanowisko w sprawie niz zyczylaby sobie partia ktora nominowala go i wybrala. Bo niczego nie musi sie obawiac - sprawuje urzad dozywotnio. Zgodnie z wlasna wiedza i sumieniem.
 • xiazeluka 14.03.18, 22:28
  Jak by to powiedział jeden z naszych Kolegów - pie...mento.

  Podaj parę nazwisk "niedouczonych" i "douczonych" sędziów, Mła sobie sam skalkuluje, czy jest tak, jak mówisz. Mamy ponad 10 000 takich istot z wyższej sfery, przeto nie będziesz miał problemu, nieprawdaż? I zaznacz, z nich jest komuś podporządkowany i skąd to wiesz.

  Jeśli przykład awanturnika Frasyniuka wyczerpuje Twoje przykłady "prześladowania przestępców politycznych", to może nie wspominaj o Wyszyńskim, bo się kompromitujesz.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • xiazeluka 13.03.18, 19:34
  Kserokopiarka, następny mędrzec. Weź Ty z kolei opowiedz własnymi słowami - czyli bez kserowania - jak LiN odebrał Ci niezależność sądów i niezawisłość sędziów.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • wikul 13.03.18, 19:54
  xiazeluka napisała:

  > Kserokopiarka, następny mędrzec. Weź Ty z kolei opowiedz własnymi słowami - czy
  > li bez kserowania - jak LiN odebrał Ci niezależność sądów i niezawisłość sędzió
  > w.

  Ty Mławski jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Pierdolisz takie głupoty których nie powstydził by się Suski czy inny pisowski mędrzec.
  Za granicą widzą co pislamisci próbują zrobić z polskimi sadami tylko ty nie widzisz.
  Widzą i już się do tego przygotowują, durniu patentowany.


  --
  scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12310466_971523122883956_3431326623670340759_n.jpg?oh=eac17d1ba1bcd528f34ae7194642ef20&oe=5B07CFEE
 • qwardian 13.03.18, 21:50
  My widzimy zainteresowanie Żydów naszymi mająteczkami...

  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • xiazeluka 14.03.18, 13:49
  Czyli wypowiedź własnymi słowami Kserokopiarkę przerosła. No, nic dziwnego - widział kto gadające urządzenie kopiujące?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • wikul 14.03.18, 22:53
  skretyniała xiazeluka jak zwykle napisała byle co;

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/28577232_1990812054571270_3242372434229839669_n.jpg?oh=a84f3229d3bad1c166410f26ecb25074&oe=5B0B0FA7  --
  scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12310466_971523122883956_3431326623670340759_n.jpg?oh=eac17d1ba1bcd528f34ae7194642ef20&oe=5B07CFEE
 • benek231 13.03.18, 15:13
  babaobaba napisał:

  No i wyszło szydło z worka - wyzywanie PiSu od komunistów, lewaków i temu podobne to taka zasłona dymna.
  ***

  Zgadza sie, Kretyn to przy okazji notoryczny klamca i oszust. Jeszcze jedna pokretna katolicka glizda ktora nie potrafi inaczej chadzac jak tylko pokreconymi sciezkami.
  Kiedys nawet udawal tu ateiste, by z tych pozycji ryc pod krytykami tego zlodziejskiego kosciolka.
  Co za obrzydliwy typ - plynne gowno w ludzkiej skorze.
 • xiazeluka 13.03.18, 19:32
  Baobab, weź Mła wytłumacz, co ma wspólnego ocena następstw decyzji facetki z Irlandii do "wychodzenia szydła z worka", bo Mła tu logicznego związku nie widz. Jest zatem jakiś nielogiczny - lecz jaki? Wyjaśnij, bitte.

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • babaobaba 14.03.18, 16:21
  xiazeluka napisała:

  > Baobab, weź Mła wytłumacz, co ma wspólnego ocena następstw decyzji facetki z Ir
  > landii do "wychodzenia szydła z worka", bo Mła tu logicznego związku nie widz.
  > Jest zatem jakiś nielogiczny - lecz jaki? Wyjaśnij, bitte.
  >
  ========================
  Spróbuję. Szydło wychodzi z worka czyli demaskuje twoje polityczne sympatie, które, ponoć antypisowskie są. Nie są bo wolisz atakować jakąś sędzinę z Irlandii niż wykazać się swoim rzekomym antypisowstwem (?). A racje sędziny są oczywiste: kraj, który swoim działaniem niszczy prawo nie zasługuje na miano kraju praworządnego co implikuje podejrzenie, że nie ma pewności iż schwytany przestępca będzie sprawiedliwie osądzony. W takim mniej więcej duchu wypowiadają się prawnicze autorytety i tylko czekać jak inne kraje postąpią tak samo.

 • oleg3 14.03.18, 17:19
  babaobaba napisał:

  > Spróbuję. Szydło wychodzi z worka czyli demaskuje twoje polityczne sympatie,
  > które, ponoć antypisowskie są. Nie są bo wolisz atakować jakąś sędzinę z Irlandii
  > niż wykazać się swoim rzekomym antypisowstwem (?).

  Ty babo pojmujesz antypisizm jako gotowość do każdorazowego potakiwania wszystkim, którzy hipotetycznie sprawiają PiSowi kłopoty. Antypisowiec musi odrzucić pragmatykę, logikę i swoją tożsamość. Tego - co dla ciebie jako wierzącego ateisty jest terra nova - nie wymagała nawet Św. Inkwizycja od Giordano Bruno.
  --
  "Wszystkie rzeczy opierają się na łańcuchu przyczynowo-skutkowym. Ta wielka zasada nie ma żadnych wyjątków." Carl Menger
 • babaobaba 14.03.18, 19:41
  Rozszyfrowałeś mnie smile A znasz takie coś: przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi a wrogowie naszych przyjaciół są naszymi wrogami?
  I nie trzeba testować mnie z Wiary - założę się, że czynisz to z pozycji sympatyka toruńskiego Szatana. Czyń tak dalej, piekło czeka...

 • xiazeluka 14.03.18, 22:35
  Baobab, skup się, to nie jest aż tak trudne, by drzewo nie zrozumiało: jeśli Mła krytykuje osobę X, która zrobiła coś, co można uznać za antypisizm, to NIE oznacza to, że Mła wykonuje polecenia Prezesa. Mła, w przeciwieństwie do kreatur najlepiej czujących się w stadzie, ma swoje osobiste opinie i przekonania. Mła zna swoją wartość i nie potrzebuje klaki z danej platformy towarzyskiej czy politycznej.

  A Ty pozbądź się tej męczącej maniery oceniania ludzi wedle "nie krytykuje PiS - znaczy członek PiS".

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • wikul 13.03.18, 11:14
  To było do przewidzenia i wszyscy rozsądni komentatorzy o tym pisali przewidując najgorsze. Ale to dopiero początek. Europejskie trybunały zaleje fala odwołań od decyzji polskich "zreformowanych" sądów. Nadzieja w tym że zdecydowana większość polskich sędziów nie daje się podporządkować pisowskim politykom.


  --
  scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12310466_971523122883956_3431326623670340759_n.jpg?oh=eac17d1ba1bcd528f34ae7194642ef20&oe=5B07CFEE
 • wikul 13.03.18, 12:10
  PiS chce ograniczyć obywatelom prawo do sądu. Postępowania sądowe będą jeszcze droższe.

  wyborcza.pl/7,155287,23123483,pis-chce-ograniczyc-obywatelom-prawo-do-sadu-postepowania-sadowe.html

  I to są prawdziwe intencje Ziobry.


  --
  scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12310466_971523122883956_3431326623670340759_n.jpg?oh=eac17d1ba1bcd528f34ae7194642ef20&oe=5B07CFEE
 • wtop.ek 13.03.18, 21:41
  czyli doskonałe podsumowanie "dobrej zmiany"

  "Już słyszę głosy, żeby Irlandia nie wtrącała się w nasze sprawy. Nie wtrąca się. Irlandia jest jak ciotka, która nie wysyła dziecka na kolonię w miejsce, gdzie higiena jest tak niska, że grozi mu zatruciem. A my krzyczymy, że mamy suwerenne prawo się nie myć"
 • maksimum 14.03.18, 17:02
  wtop.ek napisał(a):

  > "Już słyszę głosy, żeby Irlandia nie wtrącała się w nasze sprawy.

  To nie Irlandia lecz JEDNA sedzina.
  To nie Polska ulaskawila Slowika tylko JEDEN Bolek.
 • qwardian 14.03.18, 17:39

  maksimum napisał:

  > To nie Irlandia lecz JEDNA sedzina.


  Jednak to jest oznaka erozji cywilizacji Zachodu, bo ta sędzina wie, że ten sukinsyn, który handlował śmiercią nie uniknąłby w Polsce surowej kary, a tam w Irlandii niszczy ludzi przy aprobacie irlandzkich elit...


  --
  Kto ratuje jedno polskie życie, ratuje cały świat
  Talmud, Sanhedrin 37a
 • maksimum 14.03.18, 18:33
  qwardian napisał:

  > Jednak to jest oznaka erozji cywilizacji Zachodu, bo ta sędzina wie, że ten suk
  > insyn, który handlował śmiercią nie uniknąłby w Polsce surowej kary, a tam w Ir
  > landii niszczy ludzi przy aprobacie irlandzkich elit...
  -------------
  No ale nie za darmo.
  Przeciez sedzina wziela w lape i rachunki krzywd siem wyrownaly.
 • benek231 14.03.18, 15:00
  i zupelnie niezrozumiale... Nie uwazasz, Wikulu(?)
 • xiazeluka 15.03.18, 09:21
  A co, rozchodzisz się ze swoim Murzynem, Kretynie52?

  --
  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
 • maksimum 16.03.18, 16:56
  xiazeluka napisała:

  > A co, rozchodzisz się ze swoim Murzynem, Kretynie52?

  Caly Oregon o tym huczy!!
 • benek231 16.03.18, 23:16
  benek231 napisał:

  > i zupelnie niezrozumiale... Nie uwazasz, Wikulu(?)
  ***
  Powyzej troche ironizowalem, ale przeciez doskonale wiesz komu najbardziej zalezy na ograniczeniu rozwodow, mozliwie jak najwiekszym.
  Innymi slowy, czy chcesz czy nie, to na kazdym kroku mozesz wdepnac w ten zlodziejski kosciolek, i tym razem zdecydowanie wdepnales. A banda tutejszych i nietutejszych obludnikow i sukinsynow koscielnych rozdziera mordy, ze np. ja ciagle czepiam sie ich kleru. Zlosliwie, oczywiscie.

  Nie wydaje mi sie bym kiedykolwiek mogl rozchodzic sie z moja zona - za malo zycia zostalo. Ale spotykalem sie z koszmarnymi ukladami rodzinnymi, w ktorych bieda z nedza szly pod reke z niegodziwymi zachowaniami meza (zazwyczaj). I teraz wielebni kaplani, rekami swych poboznych politykow, pichca prawo ktore jeszcze bardziej utrudni zycie tym ktorym juz teraz jest bardzo ciezko. Tym ktorych zycie moze uratowac wylacznie jak najszybszy rozwod. Na ktory wkrotce tym bardziej nie bedzie ich stac.

  No i sam powiedz jacy maja byc parafianie ksztaltowani przez takie qrestwo(?)
 • benek231 15.03.18, 15:53
  beda mogli dawac wiecej na tace. Podobnie jak te dzieci do ktorych diecezja zwrocila sie by zamiast na slodycze przeznaczaly pieniazki na tace.


  wikul napisał:

  > PiS chce ograniczyć obywatelom prawo do sądu. Postępowania sądowe będą jeszc
  > ze droższe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka